IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моментът за изхарчване на Сребърния фонд отдавна е настъпил

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
    Да, лоша е, особено когато зам.-шеф на БНБ излезе и почне да разправя за 15% доходности...
    Веднага ще те опровергая за международния резерв, ето ти графика да видиш колко е стабилен и не е падал за периода под 12 млрд. евро...



    п. п. Аз вадя графики, числа, а ти бла бла.. Явно е, че работиш в БНБ...
    Аз като ти вадя числа за частните пенсионни фондове, ти не ми ли отвръщаш с бла-бла?! Ама там като пиша работя в НОИ, тука като пиша работя в БНБ...аман казах вече.

    Аз ти говоря за фискалния резерв апропо....извади една графика и виж как скача нагоре надолу. Мирослав Найденов като се изцепи, че е "разплатил" (в единствено число) 1 милярд на земеделците, тея пари да не мислиш, че от въздуха се материализират? Развалят се депозити, които са....1 седмични. Айде да купим десет годишни бундове срещу тях. Много разумна идея. А ако БНБ имаше различен мандат за сребърния фонд, той би могъл да се управлява по-различен начин и спокойно може да има алокация в десет годишната точка. И ще е доста по-добре от Фонд имоти Адсиц или община не знам си коя си - където кмета е от ГЕРБ, или в български ДЦК с цена определена от Дянков еднолично и инвестиционен мениджър като Бояджиев, който ще ги купува срещу такса "управление".

    Понеже се повтарям - твърдо подкрепям Д.Костов в тази част от изказването му. И гарантирам на всички ви, че апетите към сребърния фонд са двуяки, едно лесно финансиране на дупката в бюджета (квази-парична политика - Опитен май спомена за това), и комисионерстване. При 1% такса управление - говорим за 17 милиона лева годишно!

    Коментар


    • Браво декс, хубаво е, че има хора, които обичат да борявят с данни, а не с погледи към небето, че ми е омръзнало от празни приказки.
      Що се отнася до изказването на Димитър Костов, нямам думи просто, крайно ниска топка, как не го е срам. Ясно е, че четящите Труд ще кимат и ще вярват, но в очите на професионалистите да ставаш смешен по такъв начин, не го разбирам

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
        Да, лоша е, особено когато зам.-шеф на БНБ излезе и почне да разправя за 15% доходности...
        Веднага ще те опровергая за международния резерв, ето ти графика да видиш колко е стабилен и не е падал за периода под 12 млрд. евро...



        п. п. Аз вадя графики, числа, а ти бла бла.. Явно е, че работиш в БНБ...
        И тъй като вече всички разбраха, че е имал в предвид капиталова печалба, ако се купят в момента BUND 10 Y , може ли, като стой та гледай, да направят 15% отрицателна "доходност"? А,???

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pa Pa Разгледай мнение
          Ами ОК 66% са в до 1 г. матуритет. Ти забравяш, че управление емисионно има и активи, и пасиви - в какъв матуритет да са?Колко са им дълги пасивите? Каква политическа стабилност имат и колко са им дълги депозитите? Преди фискалния резерв растеше непрекъснато, сега скача нагоре надолу и предимно надолу както му скимне на един-двама човека. Ела ти влагай и изваждай по 500 милиона евро през един месец, или предлагаш да продадат монетарното злато ли? Не разбирам какъв ти е пойнта?! 0.58 с такъв профил лоша доходност ли е според теб?
          Да, лоша е, особено когато зам.-шеф на БНБ излезе и почне да разправя за 15% доходности...
          Веднага ще те опровергая за международния резерв, ето ти графика да видиш колко е стабилен и не е падал за периода под 12 млрд. евро...



          п. п. Аз вадя графики, числа, а ти бла бла.. Явно е, че работиш в БНБ...

          Коментар


          • Абе шампоан, не ме разбирай погрешно.
            Изкарали са 0.56% за 1-но годишните си "инвестиции". Убаво, така са ги ограничили и толкова....си могат .
            Ама да излизат тея същите сега и да се пеняват, че видиш ли щели да изкарат 15% доходност (при това НЕ уточняват, че не е YTM) ако те били управлявали сребърния, а не Дянков е меко казано смешно, а НЕмеко казано откровена простотия, заблуда, тъпизъм и каквото се сетиш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
              Кой ти говори за любобояджиевци и други? Аз казвам,че ще е най-добре всеки да решава сам за себе си, без никакви принудителни частни или държавни институции. Пък нека има ДОБРОВОЛНИ и частни и държавни, щом са толкова добри, кадърни, съвестни и "взаимстващи най-добрите световни практики" мениджъри, те хората сами ще си бутат паричките в техните ръце.

