IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
    ...

    Средния депозит е малко като заплатите на директора и чистачката, но все пак е показателен
    Разкажете какво ви показва. Показателно ли е колкото: РФ не уничтожила ни одного HIMARS, - Пентагон ?

    Да ви подскажа. От финансовата статия най-показателното е, че защитените влогове в Русия не достигат дори двойния брой на насерението им

    Last edited by satz; 06.11.2022, 15:43.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
      Боян Чуков: НАТО няма да се жертва заради България

      За България ще бъде фатално, ако се ангажира допълнително във войната в Украйна

      Европа ще усети последствията от кризата особено остро догодина

      Бъдещето на България зависи много от отношенията между Русия и Турция

      Войната има потенциал да се прехвърли извън украинските граници


      - Г-н Чуков, има ли Европа достатъчно надеждни лостове, за да се справи с енергийната и финансова криза тази зима?

      - Европа може да положи максимум усилия и да омекоти енергийната и финансова криза в краткосрочен план. Проблемът е, че европейците няма как да продължат да получават евтини руски енергийни суровини в обозримо бъдеще. Войната на украинска територия нанесе и продължава да нанася чудовищни щети на европейската икономика и финанси. Руският тръбопроводен газ винаги ще бъде с по-ниски цени от импортирания втечнен газ. Френският президент Макрон разкритикува американците, че продават на своите европейски съюзници 4 пъти по-скъпо LNG (втечнен природен газ) в сравнение с цените за американската индустрия. Цели европейски промишлени клъстери започват да се прехвърлят в САЩ, Австралия или Китай, където има по-добри условия за развитие. Същото се отнася и за европейските капитали, които напускат Стария континент. Негативната тенденция може да се забави, но не може да се преодолее. Последствията ще ги усетим особено остро догодина. Германският икономически мотор, който бе в основата на европейския просперитет, започва да заглъхва.

      - В каква фаза навлиза войната в Украйна - как зимният сезон ще промени бойните действия и стратегията на противниците?

      - Войната в Украйна навлиза в своята решителна фаза, която не се свързва преди всичко с климатичните условия. Студът, калта и снегът ще окажат влияние на бойното поле. Снабдяването на фронта ще се затрудни. Тревожното е, че водената война между Русия и САЩ на украинска територия е с риск да се превърне в поредната световна война. Залозите се увеличават постоянно, а това е сигурен път към глобален Армагедон.

      Украйна не е субект в тази война и не считам, че от Киев зависи развитието на въоръжения конфликт. Пентагонът ръководи ВСУ (украинската армия), а МИ-6 отговаря за украинските специални служби.

      Ако говорим експертно, а не пропагандно, войната не е между Украйна и Русия. Ако беше такава, тя щеше да приключи за няколко седмици. Москва и съюзници се сражават срещу САЩ и съюзници.

      А как ще се формулират водените военни действия на украинска територия, е въпрос на пропагандна гледна точка. Дотук може да се каже, че украинската армия е боеспособна, а не толкова слаба, колкото светът си е представял като армия от разпадналото се постсъветското пространство. Украинската армия отдавна е натовска армия. Тя бе ускорено обучавана и въоръжавана по стандартите на НАТО след 2014 г., когато бе извършен въоръженият преврат в Киев.

      Украйна като държава, която познаваме след 1991 г., вече отдавна не съществува, за да я коментираме като страна-субект в геополитическия конфликт, придобил въоръжено измерение между Русия и САЩ. Тя е прокси, управляема територия, плацдарм за бойни действия между два свята.

      - Какви са най-сериозните рискове от оръжейната надпревара в центъра на Европа?

      - Нито Русия, нито САЩ използват своите най-модерни оръжия на украинска територия. Украинците се сражават предимно със съветско оръжие, което се оказа и към днешна дата със завидни бойни качества. НАТО предостави на Киев своя модерен военен ресурс за управление на бойното поле. Разузнавателният и комуникационен комплекс на НАТО е интегриран с ВСУ и обслужва украинската армия.

