IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гръцката/Европейска криза

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако отпишат 50% от дълговете на Гърция това наистина ще бъде края на еврозоната, а най-вероятно и на ЕС, от следващия ден всеки европеец който има някакъв дълг ще иска той също да му бъде опростен.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mr_crash Разгледай мнение
      С това отписване на дълга еврозоната капут до година две.
      Ами Италия Португалия Испания
      Да знаете че еврото е бетон щото така казват по телевизията
      Паунда и долара също са бетон от най-здравият То Гърция да им беше проблема

      Коментар


      • За Гърция лекарствата са няколко:
        бой, ебън, сух хляб и солена риба.
        Ако бяха обявили фалит преди година две,
        сега щяхме да си пием узо за 1 евро на Халкидики лятото.
        С това отписване на дълга еврозоната капут до година две.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
          Последната информация е 40% искат банките, 60% Германия и по всяка вероятност ще се срещнат на френските 50.
          Германците са прави. Дори и 60% са малко. Но всяко намаление под 60% е гаранция, че само след 5-6 години Гърция ще се сблъска с нова неплатежоспособност!
          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            По последна информация има съгласие за 65% окастряне на гръцкия дълг.

            Ако това стане реалност и с практическо приложение ще настъпят и истински сериозните въпроси - Какво следва от това?
            За Гърция?
            И за Европа?
            Последната информация е 40% искат банките, 60% Германия и по всяка вероятност ще се срещнат на френските 50.

            Коментар


            • По последна информация има съгласие за 65% окастряне на гръцкия дълг.

              Ако това стане реалност и с практическо приложение ще настъпят и истински сериозните въпроси - Какво следва от това?
              За Гърция?
              И за Европа?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                prodigal понеже си доста по отдавна от мен във форума директно ти задавам въпроса ти в коя банка би инвестирал ? Тази която си носи 100% от риска или тази която го продава на други, че и успява и печели допълнително от това...
                Привет, въпросът на пръв поглед е риторичен, но както видяхме при BAC, нещата не винаги свършват с това да се отървеш от някой шиит..

                Този пазар е слабо регулиран, но много динамичен в последно време, и на практика е напълно възможно "лице" което е купило повече риск отколкото може да си позволи да не е в състояние да изпълни ангажимента си.

                Това е проблем, но не основният, основният е че пазара се използва за сбъдване на прогнози и понеже е плитък за някои страни, лесно може да се прави.

                Като сме тръгнали да даваме примери с истински застраховки на риск, да те питам: как би се почуствал ако във вестника с големи букви пише че риска твоята компания да не си плати дълга към банката се оценява на 50% (първоначално банката ти го е застраховала срещу 1% от стойността, но после Пешо и Гошо се намесили на пазара си продавали часовника докато не стигнал 50%) и как това ще се отрази на реалния ти бизнес и на доверието на твоите контрагенти относно финансовата ти стабилност?

                Да завърша, досега се е продавал такъв риск дълго време, дори се продава доста скъпо и за България, която на практика няма дълг, та не ти ли е интересно дали всъщност не се продава риск, за който никой не смята че ще плаща някога! Ако направя сравнение, случвало ли се е схващането че имотите винаги са нагоре да се е оказвало лъжовно!

                Та така с "пърженият въздух"

                Поздрави
                Last edited by prodigal; 25.10.2011, 19:28.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                  ...
                  prodigal понеже си доста по отдавна от мен във форума директно ти задавам въпроса ти в коя банка би инвестирал ? Тази която си носи 100% от риска или тази която го продава на други, че и успява и печели допълнително от това...

                  ...
                  все едно, питаш - кой застраховател(инв.банка) е по-добър - този, който презастрахова риска или този, който го продаде на спекуланти
                  Кой е верният отговор и за кого )


                  Това е другият голям въпрос, свързан с европейската криза - застрахователите
                  Досега публично се коментира рекапитализация на банките, но не се отваря дума за застрахователния пазар.
                  А за частните пенсионни застрахователи?
                  Колко ли пенсионни схеми ще изгърмят

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                    което показва че цитираните пичове въобще си нямат идея как функционират финансовите пазари и как един риск се купува или продава за пчелаба...

                    ...
                    "Пържен въздух"-популярна шега на Уолстриит.
                    Пичовете-са водещите дилъри. Та к'во ли разбират...
                    Last edited by baiH; 24.10.2011, 20:56.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                      Така де, както казва един колега, продават „пържен въздух” хората и ако се наложи да го доставят, не знам...

                      Друг един пич използва не лоша алегория – Как така друг ще ми застрахова колата ?!

                      Та, ако нямаш купен такъв дълг, застраховка за какво правиш. Това е обикновен залог че съседа ще счупи крак, или тир ще ктастрофира в Турция, примерно.

