IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо Сребърният фонд да не влага в ДЦК, а други гаранционни схеми да го правят?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Проблема е че се провежда продефлационна икономическа политика и това зависи изцяло от българското правителство. Време е да се усетят , че трябва да обърнат дефлацията в инфлация и това зависи от тях.Имаме дефлация на цените на активите , не са важни цените на бензина и на разни стоки за ежедневна употреба..Дефлацията при цените на активите , ще топи бюджетните приходи и ще ги намалява постоянно , до момента в който тя не се обърне в инфлация. Писна ми вече да пиша , как става това - с данък при застрояване..лесно е и може да се въведе по закон нарастващ данък примерно за 5 години- това е като да и се сложи на икономиката двигател който при всички положения ще я бута напред в продължение на 5 години.
    Друг е въпроса , ако мутрите се надяват да си изкупят заложените имоти на банките с жълти стотинки и тях ги устройва цените на имотите много да паднат..Но да забравят , че банките ще им ги продадат..вече могат да се наслаждават на гледката , как банките почнаха да отдават под наем имотите които им прибраха..
    Те въобще намат намерение да ги продават.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • The weak are meat and the strong do eat.

      Коментар


      • аз не се обиждам, може би защото съм над средноинтелигентното ниво

        Коментар


        • Абсолютно.

          Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
          А иначе приказките, че било по-добре да се "инвестират" тези пари в ДЦК отколкото да стояли на символична лихва...смятам че са обида за всеки средноинтелигентен човек!
          The weak are meat and the strong do eat.

          Коментар


          • Forex Master

            Да напълно съм съгласен !!!!
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • gigow

              Какво значение има при положение , че държавата трябва да ги плаща тези пенсии !
              Единственно ефекта е че ако не се изпозват парите лихвите по заемите на държавата ще скочат , така пенсиите ще намалеят на практика , защото приходите в хазната ще се харчат за погасяване и на по високи лихви и за изплащане на пенсии. Разбира се че ако се харчат по малко пари за лихви , ще има повече за пенсии.
              - Какво се предлага , тези сума държавата да явземе в заем отвън и да плаща лихва после с парите от приходите в бюджета на някой навън..т.е. да заминава по голяма част от приходите в бюджета не за плащане на пенсии а за изплащане на лихви на някой навън от който ще се вземат пари на заем. Защо да се не се вземат назаем парите от този фонд и лихва да се плати на тези пари ?
              ЕК ни набутва яко и не бива да се слушат съветите и !!!!! Няма значение Дянков ли ще взема решението или който ще да е финансов министър - решението да се похарчат и вземат назам тези пари от държавата е за предпочитане , пред това да се заемат он някъде от вън и да се плащат лихви и да изтичат пари от бюджета за някъде си навън..Просто разсъждавайте трезво.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Нещата са безкрайно прости. Щом вече се е стигнало дотук то по-добре да се харчи от Сребърния фонд вместо да се плащат заеми. НО... Трябва да сме наясно, че се харчи неприкосновения запас на държавата! Дотам се е стигнало вселдствие ургуляшкото управление на гербаджиите...

                А иначе приказките, че било по-добре да се "инвестират" тези пари в ДЦК отколкото да стояли на символична лихва...смятам че са обида за всеки средноинтелигентен човек! Защото все едно да дадеш на някой 1000 лева да ти ги пази, а той да ти каже:
                "Виж ся, аз тези пари ще ги взема щото ми трябват, но ти няма да се плашиш това си е далавера за теб щото е яка инвестиция. Аз ще ти плащам лихва когато мога и ще ти ги върна когато мога..."
                "Добре де, ама откъде ще ми плащаш лихвата и откъде ще ми върнеш сумата след като ми присвояваш моите пари, защото ти самият сега нямаш никакви?"
                "Тя кризата всеки момент ще свърши. А пък ако не свърши лихвата ще ти я плащам като ти увелича данъците. А сумата ще ти я върна ако е необходимо ще взема заем от МВФ като заложа бъдещата ТИ заплата."