      Киев получава постепенно все по-модерно западно оръжие, което да компенсира огромните загуби на украинците в жива сила на бойното поле. Цифрите на убитите и ранени украинци след 24 февруари са ужасяващи. При това данните се дават от западни източници. Отношението на загубите, според някои публикации, между руснаци и украинци са 1:8 или 1:10. Същите източници, които ползват открита информация, твърдят, че загубите на чужди наемници или преоблечени като наемници военни от натовски страни надхвърлят 54 000 човека. Най-много са загиналите полски военни. Дали цитираната по-горе информация е достоверна, вероятно ще научим по-късно. САЩ добре си дават сметка за „червените линии“, които не трябва да прекрачват в Украйна, защото рискуват да инкасират удар на собствена територия от руската атомна триада. Затова може би засега не виждаме нито руските, нито западните най-модерни въоръжения. До този момент наблюдаваме само увертюрата преди финалната битка САЩ-Русия.

      - Можем ли да се озовем на ръба на Трета световна война при по-активна намеса на НАТО в конфликта?

      - След близо 9 месеца сражения на европейска територия е трудно да говорим за единно НАТО. Оформиха се три различни военно-политико-икономически вектора. Под прикритието на политкоректния наратив за евроатлантическо единство се наблюдават различни интереси, които влизат в противоборство. Европейското ядро в лицето на Париж и Берлин се бори за икономическо оцеляване. За французи и германци войната е пагубна и с фатални последствия. Германия се опитва да води по-миролюбива политика, а Париж се ангажира военно прекалено сериозно на украинска територия. Лондон има своя собствена стратегия и тя се нарича „Глобална Британия“. Британците ще се откроят по-релефно в света, ако континентална Европа е слаба и разединена. Brexit не бе случаен ход на британците. Лондон не иска да бъде васал, а желае да бъде партньор на Вашингтон. За британците е изгоден слаб и разпадащ се ЕС под ръководството на Лондон. Тук руските и британски интереси съвпадат. САЩ имат отделно своя геостратегия, в която предишните два центъра на интереси са само „пешки“. Всичко зависи от Москва и Вашингтон дали ще има поредна световна война. И дали ще позволят на някой друг да се превърне в „детонатор“ на глобалната атомна война.

      - Ще спечели ли България, ако изпрати военна помощ за Украйна или умерената позиция е най-добра за нас?

      - За България ще бъде фатално, ако се ангажира допълнително във войната на територията на бившата УССР. Не е необходимо да се правим, че до този момент не снабдяваме обилно ВСУ с боеприпаси. Макар и през трети страни, документално „развързани“. Ролята на Луи дьо Фюнес от филма „Ни чул, ни видял“ не успя да я изиграе даже Корнелия Нинова, която е добър артист пред нашите медии. Българските политици не си дават сметка, че бъдещето на България зависи много от отношенията между Русия и Турция. Днешната българската държава се появи в края на XIX век в резултат на острия геополитически конфликт на Балканите между Руската империя и Високата порта. Ако Москва и Анкара се превърнат дълговременно в ситуационни партньори на нашия полуостров, то тогава можем да имаме огромни проблеми. Трябва да сме наивници, ако мислим, че чл. 5 от устава на НАТО ще ни спаси от сериозно геополитическо „земетресение“ на Балканите. Кой от трите центъра в НАТО ще тръгне да жертва своите национални интереси, за да бъде гарантирана териториалната цялост на България. Бързо забравихме неоосманските мечти на Ердоган, които с времето при определени обстоятелства могат да се реализират като „пакетна сделка“ между Москва и Анкара на фона на пасивно наблюдаващите събитията наши „стратегически съюзници“. Крайно време е да осъзнаем, че границите на Балканите „дишат“. Пропагандните бравурни клишета в подобни случаи са за т.нар. „полезни идиоти“.

