IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възнаграждения в сферата на капиталовия пазар

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • znae6t или си работодател или си мазохист.
    Колко струва(труд, лишения, разходи на родителите и лични) бакалавърска степен,-магистърска? Други разходи по образованието, лишения от свободно време, нуждата постоянно да се дообразоваш. И какви ежедневни/месечни разходи реализираш за да живееш?
    Ако живееш сам месечните разходи са= 250-350 лв наем+ 150 лв храна+ 150 лв сметки+50-100 лв транспортни разходи+150 лв други разходи....
    Ако живееш с приятелка(жена си) или с някой друг в обща квартира- разходите за наем + храна+ сметки може да ги делиш на две.
    Е к'во стана то?

    Коментар


    • Не карайте. Правете пари

      Коментар


      • Мен лично, заплатата е последното нещо което ме мотивира да работя за сегашния ми работодател. Вижда ми се доста смешна за работата която върша и опита който имам - 3,5 години. Два пъти съм искал да напусна, но са ми вдигали заплатата малко и с разни обещания са ме отказвали. Това, което ме задържа все още са ниската комисиона която плащам ( почети никаква ), инфо-то и възможността да комуникирам с доста умни и интересни хора ( абе и тъпаци бол, но без тях не може). Обаче като се замисля, комисионите паднаха като цяло и разликата вече не е голяма, вече познавам доста интересни и умни хора, а и инфото става все по-кът, парици поспечелих, та не съм сигурен още дълго ли ще се задържа :-)

        Коментар


        • Zdr.

          Килър е прав за доходите на работещите в нашия браш. Естественно не одобрявам нервните му изблици спрямо когото и да е било. Иначе към момента заплащането в повечето посредници може да се окачестви като трогателно малко. И едно уточнение - все още няма разлика (особенно голяма) между хората които вземат решения (т.е. реално определят доходността от дадената дейност като брокери и портфолио мениджъри) и помощния персонал, бек офис и счетоводство и аналитици.
          При аналозите на тези длъжности в развитите икономики разграниечението в доходите е от порядъци. Само ще вметна че ние не сме в пъти по- неразвити. Т.е. от разликата в заплатите се реализира свърхпечалба, както впрочем и навсякъде в българскта икономика. Защото единствения реален ресурс с който разполага България е мизерното ниво на заплащане на труда, на много места заплатите граничат с бакшиша за свършена работа, а не с трудово възнаграждение.

          Егати колко изписах!

          Аре сполай Ви!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kilur
            Kompleksar, ako sravnja s tvoeto nivo daje e mnogo visoko . Koi si ti za da sudi6 zjalata ob6nost. Otvori da pro4ete6 njakoja kniga vmesto da pi6e6 gluposti. Horata s tezi profesii v zjal svjat polu4avat kupi6ta pari.
            Абе стига си пълнил темите с глупости
            И вземи пиши на кирилица

            Коментар


            • Kompleksar, ako sravnja s tvoeto nivo daje e mnogo visoko . Koi si ti za da sudi6 zjalata ob6nost. Otvori da pro4ete6 njakoja kniga vmesto da pi6e6 gluposti. Horata s tezi profesii v zjal svjat polu4avat kupi6ta pari.

              Коментар


              • Ники далеч си от истината, а Джон според мен даже заплатата ти е била много добра за 1 година стаж и за уменията и знанията, които предполагам си имал. Нивото на хората, работещи на този пазар не е много високо, но всички изискват много пари. Лично мнение.

                Коментар


                • Брокер на ценни книжа на БФБ средно взима по 700-900 лв. Това е положението. Бек офисите взимат към 300-500, което е унизително малко.

                  Коментар


                  • Унизително е

                    До преди година работех във водещ ИП като брокер на валута. Стаж над 1 год заплащане= 800 лв бруто.
                    При вас как е
                    Каква е заплащането в банките в Treasury-то?
                    Не се притеснявайет да говорите за заплащането, то е унизитилно ниско. Изискванията към работещите са много големи , изисква се от тях да са инвестирали много в човешкия си капитал, но къде е възвращаемостта на всичките тези години образование....?

                    Коментар


                    • Статията наистина е много добра. Особено ме впечатли частта с паричните бонуси и премиите на ръководните кадри, които могат да достигнат от 10 до 50 на сто от годишното им възнаграждение, а именно : акции, служебен автомобил, застаховки, ваучери, почивки и др.

                      Коментар


                      • В момента в нет-а има няколко статии от декемврийския брой на списанието. Iuh, oпределено няма да сгрешиш, aко си закупиш новия брой. Както бе споделено по-долу статията е написана с определени цели, но според мен има и доста места, в който се знае колко получава колегата ти. Друг е въпроса дали е заслужено или не. Със здраве

                        PS: Не работя за сп. Мениджър

                        Коментар


                        • Тази статия е написана, за да са наясно конкурентните фирми с колко минимум могат да минат, а не да се надцакват за служители. Кой ще тръгне да съобщава публично заплатите във фирмата си, на повечето места, дори и самите служители в една фирма не знаят колко получават колегите им.

                          Коментар


                          • Темата е по-скоро за работещите в финансовоя сектор и капиталовите пазари. EU тази статия има ли я в интернет изданието или трябва да си го купя списанието.

                            Коментар


                            • Да се надяваме, че и ние в скоро време ще взимаме между 2 и 5 K

                              Коментар


                              • Изброените суми са долната граница на възнагражденията. Според мен важни са осигуровките и бонусите, пренебрегвани в повечето от българските компании. Смятам, че това е една от причините качествените кадри да търсят западни компании или да емигрират

                                Коментар

                                Working...
                                X