IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моментът за изхарчване на Сребърния фонд отдавна е настъпил

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Съни - парите от Сребърният фонд са равни на помощите за мангалите САМО за осем месеца. Смятай за колко време ще стигнат.

    Пешов - щом досега не са избягали, надали ще го сторят (мнозина) като видят подкрепата на страната за тях... а и винаги може да се постави условието - ако се чупят - да връщат парите.
    И кат се чупят как ще им вземеш парите?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Анонов - защо арийска раса? КОЙ от предложените от моите критерии изключва арменци, евреини, турци, дори нормалните цигани? Но аз ли съм виновен, че 90% от хъхрещите гнусотии са полеграмотни, скудоумни, живеят в незаконни катуни и имат криминални досиета?
      виж как ти започва поста:
      Да бъдат подбрани


      Ти к'ъв си? Господ, еволюцията или доктор Менгеле???!!
      Хайде стига си се напрягал с безсмислени нацистки постове.

      Коментар


      • Съни - парите от Сребърният фонд са равни на помощите за мангалите САМО за осем месеца. Смятай за колко време ще стигнат.

        Пешов - щом досега не са избягали, надали ще го сторят (мнозина) като видят подкрепата на страната за тях... а и винаги може да се постави условието - ако се чупят - да връщат парите. И какво общо имам с Фюрера? В идеите ми няма нищо расистко - просто искам деца да създават тия, които стават за родители, а не гнусотии, стоящи по-ниско от животните.

        Иначе, както може би знаеш, аз съм привърженик на Дуче, не на болният от евреинофобия хитлер.
        Last edited by Императорът; 01.03.2012, 19:51.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Аз пък не искам социалисти. 2007г беше въпреки социалистите.
          Предполагам е била финансов пик за много.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
            Anon, aз лично смятам, че Дянков е от малкото хора в правителството, които са наясно какво правят. Щеше ми се да проведе още в началото политиките, които презентираше.
            Пари НЯМА и неслучайно гръмват скандалите с бонуси, Топлофикации и т.н.
            Това според мен не е толкова като вентил за отприщване на напрежение, а като реална стъпка за промяна (или поне се надявам да е така).

            Не съм фен на ГЕРБ. Съвсем други са ми политическите пристрастия, но живея ТУК.
            Аз пък изобщо нямам политически пристрастия.
            Колкото и да е странно, а съм го писал и друг път, аз нямам лична изгода да управлява ГЕРБ или друго консервативно правителство. А ГЕРБ наистина излязоха железни консерватори. някои ги мислят за популисти, но не е така. Само говорят, но не правят нищо популистко, което ще ги вкара във финансови проблеми.

            Искам социалисти и тогава парите потичат без много усилия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Eто как могат да бъдат похарчени, поне ползотворно, част от мангизите от Сребърният фонд, за да има дългосрочна възвращаемост:

              Да бъдат подбрани 100 000 двойки (впоследствие и още), които да бъдат СПОНСОРИРАНИ от държавата да дадат живот на дете – при следните изисквания:
              - Минимум средно образование за по-нискообразованият от двамата.
              - Минимална възраст 20 години за по-младият и минимален сбор от годините на двамата – 45.
              - Двойката да живее в законно жилище, без значение собствено или под наем.
              - Никой от двамата да не е извършвал криминално престъпление.
              - Специална комисия да прецени дали кандидатите могат и имат готовност да отгледат и възпитат както трябва детето си.
              - Няма значение дали двойката е сключила брак или живее на семейни начала, но семейните имат приоритет.
              - Няма значение, дали това ще им е първо дете или второ, трето и т.н. но тези, които искат да родят първо дете имат предимство.

              Всяка от тези двойки ще получи по 10 000 лева, ако в рамките на една година си родят детенце. Парите ще се изплащат по следната схема:
              - 1000 лева при раждането.
              - 1200 лева всяка година от първата до петата.
              - 3000 лева да бъдат инвестирани в мащабен инфраструктурен проект (например нова линия на софийското метро), който да бъде изграден като акционерно дружество – така тези 3000 лева ще носят доходи на семейството и бъдещото дете дългосрочно, чрез гарантирана дивидентна политика.