                      Аз мисля че трябва да има официален фалит на Гърция и който си е купил „застраховка” да си я ползва. Ако съм банка и съм застраховал всичко, как да ме убедиш да си прежаля вземанията на 50% и да не си ползвм застраховката.. Няма друг начин освен да ме осведомиш че застрахователя няма да плати!
                      което показва че цитираните пичове въобще си нямат идея как функционират финансовите пазари и как един риск се купува или продава за пчелаба...

                      Че и други пазари не познатав ето как му застраховат колата - отива прави каско в застрахователна компания А застрахователна компания А обаче презастрахова в компания Б пулл от застраховки включително колата на човека съвсем нормална практика намаляваща риска за А

                      еи така да хванеш да им го обясниш на тези хора дано го разберът

                      пример Инвестиционна банка А издала застрахователни полици 2 милярда - не настъпва застраховоателно събитие прибира 100 процвнта от премията , настъпва застрвховелно събитие 2 милярда вътре...

                      Инвестиционна банка Б издава застрахователни полици за 2 милярда обаче прехвърля полици към спекулантите с брокерски акаунт в банката които купуват или продават срещу спред и част от премията и по този начин намаляват риска за банката в случай на настъпване на събитие намаляваи печалбата от премия но пък и се увеличава печалбата от спред и бройка сделки

                      prodigal понеже си доста по отдавна от мен във форума директно ти задавам въпроса ти в коя банка би инвестирал ? Тази която си носи 100% от риска или тази която го продава на други, че и успява и печели допълнително от това...

                      Ограничението за европейските банки да не могат свободно да търгуват със лица които не притежават дълг показва колко всъшност не разбират европейските лидери от пазари, повишава риска за банките в случаи на настъпване на застрахователно събитие, ограничава и възможностите им за допълнителна печалба и по този начин ще повиши цената на застраховките писани от европейски банки... или ще е по евтино да купиш застраховка от американска банка защото те си прехвърлят риска към спекулантите ще е по изгодно да инвестираш в американска инвестиционна банка щото печели по повече начини... абе малоумници са в европа щом вярват че спекулантите са им виновни за кризата.. какво да напиша повече...
                      Last edited by marketleverage; 24.10.2011, 18:55.
                      mWPCloud.com

                      Коментар


                      • Всяка страна , която в момента напусне ЕЗ ще излезе и от икономическа криза ..за нея депресията ще приключи. Затова не може да се допусне Гърция да се избави по този начин от депресията , веднага ще се появят и други желаещи..а ЕЗ ще се разпадне.Ето затова не допускат фалит на Гърция и правят сметки как 2020 година ще е още по задлъжняла.У нас кризата е предизвикана , внесена основно чрез блокиране на кредитирането порадиналични на пазарите на техните викокодоходни ДЦК.Отсега е ясно , че ЕС до 2020 година по този начин не може да се закрепи.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • “Преимуществото на държавните облигации CoCo ще е, че активирането им няма да представлява кредитно събитие, изискващо изплащане на обезщетения на държателите на кредитни суапове (CDS, или т.нар. застраховки срещу фалит). Наличието на

                          голямо количество CDS и неяснота кой ги е емитирал..”
                          Така де, както казва един колега, продават „пържен въздух” хората и ако се наложи да го доставят, не знам...

                          Друг един пич използва не лоша алегория – Как така друг ще ми застрахова колата ?!

                          Та, ако нямаш купен такъв дълг, застраховка за какво правиш. Това е обикновен залог че съседа ще счупи крак, или тир ще ктастрофира в Турция, примерно.

                          Аз мисля че трябва да има официален фалит на Гърция и който си е купил „застраховка” да си я ползва. Ако съм банка и съм застраховал всичко, как да ме убедиш да си прежаля вземанията на 50% и да не си ползвм застраховката.. Няма друг начин освен да ме осведомиш че застрахователя няма да плати!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                            Един въпрос - имате ли идея доколко, Кристин Лагард следва курса, който се опитваше да прокарва Доменик Строс Кан в МВФ?
                            Огъна се, или просто е по-слаб артист, освен че е "нова". Откровен про-американски курс, което е нормално за МВФ, но не хубаво да е толкова очевидно.

                            Коментар


                            • Един въпрос - имате ли идея доколко, Кристин Лагард следва курса, който се опитваше да прокарва Доменик Строс Кан в МВФ?

                              Коментар


                              • Опааа, вече се говори и за 80% окастряне на гръцкия дълг
                                Поне в тази насока се изказа французойката от МВФ.

                                И както Комерцбанк, наскоро писа, при 50% ножица, след рекапитализиция на банките и други разходи, нетният ефект върху свалянето на общия гръцки дълг ще е около 20%. Т.е. недостатъчно за стабилизация.
                                При 80%, колко ли ще е

                                И пак те питаха: "Няма ли най-накрая" да се фалира Гърция и да се продължи напред...

                                Коментар

                                Working...
                                X