IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бих желал да Ви помоля за съвет

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от milla.G Разгледай мнение
    Друга опция за теб, ако наистина имаш интереси в областта на счетоводството и финансите - можеш да работиш като технически съпорт (technical support) към фирма, която разработва и продава счетоводен софтуер.

    За да станеш експерт в този случай не са нужни години, а може би няколко месеца.

    Обикновено работата се състои в това да инсталираш софтуер, консултираш потребителите на софтуера, когато имат въпрос или проблем с дадената счетоводна програма, да премахваш бъгове и т.н.


    TaxFinance.bg - счетоводно обслужване

    Точно това щях да кажа: ако ще учиш, да е IT, ама по-добре недей и направо влизай където намериш да работиш в сектора свързано със счетоводство. След това, всеки ден продължавай да търсиш работа и "скачай" от фирма на фирма докато се наместиш добре. Ако си кадърен, работлив и със късмет, може да ти се получи много добре. Повярвай ми.

    Коментар


    • Друга опция за теб, ако наистина имаш интереси в областта на счетоводството и финансите - можеш да работиш като технически съпорт (technical support) към фирма, която разработва и продава счетоводен софтуер.

      За да станеш експерт в този случай не са нужни години, а може би няколко месеца.

      Обикновено работата се състои в това да инсталираш софтуер, консултираш потребителите на софтуера, когато имат въпрос или проблем с дадената счетоводна програма, да премахваш бъгове и т.н.


      TaxFinance.bg - счетоводно обслужване


      Коментар


      • Дискусията и мненията ми помогнаха да взема по-информирано решение за това какво да следвам. Смятам, че темата ще бъде полезна и на доста кандидат-студенти, които я прочетат. Пожелавам успех на всички.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

          а като компа осчетоводява, пак ли компа ще подписва отчетите
          Тъкмо и аз щях да задам същия въпрос. Дали някой от тези, които вещаят мрачното бъдеще за професията счетоводител някога е съставял отчет? Някакъв, на реален бизнес, па макар и малък. Те и сега повечето счетоводни програми имат опция да ти съставят "автоматизиран" вариант на отчет (само по саладата и движението от оборотната), но не съм чул някой да гледа сериозно на това. Всяка икономическа дейност е специфична, прекалено сложна и с много детайли, които се нуждаят от анализ, от избор различни възможности и чак накрая от тяхното счетоводно отразяване. Със сигурност технологиите ще се усъвършенстват все повече и повече, но в масовия случай обикновените бизнеси няма да имат възможност да се възползва от това. Ще им е прекалено скъпо.
          Vanitas vanitatum...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

            а като компа осчетоводява, пак ли компа ще подписва отчетите
            Защо някой трябва да подписва отчетите? Кой е казал че в бъдеще ще съществува думата "осчетоводява"? Защо ще има годишен отчет, като нещата ще се осъществяват на момента, с издаването на фактурата ....
            П.П. Като се замисля преди 20 години имаше ли форекс на секундна графика. Каква е пречката данъците да се отчитат в реално време?
            Last edited by sevdo2000; 17.04.2018, 17:10.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

              личи си че хабер си нямаш от счетоводство
              Напълно си прав, но смятам че и нещата, дори и от несчетоводна гледна точка, пак ще се изпълнят в бъдеще. Просто ги свързах с част от нещата, които правят счетитата. И аз не искам да изпадаме в сценарий "Терминатор", и на всеки си му е сладък хляба, но и да се съпротивляваме или не Индустрия 4.0 настъпва.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от sevdo2000 Разгледай мнение

                И как точно ще я направи тази каса? Как ще скрие? То ако няма кеш, или просто %-та от бизнеса мине критичния минимум над сивото, ОК ще скрие някаква печалба. Но после как ще харчи тия пари. Колите ще се следят с ГПС, навсякъде ще може да се каже каква кола, чия и коя е. Купена е над сивото, контролира се. Дори и номера може да нямат - просто предавател. Ще се знае дори и майчиното и мляко - ако е в нарушение - и двигателя и (независимо какъв е), да го спрат. Големия брат дебне . Козметична операция на любовницата - минават по банков път, Енчев е над сивото да кажем, как ще ги скрие. Ще си кара някъде някоя скришна яхта в сомалийско заливче, иначе няма къде да излезе на светло да се похвали. Във всяка секунда ще му се актуализират пасиви активи, дебит-кредит. данък уикенд толкова лесно ще може да се проследи, ако досега беше проблем. Назначаване на човек - стаж, квалификация, заболявания ТЕЛК, нововъзникващи събития - бременност, раждане, смърт - всичко ще се контролира с електронна здравна карта, досие. За чий ми е счетоводител - най много да се сбърка нещо. Програма с 3 колонки - име, какъв договор (трудов, граждански, временен) и каква заплата. Всичко автоматично в системата. Болничен - от компа на личния лекар - директно в системата. Купуваш две крушки за офиса - разход в системата директно. Плащания - директно...
                Кредитен инспектор в банка - ми компа ако не може да ти проследи назад 15 години, какви авоари и имущества имаш, всички приходи, разходи, месечни битови сметки, навици, заболявания. Ще ти предложи с прецизност на риска до стотна точност лихвен % и застраховка. Ще сравнява не офертни, а направо на база крайна цена на сключени сделки на апартаменти в района на апартамента, за който кандидатсваш за кредит. Ще ти отпуснат точната сума.
                личи си че хабер си нямаш от счетоводство

