IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моментът за изхарчване на Сребърния фонд отдавна е настъпил

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
    Бих ти отговорила отново, защото многократно е коментирано, но бих искала да дадем приоритет на ТЕМАТА - Моментът за изхарчване на Сребърния фонд отдавна е настъпил


    Когато има повод - веднага.
    Интересува ме не името - Дянков, не партията, която го лансира, а ДЕЙСТВИЯТА МУ и КАК ВЛИЯЯТ НА КЛИМАТА ТУК.
    Само преди няколко дни приветствах намеренията му за законодателни промени, свързани с банковите своеволия.
    Ноооо, май съм избързала....като че ли някакви договорки други взеха връх
    Ти наистина не си даваш сметка колко е зле положението не само у нас, а и по целия свят и в частност Европа.
    Видя ли днешните данни за безработицата в Еврозоната?

    Не Сребърния фонд, всичко ще изхарчат, само и само да не изпаднем в колапс като държава.
    Не казвам дали ще успеят (не за изхарчването, а за спасяването от колапс), но резервите ще бъдат употребени.
    Last edited by anon6706; 01.03.2012, 19:25.

    Коментар


    • Сребърният фонд си е функция от демографските показатели.
      Съни, никакво материално стимулиране не може да разреши проблема с раждаемостта или раждаемостта в определена социална група, за да сме по-точни. Тя раждаемостта пък е функция на културата ни.
      Лично аз не съм получавала пари за майчинство, детски надбавки и други материални "стимули". Когато стане модерно/престижно да бъдеш майка, тогава и повече образовани жени ще се лишат от кариера/популярност и т.н. Това е по-скоро културен проблем, а не толкова финансов.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
        ...
        Бих ти отговорила отново, защото многократно е коментирано, но бих искала да дадем приоритет на ТЕМАТА - Моментът за изхарчване на Сребърния фонд отдавна е настъпил

        Чудя се кога ще напишеш пост, в който няма да споменеш колко е лош Дянков
        Когато има повод - веднага.
        Интересува ме не името - Дянков, не партията, която го лансира, а ДЕЙСТВИЯТА МУ и КАК ВЛИЯЯТ НА КЛИМАТА ТУК.
        Само преди няколко дни приветствах намеренията му за законодателни промени, свързани с банковите своеволия.
        Ноооо, май съм избързала....като че ли някакви договорки други взеха връх

        Коментар


        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
          Твоята теория ми е ясна.
          Спираш всичко, заличаваш думата - социално общество и ....си отиваш в къщата зад 2 метров дувар и един куп охрана...

          Само че, темата(ПОРЕДНАТА) е за Сребърния фонд, не за мързела!
          Аз пък си мисля, че това е поредната тема колко е лош Дянков.
          Много ти пука на теб за Сребърния фонд.
          Чудя се кога ще напишеш пост, в който няма да споменеш колко е лош Дянков....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            Твоята теория ми е ясна.
            Спираш всичко, заличаваш думата - социално общество и ....си отиваш в къщата зад 2 метров дувар и един куп охрана...

            Само че, темата(ПОРЕДНАТА) е за Сребърния фонд, не за мързела!
            Съни като ти пречат условията не създавай деца.На дърти години ще си сама като кукувица проблема си е твой.Не разбирам какви условия трябва да се създават за децата.Те искат обич най вече малко храна и дрехи.Българите обаче искат техните деца да са директори мениджъри шефове.Всичко друго не са условия.Обидно е да гледаш 20 крави или 100 овце.Обидно е да гледаш домати и краставици.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
              Аноне я сметни колко нефт продава Русия и как живеят там?В Ангола в Иран Венецуела също.В България причината да се живее така не е липсата на нефт а мързела и манталитета.Тук и океан от нефт да открият пак ще е същата кочина.
              и двете бате Пешо и двете са причината , но преобладаващо това което ти казваш е с по голяма тежест...Иначе Норвегия до преди нефтената ера са били една бедна държавица..Както и арабите до средата на миналия век...Но мързела и завистта нас ни убиват....тук си много прав.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ajax4o Разгледай мнение
                Е глупости и ти - като ида на село с мотиката ли да копам?! Какви ги разправяш?! За голямото производсто трябват много пари, които един беден 38 годишен гражданин на Монтана или Враца няма от къде а ги изкара...

                Ама темата се изврати!

                По темата - ЩЕ ОТКРАДНАТ ПАРИТЕ - ТОВА ВИ Е ЯСНО НА ВСИЧКИ! Ама на мен не ми е ясно ЗАЩО МЕДИИТЕ НЕ ДИСКОТИРАТ "ПРОБЛЕМА", все едно става реч за нещо не много важно!
                Ако искаш копай с кирка и вади картофите с бомби.Никой не е започнал с много.Почва се с малко и който го може расте.Не мога да разбера какво искате хоп и стадо от 1000 овце.Ми нали трябват знания и можене.Почва се с 10 или 20 и така.Не пари трябват а знания упоритост и труд.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ajax4o Разгледай мнение
                  И са с най-голям ръст! И Китай ще е най-голямата икономика след.... 15 години от някакво джудже преди точно толкова... Хората АМА ХИЧ не са важни!
                  виж сега, тая работа с ВТОРАТА ИКОНОМИКА в света за китай е малко като да се тупаш в гърдите, че живееш в най-големия град в България, а мизерстваш.

