IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моментът за изхарчване на Сребърния фонд отдавна е настъпил

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ubredebre Разгледай мнение
    Е как кой Бенча и Капиталци
    Има и други лауреати.

    Коментар


    • Е как кой Бенча и Капиталци

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Opiten1 Разгледай мнение
        Така е ПИЧ!
        Ха сега ми кажи дали ще има разпродажби на българските ДЦК! Дали Сребърния фонд, които ще ни излезе "ЗЛАТЕН" няма да пълни от тези разпродажби. Ха сега да видим колко DV01 на 5 годишните и да посмятаме за загубите, които ще бъдат инкасирани от банките и пенсионните фондове . Според мен Джанката ще направи 5 годишна евроемисия на 5.3%.
        На мен ми е по-интересно, кой ще е "професионалния"инвеститор, който Дянков ще избере, за да му нарежда на каква цена (определена еднолично отново от Дянков)да купува ДЦК и колко ще е таксата му управление - при 1% нали се сещате, е говорим за 17 милиона? Интересно половината от тези 17 милиона в чий джоб ще влезнат тогава?

        Коментар


        • Като дойде време да си получат парите чуждите инвеститори в евро и тогава еврото е с друг курс спрямо лева ще си говорим пак - мухахахахаха



          Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
          Пичове, нищо не казвате за може би най-важното изказване на ФМина ви днес. Щял да излиза навън да попълни дупката и само 30% от СФ в ДЦК тази година. Даже чета, че се е прицелил в около 5.5% yield за 5-7 годишния стрип!!!

          И това не прави впечатление на никой!!!!!

          Че нали оня ден ( в понеделник) продаде аналогичен бонд на вътрешния пазар на около 3.45%.

          Що така 200 точки разлика навън бе Дянков??? ))

          Като ви говорех преди не ме слушахте, даже Йосиф ме питаше, как така съм определил 150 точки премия над вътрешния дълг.
          Хайде сега ти го казва самия твой гуру, какво ще коментираш?

          Коментар


          • Шшшшт това за премията на левовите деноминации, над евро и доларовите не го казвай на висок глас, че ще уплашиш баМкерите, а и може да почукат ДАНС с качулки на вратата ти, че застрашаваш националния интерес .

            Коментар


            • А на база пазарната логика, вътрешната емисия трябва да е с 150 базисни точки над външната, ама в БГ пишем нова теория за държавния дълг Световен принос.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                Пичове, нищо не казвате за може би най-важното изказване на ФМина ви днес. Щял да излиза навън да попълни дупката и само 30% от СФ в ДЦК тази година. Даже чета, че се е прицелил в около 5.5% yield за 5-7 годишния стрип!!!

                И това не прави впечатление на никой!!!!!

                Че нали оня ден ( в понеделник) продаде аналогичен бонд на вътрешния пазар на около 3.45%.

                Що така 200 точки разлика навън бе Дянков??? ))

                Като ви говорех преди не ме слушахте, даже Йосиф ме питаше, как така съм определил 150 точки премия над вътрешния дълг.
                Хайде сега ти го казва самия твой гуру, какво ще коментираш?
                Така е ПИЧ!
                Ха сега ми кажи дали ще има разпродажби на българските ДЦК! Дали Сребърния фонд, които ще ни излезе "ЗЛАТЕН" няма да пълни от тези разпродажби. Ха сега да видим колко DV01 на 5 годишните и да посмятаме за загубите, които ще бъдат инкасирани от банките и пенсионните фондове . Според мен Джанката ще направи 5 годишна евроемисия на 5.3%.

                Коментар


                • Специално за Дянков.
                  http://www.youtube.com/watch?v=5OzVgGFmtHs

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                    Пичове, нищо не казвате за може би най-важното изказване на ФМина ви днес. Щял да излиза навън да попълни дупката и само 30% от СФ в ДЦК тази година. Даже чета, че се е прицелил в около 5.5% yield за 5-7 годишния стрип!!!

                    И това не прави впечатление на никой!!!!!

                    Че нали оня ден ( в понеделник) продаде аналогичен бонд на вътрешния пазар на около 3.45%.

                    Що така 200 точки разлика навън бе Дянков??? ))

                    Като ви говорех преди не ме слушахте, даже Йосиф ме питаше, как така съм определил 150 точки премия над вътрешния дълг.
                    Хайде сега ти го казва самия твой гуру, какво ще коментираш?
                    Договорил се е с банките и с частните пенсионни компании да купят емисията - явно там някаде са намерили баланс в цената. Според мен чуждо уастие почти няма да има, въпреки, че ще е емисия на международна облигация.

