IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    OK, съгласен за повечето неща, но хайде да видим как е възможно да стане това? Като как България ще е силна и богата, като вкараме в ЕС Украйна? И най-вече, че това ми е любимо - какви апетити има Русия към наши територии? И дори и да има, като как ще стане тая работа? За 100-ен път да го кажа - Украйна не е нито в ЕС (не дай Боже да влезе), нито в НАТО, че да имаме ангажимент към нея? Молдова - също. Виж за Прибалтика е друго, ама аз не виждам нищо, което Русия да прави за анексия на Прибалтика, а не е като да няма и там руснаци, само дето не е никаква историческа територия на Русия.

    Въобще удивен съм как през призмата на някакъв чужд интерес, ние ревем за Украйна? Да се оправят! Апропо, хайде да видим какво ти е мнението за 170-те майцепродавци, които пуснаха северна фиромия за преговори с ЕС и де факто принаха севернофиромския език? ИЛи викаш, да не смесваме понятията - те, че са съшите, дето реват за Украйна, не е важно, все пак са истински евроаталнтици и т.н.
    Казано най-просто, ЕС и НАТО не искат Русия да се доближава, чрез война и превземане на чужди територии към същите ЕС и НАТО. Като членове на двете организации сме засегнати.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

      Тука е врътката ти, кой точно момент в този 20 годишен конфликт? Ако е за първата година, то САЩ там са в защита

      Хелзинкските споразумения са тия къде пречеха на путлер ачик да обяви война (че сума прихвостни ще ги лиши от дъвката - Ама това не е война, а той веднага щеше да е посочен за агресор,а не месеци по-късно)
      Съответно на това е разчитал - Киев за 3 дни.

      Като си за българския интерес, защо наричаш печалбата ни от над млр. - набутване ?
      Моментът, е който САЩ обяви война (а, те всъщност никога не обявиха война, а някакви си там специална акция) - не се прави на такъв, какъвто не си То и Путлер не обяви война, а отиде в защита на ДНР и ЛНР формално, за да ги "освободи" от "фашистите" - "благородно", нали?

      Казах ти за пореден път - нямам никакъв проблем да продаваме и директно на Украйна оръжие и боеприпаси, а не през посредници. Но да продаваме и кинтата на мига, а не да подаряваме. Може и бартер за западна техника - също съм ок и нямам проблем. просто бизнес
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

        Ама много е любим тоя лаф за "българският национален интерес" - нали разбираш, че И това е нещо субективно? Според Роднок БНИ е да сме част от Русия, той да е шефче на някаква привоенна администрация, а децата да са пратени на разузнаване в прогнил Прованс или загниваща Флоренция да издирват евроджендъри и да ни убеждават как всички западняци са безполови същества, които се топлят с вестници на улицата.
        Според супер99 БНИ е всички да живеем в радост и сговор в Невърленд и Русия да върне окупираните области, защото не можела да плаща пенсии (понеже по принцип е супер загрижена за възрастните си).

        Според мен БНИ включва прибиране на Русия в нейните си граници, прекратяване на енергийния шантаж над Източна Европа (вкл. и над нас), руските компании да започнат да си плащат данъците, да бъдат прекратени руските саботажи над български заводи и да бъдат орязани изтичанията на европари към Кремъл и те да остават тук. Русия следва да стане предвидим партньор, да получава справедливо заплащане за ресурсите си, а ние да бъдем оставени да се развиваме в посока а-ла Чехия, Словения и Хърватия. БНИ включва силна, обединена Европа, налята с европари България и Русия да забрави за апетитите си към наши средства и територии.
        OK, съгласен за повечето неща, но хайде да видим как е възможно да стане това? Като как България ще е силна и богата, като вкараме в ЕС Украйна? И най-вече, че това ми е любимо - какви апетити има Русия към наши територии? И дори и да има, като как ще стане тая работа? За 100-ен път да го кажа - Украйна не е нито в ЕС (не дай Боже да влезе), нито в НАТО, че да имаме ангажимент към нея? Молдова - също. Виж за Прибалтика е друго, ама аз не виждам нищо, което Русия да прави за анексия на Прибалтика, а не е като да няма и там руснаци, само дето не е никаква историческа територия на Русия.

