IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моментът за изхарчване на Сребърния фонд отдавна е настъпил

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Вал - никой не може да ти плати, за да бъдеш родител... но в същото време на хъхряците им се плаща, за да се размножават.

    Схващаш ли разликата? Ако да - вероятно разбираш, защо държавата трябва да подпомага РОДИТЕЛИТЕ, а не просто кецащите се в името на цоциалните помощи. Посочените от мен критерии правят именно това.

    Те УЖ почват да ги орязват, но това, което се наливаше - им идваше като "дюшеш" - и все пак не вярвам някога да им секне кранчето, защото разните "Права и свободи" ще писнат навън, именно като настъпани, а правителствата знаят как да мотивират "външна подкрепа", колкото и да е популистка тя...
    "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
      ... аз - не на шега - бих се състезавал..., без дори да се засмея...

      само да попитам - сам или на двойки ще се състезаваш...???

      Коментар


      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
        Едно кратко резюме на последните 3-4 страници с преобладаващите мнения от темата:

        - Дянков е мъдър и кадърен финансов министър, когото, за съжаление, някой възпрепятсва да приложи способностите си във финансовото управление на страната.
        - Сребърният фонд е просто един паричен фонд и с него трябва да се запълнят още сега липсващите пари в бюджета.
        - Гледа се само да не нараства Външния дълг.
        - Никой не се интересува, че нараства Вътрешният дълг.

        - Нямат значение реформите в бюджетната сфера. Докато има фондове с пари, няма какво да търсим стратегии за управление.


        Това е мнозинството.
        Малцинството, ако не е съгласно - да се спасява с полет навън.
        Така е съни(тя). Много е важно да не нараства ВЪНШНИЯ НИ ДЪЛГ. Защото всички ние, аз, ти, децата ни и останалите българи ще го плащаме десетилетия.

        Вътрешният дълг ще удари бизнеса, но няма да ти удари джоба дългосрочно. Затова и досега пиша шестица на сегашното управление.

        Дано си ме разбрала поне на 1%.
        Last edited by anon6706; 01.03.2012, 21:08.

        Коментар


        • Понеже политиките на стимули облагодетелстват паразитиращи, маргинални групи, просто НЯМА да има такива стимули за НИКОГО.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            Едно кратко резюме на последните 3-4 страници с преобладаващите мнения от темата:

            - Дянков е мъдър и кадърен финансов министър, когото, за съжаление, някой възпрепятсва да приложи способностите си във финансовото управление на страната.
            - Сребърният фонд е просто един паричен фонд и с него трябва да се запълнят още сега липсващите пари в бюджета.
            - Гледа се само да не нараства Външния дълг.
            - Никой не се интересува, че нараства Вътрешният дълг.
            - Нямат значение реформите в бюджетната сфера. Докато има фондове с пари, няма какво да търсим стратегии за управление.


            Това е мнозинството.
            Малцинството, ако не е съгласно - да се спасява с полет навън.

            Много дискриминационно мнение, а защо именно за мнозинството да е отрязана възможността да се спасява с полет навън? Все пак мандатите са ограничени във времето, а животът ни - вечен!
            "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

            Коментар


            • Вал - никой не може да ти плати, за да бъдеш родител... но в същото време на хъхряците им се плаща, за да се размножават.

              Схващаш ли разликата? Ако да - вероятно разбираш, защо държавата трябва да подпомага РОДИТЕЛИТЕ, а не просто кецащите се в името на цоциалните помощи. Посочените от мен критерии правят именно това.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Съни, един от основните проблеми е, че държавата е най-големият работодател. Да не говорим, че през последните 2-3 години се откриваха раб. места само в ДА.

                Коментар


                • Едно кратко резюме на последните 3-4 страници с преобладаващите мнения от темата:

                  - Дянков е мъдър и кадърен финансов министър, когото, за съжаление, някой възпрепятсва да приложи способностите си във финансовото управление на страната.
                  - Сребърният фонд е просто един паричен фонд и с него трябва да се запълнят още сега липсващите пари в бюджета.
                  - Гледа се само да не нараства Външния дълг.
                  - Никой не се интересува, че нараства Вътрешният дълг.
                  - Нямат значение реформите в бюджетната сфера. Докато има фондове с пари, няма какво да търсим стратегии за управление.


