IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

    На почти 50 години съм и НИКОГА не съм чул българин да употребява дума асемблер.
    На всеки е ясно,че си руски трол. Дори на русоробите във форума, въпреки че не си го признават.
    И на български, "асемблер" си е "асемблер", Използва се думата и още как и означава един от първите компютърни програмни езици от ниско ниво. Програмирал съм някога на него.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

      Трябва някой да не разбира,за да не разбере,че тоя не е българин.Това,което пише е преведено чрез онлайн преводач.Писал съм си с чужденки по Интернет и точно с такъв словоред бяха и техните писания, преведени от Гугъл преводач или друг онлайн преводач.
      И аз си имам собствена позиция, та да повтарям нечий опорки. В момента управляващите в САЩ са поддръжници на борбата с глобалното затопляне, а за мен това е една голяма лъжа,разпространявят джендър идеология, на което също съм против.
      За разлика от мен ти повтаряш на 10б процента опорките на Кремъл.
      Модерацията ме изтри ( което не беше редно) та, ще опитам от друг ъгъл: Аз познавам Трейдъеко от около 15-16 години, лично съм говорил с него и не, НЕ забелязвам твърдените от теб неща. Малко превъзбуден е и прекалено внимание ти отделя но, това е грешката му. Още нещо ще добавя: НЯМАМ И НЕ ПОВТАРЯМ НИЧИИ "ОПОРКИ" и явно, защо обявява това за "грях"такъв "Капацитет по Слоеореда" като теб, може да питаме само психиатри. От най-добрите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        mirodes, както всички компютри работят на асемблер, така и хората имат един общ език. Ти руснак ли си ?
        На почти 50 години съм и НИКОГА не съм чул българин да употребява дума асемблер.
        На всеки е ясно,че си руски трол. Дори на русоробите във форума, въпреки че не си го признават.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Mateev, не е вярно, бомбата хвърлена над Хирушима е била с много малка мощност и въпреки това и тази година няколко хиляди човека ще пострадат от нея - деца с малформации и много повече случаи на рак отколкото на друго място. Съвременните такива бомби са с много по голяма мощност, първо те са водородни - диутерий и тритий се палят със запалка която в единия и вариант е нещожно количество калифорний, също още повече се усилва със специална обвивка от уран 238 - сплав с други метали. Толкова са мощни че с такава бомба може да се промени орбитата на планетата, казват ще е с малко но като се скове всичко в лед какво ти пука.
          Пази се от Престъпника! С пропагандата на война - особено, ядрена - душата му е омърсена, както и ръцете му. Зарежи, стой настрана от подобни двуноги.

          Коментар


          • mirodes, както всички компютри работят на асемблер, така и хората имат един общ език. Ти руснак ли си ?
            Last edited by supertrader; 30.06.2024, 14:54.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Pyramid, не китайците не са глупаци, би могло ако на власт там дойдат глупаци и те да почнат да се занимават с глупости, една от които да е да създават проблеми на Русия. В Китай не се очаква да дойдат на власт такива тъпаци.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Mateev, не е вярно, бомбата хвърлена над Хирушима е била с много малка мощност и въпреки това и тази година няколко хиляди човека ще пострадат от нея - деца с малформации и много повече случаи на рак отколкото на друго място. Съвременните такива бомби са с много по голяма мощност, първо те са водородни - диутерий и тритий се палят със запалка която в единия и вариант е нещожно количество калифорний, също още повече се усилва със специална обвивка от уран 238 - сплав с други метали. Толкова са мощни че с такава бомба може да се промени орбитата на планетата, казват ще е с малко но като се скове всичко в лед какво ти пука.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Не ми отива да се връзвам на невежи но, ще обясня простичко и бавно: САМОВНУШАВАШ СИ. Със същата твоя "логика", ти самият, си наглоскаска, понеже повтаряш хлупотевините на Вашингтон. И? Ами нищо, нищичко не се променя от това. Някакъв Бърборино, (+/-). Виж, това че, Китай се очаква да състави определен бъдещ проблем за Русия, го признават и самите руснаци (истинските, не според твоите внушения) но, кога, какъв и доколко успешно биха се справили двата гиганта един с друг, това само бъдещето ще покаже. Към момента, те са ситуационни партньори а, в по-далечно бъдеще, има и САЩ, които, нямат интерес да позволят Китай да овладее руските ресурси, нито засега Русия има превес по население. Ние сме преполовили отдавна жизнения си път, процесите са бавни и едва ли ще видим лично, кое как ще стане но, светът трябва да успее да види резултата.
                  Трябва някой да не разбира,за да не разбере,че тоя не е българин.Това,което пише е преведено чрез онлайн преводач.Писал съм си с чужденки по Интернет и точно с такъв словоред бяха и техните писания, преведени от Гугъл преводач или друг онлайн преводач.
                  И аз си имам собствена позиция, та да повтарям нечий опорки. В момента управляващите в САЩ са поддръжници на борбата с глобалното затопляне, а за мен това е една голяма лъжа,разпространявят джендър идеология, на което също съм против.
                  За разлика от мен ти повтаряш на 10б процента опорките на Кремъл.
                  Last edited by mibova; 30.06.2024, 14:50.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                    Ти ако не си разбрал досега, че тоя е руснак язък ти за дипломата по руски език.
                    И да наистина има различни поведенчески модели, ама Русия принадлежи към западната цивилизация. Цялата им култура,закони и така нататък са свързани с европейските. Тоя съюз на Русия и Китай преди време бе наречен "съюз на боата и заека".Печеливш ще е само Китай. Щото китайците никога няма да приемат за равноправни Русия и руснаците.
                    Не ми отива да се връзвам на невежи но, ще обясня простичко и бавно: САМОВНУШАВАШ СИ. Със същата твоя "логика", ти самият, си наглоскаска, понеже повтаряш хлупотевините на Вашингтон. И? Ами нищо, нищичко не се променя от това. Някакъв Бърборино, (+/-). Виж, това че, Китай се очаква да състави определен бъдещ проблем за Русия, го признават и самите руснаци (истинските, не според твоите внушения) но, кога, какъв и доколко успешно биха се справили двата гиганта един с друг, това само бъдещето ще покаже. Към момента, те са ситуационни партньори а, в по-далечно бъдеще, има и САЩ, които, нямат интерес да позволят Китай да овладее руските ресурси, нито засега Русия има превес по население. Ние сме преполовили отдавна жизнения си път, процесите са бавни и едва ли ще видим лично, кое как ще стане но, светът трябва да успее да види резултата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                      Ядреното оръжие нито е страшно, нито е опасно



