IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За Европа е най-здравословно, безопасно и полезно след затягането на войната, да се стигне до дълбока финансова и икономическа криза в Руската федерация. Дай Боже да рухне руската икономика, да последват още по-голямо обедняване на населението, недоволство и размирици, които ще бъдат обективно пречка РФ да финансира въоръжените си сили и да предприема военни действия против съседни държави..За всички в Европа е по дообре Русия, каквато беше в периода 1991-2003г.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Определено Европа печели в тази насока. Надявам се междувременно нашите политици да не правят много глупости. С интерес следя тези дни как никой не им е обяснил какво е това животно “разделение на властите” и че изпълнителната власт не следва да се намесва в работата на съдебната такава и vice versa баш по Монтексьо. Ще видим докъде ще я докараме…
      Е, ние тук ще караме по "Монтескьо" само, ако кръстим някой голям столичен булевард на негово име.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

        Мисля, че се задава една здравословна консолидация в ЕС, която е резултат и на сегашната криза, и на тази с коронавируса, и на тази с предстоящото пренареждане на глобалния свят.
        А ДАНО!
        мурзилажа не му се иска но ВЪСТАНОВЯВАНЕТО на разчекнатата и разпаднала се руска държава-ПАК КАКТО И ПРЕДИ ще я въстановяваме НИЕ ЗАПАДНАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ

        ебаси иронията

        Коментар


        • Първоначално изпратено от baba_meca Разгледай мнение
          https://www.segabg.com/hot/category-...-voyna-2232022

          ⚡️Френският президент Макрон обяви, че е възможно държавата да въведе хранителни купони за да помогне на бедните семейства и средната класа да се справят с продоволствената криза.

          ЕС много усилено върви към БГ 1989-та
          Макрон е наш човек

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

            Мисля, че се задава една здравословна консолидация в ЕС, която е резултат и на сегашната криза, и на тази с коронавируса, и на тази с предстоящото пренареждане на глобалния свят.
            Определено Европа печели в тази насока. Надявам се междувременно нашите политици да не правят много глупости. С интерес следя тези дни как никой не им е обяснил какво е това животно “разделение на властите” и че изпълнителната власт не следва да се намесва в работата на съдебната такава и vice versa баш по Монтексьо. Ще видим докъде ще я докараме…
            Last edited by Selena; 22.03.2022, 20:14.

            Коментар


            • Байдън: Вървим към нов световен ред и ние трябва да го оглавим

              На бизнес кръгла маса във Вашигтон американският президент Джо Байдън обяви, че светът върви към нов световен ред и САЩ трябва да го оглавят.

              Сред темите, които засегна - за Русия, Украйна, възможни кибератаки и употреба на биологическо оръжие от страна на Москва - Байдън разказа накратко за своя тайна среща с висш американски военен:

              "Знаете ли, майка ми използаше един израз: "От всяко зло ще излезе нещо добро, ако потърсиш достатъчно". Мисля, че ни се предоставят някои изключителни възможности за рални промени.

              Ние се намираме в преломен момент в световната икономика, и не само в икономиката, но и в света като цяло. Момент, който се наблюдава на всеки три-четири поколения.

              Както ми каза един от висшите военни на среща по сигурността онзи ден - 60 милиона загинаха между 1900 и 1946-а и оттогава ние установихме либерален световен ред. Много хора умират, но не допуснахме хаос.

              И сега е време за промяна. Ние вървим, нещата вървят към нов световен ред и ние

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Според мен, това с джендърите при една добра кризичка веднага си идва на мястото. Това ти казвам оглеждайки се около себе си. Някои чивии бързо ще се наместят. Едно от добрите неща на корона кризата е че не ми досаждаха с прайдове поне две години. А тази кризичка е екстра за поставянето на нещата на точните им места.
                Мисля, че се задава една здравословна консолидация в ЕС, която е резултат и на сегашната криза, и на тази с коронавируса, и на тази с предстоящото пренареждане на глобалния свят.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                  Разбира се, никой не го подлага на съмнение. Само залитанията й в последно време към джендъри и зелени сделки навяват тъга.
                  Според мен, това с джендърите при една добра кризичка веднага си идва на мястото. Това ти казвам оглеждайки се около себе си. Някои чивии бързо ще се наместят. Едно от добрите неща на корона кризата е че не ми досаждаха с прайдове поне две години. А тази кризичка е екстра за поставянето на нещата на точните им места.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Тук се съгласявам, т.е., ако търсим модел, който да ни пасне, то това отново, с всичките й кусури е пак добрата стара Европа
                    Разбира се, никой не го подлага на съмнение. Само залитанията й в последно време към джендъри и зелени сделки навяват тъга.

