IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гръцката/Европейска криза

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Satana Разгледай мнение
    Йосифе, почети малко, помисли малко и тогава говори. Ето ти една тема за размисъл:
    Аз имам мръсен капитал и искам да си купя банка. Регистрирам офшорна фирма в Кипър. Фирмата ми плаща сумата от 300 000 000 евро на някоя голяма европейска банка, срещу което европейската банка се задължава да придобие за мен собственост върху съответната българска банка и ми дава правото да ползвам името на европейската банка. Европейската банка купува българската банка, преименува я, като и добавя своето име, но всъщност не европейската банка, а аз съм собственика на българската банка. Такава е собствеността върху всички "чужди" банки в България. Тъй де, в България чужди банки няма, ама простолюдието не го знае
    Доста наивно мнение, всички големи банки в България със сигурност са си собственост на обявените чуждестранни майки и де-юре и де-факто.

    Я да те питам едно въпросче, щом си наясно с неща неведоми за простолюдието:

    Защо няма немски банки представени в България ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Satana Разгледай мнение
      Йосифе, почети малко, помисли малко и тогава говори. Ето ти една тема за размисъл:
      Аз имам мръсен капитал и искам да си купя банка. Регистрирам офшорна фирма в Кипър. Фирмата ми плаща сумата от 300 000 000 евро на някоя голяма европейска банка, срещу което европейската банка се задължава да придобие за мен собственост върху съответната българска банка и ми дава правото да ползвам името на европейската банка. Европейската банка купува българската банка, преименува я, като и добавя своето име, но всъщност не европейската банка, а аз съм собственика на българската банка. Такава е собствеността върху всички "чужди" банки в България. Тъй де, в България чужди банки няма, ама простолюдието не го знае
      седя , мисля и премислям и какво измислих... сладък пример си дал , но той само казва едно , че банките ( според тебе) в България са създадени с "мръсен " капитал , което въобще не доказва "теорията" на алфаомегата за конспирациите.... налЕ консултанте..

      Коментар


      • До Йосиф

        Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
        в голяяма грешка си относно функциите на банковата система... Тези теории на конспирацията много ви се услаждат .. не че не съществуват конспирации , но не са това което си мислиш ... за оная глупавата маса и за умните конспиратори които пият човешка кръв ...Ако беше така щяхме още да живеем в колиби и най-модерното нещо да е магарешката каруца...
        Йосифе, почети малко, помисли малко и тогава говори. Ето ти една тема за размисъл:
        Аз имам мръсен капитал и искам да си купя банка. Регистрирам офшорна фирма в Кипър. Фирмата ми плаща сумата от 300 000 000 евро на някоя голяма европейска банка, срещу което европейската банка се задължава да придобие за мен собственост върху съответната българска банка и ми дава правото да ползвам името на европейската банка. Европейската банка купува българската банка, преименува я, като и добавя своето име, но всъщност не европейската банка, а аз съм собственика на българската банка. Такава е собствеността върху всички "чужди" банки в България. Тъй де, в България чужди банки няма, ама простолюдието не го знае

        Коментар


        • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
          в голяяма грешка си относно функциите на банковата система... Тези теории на конспирацията много ви се услаждат .. не че не съществуват конспирации , но не са това което си мислиш ... за оная глупавата маса и за умните конспиратори които пият човешка кръв ...Ако беше така щяхме още да живеем в колиби и най-модерното нещо да е магарешката каруца...
          Няма конспирации! Това е реалността! Банките и финансовата система са основната предпоставка за масовата експлоатация в обществото! Умните единици експлоатират масите! В цялата история на човечеството е било така и така ще бъде и за напред!
          Освен това никъде не съм оспорвал факта че именно банките и финансовата система са предпоставките за по голямата част от развитието и прогреса на човечеството( поне в материален аспект). Парите са се превърнали в средство , инструмент и стимул за почти всичко случващо се в обществото но също и в средство за контрол!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
            Банките са просто като едни "бушони" в икономиката, те са "инструмент". От време на време изгарят и се подменят с нови. Целта на "сценаристите" винаги е една и съща и е ясна! Масите да произвеждат целия реален продукт в икономиката а банкерите(и другите в "играта") да "ядат" продукта и да търгуват със стойността му. Естествено от време на време масите се усещат за какво става въпрос , но това "пробуждане" винаги приключва бързо и масите пак "заспиват" под натиска на пропагандата, и собствената си глупост и наивност. И този цикъл се повтаря отново и отново. Богатите пак богати, бедните пак бедни и така.
            в голяяма грешка си относно функциите на банковата система... Тези теории на конспирацията много ви се услаждат .. не че не съществуват конспирации , но не са това което си мислиш ... за оная глупавата маса и за умните конспиратори които пият човешка кръв ...Ако беше така щяхме още да живеем в колиби и най-модерното нещо да е магарешката каруца...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
              Bank runs first appeared as part of cycles of credit expansion and its subsequent contraction. In the 16th century onwards, English goldsmiths issuing promissory notes suffered severe failures due to bad harvests, plummeting parts of the country into famine and unrest. Other examples are the Dutch Tulip manias (1634–1637), the British South Sea Bubble (1717–1719), the French Mississippi Company (1717–1720), the post-Napoleonic depression (1815–1830) and the Great Depression (1929–1939).

