IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Интересно четиво отпреди и около предните истории през 2014

    https://rwasamizdat.substack.com/p/b...he-ukraine?s=r

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

      Именно.

      "Дайте да сме с Русия, защото САЩ знаете ли какво направиха в Либия и Сирия" е култово мислене. Култово!

      Малко а-ла "Понеже съседа е тъпанар, ще си подпаля терасата да му е гадно"
      Ако не искаме да сме с американците, това не означава, че искаме да сме с руснаците. Откъде ги вадите тия заключения, не знам. Да, невъзможно е, все на нечия страна трябва да сме, но това е по принуда на външни за нас обстоятелства, а не по начин на мислене. Но да ми вадиш пелмени срещу макдоналдс - не е сериозно. Ние тук мислим или участваме в "Мастер шеф"?

      Коментар


      • Чисто теоретично-технически С-400 са върха на сладоледа, но на практика евреите си летят с F-35 над тях и тея дори не разбрали...

        Пейтриът от друга страна не са само теоретично добри, а и са се доказали на практика.

        Освен това, ние след като сме част от НАТО мисля е по-добре да имаме натовско въоръжение, което си пасва едно с друго като радари и т.н.

        Първоначално изпратено от Network Разгледай мнение

        То нови няма, новите са С400 и С500, които вече са друга бира. Патриотът е приет на въоръжение през 1981. Чисто технически С-300 има по-добри показатели. А това, че конкретно нашите МОЖЕ да са занемарени е друга песен. Нали не мислиш, че ще ни дадът и последна модификация на Пейтриът. Най-малкото радиуса на С300 е 360 градуса, патриота е 120.

        Преди да бъда нахулен и обявен за комуниЗд, не подкрепям Путин и неговите наполеонски комплекси, гледам да съм обективен.
        Last edited by Money; 18.03.2022, 10:35.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

          ....

          Точно нашия +33 годишен С300, едва ли е и 1/20-та от Патриота. (сам се сети колко неща му се смятат ръчно)
          То нови няма, новите са С400 и С500, които вече са друга бира. Патриотът е приет на въоръжение през 1981. Чисто технически С-300 има по-добри показатели. А това, че конкретно нашите МОЖЕ да са занемарени е друга песен. Нали не мислиш, че ще ни дадът и последна модификация на Пейтриът. Най-малкото радиуса на С300 е 360 градуса, патриота е 120.

          Преди да бъда нахулен и обявен за комуниЗд, не подкрепям Путин и неговите наполеонски комплекси, гледам да съм обективен.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

            Ми хубаво де нямам против да ги подарим на САЩ, пък те да правят каквото искат. Ти какво би избрал ние ли да ги доставяме или да ги подарим на американците? Тоалетна хартия не ми трябва
            Аз лично бих ги разменил за BAMSE, но това ще е трудно. По-лесното е за нещо америчко/британско/френско.

            Първоначално изпратено от Network Разгледай мнение

            Определено С-300 са много по-добрата система от Патриота, за съжаление... Просто е факт.
            Точно нашия +33 годишен С300, едва ли е и 1/20-та от Патриота. (сам се сети колко неща му се смятат ръчно)
            Last edited by satz; 18.03.2022, 10:18.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              До колкото знам, идеята е, ние да дадем S-300 и в замяна САЩ да ни дадат системи Пейтриът. Което си доста добра сделка, между другото.


              Определено С-300 са много по-добрата система от Патриота, за съжаление... Просто е факт.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                До колкото знам, идеята е, ние да дадем S-300 и в замяна САЩ да ни дадат системи Пейтриът. Което си доста добра сделка, между другото.


                Сделката е добра да, да направим бартер и съм съгласен за бартер но бартер със САЩ, пък те каквото искат да правят с С-300, но проблема е че те не го искат, искат ние да го доставим така както искаха Полша да достави Миговете.

                Коментар


                • До колкото знам, идеята е, ние да дадем S-300 и в замяна САЩ да ни дадат системи Пейтриът. Което си доста добра сделка, между другото.

