IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гръцката/Европейска криза

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
    Груев,
    държавата ни дефолтна 90та и почти още веднъж 96та. Ние до преди 10 години бяхме пациенти на МВФ и да си платим дълговете трябваше да си разкостим държавата. Много, ама много неуместно е да сравняваш Малякия с нас. Хубавото за нас престои, а за тях тоягата започва.
    напротив, напротив, точно това искам да кажа и да сравня - как на нас ни ебаха майката, поради липсата на връзки и политиците ни завършили в Москва и Симеоново, а на Малякия, при много подобни условия (е, още не са дефолтнали), им правят свирки и всички им се кефят. Това е - въпрос на политика. Не виждам особена гордост в това да си честен и беден - както е казал мъдреца: Нямаме достатъчно пари, за да си позволим да имаме съвест - разбирай го както си искаш....

    Мрачната ми прогноза е, че и след 10 години пак нашите к.рви ще ходят да ги шибат у маляшко за по 800-1000 евро, с включено бърсане на задника на майката на маляка-ебач, а ние няма да имаме дори и наполовина на доходите им, без значение кой ще ни управлява и ще дефолтне ли или не малякия до тогава. Това е
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      .. ама важното е, че ние сме остров на стабилност и тук не е толкова зле като в Гърция - това 800 евро минимална работна заплата и 700 евро минимална пенсия пари ли са? Ами с тях си жив умрял от глад. А тия богаташи в Бг си живеят охолно със 135 евро минимална заплата (даже им ги вдигнахме от 120, и то по време на криза, и то въпреки тежкото наследство от само 8 милиарда резерв оставен ни от мръсните комунисти) и 60 евро минимална пенсии......
      Груев,
      държавата ни дефолтна 90та и почти още веднъж 96та. Ние до преди 10 години бяхме пациенти на МВФ и да си платим дълговете трябваше да си разкостим държавата. Много, ама много неуместно е да сравняваш Малякия с нас. Хубавото за нас престои, а за тях тоягата започва.

      Коментар


      • Български заплати с лондонски цени

        Коментар


        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
          Европа може да си отдъхне и да погуляе през уикенда )

          А в понеделник, решиха че няма да им отпуснат поредния транш, за да ги държат сега отново в напрежение малаките от южната германска провинция
          Том и Джери - 121 епизод )

          ами значи е време да им го отпуснат - трябва да се подкрепи политическата воля на правителството да налага реформите Аз ви го обяснявам от поне 1 годин - маляките толкова мазно го набиха на ЕЗ, че на онези даже им хареса как го поеха. Все пак маляките са с огромен опит в областта на нестандартния секс, така че явно знаят всички пинизи А пък понеже срамът след това е огромен (за Европа) - тя прави всичко възможно, за да не се разбира за това дивно изнасилване и се почват мантрите: ама те не спасяват Гърция, а Франция и Германия, ама няма да им отпуснем нищо, ама ще им сменим правителството, ама ще им намалим заплатите от 7К на 5 К евро, ама ще им приватизираме държавата и прочие бълвочи за наивници (сори наивник не е персонално към теб). И най-смешното е, че рибоците в Европа къде насила, къде с наивност лапат тази въдица и насочват псувните си не към маляките, а към омразните банкери и политици, дето мачкат бедните елини

          Смеех, смееех, смеееех, ама тотален смеееех, ама важното е, че ние сме остров на стабилност и тук не е толкова зле като в Гърция - това 800 евро минимална работна заплата и 700 евро минимална пенсия пари ли са? Ами с тях си жив умрял от глад. А тия богаташи в Бг си живеят охолно със 135 евро минимална заплата (даже им ги вдигнахме от 120, и то по време на криза, и то въпреки тежкото наследство от само 8 милиарда резерв оставен ни от мръсните комунисти) и 60 евро минимална пенсии...... Аз даже се чудя как още не сме предложили на маляките финансова помощ
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            Никой не знае точния размер на гръцките CDS...докараха ги до космически цени последните 2 години, но днес идеята да ги изплатят ги ужасява
            Никой не се е изасилил да ги плаща. Това е като да ти направят застраховка, като вземеш кредит. Ако вземе, че се гътнеш, я познайте кога ще я изплатят и дали роднитите ти няма да са навътрени

            Коментар


            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
              18:53 EDT: Greek Government Wins Confidence Vote
              Европа може да си отдъхне и да погуляе през уикенда )

              А в понеделник, решиха че няма да им отпуснат поредния транш, за да ги държат сега отново в напрежение малаките от южната германска провинция
              Том и Джери - 121 епизод )

              Коментар


              • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                да си шортил значи да си продал... ако си продал нещо гръцко трябва да пееш , а не да плачеш... Та какво е твоето значение за Гръцко нашортване.
                Никой не знае точния размер на гръцките CDS...докараха ги до космически цени последните 2 години, но днес идеята да ги изплатят ги ужасява

