IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо Сребърният фонд да не влага в ДЦК, а други гаранционни схеми да го правят?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
    Това е европейска практика, причини за притеснение няма", заяви финансовият министър.
    Това си е направо виц... Той ако не чете новини за еврозоната, съветници няма ли да му ги кажат?
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • Ккакво каза тая сутрин Монката Дянков по БНТ ?>Много европейски държави нямат изобщо Сребърен фонд, няма риск за България,

      коментира вицепремиерът и тази тема.

      Напълно разбирам мнението на БНБ от тяхна гледна точка, каза по повод декларацията на БНБ, в която се настоява за категорично оттегляне на законопроекта за Сребърния фонд.

      "Ние имаме двойна задача - стабилност от една страна, но доходност за бъдещите пенсионери от друга страна. Досега въобще не се е говорило за доходност и ние искаме да я издигнем като равностойна", посочи Дянков. Нормално е да имаме противоречия и затова се гледа към Европа и се задава въпросът: Другите европейски държави, които имат Сребърен фонд - седем европейски държави, включително България, имат такъв - какво правят?

      Отговорът е лесен -

      средно 70% от сребърните фондове се инвестират в държавни ценни книжа

      Това е европейска практика, причини за притеснение няма", заяви финансовият министър.

      Колкото до упреците от страна на БНБ и тяхното сравнение, че решението на Дянков граничи с некомпетентност, вицепремиерът заяви: "Времето ще покаже кой е компетентен и кой не".
      Относно пенсиите същият каза:,,Няма страшно, ще се вдигат''
      http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4722671
      Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        .. защото аз си направих най-добрите сделки тогава, когато сигурно под 1800 човека знаеха, че въобще има борса в тая държава...
        С всяка пирамида е така, първите печелят така че започват да си въобразяват де що лети се яде, а последните плащат за всички преди тях и духат супата!

        С това и ще си останеш... Със спомените за баснословните печалби в началото на пирамидата! Много хора се усетиха, но и много все още продължават да надуват спукания балон... Ти спукан балон надувал ли си като малък, императоров?!...
        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
          да разбирам ли ,че идеята ти за тези пари е да се вложат в минно -добивната промишленост и по точно в разработването и експлоатацията на златни находища....бих казал добра идея ...но аз предлагам да диверсифицираме ...половината пара в завод за добив на злато , другата половина на БФБ-то... така хем Мастъра щастлив , хем ти доволен защото Софикс ще литне.....
          Не толкова в добив, колкото в самото златце. И в сребърце, платинчица, родийчец, паладийчец. Около 30% от фондът. На БФБ до 20% - само в стабилни и доходни компании.
          Останалите 50% в компании, създадени от самият Сребърен фонд - казах в какво - в инфраструктура или фабрики. Искаш ли набързо да ти очертая бизнес-проект например за 3-4 нови линии на метрото, които ще генерират по половин милион пътувания на ден? А ти си смятай каква приблизителна доходност (и то дългосрочна доходност) ще генерира това.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
            бфб-то е пирамида. Там не трябва и 1 стинка народна пара да се влага. Както при всяка пирамида, в момента в който спре притока на свежи пари цялата конструкция се срутва. Така стана с бфб-то. Така стана и с другите бфб-та по света. Затова ЦБ-тата трябваше да напечатат тонове нови пари за да не се спука изведнъж балона... Само че тези новонапечатани артишки унищожават хамериканската и европейската икономики с ударни темпове! Гърция, Португалия, Испания, Италия... това е само началото!