                  Това е мнозинството.
                  Малцинството, ако не е съгласно - да се спасява с полет навън.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                    Смешно е, а и ако се въведе състезателен елемент- първите 100 000 получават финансиране.

                    ... аз - не на шега - бих се състезавал..., без дори да се засмея...
                    "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                    Коментар


                    • Смешно е, а и ако се въведе състезателен елемент- първите 100 000 получават финансиране.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                        Аз не съм казал, че Бойко е реформатор.

                        Проблемът му е, че иска да има политическо бъдеще. Трябваше да направи реформите, народа да го изгони с шутове, но поне да знае, че е направил реформите.

                        А че реформаторите и революционерите, реформата и революцията ги изяжда, е факт.

                        Бях писал. Мечтая си за български Балцерович. Въобще някой които да свърши мръсната работа с ясното съзнание, че после народа ще го мрази.

                        Няма начин някой да свърши мръсната работа и да не го мрази народът.
                        Не му трябват особени умения или образование да го направи, кураж като на Левски е достатъчен....
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                          На първата част от това изречение съм се смяла от сърце, а втората ми се струва абсурдна.
                          Или искаш да имаш дете и правиш възможното или- НЕ. Няма как някой да ти плати да бъдеш родител.
                          На "чифтосват докато се възпроизведат" ли се смя? Щото и аз.

                          Голямо е*ане ще падне по села и паланки...
                          Last edited by anon6706; 01.03.2012, 20:42.

                          Коментар


                          • Няма такова понятие "социална" държава.

                            Още повече - не съществува понятие "социална" държава в криза.

                            Най-вече - няма нищо реално в твърдението, че държавата "управлявала" фондове с чужди пари (каквато и да е тяхната същност).

                            Единствено реално е очакването, особено при криза и то - световна - малките страни да харчат всичко, което има да се харчи, независимо от статута му и т.нар. "гаранции", които давали разни фондове.

                            Правителствата добре знаят, че т.нар. им "управление" е нещо мимолетно, а възможността да се крепят достатъчно (поне до края на всеки мандат) - е постоянна величина, зависеща не само от популизъм, но и от известни стимули към хора и групи от хора, които живеят именно сега и точно сега имат необходимост от средства, срещу които осигуряват баланс и сигурност поне до изтичане на един мандат.

                            Така - мандат след мандат - минава един живот...
                            "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Не да бъдат ЗАДЪЛЖЕНИ тия 100 000 двойки да се чифтосват докато се възпроизведат - обратно - желаещите да имат дете двойки ще кандидатстват за финансиране и ако отговарят на критериите, ще бъдат одобрени.

                              .
                              На първата част от това изречение съм се смяла от сърце, а втората ми се струва абсурдна.
                              Или искаш да имаш дете и правиш възможното или- НЕ. Няма как някой да ти плати да бъдеш родител.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                                С горното съм съгласен. Предпочитам покрай сухото да изгори и мокрото, но не както ти предлагаш с ПОДБИРАНЕ.

                                Как от всички български граждани ще ПОДБЕРЕШ 100 000 двойки, които да стимулираш финансово да се възпроизведат?
                                Ами може и на мен да ми се е довъзпроизвеждало....
                                Че кой те КАРА да се възпроизвеждаш? Не да бъдат ЗАДЪЛЖЕНИ тия 100 000 двойки да се чифтосват докато се възпроизведат - обратно - желаещите да имат дете двойки ще кандидатстват за финансиране и ако отговарят на критериите, ще бъдат одобрени.

                                Вал - България е свободна страна и никой не може да бъде пращан някъде.
                                Комунистите също не са пращали никого насила в Странджа-Сакар - беше по желание.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X