        Въобще удивен съм как през призмата на някакъв чужд интерес, ние ревем за Украйна? Да се оправят! Апропо, хайде да видим какво ти е мнението за 170-те майцепродавци, които пуснаха северна фиромия за преговори с ЕС и де факто принаха севернофиромския език? ИЛи викаш, да не смесваме понятията - те, че са съшите, дето реват за Украйна, не е важно, все пак са истински евроаталнтици и т.н.
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mitaka7 Разгледай мнение
          Там в Донбас, Крим май има бая ресурси?
          Общо за ~12 трилиона в окупираните територии....бях пуснал по-назад в темата подробна статия.

          Така или иначе всички щети ще ги поеме бляда.И с 300млрд блокирани и с репарации.Но животите не можеш върна

          Коментар


          • Първоначално изпратено от бай Митьо Разгледай мнение

            Чудя ти се понякога на акъла....ако не упорстваше толкова за въпросната тръбичка, напълно неприложима в реалният живот(незабележим финансов резултат на практика)....може би щеше да получиш повече от болднатото по горе...
            Тази тръба за отходната вода, не работи, изпробвал съ я. Освен това е изплагиятствана от един там Драганов ли беше

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              Той какви цифри може да даде, не знам. На мен, веднъж ми се мерна по някакъв западен канал, че в Украйна, щетите са преминали сумата от 1,3ТРИЛИОНА долара. Дали е смешно, не знам. Лично на мен, ми се струва страховито.
              Каквато и да е сумата на щетите, роб няма да те направи. Нали за това се бият украинците, да не станат роби. Може няколко години да дръпнат назад, но ще се справят. Пари се изкарват. Колкото до САЩ, чакам за колко пари са отпуснали оръжие и какви заеми, които толкова ще ги направят роби.

              ПП Ще ти дам един бърз пример относно щетите, за да ти докажа, че сумата им ей така пльосната сама за себе си нищо не означава. Та, четеш ли внимателно? Тука се хвалиш с някакви тръбички, преди малко пак, какво велико изобретение (предполагам, че е така) с потенциал били. Да предположим, че ги оценяваш на 1,3 хил.лв. Мина покрай вас, стъпча ги и ти ме съдиш после да ти ги платя за тази сума. Обаче съдът решава да ти платя само 1,3 лева, щото видиш ли, според него били някаква хуйня, защото реално в момента нямат никакво приложение. Та в този дух 1.3 трилиона може да са страховити, ама не се знае, знае ли се. Относно Украйна, до преди месец от официални лица се посочва сума от 150 млрд за възстановяване (не бъркай с щети). Както знаем по нашите ширини, ако намалим тази цифра с 20-30% няма да сме далеч от истината.
              Отделно, ако богатството им е 1,3 трилиона по 1000, бълха ги е ухапала. Там в Донбас, Крим май има бая ресурси?
              Last edited by mitaka7; 08.11.2022, 15:23.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                Не ги мисли. Сре 10 год Украйна ще е процъфтяваща държава в състава на ОНД
                И какво независимо има в ОНД? А си тръгнал да се махаш, а са дошли танковете, били те и Т-62. Да се прекръсти на ОЗД.
                Не е препоръка за каквото и да било.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Как да го кажа учтиво...Ами, "тръбичката" работи номинално, ефективна е и, ако нещата и да не се получиха, е точно от кофти мат'ряла. И няма да се замислям, т.к. говориш като типичен представител на този мат:рял. И ти се уплаши, да не те "измамят, за да ти вземат едни пари, да ги изядат и изпият", и ти нищо не видя, не провери, ами се присъедини към папагалския хор. Затуй, да си имаме уважението. Пиша за фактите, каквито са. И не, не съм на минимална заплата а, на работодателя ми, не му стига акъла колко много може да "открадне" от мен, и коя година поред вече, продължава да си цъка на дребно. Което е глупаво но, толкова може, това прави. Съгласен съм само, че българите са масово заробени и че точно средна класа, почти няма. Разбира се, че е лошо.
                  Чудя ти се понякога на акъла....ако не упорстваше толкова за въпросната тръбичка, напълно неприложима в реалният живот(незабележим финансов резултат на практика)....може би щеше да получиш повече от болднатото по горе...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mitaka7 Разгледай мнение

