IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Министър Трайчо с 90 000 лв (62%) загуба от БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Къде може да се намери тази разбивка и как е придобил НИ на стойност 150 лв/ кв м?

    Коментар


    • Поздрави за Груйка и темата, не и за анкетата...що бе, човекът е идеален за позицията.Скромен, послушен, мълчалив, с очила и пее в хора...В инвистициите си е използвал прекалено широка диверсификация което говори за неувереност при взимането на решения, дължаща се на слабата му теоритична подготовка, използва стратегия бай-н-холд, която е добра при тренд, а отнесена към БФБ е добра само при ъп-тренд...както и да е решенията ги взима друг, той само изпълнява!
      自由西藏

      Коментар


      • Re: Министър Трайчо с 90 000 лв (62%) загуба от БФБ

        А-а-а, колеги - недейте така! :-))

        в икономиката мерната единица на успеха се изразява в цифри!!!
        доволен съм, че на борсата съм отиграл събитията по-добре от цял икономически министър :-) :-)
        но наистина просто пакета му изглежда дълбоко замразен... странно.... нищо не е продавал...

        Ако, може го питайте защо нищо не е продавал?

        мнението ми не е препоръка за търговия

        Първоначално изпратено от Грую Груев
        Така, чета си аз из данъчните декларации на елита и на кво се натъквам - данъчната декларация на наш Трайчо, ама не Талисмана, а министъра и там изненадка - баш министъра на икономиката се ушил с 90К на родната борсичка и достигнал чутовната възвращаемост от минус 62% - и този човек ни управлява икономиката!??!?!?! Ми той собствените си кинти не може да управлява, пък те му дали икономиката на Бг ?!?!?!?!

        Ето и детайлна разбивка на великия инвеститор:

        Д-во Брой Вложени Ед.цена сег.ст/ст NPV Загуба % загуба
        Chim 1 885 15 253 8,092 2,836 5 346 -9 907 -64,95%
        Monbat 227 1 578 6,952 6,750 1 532 -46 -2,90%
        Eubg 11 803 37 882 3,210 1,374 16 217 -21 665 -57,19%
        Pethl 750 7 215 9,620 2,192 1 644 -5 571 -77,21%
        Kao 278 3 753 13,500 5,870 1 632 -2 121 -56,52%
        SLB 600 10 520 17,533 4,000 2 400 -8 120 -77,19%
        Himko 1 000 255 0,255 0,078 78 -177 -69,41%
        OTZK 142 9 572 67,408 14,050 1 995 -7 577 -79,16%
        Cenhl 1 200 7 400 6,167 1,835 2 202 -5 198 -70,24%
        Elarg 4 550 9 874 2,170 0,845 3 845 -6 029 -61,06%
        FIB 800 8 560 10,700 2,660 2 128 -6 432 -75,14%
        Sfarm 700 5 376 7,680 4,010 2 807 -2 569 -47,79%
        Capmax 482 20 967 43,500 18,880 9 100 -11 867 -56,60%
        Trace 25 2 750 110,000 70,210 1 755 -995 -36,17%
        ENM 85 1 403 16,506 9,901 842 -561 -40,02%
        ZHBG 1 000 2 790 2,790 0,720 720 -2 070 -74,19%
        Общо 145 148 54 243 -90 905 -62,63%
        Не може да не направи впечатление "чутовната инвестиция" във флагмана на българската икономика - Химко макар и малка като стойност, инвестицията е доста перспективна и показва как трябва да се подкрепя българското - предполагам само заповедта свише на баш боса (ББ) му е забранила да направи още една супер инвестиция в друг флагман - Кремиковци
        Няма как да не отбележим и следните чудесни инвестиции, със загуба от над 75% по сегашната си цена - Синергон (77% загуба), Сл. бряг (77%), ОЦК (79%) и ПИБ (75%) - хвалъ на таквъзи инвеститори бих казал аз
        Друг интересен момент е, че Трайчо ползва само една стратегия - buy and hold, която в нашият случай би звучала като купи и Трайчо или по модерно му казано - наш Трайчо е дългосрочен и него дребни флуктуации на портфейла и неква мижава загуба от 62% не би могла да го уплаши
        Льбопитно в декларацията на Трайчо е и фактът, че Трайчо не знае колко акции има в Стара Планина холд - записани са 100 броя, закупени на цена от 74 лева/брой което при сплита на компанията прави 1200 нови акции. Подобно е положението и с Монбат, където ако Трайчо си е купил акции от ИПО-то, а това най-вероятно етака, то сега би следвало да има 2-но повече акции и това да е единствената му позиция на плюс.
        Интересен факт е също така, че наш Трайчо е участвал в доста ИПО-та (поне според обявените цени на придобиване на част от акциите му,които поразително съвпадат с цените от ИПО-тата на съответните дружества), като интересно е да се провери дали акциите му на Трейс не са от ИПО-то на същата компания, където при презаписването от 1480 пъти, наш Трайчо трябва да е пуснал заявка за над 4 милки левчета, сума, която, както е видно от собственоръчно написаната му декларация, не притежава...