                Такива ми ти работи... На това му се казва не инвестиция, а класическо присвояване чрез изнудване... СмЕх, смЕх...
                Last edited by Forex Master; 18.04.2012, 10:46.
                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Истината е че по добрият вариант е парите от този фонд да се инвестират в български ДЦК ..Това е варианта и е повече от ясно че бюджета и държавата така или иначе ще изплаща пенсии..
                  Становището на ЕЦБ по този въпрос е простовато - дайте си парите някъде навън при смешна лихва и си търсете заем при яка лихва и щял да се подправи пазара !!! Тия кретени се ебават с нас и искат задължително да ти разорят на макс.
                  Трейдър, как така държавата ще "влага" собствените си пари в СОБСТВЕНИТЕ си ценни книжа??? И ще има висока доходност? Това предполага, че държавата изкарва добри печалби и може да увеличава спестяванията си. Нали така? Ама на практика държавата откак я пое Бойко е на дефицит. Тоест харчи повече отколкото печели. И вече няма спестявания.
                  А сега според Дянков вадим 1 милиард от Сребърния фонд. И слагаме там едни хартийки, които през 2018 (примерно) ще заменим пак за един милиард. И междувременно всяка година до 2018та ще слагаме във фонда по 5% или 50 милиона. Това предполага че парите ще бъдат ВЛОЖЕНИ в инвестиция, която носи годишно по 5% и ще се върне ИЗЦЯЛО в 2018г. Хайде обясни ми КОЯ Е ТАЗИ ИНВЕСТИЦИЯ??? КОЯ?
                  Истината е следната. Дянков и Борисов ще ИЗХАРЧАТ парите. Няма да ги инвестират. И ще задължат ПО-СЛЕДВАЩОТО правителство да ги върне.
                  Ама ще стане така, че в касичката ще има 250 милиона плюс хартийка, а не един милиард.
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                    според всички тълковни , финансови и други речници в основата на значението на думата фалит ( банкрут) е НЕВЪЗМОЖНОСТ на длъжника да си погасява задълженията към трети лица ...
                    би ли ми посочил в този контекст как точно е фалирала България....че така некомпетентно твърдиш ,че Боко го е сторил и то по думите ти умишлено (искаш да му се търси отговорност) ....
                    по твоята логика и милен велчев я фалира 2002 г. когато реално увеличи дълга на България , серьожа също я фалира с неправомерно увеличаване на разходите , с кражбата на не малко държавна собственост ( заменките например) и т.н. ... защо не поискаш и техните глави .. да не говорим за сокола и царя... сокола фалира една цяла общност под лицемерното мото "да запазим етническия мир" .. айде де....
                    Недей го кара на Форекса да се обосновава,на него там му е "силата".Сега гледам,че ти е и отговорил в типичният за него стил-препращане в историята назад до 681г. и бягане от конкретни отговори на въпроси.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                      по твоята логика и милен велчев я фалира 2002 г. когато реално увеличи дълга на България , серьожа също я фалира с неправомерно увеличаване на разходите , с кражбата на не малко държавна собственост ( заменките например) и т.н. ... защо не поискаш и техните глави .. да не говорим за сокола и царя... сокола фалира една цяла общност под лицемерното мото "да запазим етническия мир" .. айде де....
                      Типично за Боковите фенове... Изпуснал си някъде в редичката Тодор Живков, цар Фердинанд, Хан Аспарух, Хан Крум и т.н., че не са имали разумни харчове... и сега Боко трябва да им сърба попарата?!
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • И още нещо за трейдъро
                        http://www.youtube.com/watch?v=x3wcO-hBAV4

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                          Трябва да се каже на хората, че Боко фалира държавата и да им се обясни. Има обективни причини като кризата, но има и субективни!... За субективните е наложително да се понесе политическата отговорност.
                          според всички тълковни , финансови и други речници в основата на значението на думата фалит ( банкрут) е НЕВЪЗМОЖНОСТ на длъжника да си погасява задълженията към трети лица ...
                          би ли ми посочил в този контекст как точно е фалирала България....че така некомпетентно твърдиш ,че Боко го е сторил и то по думите ти умишлено (искаш да му се търси отговорност) ....
                          по твоята логика и милен велчев я фалира 2002 г. когато реално увеличи дълга на България , серьожа също я фалира с неправомерно увеличаване на разходите , с кражбата на не малко държавна собственост ( заменките например) и т.н. ... защо не поискаш и техните глави .. да не говорим за сокола и царя... сокола фалира една цяла общност под лицемерното мото "да запазим етническия мир" .. айде де....

                          Коментар


                          • интересно как с 1,6 млрд. лв. държавата планира да изплаща пенсии въобще. ясно е, че този фонд пенсии няма да плаща поне 20 години, а след това никой не знае. сега планират да вдигнат предизборно пенсиите, което представлява много по-голям риск за държавата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Истината е че по добрият вариант е парите от този фонд да се инвестират в български ДЦК ..Това е варианта и е повече от ясно че бюджета и държавата така или иначе ще изплаща пенсии..
                              Становището на ЕЦБ по този въпрос е простовато - дайте си парите някъде навън при смешна лихва и си търсете заем при яка лихва и щял да се подправи пазара !!! Тия кретени се ебават с нас и искат задължително да ти разорят на макс.
                              Tейдър нещо пак си се объркал.Никакви заеми и никакво харчене на парите.Съкращение на тумбаци и намаляване на заплати докато си изплатим всичко и се научим да не взимаме заеми.Колкото изкарваме толкова харчим.Кой колко бил недоволен няма значение.Имаме прекрасна земя която ражда всичко и опустели села.Защо един милион и половина живеят в София и кому е нужно това?Отиват си по селата и ще бачкат за единия хляб.Незнам дали го осъзнаваш но този момент идва.До 7-8 години ще го отнесем такъв голям дебел и немит че направо като се замисля......ме побиват тръпки.Сега ти пращам линк да прочетеш един професор след като е чел моите трудове какво е написал
                              http://www.capital.bg/biznes/finansi...p=3#storystart

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Истината е че по добрият вариант е парите от този фонд да се инвестират в български ДЦК ..Това е варианта и е повече от ясно че бюджета и държавата така или иначе ще изплаща пенсии..
                                Истината, супатрейдъров, е че ако го няма тоя фонд държавата няма да има пари за да изплаща пенсиите! Аз не съм съгласен държавата да взема кредити за да плаща пенсиите! А в случая точно този безкрайно тъжен факт се прикрива! Трябва да се каже на хората, че Боко фалира държавата и да им се обясни. Има обективни причини като кризата, но има и субективни!... За субективните е наложително да се понесе политическата отговорност.
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X