IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от baba_meca Разгледай мнение
    Стана ми ясно защо запада реве за рублата:

    https://topwar.ru/194232-rossija-pre...v-rubljah.html

    Недружелюбните страни ще си плащат в долари и евро както досега.
    Те ще се обръщат автоматично в рубли и едва след това ще се осъществява сделката. Търговията ще е в рубли и съответно сметките ще са в рубли, банковите резерви ще са в рубли и западняците няма да могат да налагат санкции върху тях..

    В досегашният вариянт е било - руснаците дават газ, запада дава долари и евра, но после им налага санкции на тези долари и евра и все едно нищо не плаща. Затова и Путин говореше за дефолт на запада.

    Големият въпрос е: Дали запада е в дефолт? Дали тези санкции се правят за да се прикрие дефолта?


    О, да, в паралелната вселена е баш така.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от baba_meca Разгледай мнение
      Стана ми ясно защо запада реве за рублата:

      https://topwar.ru/194232-rossija-pre...v-rubljah.html

      Недружелюбните страни ще си плащат в долари и евро както досега.
      Те ще се обръщат автоматично в рубли и едва след това ще се осъществява сделката. Търговията ще е в рубли и съответно сметките ще са в рубли, банковите резерви ще са в рубли и западняците няма да могат да налагат санкции върху тях..

      В досегашният вариянт е било - руснаците дават газ, запада дава долари и евра, но после им налага санкции на тези долари и евра и все едно нищо не плаща. Затова и Путин говореше за дефолт на запада.

      Големият въпрос е: Дали запада е в дефолт? Дали тези санкции се правят за да се прикрие дефолта?
      За да краде, не му е нужно. Той е крадлив по произход и подразбиране.

      Коментар


      • baba_meca, така всичките пари влизат в Русия, но ме съмнява че Запада ще се съгласи. Защото друго си беше парите да са в техните валуги и да стоят внесени в техните бамки.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Стана ми ясно защо запада реве за рублата:

          https://topwar.ru/194232-rossija-pre...v-rubljah.html

          Недружелюбните страни ще си плащат в долари и евро както досега.
          Те ще се обръщат автоматично в рубли и едва след това ще се осъществява сделката. Търговията ще е в рубли и съответно сметките ще са в рубли, банковите резерви ще са в рубли и западняците няма да могат да налагат санкции върху тях..

          В досегашният вариянт е било - руснаците дават газ, запада дава долари и евра, но после им налага санкции на тези долари и евра и все едно нищо не плаща. Затова и Путин говореше за дефолт на запада.

          Големият въпрос е: Дали запада е в дефолт? Дали тези санкции се правят за да се прикрие дефолта?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Ами...ако реши СЕГА да се регистрира в ООН, би трябвало, да е без териториални оспорвания, сиреч...
            Същата история като Югославската преди около 30 години.
            Изкуствено създадена голяма територия. Нищо ново под слънцето.
            И сценария се развива както и тогава - да видим какво ще стане.
            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
              През 1922 г. Украйна влиза в състава на СССР без Одеса, Харков, Херсон, Донецк, Луганск и без Крим.
              Лвовска област също не е била част от Украйна.
              [ATTACH=CONFIG]n3903188[/ATTACH]
              Ако има някой, дето разбира от история, нека да коментира.
              Ами...ако реши СЕГА да се регистрира в ООН, би трябвало, да е без териториални оспорвания, сиреч...

              Коментар


              • През 1922 г. Украйна влиза в състава на СССР без Одеса, Харков, Херсон, Донецк, Луганск и без Крим.
                Лвовска област също не е била част от Украйна.
                Click image for larger version

Name:	Ukr.jpg
Views:	1
Size:	15.2 КБ
ID:	3903188

                Ако има някой, дето разбира от история, нека да коментира.
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение

                  Почна се!!
                  Аха.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                    За днес в Херсонска област са освободени 11 селища
                    https://www.unian.net/war/voyna-v-uk...-11767972.html

                    Нововоронцовка, Малая Шестерня, Новогригоровка, Тополиное, Князевка, Красновка, Свободное, Каменка, Пригорье, Кочубеевка, Орлово
                    Почна се!!

                    Коментар


                    • За днес в Херсонска област са освободени 11 селища
                      https://www.unian.net/war/voyna-v-uk...-11767972.html

                      Нововоронцовка, Малая Шестерня, Новогригоровка, Тополиное, Князевка, Красновка, Свободное, Каменка, Пригорье, Кочубеевка, Орлово

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
                        Г-н Миков, на последните 5 коментара сте само Вие. И се самоцитирате. Почивайте си и утре е ден. Лека вечер! И не забравяйте - ще победим, защото доброто винаги надмогва злото .

                        Г-н Цецко, логично е да ползвате народните "умотворения", като това: "и утре е ден", но пропускате факта, че някои от нас през деня имат различни (от вашите - най-общо) задължения.

                        Не мисля, че имаме еднакви интереси, за да ми препоръчвате. кога да пиша в тоя форум. кога да работя и кога - да почивам.

                        И съм много прав. Два дни не съм писал. Сега решавам да споделя (неангажиращи) мисли, нооо - явява се един Г-н Цецко и ми казва е прав текст:

                        1. Трябва да чакаш отговор от някого, ако си писал тук! ("последните 5 коментара не е допустимо да сте само вие!" ... нови правила ли обосновават е, Г-н Цецко?)

                        2. Не мисля, че писането тук е някаква работа, от която трябва да си "почивам", но вие, Г-н Цецко - казвате: "почивайте си!"