              А това, като говориш за доходността от облигациите, не забравяй. че както може да направиш 15% за една година (или 1 месец ), така може и да загубиш 20% на следващата (просто от преоценка по пазарна цена). Единственото що годе сигурно нещо там е YTM - макар,че има примери, като Гърция, където и това не е .

              А ето, че и dex ти показва, как тези "невероятни" мениджъри са си отрязали дългата част от кривата с доста лош тайминг . Ама ти си дръж държавното - там е истината...и "добрите практики" .
              Ама пак зависи от гледната точка, ако ти очкаваш БНБ да таймва с валутните резерви на страната пет-годишната, или десет-годишната точка, то тогава са лоши мениджъри. Ама в същия този сайт, който цитира декс пише, че в мандата са заложени сигурност, ликвидност, доходност точно в този порядък, който ги изброявам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                Аз ти посочвам конкретни числа за инвестициите на БНБ в ценни книжа /66% до 1 г. матуритет!/.

                Ето ти и за 2010:

                Доходът от инвестиране на брутните международни валутни резерви на БНБ за 2010 г. е в размер на 64.68 млн. евро, което се равнява на доходност от 0.58% за периода. Доходът от валутен дисбаланс е 382.05 млн. евро (3.45% доходност), като се дължи главно на откритата позиция в монетарно злато.
                Ами ОК 66% са в до 1 г. матуритет. Ти забравяш, че управление емисионно има и активи, и пасиви - в какъв матуритет да са?Колко са им дълги пасивите? Каква политическа стабилност имат и колко са им дълги депозитите? Преди фискалния резерв растеше непрекъснато, сега скача нагоре надолу и предимно надолу както му скимне на един-двама човека. Ела ти влагай и изваждай по 500 милиона евро през един месец, или предлагаш да продадат монетарното злато ли? Не разбирам какъв ти е пойнта?! 0.58 с такъв профил лоша доходност ли е според теб?

                Коментар


                • Кой ти говори за любобояджиевци и други? Аз казвам,че ще е най-добре всеки да решава сам за себе си, без никакви принудителни частни или държавни институции. Пък нека има ДОБРОВОЛНИ и частни и държавни, щом са толкова добри, кадърни, съвестни и "взаимстващи най-добрите световни практики" мениджъри, те хората сами ще си бутат паричките в техните ръце.

                  А това, като говориш за доходността от облигациите, не забравяй. че както може да направиш 15% за една година (или 1 месец ), така може и да загубиш 20% на следващата (просто от преоценка по пазарна цена). Единственото що годе сигурно нещо там е YTM - макар,че има примери, като Гърция, където и това не е .

                  А ето, че и dex ти показва, как тези "невероятни" мениджъри са си отрязали дългата част от кривата с доста лош тайминг . Ама ти си дръж държавното - там е истината...и "добрите практики" .
                  Last edited by 4ervenasgan; 21.03.2012, 11:12.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pa Pa Разгледай мнение
                    Ами да почакаме и второто полугодие, да видим и вонската в бюджета каква ще е. Дай да разгледаме и 2008, 2009, 2010 година? Така го коментирам.
                    Аз ти посочвам конкретни числа за инвестициите на БНБ в ценни книжа /66% до 1 г. матуритет!/.

                    Ето ти и за 2010:

                    Доходът от инвестиране на брутните международни валутни резерви на БНБ за 2010 г. е в размер на 64.68 млн. евро, което се равнява на доходност от 0.58% за периода. Доходът от валутен дисбаланс е 382.05 млн. евро (3.45% доходност), като се дължи главно на откритата позиция в монетарно злато.