                    Коментар


                    • https://www.segabg.com/hot/category-...-voyna-2232022

                      ⚡️Френският президент Макрон обяви, че е възможно държавата да въведе хранителни купони за да помогне на бедните семейства и средната класа да се справят с продоволствената криза.

                      ЕС много усилено върви към БГ 1989-та

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                        Това искам да ти кажа, че няма никаква разлика между дивия капитализъм и дивия комунизъм - двете системи са плод на екстремно неравенство. Няма никакво равенство в комунизма - властващите са богове, а тънещите в равенство са роби, които пощипват жените си в кухнята. При дивия капитализъм е същото - малка прослойка са богове, останалите тънат в мизерия и нищета и също са роби, които пощипват жените си под мостовете.
                        Тук се съгласявам, т.е., ако търсим модел, който да ни пасне, то това отново, с всичките й кусури е пак добрата стара Европа

                        Коментар


                        • Дейли Мейл цитира киевски генерали: Войските на Путин ще издържат още три дни в Украйна

                          https://frognews.bg/novini/deili-mei...i-ukraina.html


                          После КОНТРА ОФАНЗИВА

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Словоблюдец си ми ти, но знаеш какво визирам. При екстремен капитализъм имаш екстремно неравенство и в икономически и в социален план и това не води до нищо добро, води до гета и престъпност, до препълнени затвори и липса на социален асансьор от едната страна и до напомпан капсулиран елитизъм от другата страна. Една Бразилия например ти е пример за подобен дарвинистки тип капитализъм. Излез там на разходка вечер и може и да не се върнеш нивга веч.

                            Другата страна на медала са ти комунистическите общества, където всички са равни, но и а и по-равни, обаче за масата е дадена типов дом, типова мебел, типово мислене и забрана да растеш дори в икомомически план ако си талантлив - Анатема! Този модел също е задушаващ. Докато напред, предимно по партийни линия и на ръководни постове се лансират некадърници и нагаждачи. Какъв термин ще си подбереш за това “равенство” оставям на теб.

                            Идеята ми е, ме и двете крайности не водят до свобода на индивида, а до осакатяването му.
                            Това искам да ти кажа, че няма никаква разлика между дивия капитализъм и дивия комунизъм - двете системи са плод на екстремно неравенство. Няма никакво равенство в комунизма - властващите са богове, а тънещите в равенство са роби, които пощипват жените си в кухнята. При дивия капитализъм е същото - малка прослойка са богове, останалите тънат в мизерия и нищета и също са роби, които пощипват жените си под мостовете.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                              Кой ще победи в тази война?
                              Доброто, естествено. Като в приказките за лека нощ.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                                Уравниловка и равенство са две съвсем различни понятия. Уравниловката е проекция на равенството, която не отчита властта /затова е проекция/, която власт поражда неравенство между уравнените и себе си. В този смисъл уравниловката е една безкрайно отворена ножица по отношение на неравенството, но измамно поднесена като универсално равенство. Това са абра-кадабри, подобни на днешната пропаганда, затова трябва много да внимаваме, когато й се отдаваме с такава сласт.
                                Словоблюдец си ми ти, но знаеш какво визирам. При екстремен капитализъм имаш екстремно неравенство и в икономически и в социален план и това не води до нищо добро, води до гета и престъпност, до препълнени затвори и липса на социален асансьор от едната страна и до напомпан капсулиран елитизъм от другата страна. Една Бразилия например ти е пример за подобен дарвинистки тип капитализъм. Излез там на разходка вечер и може и да не се върнеш нивга веч.

                                Другата страна на медала са ти комунистическите общества, където всички са равни, но има и по-равни, обаче за масата е даден типов дом, типова мебел, типово мислене и забрана да растеш дори в икомомически план ако си талантлив - Анатема! Този модел също е задушаващ. Докато напред, предимно по партийни линия и на ръководни постове се лансират некадърници и нагаждачи. Какъв термин ще си подбереш за това “равенство” оставям на теб.

                                Идеята ми е, че и двете крайности не водят до свобода на индивида, а до осакатяването му в духовен и материален план.
                                Last edited by Selena; 22.03.2022, 19:40.

                                Коментар

                                Working...
                                X