      Атина сключи военен договор с Париж срещу Анкара. А цялата тази драма е между натовски държави. Какво ще се случи с гръцките острови в Егейско море и Кипър, предстои да видим. Особено след настъпващото геоенергийното преформатиране на света и в частност в Европа и на Балканите.

      - Вижда ли се краят на войната в Украйна? Има ли фактор, който може да доведе до благоприятно решение?

      - Много признаци подсказват, че войната има потенциал да се прехвърли извън украинските граници. Точният въпрос е: вижда ли се краят на острата геополитическа схватка между Русия и САЩ? На 8 ноември са армагедонните междинни избори в Америка. Резултатът от битката между демократи и републиканци ще окаже влияние върху събитията в Европа и света.

      Доналд Тръмп има други виждания за пътя, който води до постигане на геостратегическите цели на Вашингтон. Целите на САЩ са едни и същи и при демократи, и при републиканци. Само пътят за тяхното постигане е различен. Светът ще се успокои, след като бъде преформатиран в геополитически план. По-ясно казано, когато еднополюсният неоколониален свят на Pax Americana се срине и бъде заменен от разноцветния в цивилизационен план многополюсен свят. Погледнато по друг начин, Путин атакува Федералния резерв и се стреми да унищожи доларовата матрица, която е обхванала света.

      - Възможно ли е Вашингтон да намали драстично финансовата и военна помощ за Украйна, ако на междинните избори в САЩ на 8 ноември републиканците спечелят превес в Конгреса и Сената?

      - Определено. Ако републиканците електорално надделеят, то финансовата и въоръжена подкрепа за Киев ще намалее. За републиканците основен геополитически противник е Китай, а не Русия. Те ще фокусират своето внимание изключително върху Индо-Тихоокеанския регион и това ще стане за сметка на полаганите до този момент усилия на демократите в Европа срещу Кремъл.

      - Влизат ли в задънена улица отношенията ни със съседите от Скопие след поредицата скандали около културни центрове у нас и в РСМ?

      - София има един огромен проблем по отношение на своята политика към Скопие. Ние нямаме изработена стратегия. Нямаме даже добре обмислена тактика. За съжаление, българската политика по отношение на РСМ се изработва на ишлеме, в зависимост от националните интереси на нашите съюзници в НАТО и ЕС. В този смисъл хаотичното поведение на Кирил Петков по отношение на Скопие може да послужи за учебникарски пример.



      Всичко това е толкова вярно, колкото че индустриални клъстери от Европа се прехвърлят в САЩ. Няма такова нещо, те имат там фабрики отдавна европейците , бизнеса е глобален , поне този на големите компании. Имат фабрики и в Китай готови построени, работещи. Потреблението пада, имат излишни мощности, спират тези в Европа и оставят да работят тези които са в Китай главно защото там не плащат данъци големи и тези в САЩ където се чудят какви нови данъци да въведат.

      Коментар


      • V-тинче, бъди сигурен, че тук няма кой да прочете словоблудствата на Кеворкян и другите пулерофили с които си наблъскал форума.

        п.с. забравих да добавя и Карбовски
        Last edited by briko; 06.11.2022, 15:11.

        Коментар


        • Голям рев да продадем малко оръжие. Все едно не сме го правили досега. Само , че сега е за благородна кауза - да избавим украинците от орките. Министърът каза, че имаме излишък от боеприпаси и това ще даваме. А съвместимите с тях оръжията Украйна си ги взема от орките. В тоя ред на мисли, Запада може да намали даването на оръжия, за сметка донякъде и на нас. Което пък може да ни вкара в Шенген и Еврозоната с разни отстъпки. Одобрявам!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
            “Атанасов: Видях се с посланика на Украйна. Той знае в подробности с какви оръжия разполага страната ни и кое ни е излишно”: “Откъде един чужд посланик има пълна информация за въоръжението на армията? Това се може само при едно положение - ТОЙ Е ШПИОНИН. Сегашния посланик в България на украйна е шпионин. Това е. Кой е зад гърба му - тези които разрешават на български държавни учреждения да се веят чужди знамена!!!!”; “Имаме разграден двор и букет от агенти на чуждо влияние”; “Сега става ясно, че без шпиони не може, но ако са украински, то това е друго”; “Няма ли умен и независим политик, който да удари по масата и стопира лавината, понесла ни към поредното дъно!”