                Коментар


                • Първоначално изпратено от itso78 Разгледай мнение
                  Е, това точно ме съмнява. Дали ще остане в историята ?!?
                  Предстваи си обикновените хора, на които до гуша им е дошло от всякакви политици, хора които ясно разбират , че заемите спасяват не Гърция а немски, френски и прочее банки. И точно на тези хора хора им дай идеята за референдум Ами , мисля си , че оттук нататък няма значение какво ще се споразумеят политиците - всичко ще е временно.
                  Е как не спасяват Гърция? Заемите са вземани с пълного съгласие на цялата политическа класа в Гърция, за да може да управлява безпроблемно през последните години. Написал си коментара, сякаш Гърция няма нито евро борчове и от там нататък разсъждаваш върху събитията.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                    ............

                    А искането за референдум вече си изигра ролята и остава в историята на аналите
                    Е, това точно ме съмнява. Дали ще остане в историята ?!?
                    Предстваи си обикновените хора, на които до гуша им е дошло от всякакви политици, хора които ясно разбират , че заемите спасяват не Гърция а немски, френски и прочее банки. И точно на тези хора хора им дай идеята за референдум Ами , мисля си , че оттук нататък няма значение какво ще се споразумеят политиците - всичко ще е временно.

                    Коментар


                    • 18:53 EDT: Greek Government Wins Confidence Vote

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                        ами затова казах ,че си бягал от час... така че няма как да е wrong guess

                        хаха, когато си прав, прав си - трябваше да стана гербер, щях да съм поне шеф на агенция в момента, ама
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                          не си много прав особено за Китай - "Световното богатство може да се увеличи с 50% до 345 трлн. долара през следващите 5 години, стимулирано от почти удвоеното общо благосъстояние на домакинствата в Китай "
                          ръст от 10 % на година не става само с експорт в тази огромна държава... така че това за нищетата на китайския народ е стааара приказка , нямаща нищо общо с реалноста .. Хонк Конг е китай също нали...от 15 г. вече
                          Хонг Конг е толкова Китай, колкото София е България А за Китай си е повече от нищета - посрещал съм оригинални китайски делегации, но не от Илиенци, и знам за какво иде реч извън блясъка в центъра на Шанхай или Бейджинг. Очаквам скоро и една екскурзия да врътна до там, за още по-стабилни впечатления. А и нали знаеш лафа за световният глад, дето щял да настъпи, когато китайците разберат, че в момента ядат само гарнитурата

                          Сори, но наистина зачезвам вече - лека и доходна
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            wrong guess
                            btw някои от моите преподаватели в момента са в твоята партия и активно ни управляват....
                            ами затова казах ,че си бягал от час... така че няма как да е wrong guess

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                              Ми само елементарният факт!!!Не гласуваш за ГЕРБ защото не били истинската десница!!!Не, в тия условия те наистина са десница!!!Иначе можеха да набамкат заеми и готово!!!Раздаваме на калпак и рахат!!!ББ ги казва нещата директно!!Не шикалкави!!!И ако чакаш истинската десница на ДСБ и СДС ще се изпренанадаш!!!Кое е желаното и кое е възможното!!!Да знаеш,въобще не съм утопист!!!
                              Дяже съм прекален реалист!!!Матрияла е такъв, така стоят нещата!!!Айде ,че трябва да правя език с гъби!!!Мааале,колко време отделих!!!
                              ок, всеки си има мнение - за мен е почти толкова обидно да ме управляват пожарникар и даскалица по руски, ама от наш'те, колкото да ме управляват турчин и комунист, но всеки си знае. както ти казах, ти си просто идеалист, като моите приятели, с които скачахме 97-ма с кой не скача е червен, а едни други хора направиха яко кинта точно от ези протести. Мислех, че тези времена са отминали, но явно съм грешал. Всеки си заслужава съдбата - както какзах и след изборите:

                              не искам никой да се оплаква от състоянието на страната - щом си ги презибрахме (в София дори на първи тур), значи сме супер доволни.

                              Успех с готвенето и да ти е сладко. Тури му една керацуда или широка мелнишка, но от истинските, а не от бълвочите на Дамяница и си глей рахата
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                при говорене с аргументи - получаваш същото (доколкото мога) и от мен:


                                - Китай - ами точно Китай е силен коз в моя полза - ултра експорт, а население гние в нищета. Ето това е точно експортно ориентирана икономика, не създаваща изкуствено вътрешно потребление - супер макрорамка и нишета на микрониво
                                не си много прав особено за Китай - "Световното богатство може да се увеличи с 50% до 345 трлн. долара през следващите 5 години, стимулирано от почти удвоеното общо благосъстояние на домакинствата в Китай "
                                ръст от 10 % на година не става само с експорт в тази огромна държава... така че това за нищетата на китайския народ е стааара приказка , нямаща нищо общо с реалноста .. Хонк Конг е китай също нали...от 15 г. вече

                                Коментар

                                Working...
                                X