              въпроса ми е дали и тогава е валидно твоето изречение : Цялата работа е че има "едни пари" и те трябва да се вземат. , също така и тогава ли единствената идея на "сценаристите " е да острижат стадото....
              Банките са просто като едни "бушони" в икономиката, те са "инструмент". От време на време изгарят и се подменят с нови. Целта на "сценаристите" винаги е една и съща и е ясна! Масите да произвеждат целия реален продукт в икономиката а банкерите(и другите в "играта") да "ядат" продукта и да търгуват със стойността му. Естествено от време на време масите се усещат за какво става въпрос , но това "пробуждане" винаги приключва бързо и масите пак "заспиват" под натиска на пропагандата, и собствената си глупост и наивност. И този цикъл се повтаря отново и отново. Богатите пак богати, бедните пак бедни и така.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от javor Разгледай мнение
                аааа фанах ти мисълта,искаш и ти да папаш баничка от 13 стинки с масалце а не от 10 стинки,както беше през 80те.ма ти и бозъ ли искаш???
                After this revelation, it was very natural for the Sorras family to contact the National Bank of Greece. In turn, the Bank officially informs the heirs in September 2010 and subsequently in February 2011 how the basis of Law 18/1944 shareholder value has vanished.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                  Криза в Развитите икономики НЯМА! Има добре режисиран сценарий! Не разбрахте ли че всичко е една огромна пропаганда Цялото това повтаряне на думата "криза" 24 часа в денонощието навсякъде по всички медии има една единствена цел и тя е "стадото" да бъде "програмирано" да мисли по определен начин (изгоден на определени "хора")! Същите тези хора притежават цялата власт и половината от парите и сега им трябва другата половина.Цялата работа е че има "едни пари" и те трябва да се вземат. До сега стригаха и дояха хората но явно не беше достатъчно и затова решиха да измислят нова по ефективна схема за "стригане и доене". И така мислиха , мислиха и измислиха нова схема (старата схема) да вземат парите на народа чрез нови данъци, такси, инфлация,........ НО за да вземаш от данъците (и да ги вдигаш) трябва първо да убедиш народа че това е необходимо. И от тук нататък историята я знаете... последваха няколко планирани и контролирани фалита на големи институции и след това се почна със пропагандата "криза","криза","криза","криза","криза","криза ", световна финансова и икономическа "криза" ,световна финансова и икономическа "криза"световна финансова и икономическа "криза" се повтаря 24 часа в денонощието НАВСЯКЪДЕ. Съответно стадото от безмозъчни папагали започва да повтаря "криза","криза"........ и така народа бива "препрограмиран". После по телевизора се появява господин политика и казва : "Положението е сериозно, намираме се в най голямата икономическа криза за последните сто години (народа го знае това защото вече е програмиран) Трябва да направим спасителни планове за да "спасим" финансовите институции в "затруднено положение" защото ако фалират това ще е краят. За целта ще трябва да направим спасителни планове и фондове ( с вашите пари) и ще трябва на събираме повече и по големи данъци и такси. Ако е необходимо ще печатаме и пари (не се плашете от инфлацията) И такаааа стадото бива прецакано (остригано и издоено) за пореден път. Не забелязвате ли че всички пари се наливат само и единствено във финансовия сектор! Ако наистина имаше икономическа криза в истинския смисъл на думата изобщо на никой нямаше да му е до банки и финанси. Тогава е въпрос на оцеляване! Ако искате да видите истинска криза отидете някоя от бедните държави в Африка!
                  Bank runs first appeared as part of cycles of credit expansion and its subsequent contraction. In the 16th century onwards, English goldsmiths issuing promissory notes suffered severe failures due to bad harvests, plummeting parts of the country into famine and unrest. Other examples are the Dutch Tulip manias (1634–1637), the British South Sea Bubble (1717–1719), the French Mississippi Company (1717–1720), the post-Napoleonic depression (1815–1830) and the Great Depression (1929–1939).