            Още от 2008 г. бе ясно какво става и какво предстои. Дадаха ви се няколко години за да се подготвите за неизбежното и да промените живота си така, че приспособяването към новата действителност да е по-безболезнена! Какво направихте вие? Нищо... Продължавате да сънувате розови сънища и да чакате възстановяването на бфб-то. А такова няма да има. Не за друго, а защото просто няма как да стане!!!
            Форексов - забавляваш.
            Пръво - да обвиняваш фондовите борси за обезценката на кинтите е абсурдно.
            Второ - балонът който се спука е друг - и от години и десетилетия дори се стига до куриозът частните валути издадени от добри емитенти (Гугълът, Нагризаната ябълка, Софарма туканка и т.н.) да имат много по-реално покритие от държавните валути !!! Зад всяка от тия акции (хартишки) стои определена собственост (фабрики, производство, марка, патенти, машини и т.н.), носеща реална доходност... а зад държавните валути какво стои? Честната дума на политиците?
            Трето - защо мислиш, че чакаме възстановяването на БФБ-то? Какво разбираш под това - че чакаме Софиксът пак на 1938 ли? Ти знаеш ли, че Шеста-Седма година съм си купувал зорлем само по малко Жабоци, щото нищо друго не ставаше за пазаруване? А сега? - Неква саламаджийница дава 20% дивидентна доходност, некъф си БРеф - пак горе долу толкова - куп други дават 10-15%... САМО от дивидент - без врътки, спекулки, глупости - какво по-златно от това?
            И колкото по-дълго време тълпата си мисли, че фондовата борса е измама, толкова по-добре за останалите малцина... защото аз си направих най-добрите сделки тогава, когато сигурно под 1800 човека знаеха, че въобще има борса в тая държава...
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
              бфб-то е пирамида. Там не трябва и 1 стинка народна пара да се влага. Както при всяка пирамида, в момента в който спре притока на свежи пари цялата конструкция се срутва. Така стана с бфб-то. Така стана и с другите бфб-та по света. Затова ЦБ-тата трябваше да напечатат тонове нови пари за да не се спука изведнъж балона... Само че тези новонапечатани артишки унищожават хамериканската и европейската икономики с ударни темпове! Гърция, Португалия, Испания, Италия... това е само началото!

              Още от 2008 г. бе ясно какво става и какво предстои. Дадаха ви се няколко години за да се подготвите за неизбежното и да промените живота си така, че приспособяването към новата действителност да е по-безболезнена! Какво направихте вие? Нищо... Продължавате да сънувате розови сънища и да чакате възстановяването на бфб-то. А такова няма да има. Не за друго, а защото просто няма как да стане!!!
              аз нищо не чакам...чака Императора...и за да сте доволни и ти и той предложих това соломоново решение.... БФБ за мен отдавна не съществува като място за инвестиране.... през лежерните години ръководството на БФБ и другите регулаторни органи не си мръднаха пръстчетата за да структурират една добре работеща борсова система и резултата е виден.... допуснаха се много системни грешки в резултат на мързел , подценяване в дългосрочен план и най-вече на чиновническо отношение към една толкова важна за икономиката система....

              Коментар


              • Пичове, чак ме учудва, че може да сте толкова наивни. Сребърният фонд бил с нулева доходност? Ами нали това е била целта вече толкова години.
                Защото ако великият финансист Дянков беше инвестирал тоя фонд някъде в чужбина и му беше докарал да речем 5-6% доходност, парите във фонда ще се увеличат ама за него келепир никакъв.
                А като си стоят така за 0,1% в БНБ, то БНБ ги инвестира, реализира печалба, която после чинно си внася в бюджета. По 300 млн. лева внася БНБ всяка година, голяма част идва от СФ, така че как Дянков ще се лиши от 100-150 млн. ей така.
                А на въпроса - естествено, че трябва да се инвестира фондът и то възможно най-консервативно - в злато. Всичко друго е рисково вече.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                  другата половина на БФБ-то...
                  бфб-то е пирамида. Там не трябва и 1 стинка народна пара да се влага. Както при всяка пирамида, в момента в който спре притока на свежи пари цялата конструкция се срутва. Така стана с бфб-то. Така стана и с другите бфб-та по света. Затова ЦБ-тата трябваше да напечатат тонове нови пари за да не се спука изведнъж балона... Само че тези новонапечатани артишки унищожават хамериканската и европейската икономики с ударни темпове! Гърция, Португалия, Испания, Италия... това е само началото!

