IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възнаграждения в сферата на капиталовия пазар

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Секи ден ривъ мноо!

    Коментар


    • ej , да ги оплачеш хората във финансовия сектор.

      но може още да се водят по инерцията. в началото на прехода заплатите в банките бяха добри

      Коментар


      • ти реши че се надувам – съжалявам че така е прозвучало (повечето позиции са ми над нивото), просто реалността в България не ми харесва. Считам, че 1 бон за шеф на клон в топ банка е смешно малко (не че не е вярно за съжаление), но не е луд този които яде баницата..

        Коментар


        • prodigal, ajde be ribarski istorii, tuka imashe edin deto beshe s dva majoritarni djala i oste ne znam kolko si mln. leva ) A moja hamster e shef na Bulbank, da be da
          Tova koeto kazva pich zvuchi naj-realistichno!

          Коментар


          • не че съм глезезен, ама цифри ли обади

            Коментар


            • Хора, говорете с цифри, стига празни приказки ?!?!

              В Булбанк - шеф на сектор 1500-2000 лв
              Специалист - 700-1000 лв
              Шеф на клон - 1500-1800 лв

              В ОББ шеф на сектор - 2000 лв, шеф на дирекция 5 - 6000 лв

              В ДСК - специалист - 750- 900, шеф на клон 1000-1800, регионален директор 3500 - 4000 лв.

              Биохим, шеф на сектор - 1800-2000 лв

              Бонусите(годишно) могат да отидат от 1-2 заплати до 20 заплати

              Коментар




              • Първоначално изпратено от Bango
                Само като забележка.
                Не винаги възнагражденията, условията за работа и възможностите за развитие във водещите/най-големи, най-известни, с най-добри фин.резултати/ посредници, банки, застр. дружества и ПОК са най-добри.
                Колкото до заплатата на John, знам "водещи" ИП-та, където и дилъри работили 2-3 години не взимат толкова. За длъжности на средно управленско ниво основна заплата над 800-900 лв. е мираж, дори за хора работещи в компанията от 7-8 години и с по 15 г. стаж по специалността, за които не важи 18ч. и уикенд за почивка.
                Това не означава, че John е лаком или нахален. Той си е направил оценка на образованието, квалификацията и опита и ги е оценил по-високо. Ако се е надценил, на пазара на труда няма да му дадат повече, но ако пък заслужава, друг работодател ще оцени качествата му по-високо и ще ги възнагради. Важното е, че има смелост и гледа нагоре, което не се среща често у нас.
                Но докато има наивници с мислене: ще си трая за 200 лв ама съм финансист и "у Софията", ще има и работодатели, които ще се възползват от тях и ще ги експлоатират и пенсионират с 500 лв. Такива хора с робска психика дори не използват средата за да се дообразоват и да направят нещо самостоятелно. Имал съм колеги, работещи от 2-3 г. в посредничеството и непоинтересували се, какво правят другите отдели, каква им е ролята за компанията. Хора работещи от 10г. в ИП, никога не посмели да отделят 100-200 лв и да направят 1-2 сделки-просто да опитат. А работят със стари и големи клиенти и дават съвети или управляват средствата им. Мисля си, че до 1-2 години ще отпаднат от пазара и този тип работодатели и крепостните им служители. Конкуренцията расте, нивото на клиентите също, да не говорим за достъпа до информация.
                п.п. Като знам мои приятели дилъри, как дават нощни дежурства по 12 часа, Петък вечер, Неделя вечер, такива на Великден и др. национални празници, когато ние се веселим и празнуваме, не ми се струва реално и нормално да работиш като такъв за по-малко от 500-600 лв. нетно.
                Приятна вечер на всички и нека утрото е по-мъдро от вечерта.

                Хора работещи от 10г. в ИП, никога не посмели да отделят 100-200 лв и да направят 1-2 сделки-просто да опитат. А работят със стари и големи клиенти и дават съвети или управляват средствата им.

