IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • F-22 обаче не мисля, че може да се използва за поразяване на цели на земята, нали е специализиран за въздушно превъзходство? До колкото знам американците смятат да използват F-35 за поразяване на радарите и командните постове на S-400 и така да ги елиминират в една евентуална война.

    Израел преди няколко години твърдяха, че са летяли из Близкия изток с F-35 (ако не се лъжа над Сирия и Иран) без изобщо да бъдат забелязани.

    Първоначално изпратено от Network Разгледай мнение

    Ако ще съпоставяме F-35, нека да е и срещу С-500, с които нещата са на едно ниво. А Ф-35, не се оказа това което искаха (провал като Ф-117). Виж Ф-22, там нещата вече са на светлини години от руско, френско и немско оборудване. Не случайно САЩ не го продават на никой и не го дават на никой. Казвам го като човек, чиито близък роднина е бил командир на автиобазата в Стара Загора и дългогодишен пилот от нашите ВВС. Обучаван по соц. време, но в последствие бил на обучение и в САЩ на ф-15.

    За това, че сме НАТО и ни е нужно натовско оборудване съм съгласен на 10000%. Просто споделих мнение, че теоритично и технически С-300 е по-добръ от пърите версии на патриота.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      Ако съм против ЛГБТ значи ли че съм педофил?
      Аз съм за НОРМАЛНИ ОТНОШЕНИЯ - МЪЖ и ЖЕНА, сътрудничество и МИР. МИР, МИР и пак МИР.
      По НИКАКЪВ НАЧИН И ПО НИКАКЪВ ПОВОД не искам да участвам във война, още повече ЧУЖДА. Повтарям за неразбралите ЧУЖДА. Война между Русия и ФАЩ е ЧУЖДА, между Русия и украйна също е ЧУЖДА въпреки че украйна е просто територията на която ФАЩ и Русия водят бойните действия
      Ботич, пряко участие във войната и аз не одобрявам и според няма да се стигне дотам.
      Но неутралитета тук е химера.

      ​​​​​​Какъв неутралитет, като Русия се облизва за Прибалтика, Молдова, Румъния и България и единствено задълбаване на войната в Украйна или нейното приключване веднага ще спре мераците на Путин да унищожи държавата ни.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

        Именно.

        "Дайте да сме с Русия, защото САЩ знаете ли какво направиха в Либия и Сирия" е култово мислене. Култово!

        Малко а-ла "Понеже съседа е тъпанар, ще си подпаля терасата да му е гадно"
        Ако съм против ЛГБТ значи ли че съм педофил?
        Аз съм за НОРМАЛНИ ОТНОШЕНИЯ - МЪЖ и ЖЕНА, сътрудничество и МИР. МИР, МИР и пак МИР.
        По НИКАКЪВ НАЧИН И ПО НИКАКЪВ ПОВОД не искам да участвам във война, още повече ЧУЖДА. Повтарям за неразбралите ЧУЖДА. Война между Русия и ФАЩ е ЧУЖДА, между Русия и украйна също е ЧУЖДА въпреки че украйна е просто територията на която ФАЩ и Русия водят бойните действия
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

          Никой не говори за "изцяло черно" и "изцяло бяло".

          При друга (или по-скоро при старата) ситуация - да лавираш, да искаш компромиси, да пазиш неутралитет.

          Хем да си взимаш руска газ, хем евросубсидии, хем да посрещаш руски туристи по Черноморието, хем да ремонтираш къщата си за гости с европари. Кеф.

          Днес ситуацията е от ясна по-ясна - или сме с ЕС, НАТО и Западната цивилизация, или сме с Русия.
          Средното положение приключи на 24 февруари. Край. Финито. Конец.

          Трябва да изберем страна. Чакат ни вече 25 дни. Търпението и на двете страни се изчерпва.
          Изобщо не подозираш за вътрешните проблеми на Западната цивилизация. Както навремето Монката Паси се изреза с израза - майната му на православието, така Виктория Нюланд се изреза на майдана през 2014 г. - майната му на ЕС. През 1992 г. Пол Уолфовиц, виж добре кой е, посочва в документ, че ЕС е противник на САЩ. Хубавото е, че не го е обявил за враг. На Запад се отварят разломи в момента напук на демонстрираната консолидация. Германия иска да купува Ф35 - защо не иска Рефал, например? Светът се прекроява и това убягва на хората. НАТО не е инструмент на Западната цивилизация, а на американците. Франция от 1962 г до 2007 г. беше извън военната част на блока. Вътре е била Германия, дето не може картофи да си насади без да пита Белия дом.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Чисто технически С-400 са върха на сладоледа, но на практика евреите си летят с F-35 над тях и тея дори не разбрали...

            Пейтриът от друга страна не са само теоретично добри, а и са се доказали на практика.

            Освен това, ние след като сме част от НАТО мисля е по-добре да имаме натовско въоръжение, което си пасва едно с друго като радари и т.н.

            Ако ще съпоставяме F-35, нека да е и срещу С-500, с които нещата са на едно ниво. А Ф-35, не се оказа това което искаха (провал като Ф-117). Виж Ф-22, там нещата вече са на светлини години от руско, френско и немско оборудване. Не случайно САЩ не го продават на никой и не го дават на никой. Казвам го като човек, чиито близък роднина е бил командир на автиобазата в Стара Загора и дългогодишен пилот от нашите ВВС. Обучаван по соц. време на руски самолети, но в последствие бил на обучение и в САЩ на ф-15.