                      Най страшното, което може да се случи по време на 3-тата световна ядрена война е, че целият свят ще разбере колко голям ташак е това ядрено оръжие ...

                      За който не знае най-големият поразяващ фактор е ударната вълна. Радиацията е опасна, но не е толкова убийствена. По-скоро е голяма неприятност, с която обаче лесно можем да се справим. Доказателство - Чернобил, в който едновременно избухнаха 400 ядрени бомби от типа на Хирошима. И колко човека умряха? Ами няколко десетки човека и това е всичко.

                      Ударната вълна обаче е сериозна дотолкова, доколкото разрушава всичко, но нейният разрушителен обсег е корен трети от мегатоните. Тоест 8 мегатона бомба ще предизвика тотални разрушения в обсег от 2 километра или общо 4 квадратни километа. За да се унищожи град като Москва или Ню Йорк, които са по няколко хиляди квадратни километри ще са необходини поне по 1000 ядрени бомби с мощност 8 мегатона.

                      Да, ама такива бомби почти няма. Тук-там има по някоя, направена с експериментална цел. Масовите са тактически по 100-200 килотона, обсега на разрушенията на които е по-малък от половин километър. Тук-там има по 1-2 мегатона и това е всичко.

                      Още веднъж - Ядреното оръжие служи само за сплашване, но в никакъв случай не може да нанесе толкова големи поражения, които са ни ги втълпявали цял живот. Не може дори и да унищожи един единствен 10-милионен мегаполис. По-скоро може, но Русия ще трябва да си изразходи целия си ядрен запас от ракети само по него и никъде другаде, но дори и тогава голяма част от тези ракети ще бъдат прихванати от ПВО и ПРО.

                      Та от тука ако някоя от ядрените държави употреби ядрено оръжие, ще стане за посмешище. Затова и се въздържат да го използват, а не че не искат.
                      Тебе трябва да те съдят за проповядване на ядрена война.
                      Матеев Е ПРЕСТЪПНИК СРЕЩУ ЧОВЕЧЕСТВОТО !!!
                      Last edited by Pyramid; 30.06.2024, 13:15.

                      Коментар


                      • Ядреното оръжие нито е страшно, нито е опасно



                        Най страшното, което може да се случи по време на 3-тата световна ядрена война е, че целият свят ще разбере колко голям ташак е това ядрено оръжие ...

                        За който не знае най-големият поразяващ фактор е ударната вълна. Радиацията е опасна, но не е толкова убийствена. По-скоро е голяма неприятност, с която обаче лесно можем да се справим. Доказателство - Чернобил, в който едновременно избухнаха 400 ядрени бомби от типа на Хирошима. И колко човека умряха? Ами няколко десетки човека и това е всичко.