                Това е вярно .. Много от клиентите са стадо . Ходятъ при този овчар който има най шарен ямурлук и най дълга гега Така докато не станат плячка на кумчо вълчо ..
                Позволи ми да те цитирам моля те
                [/b]

                Коментар


                • Само като забележка.
                  Не винаги възнагражденията, условията за работа и възможностите за развитие във водещите/най-големи, най-известни, с най-добри фин.резултати/ посредници, банки, застр. дружества и ПОК са най-добри.
                  Колкото до заплатата на John, знам "водещи" ИП-та, където и дилъри работили 2-3 години не взимат толкова. За длъжности на средно управленско ниво основна заплата над 800-900 лв. е мираж, дори за хора работещи в компанията от 7-8 години и с по 15 г. стаж по специалността, за които не важи 18ч. и уикенд за почивка.
                  Това не означава, че John е лаком или нахален. Той си е направил оценка на образованието, квалификацията и опита и ги е оценил по-високо. Ако се е надценил, на пазара на труда няма да му дадат повече, но ако пък заслужава, друг работодател ще оцени качествата му по-високо и ще ги възнагради. Важното е, че има смелост и гледа нагоре, което не се среща често у нас.
                  Но докато има наивници с мислене: ще си трая за 200 лв ама съм финансист и "у Софията", ще има и работодатели, които ще се възползват от тях и ще ги експлоатират и пенсионират с 500 лв. Такива хора с робска психика дори не използват средата за да се дообразоват и да направят нещо самостоятелно. Имал съм колеги, работещи от 2-3 г. в посредничеството и непоинтересували се, какво правят другите отдели, каква им е ролята за компанията. Хора работещи от 10г. в ИП, никога не посмели да отделят 100-200 лв и да направят 1-2 сделки-просто да опитат. А работят със стари и големи клиенти и дават съвети или управляват средствата им. Мисля си, че до 1-2 години ще отпаднат от пазара и този тип работодатели и крепостните им служители. Конкуренцията расте, нивото на клиентите също, да не говорим за достъпа до информация.
                  п.п. Като знам мои приятели дилъри, как дават нощни дежурства по 12 часа, Петък вечер, Неделя вечер, такива на Великден и др. национални празници, когато ние се веселим и празнуваме, не ми се струва реално и нормално да работиш като такъв за по-малко от 500-600 лв. нетно.
                  Приятна вечер на всички и нека утрото е по-мъдро от вечерта.

                  Коментар


                  • John29 какво имаш предвид под "водещ ИП ", защото разликата и сред водещите е голяма.
                    Знаеш ли колко вземат тези на по-високите длъжности в посредника, в който си работил?
                    И още един въпрос имам - какви горе долу бяха задълженията ти?


                    Въпросите ми са продиктувани само от любопитство и не целят конфрунтация.

                    Коментар


                    • Минаха тези времена със заплати 250 – 300 лева )))). Всеки който може да бачка си продава труда по други тарифи. А ако ще си търсиш място под слънцето или ще отстояваш позиции със служители студенти 3-ти курс..... успех в начинанието

                      Коментар


                      • Заплатата е бруто + две заплати бонус на коледа. Това е.
                        За знае6т, работил съм няколко пъти по година в областта, както имам и стабилен бекгроунд в сферата.
                        Знаеа6т текучеството на работещите в финансовата свера е голямо, явно те са на различно мнение от теб или грешат че си сменят работодатея?
                        Ти значи и на тази възраст не си рабзрал целта на университета. Униврситета е мястото къдео се научаваш сам да се обучаваш независимо дали преподавателя е забравил да дойде за лекция или упражнение. Обучението е самообучение, трябва да се научиш как да намираш това което ти трябва като информация, а не да чакаш някой да ти го каже или да се ядосваш на бг образованието, че на са ти го преподали.
                        Относно докторите, айде да не почваме темата, че на познат майка му болна от рак... и да я приемат в София и тука да я оперират, човека даде 6000 лв, при положение че жената си имаше направление.
                        Знаеш ли какво значи, възрастен човек нямащ пари, подготвен за операция(обръснат и с направена клизма) да го отлагат няколко пъти за операция в деня в който са му азали че ще го оперират, защото някой с повече пари си е платил да бъде опериран намомента.
                        Общопрактикуващ лекар=1000-2000 месечно според броя на пациентите, за зъболекарите да не говорим....

                        Коментар


                        • zdr.


                          Банго,

                          В предишния посредник политиката по заплащането беше описаната от теб "Ако са много отворени за заплати и развитие, утре ги уволнявам всичките и събирам от улицата 10-15 студентчета 3-ти курс и им давам 250-300 лв и ще ми целуват ръка. Ако са от малък град и на 6 месечен стаж за 0-100 лв. мога да ги прекарам." С едно малко доплънение, че на възлови длъжности се плащат прилични пари.