                  Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
                  Как очакват една бедна и слаба страна каквото сме ние да доставим сами ПВО? САЩ да доставят това ПВО. Един десант и сме АУТ. А НАТО ако ни пази означава война на наша територия и то пълномащабна.... ТОВА ЛИ Е ЦЕЛТА?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                    Не, целта е да си купиш тоалетна хартия.
                    С-300 и без това ще ги режем след няколко години, какво има да му се мисли.
                    Ми хубаво де нямам против да ги подарим на САЩ, пък те да правят каквото искат. Ти какво би избрал ние ли да ги доставяме или да ги подарим на американците? Тоалетна хартия не ми трябва

                    Коментар


                    • А САЩ какво направиха в Либия, между другото?

                      Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                      Именно.

                      "Дайте да сме с Русия, защото САЩ знаете ли какво направиха в Либия и Сирия" е култово мислене. Култово!

                      Малко а-ла "Понеже съседа е тъпанар, ще си подпаля терасата да му е гадно"

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
                        Как очакват една бедна и слаба страна каквото сме ние да доставим сами ПВО? САЩ да доставят това ПВО. Един десант и сме АУТ. А НАТО ако ни пази означава война на наша територия и то пълномащабна.... ТОВА ЛИ Е ЦЕЛТА?
                        Не, целта е да си купиш тоалетна хартия.
                        С-300 и без това ще ги режем след няколко години, какво има да му се мисли.

                        Коментар


                        • Как очакват една бедна и слаба страна каквото сме ние да доставим сами ПВО? САЩ да доставят това ПВО. Един десант и сме АУТ. А НАТО ако ни пази означава война на наша територия и то пълномащабна.... ТОВА ЛИ Е ЦЕЛТА?

                          Коментар


                          • Нека да ни е ясно на всички Демократите в САЩ начело на които са англосаксонският елит имат една цел, световна глобализация с лидер САЩ. За това ще се води война. Украйна е използвана за тези цели. Защо САЩ не дадоха самолетите на Полша лично, а искаха поляците да го направят? Без ПВО една ракета по АЕЦ Козлудуй ще причини ядрено замърсяване в България и Румъния. Веднага да се доставят ракети, а нашето ПВО да го дадем на американците като наш съюзник пък те да правят каквото искат с това ПВО

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              да добавя

                              САЩ винаги са имали интерес да е 'разбутано' в Европа. Това бе в основата на Югославските войни, Сирийската война,Либия и тн
                              Те са наясно с това каква сила е обединена Европа и мине не мине петилетка включват някой план.

                              Това обаче по никой начин не означава, че трябва да оправдаваме агерсията на Русия в Украйна, която ще причини огромни човешки и икономически загуби. Били сме под руски ботуш и още не можем да се спасим от КГБ-ДС производната организирана престъпност, която овладя съдебната ни и политически системи. Години ще минат преди да успеем да се изчистим.

                              Ако ви харесва правителство тип ГЕРБ, което привиква, репресира изнудва, докато покрай него процъфтяват такива като Пеевски,Гела и др 'бизнесмени'... то значи руският модел е точно за вас. Хората не си дават сметка, че покрай газта, белене и тн милиони ако не и милиарди се наляха точно в този модел на управление, който ни пие кръвта 30 години.
                              Именно.

                              "Дайте да сме с Русия, защото САЩ знаете ли какво направиха в Либия и Сирия" е култово мислене. Култово!

                              Малко а-ла "Понеже съседа е тъпанар, ще си подпаля терасата да му е гадно"

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                да добавя

                                САЩ винаги са имали интерес да е 'разбутано' в Европа. Това бе в основата на Югославските войни, ...
                                Е хем интерес имали да е "разбутано", хем в бивша Югославия как е в момента? (преди намесата им, дали си виждал кадри от разрушения Дубровник?)

                                Коментар

                                Working...
                                X