IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Министър Трайчо с 90 000 лв (62%) загуба от БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Valuator
    Поздравления за точния коментар, Батя. Тъкмо се бях наканил да пиша нещо в този дух, но няма смисъл да те повтарям. Оставете човека на мира - поне е инвестирал и губил свои пари, за разлика от много други знайни и незнайни местни и чужди парвенюта фонд-мениджъри.
    Какво те кара да мислиш, че човек, който е способен с лека ръка да прецака собствената си кинта (дали поради неграмотност или поради безхаберие, няма значение), ще се страе да положи "грижата на добър стопанин" за чуждата?
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя
      Много е тъпо това което правите в тази тема. Трайчо бил загубил на БФБ и затова не ставал за министър. Баси простотията. Вярно че замрялата ни борса действа много зле на масата играчи - от скука мислят сякви глупости!
      Вижда се че пича е инвестирал предимно през ИПО-та и държи акциите от доста време. Явно просто е дългосрочен, а не ежедневен трейдър. Човека вярва в БГ икономиката и си е направил една вноска за пенсия която сега му носи сериозна загуба, но след 15-20 г., кой знае...
      Друго, я погледнете доходността която са му донесли "професионалистите" от Капман, долу-горе е като % с който и той сам се е нашил (при положение че ония са задължени да държат поне 10% кеш, а от него не се губи).
      За мен е много по-важно да е честен и почтен и да работи за БГ икономиката, а не да е успешен борсов играч, нещо бъркате схемите!
      Имам само 2 въпроса към теб:
      1. Ти би ли поверил бизнеса си на Трайчо да го управлява?
      2. Кое му е дългосрочното и вноската за пенсия на "инвестицията" в Химко?
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto
        Първоначално изпратено от Батя
        ...
        Друго, я погледнете доходността която са му донесли "професионалистите" от Капман, долу-горе е като % с който и той сам се е нашил (при положение че ония са задължени да държат поне 10% кеш, а от него не се губи)....
        Абе човек, Добре че дойде кризата, да се видят какво представляват тези макс-фондове.
        Хубаво е да си вярваш, но е лошо да си повярваш, особенно ако си MAXI-менажер :-)
        МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

        Коментар


        • Поздравления за точния коментар, Батя. Тъкмо се бях наканил да пиша нещо в този дух, но няма смисъл да те повтарям. Оставете човека на мира - поне е инвестирал и губил свои пари, за разлика от много други знайни и незнайни местни и чужди парвенюта фонд-мениджъри.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя
            ...
            Друго, я погледнете доходността която са му донесли "професионалистите" от Капман, долу-горе е като % с който и той сам се е нашил (при положение че ония са задължени да държат поне 10% кеш, а от него не се губи)....
            Абе човек, Добре че дойде кризата, да се видят какво представляват тези макс-фондове. Това не е фонда на Бъфет, не защото всъщност зад тях не е Бъфет, а защото условията в който виреят не са същите, спрямо тези, в които Бъфет е започвал. Проблем на развитието и съответния риск. Не е препоръка.
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от stdmv
              Колко е дипломата на Трайчо не разбрах. Щото моята е 5.74.
              Ако неговата е по-малко, кога напуска, че да си заема поста?
              ще си вземеш поста когато направиш 60% загуба на бфб

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя
                Много е тъпо това което правите в тази тема. Трайчо бил загубил на БФБ и затова не ставал за министър. Баси простотията. Вярно че замрялата ни борса действа много зле на масата играчи - от скука мислят сякви глупости!
                Вижда се че пича е инвестирал предимно през ИПО-та и държи акциите от доста време. Явно просто е дългосрочен, а не ежедневен трейдър. Човека вярва в БГ икономиката и си е направил една вноска за пенсия която сега му носи сериозна загуба, но след 15-20 г., кой знае...
                Друго, я погледнете доходността която са му донесли "професионалистите" от Капман, долу-горе е като % с който и той сам се е нашил (при положение че ония са задължени да държат поне 10% кеш, а от него не се губи).
                За мен е много по-важно да е честен и почтен и да работи за БГ икономиката, а не да е успешен борсов играч, нещо бъркате схемите!
                +1...
                Не се бъзи-кай !!!