                        3. Никога НЕ забравям, че ще победЯ, разбира се. Още повече - убеден съм, че всички побеждаваМЕ!
                        Дори, когато защитаваме различни тези - пак всички СМЕ победители: кой - повече, а кой - по-малко..., но има и "победители" (в кавички)...
                        Разбира се, "победителите" от единия лагер смятат "победителите" от другия - за победеНИ...
                        Аномалия, някаква... Отстрани погледнато - спорещите лагери са истински"победители" (в кавички!)

                        ................

                        Истината (моята) е една (разбира се)! Категоричен съм!
                        Според Г-н Цецко - категорично истината може да се окаже ДРУГА...

                        Пак според мен, истината е на страната на СИЛНИЯ! Клише, нали?

                        За да можем да се произнесем (категорично!) коя Е. БИЛА истината в някакъв конфликт (като тоя) - от решаващо значение е един фактор. И той е?

                        Разбира се - факторът "време"!

                        ...........

                        В случая, нека видим как от днес, 01 април 2022 бе тръгнал да се изпълнява Указа на Джуджи...

                        Ако той успее да го наложи... (Уфффф, пак ще кажеш, че се връщам към "алгоритъма", но не е така, защото би трябвало да почна, например с "гадно е да се самоцитирам..."..., а ти пак ще кажеш да ходя да почивам и, че утре е ден..., ама БЕЗ да си разбрал, че утре е ден, но ЬА РАЗЛИЧНИ неща от писането във форуми...).
                        .
                        Значи, в някоя от точките на "алгоритъма" - трябва да се спомене, че Указът на Джуджи е за газа, който ще плащат "враждебни страни"..., но ЩО те да "враждебни", щом НИЕ ги предпочитаМЕ? Защото МУ налагат "санкции" (на Джуджи, де)...

                        Факт е, че "санкциите" можем (при определени условия) да определим като бумеранг (ответни санкции), които (неангажиращо разсъждавам) - са по-кофти, ако ти ги налага продавача...

                        Да де: ще отидем да си купим хляб от конкурента... Когато купуваме газ е различно.

                        Хлябът, който не сме си купили от този продавач няма да рефлектира върху икономиката на Западна Европа, но газът (40 % от Русия) - може да доведе до сътресения (не съм казал - до колапс!) икономиката на Западна Европа...

                        Всичко е така овъртолено... Санкции - контра санкции - рубли - Московска борса - сметки - благотворителност...

                        Абе, така и не мога да си отговоря, КОЙ е финансирал ДО СЕГА Западна Европа по линия на някаква "благотворителност"?

                        Джуджи, бе Г-н Цецко - Джуджи е финансирал Западна Европа!

                        Не зная как ти тълкуваш израза "ще победим!", но не съм толкова голям оптимист. Зная, че ще победЯ, но няма да е голяма победата, ако хората в тоя форум победим, а ония, които не пишат (мнозинството) - трудно оцеляват... Каква "победа" би било, ако се връщаме столетия назад?

                        Не, не мога да те разбера, но те подкрепям с ФРАЗАТА "ще победим!".

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                          Знаеш, че скоро ще може. Лошото е, че иска да им е цар. И той е болен като диктатора, добре, че няма неговите оръжия…
                          И скоро няма да може. Консервата ще изведе в орбита, ОК. Ама тя, ще пътува много бавно. За това време, радиацията, ще свари мозъците на косминАХтите (жертвите).

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
                            Към днешна дата всичко изглежда приключило. Аз не вярвам, че ни причиниха всичко това просто ей така.

                            Нищо не е приключило... Русия даваше по около 1000 човека жертви от Ковид на ден, в продължение на 8 месеца (*сметни ти колко са общо и за колко не казаха). Обикновения човек в Русия, е по-буен и непокорен от Българина... Путин просто си е казал по някое време.... така или иначе даваме толкова жертви... и на хората не им прави впечатление... та една война ли ще ги изплаши... и ги прати на война. То тази "война" до тук има по-малко жертви от Ковид в България за 2 години.

                            Вместо да му се "бунтуват срещу мерките в държавата" ги изпрати на война и отклони вниманието в друга посока. По този начин освободи държавата от най-буйните.... тия дето можеха да му създадат истински проблем. Сега обществената енергия ще отива в друга посока... който е много буен... отива на фронта. Нашите тук могат да направят същото... на който не му харесва Ковид... да отива в Украйна "там няма Ковид".... (всъщност има, но като свистят куршуми около теб, просто забравяш за него).

                            Войната според мен е следствие от Ковид... но няма някакъв "генерален план" на някой си. Просто така се случва, защото им е удобно на политиците... иначе всичките тия хора, трябва да ги убеждават да спазват мерки (а те скачат на бунт), дори в Канада и САЩ тръгнаха да се бунтуват.
                            Някак когато си умират тихичко вкъщи хората, обществеността е готова да ги принесе в жертва, но да си "живее живота".

                            За съжаление тази война е изгодна и за двете страни и за Путин и за "целокупния запад" и вероятно поради тази причина ще продължи доста дълго време... с надеждата, че някак Ковид ще изчезне до следващата есен.... но за съжаление вселената не работи така. Проблемите не изчезват от само себе си, защото някой не им обръща внимание. Аз лично предполагам, че на есен, Ковид ще се върне с двойна сила... защото така се случва с проблемите които игнорираме.


                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              Той няма с какво. В смисъл, да стигнат живи и здрави. Иначе, може би, ще превози 100-200 трупа Радиация, раци...
                              Знаеш, че скоро ще може. Лошото е, че иска да им е цар. И той е болен като диктатора, добре, че няма неговите оръжия…

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                                Имаме. Червените на червената планета - Марс. Мъск ще ги превози.
                                Той няма с какво. В смисъл, да стигнат живи и здрави. Иначе, може би, ще превози 100-200 трупа Радиация, раци...
                                Last edited by Pyramid; 01.04.2022, 01:25.

                                Коментар

                                Working...
                                X