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sevdo2000 Разгледай мнение

                  Ами аз това казах в по - долните ми постое, ще са единици, не масовки. А в странство, накъдето се е запътил O.P. надали ще се намери чак толкова работа. След 2-3 години учене, практика - това са над 10 години до експерт. А тогава ще дойде нещо, което и ние не знаем какво ще е ...
                  Само като се сетя, някога, като влизах в счетоводния отдел на Търговията в града ни, ми то предприятие, все едно влизаш в шивашка фабрика. Сега е един счетоводител. Моята работа, която върша с един комп за 2500 лв, са я вършили една бригада народ в 4 етажна сграда, работа за една седмица, която ми отнема, тогава е отнемало над месец и то над 15-20 човека ... това се развива само за 15 години, представяте ли си след 15 години какво ще е ?
                  а като компа осчетоводява, пак ли компа ще подписва отчетите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    Sevdo,

                    софтуера и автоматизацията намаляват 'хамалския' и нискоквалифициран труд във всички сектори и да оперативни счетита ще отпадат, защото много от операциите се автоматизират, НО счетоводители с акъл ще са все по-нужни със затягането на данъчните. В момента куцо и сакато води счетоводство и мене като инженер ме е срам някои колеги завършили унсс какви глупости правят с данните на клиентите НО ФАКТ... Колкото по-затегнат контрола данъчните толкова ще станат по-актуални читавите счетоводители, защото в момента масово се прави дъмпинг от разни полу-счетита, но като дойдат дебелите актове от НАП става ясно, че който се е хванал с некадърници рано или късно плаща солено. Та в този ред на мисли ако човека се занимава сериозно, педантично и отговорно - в счетоводството хляб има.

                    поздрави
                    Ами аз това казах в по - долните ми постое, ще са единици, не масовки. А в странство, накъдето се е запътил O.P. надали ще се намери чак толкова работа. След 2-3 години учене, практика - това са над 10 години до експерт. А тогава ще дойде нещо, което и ние не знаем какво ще е ...
                    Само като се сетя, някога, като влизах в счетоводния отдел на Търговията в града ни, ми то предприятие, все едно влизаш в шивашка фабрика. Сега е един счетоводител. Моята работа, която върша с един комп за 2500 лв, са я вършили една бригада народ в 4 етажна сграда, работа за една седмица, която ми отнема, тогава е отнемало над месец и то над 15-20 човека ... това се развива само за 15 години, представяте ли си след 15 години какво ще е ?
                    Last edited by sevdo2000; 17.04.2018, 15:59.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от sevdo2000 Разгледай мнение

                      Берт, чудя ти се как точно ти, дето ги правиш безработни счетитата, (ето сега споменаваш и за съкращения в одита (не случайно вдигат праговете, понеже изчистват дребните, защото се автоматизира)), съветваш че имат хляб. Ти най - добре знаеш как стоят нещата, но все пак - аз разчитам доста на твоята компетенция и за други съвети и може да си прав!
                      Поздрави от мен.
                      Sevdo,

                      софтуера и автоматизацията намаляват 'хамалския' и нискоквалифициран труд във всички сектори и да оперативни счетита ще отпадат, защото много от операциите се автоматизират, НО счетоводители с акъл ще са все по-нужни със затягането на данъчните. В момента куцо и сакато води счетоводство и мене като инженер ме е срам някои колеги завършили унсс какви глупости правят с данните на клиентите НО ФАКТ... Колкото по-затегнат контрола данъчните толкова ще станат по-актуални читавите счетоводители, защото в момента масово се прави дъмпинг от разни полу-счетита, но като дойдат дебелите актове от НАП става ясно, че който се е хванал с некадърници рано или късно плаща солено. Та в този ред на мисли ако човека се занимава сериозно, педантично и отговорно - в счетоводството хляб има.