              Целият проект би струвал един милиард лева. Подборът на двойките ще гарантира, че ще се родят 100 000 нормални деца, които ще формират едно бъдещо здраво поколение, а не отрепки, създадени от безотговорни полухора, раждащи само заради помощите. Междувременно ще се изгради от тяхно име нещо мащабно и стойностно, което ще носи ползи не само на тях, но и на по-широк кръг хора десетилетия напред. Ще кажете – пари няма. Не съм съгласен. 1 000 000 000 и дори повече е годишният бюджет на ушевото министерство – тоест тези пари всяка година се изливат в гърлата на безполезните ушеви свине. Ежегодните помощи на мангалите надхвърлят тройно тази сума. Нима 100 000 български деца не струват повече от безполезният баласт на обществото? С какво прасюгите или хъхряците заслужават толкова пари?


              Разбира се – това е само моя мечта, която няма как да се сбъдне... не и докато зловредното правителство на криминалният престъпник борисов не бъде свалено от власт.
              Жалко че не си бил роден по времето на Третия райх.Идеите ти са безценни.

              Коментар


              • Анонов - защо арийска раса? КОЙ от предложените от моите критерии изключва арменци, евреини, турци, дори нормалните цигани? Но аз ли съм виновен, че 90% от хъхрещите гнусотии са полеграмотни, скудоумни, живеят в незаконни катуни и имат криминални досиета?

                Вал - и аз мисля, че Бабешки цъкли - не толкова прост.... но проблемът е, че Живеещият в телевизорът го държи на къса каишка, а Бабешки цъкли няма мъжеството и достойнството да си бие камшикът и да каже на народът - ТОЙ ви загробва, но АЗ няма повече да бъда част от това...
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Вал, точно преди малко коментирах, че темата за раждаемостта е твърде комплексна, за да се ограничава в няколко условия.
                  Дори само заради Консуматорското общество, което беше стимулирано последните десетилетия...

                  Сребърният фонд е функция на управленска мисъл..
                  Когато беше създаден всички го приветстваха.
                  Спокойно, парите можеха да бъдат оставени, просто във фискалния резерв и днес да са излишни подобни маневри и дискусии или вече даже да са изхарчени...

                  Не Сребърния фонд, всичко ще изхарчат, само и само да не изпаднем в колапс като държава.
                  Не казвам дали ще успеят (не за изхарчването, а за спасяването от колапс), но резервите ще бъдат употребени.
                  Аз това попитах.
                  Има ли други резерви за ХАРЧЕНЕ?
                  Така...колапсът за кога се отлага?
                  Няма ли да е по-тежък при липсата на идея как да се управлява кризата???

                  Коментар


                  • Императоре, а ако тези двойки решат да напуснат страната заедно със спонсорираното от данъкоплатците дете? Наивно е.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                      Сметнах го. Русия за 2011-та е произвела 10 540 000 барела петрол дневно или ако сметнем с окръглена ставка 100 долара/барел - дневно е продавала нефт за 1 054 000 000 долара. Обаче има една голяма разлика, нейното население не е 5 000 000 като на Норвегия, а 143 000 000 жители. Т.е. на човек се падат дневно по-малко от 10 петродолара, докато при Норвегия дневно на човек се падат по 47 петродолара.

                      Какво да ти кажа - разликата е 5 ПЪТИ.

                      П.П. Извинявам се. Поправих си "математиката" в поста.
                      Aноне ма ти май подценяваш братушките.Не съм много запознат с прородните богатства на Норвегия ма руснаците освен нефт имат и газ злато въглища уран редки метали отлични условия за производство на жито.Та мача може би е в полза на Русия.Но там манталитета и руската душа пречат.Няколко олигарси контролирани от Путин притежават всичко а народа по землянките и още с рубашките от войната.Като изключим Москва и Ленинград.

                      Коментар


                      • Anon, aз лично смятам, че Дянков е от малкото хора в правителството, които са наясно какво правят. Щеше ми се да проведе още в началото политиките, които презентираше.
                        Пари НЯМА и неслучайно гръмват скандалите с бонуси, Топлофикации и т.н.
                        Това според мен не е толкова като вентил за отприщване на напрежение, а като реална стъпка за промяна (или поне се надявам да е така).

