IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гръцката/Европейска криза

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
    само няма да се ядосваш ... каквото и да си завършил , не говори добре за хората които са те учили..или си бягал много от час , или Свищовската академия си е свършила работа
    wrong guess
    btw някои от моите преподаватели в момента са в твоята партия и активно ни управляват....
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
      Е, те сега най-много пищят из Европата точно тези, които се нашортиха с Гърцията
      Иронията е пълна!
      да си шортил значи да си продал... ако си продал нещо гръцко трябва да пееш , а не да плачеш... Та какво е твоето значение за Гръцко нашортване.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Стамболов Разгледай мнение
        Опитът противоречи на тези твърдения:

        Модел 1 износители - Германия, Китай, азиатски дракони, наскоро вече и Турция (не ми харесва, но факт). Не само не фалират, но и стандарта на гражданите се повишава.

        Модел 2 връзкари - темата е за Гърция и нейните проблеми. Да не ставам банален като ги описвам.

        Този коментар няма никаква връзка с ГЕРБ или която и да е партия. Само икономика.

        Така че според мен изводите ти са меко казано необосновани.

        Между впрочем, ако субсидиите, съчетани с връзкарство са основата на растежа, българския социализъм във вариант Тато щеше да пребъде. Но както е известно нашия опит сочи друго....

        при говорене с аргументи - получаваш същото (доколкото мога) и от мен:

        1. Износители
        - Германия е супер специфична. При тях първо това е народопсихология от поне 2 века, да не говорим, че точно износът на стомана реално обединява разпокъсаните немски държавци в германска империя. И второ там още се играе твърде много с картата за Хитлер и първородният грях - Джоузи като истински евреец може да ти го изясни, що Израел още цоца от Дойчланд 70 години след края на онези събития
        - Китай - ами точно Китай е силен коз в моя полза - ултра експорт, а население гние в нищета. Ето това е точно експортно ориентирана икономика, не създаваща изкуствено вътрешно потребление - супер макрорамка и нишета на микрониво
        - Турция - като Китай
        - азиатските дракони - попрочети за огром,ните им дългове и гърция ще ти се стори смешка.
        2. цоцачи
        - за Гърция какво да си говорим (принципно съни е права - най-много кинта за земеделие отива точно във Франция. то нали това е и идеята на евросъюза - дойчланд бачка, селяците във франция се драпат по макарите, а гърците правят същото, ама в по-големи мащаби като единици, но по-малки, като съвкупност) - лапат и си имат кинти. не им е проблем да преживеят кризата колкото и да е дълга. Това лято бях в санторини - супер, дупер курорт, бла-бал и т.н. Ами собственика на хотела се вайкаше как щял да живее вече сина му, щото му намалили заплатата от 7к на 5К евро А пък собственика на таверната, в която хапвахме си мрънкаше как били понамамлели гърците, а те му били най-яката клиентела - под 100 евро на вечеря не слизали - 6-7 манджи на калпака и нищо не дояждали, а европейците се циганяли и я стигали 30 еврарки на човек, я не
        - Бг при Живков - ако оставим политиката на страна и се пробваме да се абстрахира от комунизма, потъпкването на правата и т.н., колкото и трудно да е това, то най-добрите години за Бг по всякакъв вид показатели бяха именно годините на най-много дотации и най-яките връзки - 80-85-та, преди да се появи Горби. Народът тук се беше толкова оял, че трябваше 2 пъти да му крадат до дупка парите през 90-те години, за да го свалят на дъното!!!! както се бъзикаха хората - 20 години я крадат тази държава и още има за крадене

        та така с цоцането ивръзките - огледай се и в герб и ще разбереш какво ти говоря. шели ЦЦ да е вътрешен министър, ако не беше приятел с Бойко, шели ли новата министърка да е такава, ако не беше баща и шеф на ВСУ и т.н. и т.н. И тук не говорим само за герб - абсолютно навсякъде е така. да, не е честно, но това са фактите и ако си сложите ръка на сърцето и сами ще си ги признаете. лека, че зачезвам на кино
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • а някой може ли да каже за колко часа ще е ясен резултата от вота в гърция

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Style Разгледай мнение
            Някои няма ли да обели дума за това как се печели от кризи, все пак зад всичките спорове поне в тоя форум трябва да стои една цел, мангизите ! Говорете за бушоните които гърмят, и по точно за тези които можем да шортим по един или друг начин.
            Е, те сега най-много пищят из Европата точно тези, които се нашортиха с Гърцията
            Иронията е пълна!