            За това, че сме НАТО и ни е нужно натовско оборудване съм съгласен на 10000%. Просто споделих мнение, че теоритично и технически С-300 е по-добър от пърите версии на патриота.
            Last edited by Network; 18.03.2022, 10:46.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Ако си говорим теоретично, армията на Русия е втората в света... но станахме свидетели на челен сблъсък със суровата реалност.
              Обаче, не използват оръжията които ги правят втори!.. напрактика са равни.. пишеш глупости.

              Коментар


              • Не съм много сигурен каква е целта и дали някои наистина иска да си дават баш такива оръжия на Украйна или е повече ПР.

                Как точно и откъде ще влязат в Украйна? Това да не е автомат или малки преносими ракети?

                Руснаците не случайно бомбардираха няколко летища в Западна Украйна до полската граница с ясното съобщение - "Знаем от къде влизат оръжията за Украйна и ще бомбим там инфраструктурата"

                Т.е. вероятността тея да бъдат избомбени малко след като минат границата е доста голяма.

                Коментар


                • Ако си говорим теоретично, армията на Русия е втората в света... но станахме свидетели на челен сблъсък със суровата реалност.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Чисто технически С-400 са върха на сладоледа, но на практика евреите си летят с F-35 над тях и тея дори не разбрали...

                    Пейтриът от друга страна не са само теоретично добри, а и са се доказали на практика.

                    Освен това, ние след като сме част от НАТО мисля е по-добре да имаме натовско въоръжение, което си пасва едно с друго като радари и т.н.

                    евреите си летят над тях със руско съгласие. За това и Израел не налага санкции на Русия и САЩ са бесни, Имат договорка с Путин да обстрелват позиции на хизбула и ирнаската армия с разрешение на Русия. Не случайно ходят до Москва...всичко е сългасувано. Ф-35 е прехвален и ще се види в бойни действия

                    Коментар


                    • Интересно четиво отпреди и около предните истории през 2014

                      https://rwasamizdat.substack.com/p/b...he-ukraine?s=r

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                        Именно.

                        "Дайте да сме с Русия, защото САЩ знаете ли какво направиха в Либия и Сирия" е култово мислене. Култово!

                        Малко а-ла "Понеже съседа е тъпанар, ще си подпаля терасата да му е гадно"
                        Ако не искаме да сме с американците, това не означава, че искаме да сме с руснаците. Откъде ги вадите тия заключения, не знам. Да, невъзможно е, все на нечия страна трябва да сме, но това е по принуда на външни за нас обстоятелства, а не по начин на мислене. Но да ми вадиш пелмени срещу макдоналдс - не е сериозно. Ние тук мислим или участваме в "Мастер шеф"?

                        Коментар


                        • Чисто теоретично-технически С-400 са върха на сладоледа, но на практика евреите си летят с F-35 над тях и тея дори не разбрали...

                          Пейтриът от друга страна не са само теоретично добри, а и са се доказали на практика.

                          Освен това, ние след като сме част от НАТО мисля е по-добре да имаме натовско въоръжение, което си пасва едно с друго като радари и т.н.

                          Първоначално изпратено от Network Разгледай мнение

                          То нови няма, новите са С400 и С500, които вече са друга бира. Патриотът е приет на въоръжение през 1981. Чисто технически С-300 има по-добри показатели. А това, че конкретно нашите МОЖЕ да са занемарени е друга песен. Нали не мислиш, че ще ни дадът и последна модификация на Пейтриът. Най-малкото радиуса на С300 е 360 градуса, патриота е 120.

                          Преди да бъда нахулен и обявен за комуниЗд, не подкрепям Путин и неговите наполеонски комплекси, гледам да съм обективен.
                          Last edited by Money; 18.03.2022, 10:35.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                            ....

                            Точно нашия +33 годишен С300, едва ли е и 1/20-та от Патриота. (сам се сети колко неща му се смятат ръчно)
                            То нови няма, новите са С400 и С500, които вече са друга бира. Патриотът е приет на въоръжение през 1981. Чисто технически С-300 има по-добри показатели. А това, че конкретно нашите МОЖЕ да са занемарени е друга песен. Нали не мислиш, че ще ни дадът и последна модификация на Пейтриът. Най-малкото радиуса на С300 е 360 градуса, патриота е 120.

                            Преди да бъда нахулен и обявен за комуниЗд, не подкрепям Путин и неговите наполеонски комплекси, гледам да съм обективен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                              Ми хубаво де нямам против да ги подарим на САЩ, пък те да правят каквото искат. Ти какво би избрал ние ли да ги доставяме или да ги подарим на американците? Тоалетна хартия не ми трябва
                              Аз лично бих ги разменил за BAMSE, но това ще е трудно. По-лесното е за нещо америчко/британско/френско.

                              Първоначално изпратено от Network Разгледай мнение

                              Определено С-300 са много по-добрата система от Патриота, за съжаление... Просто е факт.
                              Точно нашия +33 годишен С300, едва ли е и 1/20-та от Патриота. (сам се сети колко неща му се смятат ръчно)
                              Last edited by satz; 18.03.2022, 10:18.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                До колкото знам, идеята е, ние да дадем S-300 и в замяна САЩ да ни дадат системи Пейтриът. Което си доста добра сделка, между другото.


                                Определено С-300 са много по-добрата система от Патриота, за съжаление... Просто е факт.

                                Коментар

                                Working...
                                X