                    Коментар


                    • Да ги мятат в гръцки бендове, и така никой ги неще

                      http://www.bloomberg.com/quote/GGGB10YR:IND

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                        Най-добрите мениджъри?! Как ще коментираш това

                        БНБ постигна доходност от 0.02% за полугодието на валутните резерви

                        Преди 2 години си спомням, Калин Христов тогава каза, че от БНБ очаквали лихвите да растат нагоре, затова инвестирали в книжа с нисък матуритет до 1 г. и 1-3 г.

                        Там са и най-ниските лихви, и там не може да се постигне споменатата капиталова печалба за която Костов говори...

                        От тогава лихвите продължиха да падат... а доходността на БНБ от инвестиции клони към 0

                        Предните 2 години доходността бе спасена от златото, но тази нещата не са така... затова и тези 0,02%..

                        [IMG][/IMG]

                        п. п. Тъпият админ ми затри целия пост! Марияне, айде малко ги контролирай тия пишлемета там, да не трият безогледно!
                        Ами да почакаме и второто полугодие, да видим и вонската в бюджета каква ще е. Дай да разгледаме и 2008, 2009, 2010 година? Така го коментирам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                          Приказките ти за "най-добрите мениджъри" и "доходността от облигации", изобщо няма да коментирам, щото ме напушва само смях.

                          Обаче си прав, че - "Не искам всичките ми пенсии да зависят от българския фиск единствено."
                          Именно за това, трябва да се ЛИКВИДИРА фалиралата пирамида НОИ и всеки да се осигурява/застрахова за старини, здраве или каквото си реши, сам, където, както и колкото реши!!!
                          Напушва те на смях, защото не си запознат със ситуацията, хайде само не ми казвай, че частните пенсионни фондове или Любо Бояджиев разполагат с по-добри специалисти и практики в тази сфера. Спокойно мога да ти кажа, че практиките в БНБ са 100% взаимствани от най-добрите практики в световен мащаб и са приложени изключително добре. Стандарта на професионализъм в управлението на международните валутни резерви е измерим с най-добрите в сферата в глобален мащаб. И НОИ изобщо не стои тука под въпрос - говорим за това как се търгуват интереси във всички сфери на допълнителни пенсии (УПФ, сребърен фонд) за да се комисионерства на гърба на гражданите - това е целта и на упражнението със сребърния фонд. Защото някой да купи емисията, с която ще се рефинансира 2013 г от името и за сметка на Сребърния фонд ще трябва да бъде инвестиционен мениджър - ха сметни колко милиони са това на година и дали такива като Бояджиев не са се прицелили, за да си спасяват УД-тата?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pa Pa Разгледай мнение
                            ... а в БНБ са най-добрите мениджъри на такива портфейли в България...!
                            Най-добрите мениджъри?! Как ще коментираш това

                            БНБ постигна доходност от 0.02% за полугодието на валутните резерви

                            Преди 2 години си спомням, Калин Христов тогава каза, че от БНБ очаквали лихвите да растат нагоре, затова инвестирали в книжа с нисък матуритет до 1 г. и 1-3 г.

                            Там са и най-ниските лихви, и там не може да се постигне споменатата капиталова печалба за която Костов говори...

                            От тогава лихвите продължиха да падат... а доходността на БНБ от инвестиции клони към 0

                            Предните 2 години доходността бе спасена от златото, но тази нещата не са така... затова и тези 0,02%..

                            [IMG][/IMG]

                            п. п. Тъпият админ ми затри целия пост! Марияне, айде малко ги контролирай тия пишлемета там, да не трият безогледно!
                            Last edited by dex; 21.03.2012, 10:52.

                            Коментар


                            • Приказките ти за "най-добрите мениджъри" и "доходността от облигации", изобщо няма да коментирам, щото ме напушва само смях.

                              Обаче си прав, че - "Не искам всичките ми пенсии да зависят от българския фиск единствено."
                              Именно за това, трябва да се ЛИКВИДИРА фалиралата пирамида НОИ и всеки да се осигурява/застрахова за старини, здраве или каквото си реши, сам, където, както и колкото реши!!!

                              Коментар


                              • Aa, тя и кръглата маса беше весела за слушане (защо се казва кръгла маса след като има много ръбове по нея?)
                                Едните искат да не се инвестира в ДЦК а предимно в акции (сигурно български), другите искат български ДЦК (да си намамят сметките в бюджета), третите професионално управление (да има хлебец и за УД-тата).

                                Коментар

                                Working...
                                X