            Коментар


            • Опитът противоречи на тези твърдения:

              Модел 1 износители - Германия, Китай, азиатски дракони, наскоро вече и Турция (не ми харесва, но факт). Не само не фалират, но и стандарта на гражданите се повишава.

              Модел 2 връзкари - темата е за Гърция и нейните проблеми. Да не ставам банален като ги описвам.
              Това са неверни разсъждения върху...един изключително опростен и краен опит за модели.
              Но ако се приеме базата на модела на Груйчо
              - то в 1-я модел е абсурдно да поставяш страни като Германия, Китай и Турция...да, вкл. и Китай
              Явно са заложени виждания, отнасящи се само за България
              - а във 2-я - е наивно да се спряга Гърция, като страната акцептор на фондовете - лапащата и нищо недаващата
              Най-големите субсидии, особено за селското стопанство в ЕС отиват и в най-големите донори - Франция и Германия

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Джоузи, както обикновено си не на място, не на време и не в час - нищо лошо, все пак това са задължителни атрибути за всеки гербераст, съчетани с тупане по гърдите и вдигане на 130 от лежанка, че 140 само Вожда и Учителя има право да вдигне

                Казвал съм ти го много пъти - ако искаш да си мерим образУванията, няма никакъв проблем. Аз имам финанси и право и не са от винс-а, академията към мвр, стар български или свободните университети - този толкова ценен извор за кадри на пп герб. Не че се хваля, напротив, считам образУванието в Бг за пълна боза, но ти какво имаш?

                Колкото до "анализа" - не претендира за академичност и не е писан за вестник герберски глас а.к.а. Уикенд, телеграф, Стандарт, Труд и т.н. и т.н. Не е и академичен труд на член-кореспондент Мони Джанков - мистър топ 100 икономисти. Той си е мой и не е предназначен принципно за теб, а за малко по-интелигентна аудитория, но след като си толкова напред с материала - моля, обори ме по съшество, без бла-бла и ще признач, че герб са най-великата партия,с най-великите активисти на този и онзи свят
                само няма да се ядосваш ... каквото и да си завършил , не говори добре за хората които са те учили..или си бягал много от час , или Свищовската академия си е свършила работа

                Коментар


                • Някои няма ли да обели дума за това как се печели от кризи, все пак зад всичките спорове поне в тоя форум трябва да стои една цел, мангизите ! Говорете за бушоните които гърмят, и по точно за тези които можем да шортим по един или друг начин.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    с кое си противореча? С това, че правя разлика между желано и възможно и не приемам розовите очила за даденост? Че не вярвам във всемирната правда? В кое?
                    Ми само елементарният факт!!!Не гласуваш за ГЕРБ защото не били истинската десница!!!Не, в тия условия те наистина са десница!!!Иначе можеха да набамкат заеми и готово!!!Раздаваме на калпак и рахат!!!ББ ги казва нещата директно!!Не шикалкави!!!И ако чакаш истинската десница на ДСБ и СДС ще се изпренанадаш!!!Кое е желаното и кое е възможното!!!Да знаеш,въобще не съм утопист!!!
                    Дяже съм прекален реалист!!!Матрияла е такъв, така стоят нещата!!!Айде ,че трябва да правя език с гъби!!!Мааале,колко време отделих!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      1. бачкаш като малоумен, пестиш, никакви държавни разходи, развиваш се експортно, не ти плащат нищо и в един момент, като се натрупа критична маса капитали след 50-100 години, започват лекичнко да се вдигат заплатите и народът започва да му отпуска края. Обаче ако има каква да е криза, теб те удря жестоко на микро ниво (на макро си ок, щото реално харчиш, колкото получаваш) и ти няма откъде да вземеш, за да дръпнеш напред - народът е гол като пушка (освен ако по андреешковски не е преебал държавата и не егепнал нещо, осугурявал се е на минимума, не еплащал осигуровки и т,н,) и освен да го умориш от глад, друго няма какво да му вземеш, щото няма макъде да се слиза надолу...
                      2. Цоцаш яко еврофондове, като задължителното съфинансиране го осигуряваш със заеми, кандидатстваш за мега проекти (олимпиада, световно), изливат се капитали като поток при теб, вдигаш рязко заплатите и народът ти си жовее живота. Е, след 10-15-20-50 години купонът свършва, ама тебе к'во те ебе - народът има яко задлена кинта в депозити, акции, имоти, инвестиции и т.н. и може да преживее каквато и да е криза, щото има откъде да сваля и реално ще поизгори някоя банчица, ама голяма работа. След 10-на години всичко е забарвено и всички пак те чакат на голямаат маса с яденето, щото за предишните години на купон, ти си ял и пил с големите и сис създал връзки/лоби, а те са най-ценното достижение за всеки човек/фирма/държава