        Пускам и една анкета към темата - да сравним колко от нас (едва ли всички ще си признаят, но все пак) са били "доходността" на Трайчо и дали стават за министри на икономиката - тук има и второ условие поставено от баш боса (ББ)- да имаш отлична диплома от люпилнята на таланти УНСС

        П.С. Не се учудвам, че доста колеги искат да са портфолио мениджъри или го играят такива - все пак си има и награда - най-некадърните ги назначават за министри на икономиката - дерзайте колеги

        Коментар


        • А,ако става дума за пране на пари,картинката става малко по различна,но това е друга тема
          "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Peter(Petar)
            Първоначално изпратено от Петър Караиванов

            Не ги питай - немогат да ти отговорят ! В момента се кефят,че не само те са усетили тласъците на добрия св.Нагъзаки, а и цял министър го отнесъл. Но щом той (министъра) се е нашил с 90к и е станал министър, то значи те по същия критерий (НЕВЕЖЕСТВО) могат да станат министри. А точно това е страшното !
            Не се ли усещаш наистина, че точно ти да ги пишеш тия работи, някак си не върви.
            Вместо да събира парички, за да си оправи вересиите, нашето момче бърза да дава интервюта. Това тук кой ще го плаща?


            Аман от велики анализатори, потънали в дългове.
            Не ми пиши лични съобщения с обяснение. Няма да ти чета басните.


            P.S.Напълно подкрепям мнението на Батя. Съгласен съм и с допълнението на Valuator.
            Олекна ли ти? ;-)

            Ама май пак нещо обърка личните дела с инвестиции и доходност.....ама карай.... треБе да се клепа....

            Коментар


            • Moje da ne e tolkova vatre, zastoto moje da e prodaval v minali periodi, za koito nyama danni! Inache za tozi period ot vreme i az sam vatre taka smetnato. Toest 10-15 k! No realnata zaguba e okolo 2-3 k, stoto imam i pechalbi! Mnogo ednostranno smyatate!

              Коментар


              • Майстор Трайчо поне има дупе да стиска още годинка докат излезе на печалба за разлика от много специалисти във форума. Евала Му!

                Коментар


                • Тю. Нямам позиции на БФБ. Как се прецаках.... :-)

                  Не може ли да уредим нещо по втория начин. Все пак премиерът не спомена нищо за БФБ. Само за дипломата каза...

                  Първоначално изпратено от milenkk
                  Първоначално изпратено от stdmv
                  Колко е дипломата на Трайчо не разбрах. Щото моята е 5.74.
                  Ако неговата е по-малко, кога напуска, че да си заема поста?
                  ще си вземеш поста когато направиш 60% загуба на бфб

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Valuator
                    Грую, борсовите инвестиции и спекулации са доста по-различна материя от реалното корпоративно и държавно управление. Колкото за грижата на добър стопанин - познавам хора, които се справят доста по-добре с управлението на чужди активи, отколкото с управлението на своите.

                    Ако питаш дали аз бих избрал Трайчо за министър - не бих, но не защото има негативен опит като борсов инвеститор, а защото няма достатъчен опит в управлението на мащабни и комплексни структури в условия на промени и кризи. Но не бих го ругал по форумите, защото има право да покаже какво може и е още е много рано да го оценяваме и съдим.

                    Първоначално изпратено от Грую Груев
                    Какво те кара да мислиш, че човек, който е способен с лека ръка да прецака собствената си кинта (дали поради неграмотност или поради безхаберие, няма значение), ще се страе да положи "грижата на добър стопанин" за чуждата?
                    Aми като не разбира от нещо яо си бута гагата там? Че и кинти набива? И не мисля, че има право да покаже какво може, щото той по дифолт вече го е показал, а ние май все още не сме си научили урока и все чакаме - чкахме да ни освободят, чакахме построяването на комунизма, чакахме демокрацията, чакахме 800-те дни на царя, чакаме вече 20 години преход и накрая какво - целият ни живот минал в чакане и ползата от това е никаква.
                    Писна ми разни недорасляци да ги чакаме да се учат върху националната икономика, при положение, че те собствените си кинти не могат да опазят - ако ти искаш да го чакаш - моля, можеш да го помолиш и твоите кинти да управлява, аз не искам да управлява моите, защото е доказал, че не може!!!
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Петър Караиванов

                      Не ги питай - немогат да ти отговорят ! В момента се кефят,че не само те са усетили тласъците на добрия св.Нагъзаки, а и цял министър го отнесъл. Но щом той (министъра) се е нашил с 90к и е станал министър, то значи те по същия критерий (НЕВЕЖЕСТВО) могат да станат министри. А точно това е страшното !
                      Не се ли усещаш наистина, че точно ти да ги пишеш тия работи, някак си не върви.
                      Вместо да събира парички, за да си оправи вересиите, нашето момче бърза да дава интервюта. Това тук кой ще го плаща?