                  въпроса ми е дали и тогава е валидно твоето изречение : Цялата работа е че има "едни пари" и те трябва да се вземат. , също така и тогава ли единствената идея на "сценаристите " е да острижат стадото....

                  Коментар


                  • аааа фанах ти мисълта,искаш и ти да папаш баничка от 13 стинки с масалце а не от 10 стинки,както беше през 80те.ма ти и бозъ ли искаш???

                    Коментар


                    • ами заглъхна, щото е пълна идиотия - аз пък в нас имам едни акции от балканската война, дето братчед ми Вътю Вътев,който е гулемъ работа (даже се познава с Бойко) рече, че струват има няма 15-16 квадрилиона монголски тугрици. Та сега се чудя дали да ги даря на музея на антифашистите в Чепръчене или на Циганската Коледа на "цар" Киро. Ако някой се навие, съм готов да ги шитна и за 14.9 квадрилиона или в краен случай за 2 банички с бузъ, ама само ако ми я увият с една от акциите - сантиментално ми е някакси
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Интересно,защо това заглъхна???
                        А и не го намирам по западната преса????

                        Богаташ предлага да плати дълга на Гърция

                        Богаташът Артемис Сорас от Патра предложи да изплати гръцкия дълг и борчовете към банките на гръцките граждани.

                        Семейството на Сорас е готово и да създаде голям резерв, необходим за икономическото развитие на страната, след като стана ясно, че е притежател на 40 акции от бившата Ориенталска банка. Всяка акция в злато на Ориенталската банка днес се оценява на 670 милиарда евро или един път и половина от дълга на Гърция, който възлиза приблизително на 450 млрд. евро. Общата стойност на 40-те акции е приблизително 30 трилиона, съобщи Теодорос Кариотис, доцент по финанси в университета в Мериленд, САЩ, който лично е направил оценката на акциите.

                        През април 2010 г. собствениците на акциите се свързали с Националната гръцка банка, където им предложили споразумение в размер на 1,5 милиарда евро за 10 акции на Ориенталската банка. Правоимащите се изненадали, когато чули юридическите съветници да предлагат странен начин за изплащането на 1,5 милиарда чрез британска фирма. Станало ясно, че Централната и Националната банка на Гърция искали да избегнат пряката си намеса в тази банкова трансакция, за да избегнат и риска отново да се изправят срещу други заинтересовани лица по същия случай. Правоимащите отказали да приемат подобен странен ход за изплащане на парите. Те учредили дружество с идеална цел END, чийто председател е известният кардиолог от Ню Йорк Емануил Ламбракис, а заместник-председател - доц. Кариотис.

                        Сем. Сорас дарило 4 акции на дружеството END и подало данъчна декларация за дарение в Патра. Гръцката държава е длъжна да издаде квитанция за платен данък дарение, който за неправителствени организации е в порядъка на 0,5%, и да получи данък в размер на около 13,5 милиарда.

                        Шокирани, данъчните служители препратили случая на министерството на финансите. Премиерът Папандреу, шефът на опозиционната Нова демокрация Самарас и финансовият министър Венизелос били осведомени, но още няма реакция от тяхна страна.
                        http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1052209
                        Last edited by javor; 06.11.2011, 23:40.