                  Още от 2008 г. бе ясно какво става и какво предстои. Дадаха ви се няколко години за да се подготвите за неизбежното и да промените живота си така, че приспособяването към новата действителност да е по-безболезнена! Какво направихте вие? Нищо... Продължавате да сънувате розови сънища и да чакате възстановяването на бфб-то. А такова няма да има. Не за друго, а защото просто няма как да стане!!!
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                    Това за златцето е умно, правилно и е един от вариантите за диверсификация на сребърният фонд... само че няма нужда да се купува златцето, а само да се добие.
                    да разбирам ли ,че идеята ти за тези пари е да се вложат в минно -добивната промишленост и по точно в разработването и експлоатацията на златни находища....бих казал добра идея ...но аз предлагам да диверсифицираме ...половината пара в завод за добив на злато , другата половина на БФБ-то... така хем Мастъра щастлив , хем ти доволен защото Софикс ще литне.....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Или 300. Защото това е по-вероятния сценарии от 3000
                      Имахв пред вид 1650 + разходи за заплати и съхранение да ни излезне 3000 докато в същия момент пазарната е 1000.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
                        Отговорът се съдържа в начина по който си конструирал изреченията си. Според тях вече всичко знаеш и няма какво да научиш. А човек се учи докато е жив.Стига да иска разбира се. Но кой съм аз, че да ти давам акъл. The choise is yours дет се вика така да се каже.
                        Хайде стига общи приказки. Кажи конкретни книги, учебници, пейпъри. Там каквото смяташ за добре. Ти ми говориш за АБ, не за развитие. Аз чета постоянно, очевидно за разлика от 99%. Та след това ми се налага да обяснявам с часове елементарни концепции, които съм смятал за очевидни.

                        Като усетя че някой има интересна мисъл с радост я изслушвам. Може да не се съгласявам, дори може да ми изглежд абсурдна, но ако ми е интересна се замислям. дори само за това как тази мисъл се появява, какво я провокира, какви са мотивите зад нея. Но като слушам шаблони и общи приказки, това просто не си заслужава усилието. А ти заливаш форума най-редовно с икономически кич и изтъркани шаблони. От време на време казваш нещо интересно, но в момента в който решиш да се правиш на интересен и става мазало, кича просто избива от всякъде.

                        Коментар


                        • За теб е ясно, че опция е неразбираема дума, която може да означава всичко
                          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Или 300. Защото това е по-вероятния сценарии от 3000

                          Коментар


                          • Ти за опции да си чувал?
                            Първоначално изпратено от El Guapo Разгледай мнение
                            Отговаряш избирателно на това което ти изнася .Дневния оборот е сигурно 10 - 20 пъти по - голям от целия СФ .Ефекта ще е много по-голям ако се вкара на БФБ . Ако се купи злато и се вкара в БНБ това ще е повод Искров да назначи още 5000 високо квалифицирани специалисти да го охраняват и осчетоводяват .Току виж след няколко години от сегашните 1650 долара + заплати цената на златото станала 3000 дол. Какво правим ако пазарната цена е 1000 кинта тогава ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от El Guapo Разгледай мнение
                              Отговаряш избирателно на това което ти изнася .Дневния оборот е сигурно 10 - 20 пъти по - голям от целия СФ .Ефекта ще е много по-голям ако се вкара на БФБ . Ако се купи злато и се вкара в БНБ това ще е повод Искров да назначи още 5000 високо квалифицирани специалисти да го охраняват и осчетоводяват .Току виж след няколко години от сегашните 1650 долара + заплати цената на златото станала 3000 дол. Какво правим ако пазарната цена е 1000 кинта тогава ?
                              Или 300. Защото това е по-вероятния сценарии от 3000

                              Коментар


                              • Отговорът се съдържа в начина по който си конструирал изреченията си. Според тях вече всичко знаеш и няма какво да научиш. А човек се учи докато е жив.Стига да иска разбира се. Но кой съм аз, че да ти давам акъл. The choise is yours дет се вика така да се каже.
                                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Хахахаха. Хайде кажи какво да чета, дай предложение. Много ми е интересно какво точно съм пропуснал.

                                Коментар

                                Working...
                                X