                      поздрави
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dzk Разгледай мнение
                        Песимиста казва: "..няма начин..", оптимиста казва: "няма начин да няма начин". Е, ако искаш да правиш някакво дребно счетоводство за две крушки и една кола, то наистина няма нужда от счетоводител(почти). Но поне 90% от големите фирми винаги очакват счетоводителя да оправи/замаже положението. Дали е правилно или не, не е това въпроса, Там счетоводителя е като адвоката. Ако имаш добър адвокат може да прескочиш почти всеки закон.Това е живота...
                        За големите остава одита, както спомена Берти надолу . А този одит ако е някой автоматизиран, не знам дали ще има отвор за бутане на бакшиш в компютърното тяло. Тях няма да ги засегне повишения праг. Напомня ми и друга история - нашия счетоводител, често се оплаква от постоянно излизащите нови наредби, допълнения. Дали ако е автматизирано, няма да е мигновено отразяването на влезлите в сила промени?
                        П.П. Адвокатите също са част от застрашените професии.
                        Поздрави!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от sevdo2000 Разгледай мнение
                          И как точно ще я направи тази каса? Как ще скрие? То ако няма кеш, или просто %-та от бизнеса мине критичния минимум над сивото, ОК ще скрие някаква печалба. Но после как ще харчи тия пари....
                          Песимиста казва: "..няма начин..", оптимиста казва: "няма начин да няма начин". Е, ако искаш да правиш някакво дребно счетоводство за две крушки и една кола, то наистина няма нужда от счетоводител(почти). Но поне 90% от големите фирми винаги очакват счетоводителя да оправи/замаже положението. Дали е правилно или не, не е това въпроса, Там счетоводителя е като адвоката. Ако имаш добър адвокат може да прескочиш почти всеки закон.Това е живота...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dzk Разгледай мнение
                            Не знам защо толкова отхвърляте счетоводителите. Да, вярно е че всичко ще се автоматизира, но един наистина добър счетоводител винаги ще бъде търсен, Под "Добър" да се разбира човек който знае как така да събере и извади, че да успее да нагласи отчета както го иска големия бос, че и черна каса да скрие, и там да се заделят някакви суми за каквото е нужно.

                            Нали знаете разликата между счетоводителя и добрия счетоводител: единия казва "2+2 = 4", другия пита "шефе, кажи колко ти трябва? Аз ще го наглася."
                            И как точно ще я направи тази каса? Как ще скрие? То ако няма кеш, или просто %-та от бизнеса мине критичния минимум над сивото, ОК ще скрие някаква печалба. Но после как ще харчи тия пари. Колите ще се следят с ГПС, навсякъде ще може да се каже каква кола, чия и коя е. Купена е над сивото, контролира се. Дори и номера може да нямат - просто предавател. Ще се знае дори и майчиното и мляко - ако е в нарушение - и двигателя и (независимо какъв е), да го спрат. Големия брат дебне . Козметична операция на любовницата - минават по банков път, Енчев е над сивото да кажем, как ще ги скрие. Ще си кара някъде някоя скришна яхта в сомалийско заливче, иначе няма къде да излезе на светло да се похвали. Във всяка секунда ще му се актуализират пасиви активи, дебит-кредит. данък уикенд толкова лесно ще може да се проследи, ако досега беше проблем. Назначаване на човек - стаж, квалификация, заболявания ТЕЛК, нововъзникващи събития - бременност, раждане, смърт - всичко ще се контролира с електронна здравна карта, досие. За чий ми е счетоводител - най много да се сбърка нещо. Програма с 3 колонки - име, какъв договор (трудов, граждански, временен) и каква заплата. Всичко автоматично в системата. Болничен - от компа на личния лекар - директно в системата. Купуваш две крушки за офиса - разход в системата директно. Плащания - директно...
                            Кредитен инспектор в банка - ми компа ако не може да ти проследи назад 15 години, какви авоари и имущества имаш, всички приходи, разходи, месечни битови сметки, навици, заболявания. Ще ти предложи с прецизност на риска до стотна точност лихвен % и застраховка. Ще сравнява не офертни, а направо на база крайна цена на сключени сделки на апартаменти в района на апартамента, за който кандидатсваш за кредит. Ще ти отпуснат точната сума.
                            Last edited by sevdo2000; 17.04.2018, 14:31.

                            Коментар


                            • Не знам защо толкова отхвърляте счетоводителите. Да, вярно е че всичко ще се автоматизира, но един наистина добър счетоводител винаги ще бъде търсен, Под "Добър" да се разбира човек който знае как така да събере и извади, че да успее да нагласи отчета както го иска големия бос, че и черна каса да скрие, и там да се заделят някакви суми за каквото е нужно.

                              Нали знаете разликата между счетоводителя и добрия счетоводител: единия казва "2+2 = 4", другия пита "шефе, кажи колко ти трябва? Аз ще го наглася."

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                                Големо чудене,големо нещо!

                                Нима наистина 30 - годишен може да задава подобни (публично, при това)въпроси ?! И съвсем не е чудно,че толкова много форумци досега са му отговорили!

                                Ако ли не,направо се махай и върви да трупаш капитал навън без да се връщаш....Премиера борисоф преди години каза,че материала е лош и има работа за овчари,а не за търтеи финансисти,юристи и пр,измет!
                                До 20-25 г. човек трябва да е изградил мирогледа си, на 30 вече трябва да е уверен в това, което прави, но и да не губи жаждата за знания до края на живота си... и аз се учудвам на тези въпроси...

                                30 г. е добра възраст човек да заeебе вмирисаните прехвалени учебни заведения и да се заеме с нещо рисково и да се учи от реалния живот... няма по-добър университет от реалността, случваща се тук и сега...
                                Location: Terminal Island
                                Institution: FBI Correctional Facility
                                Jurisdiction: Unknown

                                Коментар

                                Working...
                                X