                          Като цяло обаче все по често чувам че на работодателите и е трудно при тези "неистови" регулации (колко хубу беше га крадяхме и лъжехме хората яко).
                          Та кат немат пари да въртят бизнес или им се вижда скъпо...ами да се махат. Да ходат у германия например, там са по работливи от българите ;-))!
                          Явно това е тенденцията на пазара (работната ръка да натиска работодателя си) и тези от работодателите които се усетят първи да плащат повечко (ама не много ;-)...) ще имат силно конкурентно предимство.
                          Иначе при ИП масово, все още управленските модели са индентични с тези на фирма с 2 магазина и 4 сергии. Т.е. корпоративната култура все още не е проникнала в манерките на техните вож. Е...те губят, проникването, ако оцелеят винаги се случва при това болезнено. И естественно винаги ще има хитреци които ще си лъжат и мамят персонала, а той в отговор ще ги краде.

                          Сполай Ви!

                          Като цяло работните заплати все още могат да се определят като бакшиш (за почерпка) за свършената работа.

                          Коментар


                          • John29, тази брутна заплата, която си посочил, включваше ли сумите за нощни дежурства и дежурства в празнични за Б-я, но работни за чуждите пазари дни?
                            Има няколко често срещани сред бг-работодателите в фин. сфера виждания:
                            1. Абе аз тези в моето ИП, ако не бях ги взел на работа преди 3 години, къде щяха да бъдат сега?
                            2.Ако са много отворени за заплати и развитие, утре ги уволнявам всичките и събирам от улицата 10-15 студентчета 3-ти курс и им давам 250-300 лв и ще ми целуват ръка. Ако са от малък град и на 6 месечен стаж за 0-100 лв. мога да ги прекарам.
                            3. ИП-то това съм само аз. Брокери, Дилъри, Анализатори, Консултанти, Бек офис и т.н. са само пешки без лица. Ще ги сменям, но клиентите знаят само името на ИП-то и мен като негово лице, така че който и да е служител утре, клиента пак тук ще идва.
                            4. Ако някои служители покажат качества и натрупат опит, дали няма да поискат дял от ИП-то или процент от печалбата, а ако научат повече ще разберат бизнеса и може да се отделят. По-добре да си бачкат оперативна работа и да не напредват много-много.
                            5. Тези служители, които имат собствено мнение и не винаги са съгласни с моите идеи, не уважават мен и компанията. Истинският кадър отговаря на всеки въпрос единствено с: Да шефе, разбира се. Щом Вие мислите така, не може да има друг вариант и решение.

                            Такава политика за жалост присъства не само в ИП, но и в банките. Хубавото е че има доста изключения, а пазарът, клиентите и трезвомислещите млади хора от фин. сфера, ще изхвърлят от пазара работещите по този начин работодатели, а ако последните упорстват ще повлекат към дъното и компаниите си.

                            Коментар


                            • Това с мазохиста не го разбрах, но според мен и това, което се получава е много, познавайки доста хора, работещи в тази сфера. А за образованието какво ми говориш, ако погледнем реално за всеки е ясно, че нищо не се научава в университетите. Погледнато от друга страна пазарът на тези услуги е малък в БГ, разходите и регулацията са грамадни на фона на пазара, и накрая как да се дават кой знае какви заплати. Ако си валутен дилър, не знам какво разбираш под това, но ако печелиш, съответният процент от печалбата ще ти е достатъчен стимул + цитираната от теб заплата. За бекофис заплатите са също около 800лв и т.н. Че не се живее лесно с тези пари, така е, но масово хората живеят с доста по-малко. Замисли се, кой е учил повече - един лекар или ти и аз. Ами лекарите например мизерстват за мен. Имам приятели, които учеха в университета в пъти повече от мен, станаха чудесни лекари и сега едвам връзват двата края. темата е дълга и няма еднозначно вярна теза, така че не искам да спорим, просто изразих мнение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от John29
                                znae6t или си работодател или си мазохист.
                                Колко струва(труд, лишения, разходи на родителите и лични) бакалавърска степен,-магистърска? Други разходи по образованието, лишения от свободно време, нуждата постоянно да се дообразоваш. И какви ежедневни/месечни разходи реализираш за да живееш?
                                Ако живееш сам месечните разходи са= 250-350 лв наем+ 150 лв храна+ 150 лв сметки+50-100 лв транспортни разходи+150 лв други разходи....
                                Ако живееш с приятелка(жена си) или с някой друг в обща квартира- разходите за наем + храна+ сметки може да ги делиш на две.
                                Е к'во стана то?
                                John, от това, което разбрах от въпросното мнение на знаещ, е че заплатата ти е доста висока за човек, току що стартиращ професионалното си развитие... Не става въпрос, че сумата от 800 лв. е добра. И е прав

                                Коментар

                                Working...
                                X