                      да първият модел на теория е много устойчив и поне на книга всички трябва да се ръковдят от него, ама само на теория. Практиката е, че работещ е вторият модел, а първият модел е само за идитите, които ги тупат по раното и им обясняват колко са готини и как ще ги приемат в Шенген, ама друг път, щото просто няма кинта в тази държава, а това е предпоставка за ултра корупция.
                      Опитът противоречи на тези твърдения:

                      Модел 1 износители - Германия, Китай, азиатски дракони, наскоро вече и Турция (не ми харесва, но факт). Не само не фалират, но и стандарта на гражданите се повишава.

                      Модел 2 връзкари - темата е за Гърция и нейните проблеми. Да не ставам банален като ги описвам.

                      Този коментар няма никаква връзка с ГЕРБ или която и да е партия. Само икономика.

                      Така че според мен изводите ти са меко казано необосновани.

                      Между впрочем, ако субсидиите, съчетани с връзкарство са основата на растежа, българския социализъм във вариант Тато щеше да пребъде. Но както е известно нашия опит сочи друго....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                        Йосифе и аз не съм съгласен с груйчовото,,а пък и си противоречи ,ама "ми с лошо"!!!
                        с кое си противореча? С това, че правя разлика между желано и възможно и не приемам розовите очила за даденост? Че не вярвам във всемирната правда? В кое?
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Джоузи, както обикновено си не на място, не на време и не в час - нищо лошо, все пак това са задължителни атрибути за всеки гербераст, съчетани с тупане по гърдите и вдигане на 130 от лежанка, че 140 само Вожда и Учителя има право да вдигне

                          Казвал съм ти го много пъти - ако искаш да си мерим образУванията, няма никакъв проблем. Аз имам финанси и право и не са от винс-а, академията към мвр, стар български или свободните университети - този толкова ценен извор за кадри на пп герб. Не че се хваля, напротив, считам образУванието в Бг за пълна боза, но ти какво имаш?

                          Колкото до "анализа" - не претендира за академичност и не е писан за вестник герберски глас а.к.а. Уикенд, телеграф, Стандарт, Труд и т.н. и т.н. Не е и академичен труд на член-кореспондент Мони Джанков - мистър топ 100 икономисти. Той си е мой и не е предназначен принципно за теб, а за малко по-интелигентна аудитория, но след като си толкова напред с материала - моля, обори ме по съшество, без бла-бла и ще признач, че герб са най-великата партия,с най-великите активисти на този и онзи свят
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                            честно казано не го четох цялото , но само кръгъл идиот с вестникарско икономическо образование може да напише подобен "анализ" ... не го казвам с лоши чувства , но нали съм платен гербер за да си получа хонорара трябва да използвам определени термини....
                            Йосифе и аз не съм съгласен с груйчовото,,а пък и си противоречи ,ама "ми с лошо"!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Виж сега кефалче (апропо, наистина ли си от кефалиленд -.
                              честно казано не го четох цялото , но само кръгъл идиот с вестникарско икономическо образование може да напише подобен "анализ" ... не го казвам с лоши чувства , но нали съм платен гербер за да си получа хонорара трябва да използвам определени термини....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                                Уевски!!!
                                я по едно нещо да сме на едно мнение. Доколкото го разбирам и двамата сме десни избиратели, фенове на Левски, само дето ти не си фанатик на тема Левски, а аз не съм фанатик на тема дясно, в смисъл аз съм твърд противник на лявата политиката, да же съм ултра твърд - ако зависи от мен бих отменил всякакви осигуровки, помощи и т.н., но не смятам, че само да не са комунистите, то може да е мутрата, претендираща, че е дясна

                                та така, горе-долу сме в един лагер, но като умни хора, лесно се разделяме при дребни отклонения във възгледите, а джагалите само това и чакат и рипат/гласуват ънблок

                                Успех
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X