                Коментар


                • Много е тъпо това което правите в тази тема. Трайчо бил загубил на БФБ и затова не ставал за министър. Баси простотията. Вярно че замрялата ни борса действа много зле на масата играчи - от скука мислят сякви глупости!
                  Вижда се че пича е инвестирал предимно през ИПО-та и държи акциите от доста време. Явно просто е дългосрочен, а не ежедневен трейдър. Човека вярва в БГ икономиката и си е направил една вноска за пенсия която сега му носи сериозна загуба, но след 15-20 г., кой знае...
                  Друго, я погледнете доходността която са му донесли "професионалистите" от Капман, долу-горе е като % с който и той сам се е нашил (при положение че ония са задължени да държат поне 10% кеш, а от него не се губи).
                  За мен е много по-важно да е честен и почтен и да работи за БГ икономиката, а не да е успешен борсов играч, нещо бъркате схемите!

                  Коментар


                  • Условието, свързано с Унсс прави анкетата кенеф. Изпуснати са други основни варианти. Все едно да питаш: "с каква торба отиде в магазина, отговор - а) найлонова, б) картонена или книжна, в) текстилна, г) метална мрежа," а е изпуснат отговор: "д) без торба".
                    Без да съм фенка на Трайчо, анкетата има манипулативен ефект. Който не може да генерира анкети, по-добре да не го прави. Иначе (според личната ми преценка), близо половината акции в портфейла са смешнярски. Но каквито акции държиш, такъв е резултата.
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Колко е дипломата на Трайчо не разбрах. Щото моята е 5.74.
                      Ако неговата е по-малко, кога напуска, че да си заема поста?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от meche_cveti93
                        велчев е най-великия финансист , за себе си
                        я виж кви хотели построи брат му с комисиона от врътката

                        моите комисиони също отиват у брат ми, ама галфона никъв икономист не само бараки и курници некви строи


                        NYSERookie ,
                        яко питаме брат ти ... ще каже ,че са ти слаби комисионните..
                        именно :-)
                        евтино се продавам ;-)
                        Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram
                          Трайчо е пич. Не знам за какво сте го захапали човека. Аз си спомням колко доволен бях като си купих първите акции на БФБ

                          края на февруари 2008 : супер изгодни ПИБ на 10+ кинта = гоялм кеф
                          имах и еврохолд на само(!) 5.60

                          само факта, че влизах постепенно с кеша, а не издумках всичко ме спаси от положение по-лошо от Трайчовото и в крайна сметка след N осреднявания и късмет 02.2009 успях да сваля цените, че чак и пари да изкарам.

                          имам приятели завършили финанси и кадърни хора, които бяха супер щастливи как са записали акции на ипо на трейса.

                          така че, от това положение на цените е много лесно да се перчим да се присмиваме на човека. Нали не ни е наредил (надявам се и да не ни) както ни нареди Овчаров,Велчев та даже и титана на полит икономията Костов.



                          лека
                          Проблема не е в перченето. Тъжното е , че този човек понастоящем министър, не е направил ПРАВИЛЕН анализ - при това на собствените си финанси. Не е имал реална и обективна картина за състоянието на държавата и икономиката като цяло, а е министър именно в този ресор ! Какво ли остава тогава за държавните финанси ? А е завършил УНСС с успех 5.50 ! И премиера Б.Б. е много горд с това !? Иначе лично на мен той е един от 2мата министри които са ми симпатични от този кабинет.

                          Коментар


                          • велчев е най-великия финансист , за себе си
                            я виж кви хотели построи брат му с комисиона от врътката

                            моите комисиони също отиват у брат ми, ама галфона никъв икономист не само бараки и курници некви строи


                            NYSERookie ,
                            яко питаме брат ти ... ще каже ,че са ти слаби комисионните..

                            Коментар


                            • Погледнато реално, Трайчо наистина е министъра, който ми бе симпатичен.
                              Без да знам за борсовите му "успехи"...Сродните души се привличат.....казват хората...
                              Но Мечето е прав. Това , че сме купили на високо, не ни попречи да купим и на дъното и да виждаме "светлина в тунела"....
                              Дай боже да имаме повече инвеститори като него...

                              Коментар


                              • Трайчо е пич. Не знам за какво сте го захапали човека. Аз си спомням колко доволен бях като си купих първите акции на БФБ

                                края на февруари 2008 : супер изгодни ПИБ на 10+ кинта = гоялм кеф
                                имах и еврохолд на само(!) 5.60

                                само факта, че влизах постепенно с кеша, а не издумках всичко ме спаси от положение по-лошо от Трайчовото и в крайна сметка след N осреднявания и късмет 02.2009 успях да сваля цените, че чак и пари да изкарам.

                                имам приятели завършили финанси и кадърни хора, които бяха супер щастливи как са записали акции на ипо на трейса.

                                така че, от това положение на цените е много лесно да се перчим да се присмиваме на човека. Нали не ни е наредил (надявам се и да не ни) както ни нареди Овчаров,Велчев та даже и титана на полит икономията Костов.



                                лека
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X