                        Коментар


                        • Сърфист по новолуние
                          ,или партийна директива? _____________ "Сънародници, приятели и братя, да изкупим дълга на Италия, като изкупуваме нашите държавни ценни книжа", призовава Джулиано Мелани, 51-годишен бизнесмен от провинция Пистоя, в северозападната област Тоскана. " ""Да купуваме нашия дълг, дa отидем в банката и да направим така, че нашите държавни ценни книжа да поскъпнат (и лихвите по тях да намалеят)." http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4274991

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                            Европа може да си отдъхне и да погуляе през уикенда )

                            А в понеделник, решиха че няма да им отпуснат поредния транш, за да ги държат сега отново в напрежение малаките от южната германска провинция
                            Том и Джери - 121 епизод )
                            Ако Меркел и Саркози имат куража да им задържат транша до края на годината ще "вържат шопара" . Най-много византийците да клекнат и да почнат да си продават от златните резерви. После още два месеца отлагане - следват бързи приватизации....Ще усетят, че това досега е било само любовна игра....идва съществената част
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • уф, направо им повЕрвах, честно - маляките са номер едно в манипулирането, нямам как да не им го призная. Например през Междусъюзническата над българите се извършва официален геноцид с десетки хиляди избити и изнасилени и стотици хиляди изгонени, стотици села са изгорени с официалната доктрина, лично на краля им: Българин да не остане. След войнта гръцката пропаганда по света прави така, че българите да са извергите, а техните дела да са просто контрадействие и справедлив гняв на онеправданите. Сега играят същата игра:


                              Maria Xenios, Heraklion, Crete writes: I am a 36-year-old mother living in Greece. Should you have children you will be able to capture the feeling of the following everyday stories. Children at school in Athens fainted because of hunger. An adult in my home town waited for a child to come out of a bakery and stole the bread of the boy's hands. How many days should one be hungry before they leave their children hungry? In Greece probably a lot. Drachma or Euro is indifferent to me. The best currency is one that will stop the above happening.


                              Мамини душици, живи да ги ожалиш. Абе я да вземем да направим една гръцка коледа и да им съберем по некое леФче, че взеха да измират от глад, а кризата още не е започнала.

                              Аз лично продължавам да се удивлявам,колко тъп народ трябва да има в страната ни, за да вярва на подобни бълвочи. да, знам, че изборите доказаха, че идиотите в страните са мнозинство, ама чак пък толкова
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Криза в Развитите икономики НЯМА! Има добре режисиран сценарий! Не разбрахте ли че всичко е една огромна пропаганда Цялото това повтаряне на думата "криза" 24 часа в денонощието навсякъде по всички медии има една единствена цел и тя е "стадото" да бъде "програмирано" да мисли по определен начин (изгоден на определени "хора")! Същите тези хора притежават цялата власт и половината от парите и сега им трябва другата половина.Цялата работа е че има "едни пари" и те трябва да се вземат. До сега стригаха и дояха хората но явно не беше достатъчно и затова решиха да измислят нова по ефективна схема за "стригане и доене". И така мислиха , мислиха и измислиха нова схема (старата схема) да вземат парите на народа чрез нови данъци, такси, инфлация,........ НО за да вземаш от данъците (и да ги вдигаш) трябва първо да убедиш народа че това е необходимо. И от тук нататък историята я знаете... последваха няколко планирани и контролирани фалита на големи институции и след това се почна със пропагандата "криза","криза","криза","криза","криза","криза ", световна финансова и икономическа "криза" ,световна финансова и икономическа "криза"световна финансова и икономическа "криза" се повтаря 24 часа в денонощието НАВСЯКЪДЕ. Съответно стадото от безмозъчни папагали започва да повтаря "криза","криза"........ и така народа бива "препрограмиран". После по телевизора се появява господин политика и казва : "Положението е сериозно, намираме се в най голямата икономическа криза за последните сто години (народа го знае това защото вече е програмиран) Трябва да направим спасителни планове за да "спасим" финансовите институции в "затруднено положение" защото ако фалират това ще е краят. За целта ще трябва да направим спасителни планове и фондове ( с вашите пари) и ще трябва на събираме повече и по големи данъци и такси. Ако е необходимо ще печатаме и пари (не се плашете от инфлацията) И такаааа стадото бива прецакано (остригано и издоено) за пореден път. Не забелязвате ли че всички пари се наливат само и единствено във финансовия сектор! Ако наистина имаше икономическа криза в истинския смисъл на думата изобщо на никой нямаше да му е до банки и финанси. Тогава е въпрос на оцеляване! Ако искате да видите истинска криза отидете някоя от бедните държави в Африка!

                                Коментар

                                Working...
                                X