                  Прави разлика между съвкупен БВП и такъв, разпределен на глава от населението. По второто Китай е на едно от последните места.
                  Какво ми пука, че живея в общност, която произвежда много, но с много хора. по този начин имаме голямо преразпределение и аз пак си оставам беден.

                  Номерът е с малко хора, да произвеждаме повече или по-качествено.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
                    Истината е, че България е Фалирала. И това се случи само за 2 1/2г. управление на този кабинет. Държавата е като изтръскан брашнен чувал, в който са останали само парите от "Сребърният фонд" и стремежът е и те да бъдат опоскани.
                    Главният въпрос е - "Какво следва после"?
                    За мен отговорът е ясен, но ще се въздържа да го напиша, защото пак ще бъда обявен за Апокалиптик.
                    Всеки ден от управлението на това правителство ни приближава все повече до пропаста.

                    Бог да пази България !
                    понеже петърчо ти си фалирал в личен план и те гонят съдебни изпълнители ще си щастлив цялата държава да фалира за да злорадстваш ли ......
                    което и правителство да дойде на власт , докато съществува комунистическо депесарската номенклатура ще сме на този хал .. още повече ,че сме и в икономическа криза.... Ти си мислиш ,че твоето слънце Костов щеше да се справи по блестящо ли?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      И причината да е така е в манталита нашенски.Нашият нефт са храните.България е рай за производство на плодове зеленчуци на сирене месо деликатеси кашкавали кисело млако въобще каквото се сетиш.На лека индустрия дрехи обувки.Но българина не иска на село и в планината.
                      Е глупости и ти - като ида на село с мотиката ли да копам?! Какви ги разправяш?! За голямото производсто трябват много пари, които един беден 38 годишен гражданин на Монтана или Враца няма от къде а ги изкара...

                      Ама темата се изврати!

                      По темата - ЩЕ ОТКРАДНАТ ПАРИТЕ - ТОВА ВИ Е ЯСНО НА ВСИЧКИ! Ама на мен не ми е ясно ЗАЩО МЕДИИТЕ НЕ ДИСКОТИРАТ "ПРОБЛЕМА", все едно става реч за нещо не много важно!
                      From Tokyo, to London, to the New York Stock Exchange - We Trade The World!!!
                      България Над Всичко

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Аноне я сметни колко нефт продава Русия и как живеят там?
                        Сметнах го. Русия за 2011-та е произвела 10 540 000 барела петрол дневно или ако сметнем с окръглена ставка 100 долара/барел - дневно е продавала нефт за 1 054 000 000 долара. Обаче има една голяма разлика, нейното население не е 5 000 000 като на Норвегия, а 143 000 000 жители. Т.е. на човек се падат дневно по-малко от 10 петродолара, докато при Норвегия дневно на човек се падат по 47 петродолара.

                        Какво да ти кажа - разликата е 5 ПЪТИ.

                        П.П. Извинявам се. Поправих си "математиката" в поста.
                        Last edited by anon6706; 01.03.2012, 19:07.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                          Това пък изобщо не е вярно. Поне така показва практиката.
                          Относително най-населените държави имат най-бедното население.
                          И са с най-голям ръст! И Китай ще е най-голямата икономика след.... 15 години от някакво джудже преди точно толкова... Хората АМА ХИЧ не са важни!
                          From Tokyo, to London, to the New York Stock Exchange - We Trade The World!!!
                          България Над Всичко

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                            Като оставим настрана скандинавския манталитет, който прави огромната разлика между Русия и Норвегия, аз искам да кажа, че сравняването на Норвегия с България е като да сравняваш краставици с космически кораб.
                            И причината да е така е в манталита нашенски.Нашият нефт са храните.България е рай за производство на плодове зеленчуци на сирене месо деликатеси кашкавали кисело млако въобще каквото се сетиш.На лека индустрия дрехи обувки.Но българина не иска на село и в планината.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                              Съни ти защо не проумееш че за да има демографски ръст трябва да заиграе голяма тояга и да се спрат пенсиите и разните му обезщетения.Виж къде се размоножават най много щото според твоята теория първенци по размножаване трябва да са Западна Европа Северна Америка и Япония ама първенците са други.преди да пишеш нещо помисли.Какво значи условия за живеене?Че за мен условия за живеене са да съм шеф на голяма банка да имам луксозна яхта частен самолет вертолет танк пет любовници.
                              Твоята теория ми е ясна.
                              Спираш всичко, заличаваш думата - социално общество и ....си отиваш в къщата зад 2 метров дувар и един куп охрана...

                              Само че, темата(ПОРЕДНАТА) е за Сребърния фонд, не за мързела!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                                Аноне я сметни колко нефт продава Русия и как живеят там?В Ангола в Иран Венецуела също.В България причината да се живее така не е липсата на нефт а мързела и манталитета.Тук и океан от нефт да открият пак ще е същата кочина.
                                Като оставим настрана скандинавския манталитет, който прави огромната разлика между Русия и Норвегия, аз искам да кажа, че сравняването на Норвегия с България е като да сравняваш краставици с космически кораб.

                                Коментар

                                Working...
                                X