                      [/quote]

                      Аман от велики анализатори, потънали в дългове.
                      Не ми пиши лични съобщения с обяснение. Няма да ти чета басните.


                      P.S.Напълно подкрепям мнението на Батя. Съгласен съм и с допълнението на Valuator.

                      Коментар


                      • Грую, борсовите инвестиции и спекулации са доста по-различна материя от реалното корпоративно и държавно управление. Колкото за грижата на добър стопанин - познавам хора, които се справят доста по-добре с управлението на чужди активи, отколкото с управлението на своите. И обратно - сигурен съм, че Васил Божков например управлява добре своите лични активи, но едва ли бих му поверил публични средства.

                        Ако питаш дали аз бих избрал Трайчо за министър - не бих, но не защото има негативен опит като борсов инвеститор, а защото няма достатъчен опит в управлението на мащабни и комплексни структури в условия на промени и кризи. Но не бих го ругал по форумите, защото има право да покаже какво може и е още е много рано да го оценяваме и съдим.

                        Първоначално изпратено от Грую Груев
                        Какво те кара да мислиш, че човек, който е способен с лека ръка да прецака собствената си кинта (дали поради неграмотност или поради безхаберие, няма значение), ще се страе да положи "грижата на добър стопанин" за чуждата?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от himkofob

                          ми ако изкочи заека от химко...
                          Не един....стада със зайци ще изскочат от там и от Кремиковци, а скоро и от Монбат и Каолин се очаква нашествие от зайци......

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев
                            Първоначално изпратено от Valuator
                            Поздравления за точния коментар, Батя. Тъкмо се бях наканил да пиша нещо в този дух, но няма смисъл да те повтарям. Оставете човека на мира - поне е инвестирал и губил свои пари, за разлика от много други знайни и незнайни местни и чужди парвенюта фонд-мениджъри.
                            Какво те кара да мислиш, че човек, който е способен с лека ръка да прецака собствената си кинта (дали поради неграмотност или поради безхаберие, няма значение), ще се страе да положи "грижата на добър стопанин" за чуждата?
                            Не ги питай - немогат да ти отговорят ! В момента се кефят,че не само те са усетили тласъците на добрия св.Нагъзаки, а и цял министър го отнесъл. Но щом той (министъра) се е нашил с 90к и е станал министър, то значи те по същия критерий (НЕВЕЖЕСТВО) могат да станат министри. А точно това е страшното !

                            Коментар


                            • Re: w

                              Първоначално изпратено от iivan
                              Мене по ми е чудно как ги е придобил тези апартаменти на тези ниски цени 150 лв /кв.м И Мицубиши Паджеро 2008 за 2500 лева ,искам и аз такова.
                              купувам неограничено на тези цени!!!
                              пак нечестни сделки прикриващи това или онова...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев
                                Първоначално изпратено от Батя
                                Много е тъпо това което правите в тази тема. Трайчо бил загубил на БФБ и затова не ставал за министър. Баси простотията. Вярно че замрялата ни борса действа много зле на масата играчи - от скука мислят сякви глупости!
                                Вижда се че пича е инвестирал предимно през ИПО-та и държи акциите от доста време. Явно просто е дългосрочен, а не ежедневен трейдър. Човека вярва в БГ икономиката и си е направил една вноска за пенсия която сега му носи сериозна загуба, но след 15-20 г., кой знае...
                                Друго, я погледнете доходността която са му донесли "професионалистите" от Капман, долу-горе е като % с който и той сам се е нашил (при положение че ония са задължени да държат поне 10% кеш, а от него не се губи).
                                За мен е много по-важно да е честен и почтен и да работи за БГ икономиката, а не да е успешен борсов играч, нещо бъркате схемите!
                                Имам само 2 въпроса към теб:
                                1. Ти би ли поверил бизнеса си на Трайчо да го управлява?
                                2. Кое му е дългосрочното и вноската за пенсия на "инвестицията" в Химко?
                                ми ако изкочи заека от химко...

                                Коментар

                                Working...
                                X