                        Не съм фен на ГЕРБ. Съвсем други са ми политическите пристрастия, но живея ТУК.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          ................................


                          Разбира се – това е само моя мечта, която няма как да се сбъдне...
                          И Слава Богу, че няма да се сбъдне.

                          Ти арийска раса ли си решил да създаваш?

                          Коментар


                          • Eто как могат да бъдат похарчени, поне ползотворно, част от мангизите от Сребърният фонд, за да има дългосрочна възвращаемост:

                            Да бъдат подбрани 100 000 двойки (впоследствие и още), които да бъдат СПОНСОРИРАНИ от държавата да дадат живот на дете – при следните изисквания:
                            - Минимум средно образование за по-нискообразованият от двамата.
                            - Минимална възраст 20 години за по-младият и минимален сбор от годините на двамата – 45.
                            - Двойката да живее в законно жилище, без значение собствено или под наем.
                            - Никой от двамата да не е извършвал криминално престъпление.
                            - Специална комисия да прецени дали кандидатите могат и имат готовност да отгледат и възпитат както трябва детето си.
                            - Няма значение дали двойката е сключила брак или живее на семейни начала, но семейните имат приоритет.
                            - Няма значение, дали това ще им е първо дете или второ, трето и т.н. но тези, които искат да родят първо дете имат предимство.

                            Всяка от тези двойки ще получи по 10 000 лева, ако в рамките на една година си родят детенце. Парите ще се изплащат по следната схема:
                            - 1000 лева при раждането.
                            - 1200 лева всяка година от първата до петата.
                            - 3000 лева да бъдат инвестирани в мащабен инфраструктурен проект (например нова линия на софийското метро), който да бъде изграден като акционерно дружество – така тези 3000 лева ще носят доходи на семейството и бъдещото дете дългосрочно, чрез гарантирана дивидентна политика.

                            Целият проект би струвал един милиард лева. Подборът на двойките ще гарантира, че ще се родят 100 000 нормални деца, които ще формират едно бъдещо здраво поколение, а не отрепки, създадени от безотговорни полухора, раждащи само заради помощите. Междувременно ще се изгради от тяхно име нещо мащабно и стойностно, което ще носи ползи не само на тях, но и на по-широк кръг хора десетилетия напред. Ще кажете – пари няма. Не съм съгласен. 1 000 000 000 и дори повече е годишният бюджет на ушевото министерство – тоест тези пари всяка година се изливат в гърлата на безполезните ушеви свине. Ежегодните помощи на мангалите надхвърлят тройно тази сума. Нима 100 000 български деца не струват повече от безполезният баласт на обществото? С какво прасюгите или хъхряците заслужават толкова пари?


                            Разбира се – това е само моя мечта, която няма как да се сбъдне... не и докато зловредното правителство на криминалният престъпник борисов не бъде свалено от власт.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                              Дянков имаше разумни идеи в началото на мандата, но очевидно не може да води "автономна" финансова политика.
                              Популизъм и финансов разум трудно се съвместяват.
                              val/she, извинявай, но няма как да се обвинява Дянков. Честно казано, от професионалната си гледна точка му давам много висока оценка.

                              Писал съм преди време, че съм заложил пари срещу падането на паричния съвет (борда). Очаквах, че вече трябваше да е гръмнал, но той все още си стои. В личен план си пиша двойка, но на Дянков пиша шестица.

                              Чета и също как политици на първите 4-5 икономики в Света си променят мненията през 2-3 седмици. Световната банка и МВФ си променят в негативна посока очакванията за растеж през 3 месеца, но не от очакван ръст 2.5% да го свалят на 2.4%, а правят ревизия от 2.5% директно на 1.7% и това става дума за глобалната икономика.

                              Няма как да виним Дянков, който е само "стружка" на най-малкото зъбно колело на световната икономика.

                              Коментар


                              • Дянков имаше разумни идеи в началото на мандата, но очевидно не може да води "автономна" финансова политика.
                                Популизъм и финансов разум трудно се съвместяват.

                                Коментар

                                Working...
                                X