                    Глупости на търкалета. Пишеш, колкото да не заспиш. Дай поне някакви цифри, да се посмеем малко.
                    Той какви цифри може да даде, не знам. На мен, веднъж ми се мерна по някакъв западен канал, че в Украйна, щетите са преминали сумата от 1,3ТРИЛИОНА долара. Дали е смешно, не знам. Лично на мен, ми се струва страховито.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                      Нали знаеш че ако маТряла беше друг и тръбичката ти беше ефективна и работеща до сега да си намерил 10 пъти финансиране, но тук пари има само за некой Ролс и почивка с любовницата на Малдивите. Така че пак помисли за маТряла преди да пишеш глупости.
                      Българите са съвремени роби...живеещи на мин заплата, яко крадени от държава и работодатели.... парички има само за шефовете. Тук няма средна класа...а какво е държава без средна класа?
                      Как да го кажа учтиво...Ами, "тръбичката" работи номинално, ефективна е и, ако нещата и да не се получиха, е точно от кофти мат'ряла. И няма да се замислям, т.к. говориш като типичен представител на този мат:рял. И ти се уплаши, да не те "измамят, за да ти вземат едни пари, да ги изядат и изпият", и ти нищо не видя, не провери, ами се присъедини към папагалския хор. Затуй, да си имаме уважението. Пиша за фактите, каквито са. И не, не съм на минимална заплата а, на работодателя ми, не му стига акъла колко много може да "открадне" от мен, и коя година поред вече, продължава да си цъка на дребно. Което е глупаво но, толкова може, това прави. Съгласен съм само, че българите са масово заробени и че точно средна класа, почти няма. Разбира се, че е лошо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                        ---------------------------

                        Заробиха украинците

                        Американците заробиха тотално украинците с огромно количество заеми.
                        На практика украинците вече са икономически роби в собствената си страна.

                        Скоро американците ще принудят Зеленски и терористичния киевски режим да подпишат мир с Русия, иначе ако Украина бъде разрушена напълно, американците знаят, че заемите им горят ако няма кой да ги връща...
                        Глупости на търкалета. Пишеш, колкото да не заспиш. Дай поне някакви цифри, да се посмеем малко.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                          ---------------------------

                          Заробиха украинците

                          Американците заробиха тотално украинците с огромно количество заеми.
                          На практика украинците вече са икономически роби в собствената си страна.

                          Скоро американците ще принудят Зеленски и терористичния киевски режим да подпишат мир с Русия, иначе ако Украина бъде разрушена напълно, американците знаят, че заемите им горят ако няма кой да ги връща...
                          Не ги мисли. Сре 10 год Украйна ще е процъфтяваща държава в състава на ОНД

                          Коментар


                          • [QUOTE=barbaron;n3986638]/QUOTE]




                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Понеже си говорим за пропаганда,а все още никой не е намесил великата книга "1984", та се присетих за нея, покрай тази новина:

                              Украинските власти поемат временен контрол върху пет стратегически компании, сред които "Укрнафта" и "Мотор Сич", съобщава Bloomberg. Секретарят на Съвета по национална сигурност и отбрана на страната Олексей Данилов коментира, че управлението на тези компании ще бъде дадено на Министерството на отбраната, а този ход не трябва да бъде разглеждан като "национализация", защото те ще бъдат върнати на своите собственици след края на войната.

                              Та значи национализацията не било национализация, а временен контрол? И после се смеят на, как беше, рашистите, за "специалната операция" или там както беше? Апропо, понеже тук не се обичат въпросите и мисленето извън опорките, да попитам как се нарича войната във Виетнам от официланото американско правителство по онова време? За един прЕател питам

                              Аре със здраве, аз да побачкам малко, че утре летя малко на почивка - да похарча копейките, дето вече обърнах в евро
                              ---------------------------

                              Заробиха украинците

                              Американците заробиха тотално украинците с огромно количество заеми.
                              На практика украинците вече са икономически роби в собствената си страна.

                              Скоро американците ще принудят Зеленски и терористичния киевски режим да подпишат мир с Русия, иначе ако Украина бъде разрушена напълно, американците знаят, че заемите им горят ако няма кой да ги връща...
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от GiRo Разгледай мнение

                                Това каза всичко за начина и посоката ти на мислене.
                                Игнор за такива проруски пръдловци пу.......

                                Коментар

                                Working...
                                X