If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел
Е и какво от това, не се знае откъде е снимката. Не се знае какъв е крайния адресат. Напълно е възможно да го карат за някой музей. Това е моето мнение. Доколкото разбирам твоето мнение е друго. Сигурно си представяш че ще ходи на фронта
Само турбо умните не знаят (имаш видео и линк към него) Но има такив умници де - те и евакуация на крайцери не я знаят за какво е...
"Във връзка с избухналия скандал адвокатите на лекоатлетката твърдят, че всичко е нагласено. Според тях снимките с голата Куличенко са създадени с помощта на изкуствен интелект и реално тя не е на кадрите."
Ще отида да я проверя лично, без изкуствен интелект
От Втората световна нейде е. Вижда се само, че няма НИЩО съвременно антиоткатно или насочващо.
Е и какво от това, не се знае откъде е снимката. Не се знае какъв е крайния адресат. Напълно е възможно да го карат за някой музей. Това е моето мнение. Доколкото разбирам твоето мнение е друго. Сигурно си представяш че ще ходи на фронта
"Подлагай всичко на съмнение" - всичко,означава всичко,включително и надеждните източници....Някой може да ги е набедил за надеждни....
Да Точно такъв е методът ми. Отнема доста време и енергия
А когато сбъркам, ти ми покажи и докажи каква е грешката ми
Максимата "Подлагай всичко на съмнение" е фундаментален принцип в критичното мислене и научния метод. Тя насърчава задълбочен анализ и проверка на информацията, независимо от нейния източник[1][4][5].
Този подход има няколко важни аспекта:
Критично мислене: Насърчава се активно оценяване на информацията, вместо пасивно приемане[5].
Проверка на източниците: Дори "надеждните" източници трябва да бъдат подлагани на scrutiny, тъй като репутацията не гарантира непогрешимост[1][5].
Избягване на предубеждения: Помага да се преодолеят лични или институционални пристрастия, които могат да повлияят на интерпретацията на данните[3].
Научен метод: Съмнението е в основата на научния подход, водещ до по-задълбочени изследвания и открития[2].
Информационна грамотност: Развива умения за оценка на достоверността и качеството на информацията в съвременната дигитална ера[5].
Важно е да се отбележи, че "подлагане на съмнение" не означава автоматично отхвърляне, а по-скоро внимателно разглеждане и проверка. Този подход помага за изграждане на по-солидна база от знания и разбиране, като същевременно намалява риска от разпространение на дезинформация или непроверени твърдения.
Бабки не нарожают.Вчера гледах клип, заснет пред нощем клуб в Москва. На 100 жени имаше не повече от 10 мъже. Повечето видимо неруснаци.
Няма кой да ги оправя рускините.Преди поне в България вършехме работата ,ама вече не идват.
Барби, колко пъти пускаш един и същи пост. Записвай си като не можеш да помниш. За вчерашните изявления на френския джурналист дали ще измякаш нещо или ще се правиш че не съществуват
Как могат да бъдат верни лъжите на тоя v_tin , който лъже повече и от Путлер René Descartes: Подлагай всичко на съмнение"
Въз основа на наличните проверени източници твърдението, че руските сили са унищожили цяла част от британските бойци SAS в Одеса, е необосновано и невярно. Ето защо:
Няма достоверни съобщения от авторитетни новинарски източници или официални изявления, които да потвърждават подобен инцидент.
Руската Федерална служба за сигурност (ФСБ) е направила твърдения за британски специални сили, действащи в Украйна, но тези твърдения не са проверени и се оспорват от западни източници[4].
Информацията идва от един-единствен източник - Константин Сивков, който е описан като член на Руската академия за военни науки. Липсва независимо потвърждение.
Предоставените подробности, като например точният брой на жертвите и твърдението, че разследващите са говорили само на английски език, са много специфични, но не са потвърдени от никакви независими източници.
Авторитетни новинарски агенции, които отразяват конфликта, като Радио Свободна Европа/Радио Свобода, не споменават за подобен инцидент в репортажите си за неотдавнашните събития в Одеса и Николаев[5].
Британското министерство на отбраната не е потвърдило подобни загуби, което би било значимо събитие, ако е вярно.
Твърдението, че във Великобритания има само 100-120 такива специалисти, е малко вероятно, като се имат предвид размерът и възможностите на британските специални сили.
Без потвърждение от множество надеждни източници тази информация следва да се разглежда като непроверена лъжлива пропаганда. Важно е да се подхожда критично към подобни твърдения, особено в контекста на продължаващ конфликт, където дезинформацията е често срещана.
Доктор медицинских наук, профессор Игорь Гундаров на круглом столе посвященном демографическим проблемам России задается вопросом о том какую цену россияне готовы заплатить за развязанную путиным войну
Коментар