                        Ударната вълна обаче е сериозна дотолкова, доколкото разрушава всичко, но нейният разрушителен обсег е корен трети от мегатоните. Тоест 8 мегатона бомба ще предизвика тотални разрушения в обсег от 2 километра или общо 4 квадратни километа. За да се унищожи град като Москва или Ню Йорк, които са по няколко хиляди квадратни километри ще са необходини поне по 1000 ядрени бомби с мощност 8 мегатона.

                        Да, ама такива бомби почти няма. Тук-там има по някоя, направена с експериментална цел. Масовите са тактически по 100-200 килотона, обсега на разрушенията на които е по-малък от половин километър. Тук-там има по 1-2 мегатона и това е всичко.

                        Още веднъж - Ядреното оръжие служи само за сплашване, но в никакъв случай не може да нанесе толкова големи поражения, които са ни ги втълпявали цял живот. Не може дори и да унищожи един единствен 10-милионен мегаполис. По-скоро може, но Русия ще трябва да си изразходи целия си ядрен запас от ракети само по него и никъде другаде, но дори и тогава голяма част от тези ракети ще бъдат прихванати от ПВО и ПРО.

                        Та от тука ако някоя от ядрените държави употреби ядрено оръжие, ще стане за посмешище. Затова и се въздържат да го използват, а не че не искат.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          И кои са тези, дето "сте се докарали", Вергилчо? И защо Китай да "си вземе"? Щото го казал някой със западна идеология? А, да си чувал за Истинската, ОГРОМНАТА Разлика .е ду Запада и Изтока, която е в СЛЕДВАНЕТО НА КОРЕННО РАЗЛИЧНИ ПОВЕДЕНЧЕСКИ МОДЕЛИ?
                          - Май не си?
                          Ти ако не си разбрал досега, че тоя е руснак язък ти за дипломата по руски език.
                          И да наистина има различни поведенчески модели, ама Русия принадлежи към западната цивилизация. Цялата им култура,закони и така нататък са свързани с европейските. Тоя съюз на Русия и Китай преди време бе наречен "съюз на боата и заека".Печеливш ще е само Китай. Щото китайците никога няма да приемат за равноправни Русия и руснаците.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
                            Щом сте се докарали дотам,та да станете васал на Китай, ваша си воля.Но суровините на Русия ще бъдат изкупувани на безценица от Китай. А и много градове в Далечният изток и Сибир в Китай се наричат с китайските им наименования.Рано или късно Китай ще си ги вземе.
                            И кои са тези, дето "сте се докарали", Вергилчо? И защо Китай да "си вземе"? Щото го казал някой със западна идеология? А, да си чувал за Истинската, ОГРОМНАТА Разлика .е ду Запада и Изтока, която е в СЛЕДВАНЕТО НА КОРЕННО РАЗЛИЧНИ ПОВЕДЕНЧЕСКИ МОДЕЛИ?
                            - Май не си?

                            Коментар


                            • mirodes, а кой ще ги спре, нато ли ще ги спре да не направят това с Русия ? Кои идиоти инвестират всичките си крадени пари в Китай и защо са толкова много ? Нас ни крадат за да дадат откраднатото на Китай. Да не би да сте спрели суровините за Китай, той е изкупил всички залежи на литий и не само, а залежи на вякакви суровини. Няма как да не получат и суровините от Русия, а добрата - лоша новина е че са подписали договори да ги плащат в техни стоки които дават на в пъти по ниски цени на Русия - 4 до 5 пъти по ниски цени. Русия така или иначе ще си купи китайски стоки, американски няма просто и не съществуват на международния пазар, така че поне ще ги получи 5 пъти по евтино срещу евтините си суровини. Откражда се от САЩ технология за руско нещо си там и това се дава в Китай да се произвежда, появява се при китайците точно на другия ден. Изобретяването на нискошумящи транзистори се случва в Русия, сега ги има във всякаква електроника, за това изобретение е платено точно - 0 ла, на тези които са го открили и патентовали в Русия. Без тези транзистори мобилните комуникации са невъзможни.
                              Last edited by supertrader; 30.06.2024, 10:32.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Руснаците ще ги захранват със суровини, китайците с индустрия и след 30 години 1.5 милиарда ще са с по висок стандарт от изцежданата европейска периферия - нас.
                                Щом сте се докарали дотам,та да станете васал на Китай, ваша си воля.Но суровините на Русия ще бъдат изкупувани на безценица от Китай. А и много градове в Далечният изток и Сибир в Китай се наричат с китайските им наименования.Рано или късно Китай ще си ги вземе.

                                Коментар

                                Working...
                                X