                    А като подарък, ще спре пропагандния натиск за лихвите върху банките, а промените в КСО за частните задължителни пенсионни фондове няма да влезнат в парламента.

                    Коментар


                    • Пичове, нищо не казвате за може би най-важното изказване на ФМина ви днес. Щял да излиза навън да попълни дупката и само 30% от СФ в ДЦК тази година. Даже чета, че се е прицелил в около 5.5% yield за 5-7 годишния стрип!!!

                      И това не прави впечатление на никой!!!!!

                      Че нали оня ден ( в понеделник) продаде аналогичен бонд на вътрешния пазар на около 3.45%.

                      Що така 200 точки разлика навън бе Дянков??? ))

                      Като ви говорех преди не ме слушахте, даже Йосиф ме питаше, как така съм определил 150 точки премия над вътрешния дълг.
                      Хайде сега ти го казва самия твой гуру, какво ще коментираш?

                      Коментар


                      • От самото название на темата "Моментът за изхарчване на Сребърния фонд отдавна е настъпил " лъха на момента "-Дайте да пребараме още нещо, дето са го трупали мнозина дълго време. Докато се усетят, и ще сме ги залъгали, и парите няма да ти има, и ние ще сме излезли в опозиция." Нашето си е наше, чуждото-общо...

                        Та, правилно ли съм разбрал?
                        /Защото, извинявам се, вече се уморих. Не сварвам всичко надлъж и нашир да чета, очите ми заето дават/

                        Коментар


                        • Каквито управляващите, такива и подкрепящите ги по форумите - абсолютни СПАМЪРИ

                          Коментар


                          • На тия примери няма кой да се хване освен простолюдието и кухи платени драскачи като тебе

                            Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                            Н.само подобни примери трябва да се дават!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kat123 Разгледай мнение
                              С подуправителя на БНБ ДИМИТЪР КОСТОВ разговаря ЦВЕТЕЛИНА ЙОРДАНОВА

                              - Г-н Костов, министър Симеон Дянков твърди, че парите в Сребърния фонд, които са депозирани в БНБ, а и фискалният резерв като цяло, не носят почти никаква доходност. Вярно ли е това?

                              - Доходността на средствата, заделяни в т. нар. Сребърен фонд, зависи от решенията, които взема неговият управителен съвет с председател министъра на финансите. Когато решението е краткосрочен депозит, няма как да се очакват съществени лихви. Същевременно според действащия закон депозитите далеч не са единствената форма за инвестиране. За илюстрация ще посоча, че 7-8 годишни германски ценни книжа, закупени на 1 март 2011 г. дават доходност малко над 15% към 9 март 2012 г. С други думи, ако фондът бе инвестирал 1 млрд. лв. в този инструмент преди 12 месеца, сега щеше да има около 150 млн. лв. повече средства, при това в рамките на сегашния закон. Но пак казвам, това е решение на Управителния съвет на Сребърния фонд начело с министъра на финансите.

                              ..............http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1286507
                              На популистките приказки на Дянков , че Сребърният фонд не носел никаква доходност(като че ли някой му беше вързал ръцете 3 години да го управлява активно или пък...да не променя закона, така че да лиши фонда от постъпления от приватизацията)...само подобни примери трябва да се дават!

                              Не Борисов да обяснява от екрана, че те тия пари само за 2 месеца пенсии стигали. Без да добавя, че е създаден(и захранен основно) преди 4 години и целта му е да Подкрепя, а не да издържа пенсионната система.
                              Ама като нямаш визия изобщо за пенсии и как ще се развива системата, освен народняшки приказки, друго няма как да излезе

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Opiten1 Разгледай мнение
                                И тъй като вече всички разбраха, че е имал в предвид капиталова печалба, ако се купят в момента BUND 10 Y , може ли, като стой та гледай, да направят 15% отрицателна "доходност"? А,???
                                със същата доза сигурност въпросния зам-управител на БНБ можеше и да каже : да бяхме купили злато на 700 долара..
                                От такива примери със АКО бяхме ...щяхме ... ми иде да се разплача...от умиление
                                и както ти споменаваш колега , бондовете са още на пазара и нищо не пречи сега да се купят....НО ..

                                Коментар

                                Working...
                                X