            На барби хората май- не са много умни
            Едва ли Москаленко лично е точно този тип шпионин, който ще декламира, канво дам е надушил. В НАТО, има пълна информация за ВС на България и просто, са му свели, което знаят (нали целта е нас да въвлекат). Притеснява ме, защо Атанасов не е алармирал незабавно ДАНС за това, защо президентът мълчи и т.н. "недоразумения". А, за ума или неговия недостиг у хората на Балбата се грижат ТЕЗИ, които им плащат. Тъпо но, факт: Особено умни там не им трябват, т.к. "създават Проблеми".

            Коментар


            • Кеворк Кеворкян

              1 дни ·
              www.kevorkkevorkian.com
              БЕЗПЛАТНОТО ОСВОБОЖДЕНИЕ
              ИДЕЯ ЗА ФИЛМ
              По време на англо-американските бомбардировки през 1943/44 година
              са убити 4208 души.
              4208.
              Тежко ранени са 4744 души.
              4744.
              Само в София са разрушени над 12 хиляди сгради.
              Близо 1/4 от сградния фонд на София е сринат.
              Колко струва тази касапница – и може ли изобщо да бъде
              оценена?
              Може да се направи документален филм –
              „БЕЗПЛАТНОТО ОСВОБОЖДЕНИЕ“ – който окончателно
              да потвърди или опровергае посочените по-горе данни.
              Той може да се излъчва и в пакет с филма „Второто освобождение“.
              Историята трябва да бъде проумявана в контекст -
              това ще попречи зрителят да бъде въвличан в блатото на пропагандата.
              „Второто освобождение“ разкрива неизвестни факти за
              съветската окупация – отнасящи се най-вече до издръжката на войските
              на Трети Украински фронт, базирани у нас от есента на 1944 година до зимата на 1947 година.
              „Безплатното освобождение“ отсега е ясен, до голяма степен,
              откъм фактите, те са добре известни - ще се намери ли обаче кой да ги интерпретира днес коректно?
              През февруари 1944 г. Чърчил отговаря на предложенията за прекратяване на бомбардировките над България така:
              „След като лекарството е свършило толкова добра работа, нека да продължат да получават допълнителни дози от него.“
              Британският премиер казва и друго:
              „Този град/София трябва да бъде унищожен, да загине, да бъде сринат до основи и в неговите развалини да се засадят картофи.”
              Други твърдения.
              Британски историци като Базил Лидъл Харт смятат, че „ползата от бомбардиране на цели райони в много отношения е твърде съмнителна“.
              И определят „продължаването на бомбардировките на цели райони от британците много след като те вече нямат никакви основания или извинения да действат по този начин“ като „пренебрежение към елементарните морални норми в бомбардировъчната кампания“.
              Българските медии съобщават за нарушение на Хагските конвенции за водене на война.
              Американски изтребители са разстреляли спускащият се с парашут поручик Иван Бонев.
              Отбелязани са случаи на обстрел на цивилни лица от бордовите картечници на американски съпровождащи изтребители.
              При такъв инцидент в град Дупница на 4 януари 1944 година
              загиват 80 души.
              Една част от бомбите са с взривател със закъснител.
              Целта е да се постигне силно поразяващо действие, след като укрилите се в скривалищата излязат от тях на открито.
              Според обобщени данни от Разузнавателното отделение към Щаба на войската, на командира на въздушните войски, на болниците, общинските и полицейски власти за периода от 6 април 1941 г. до 1 септември 1944 г.
              с 45 268 бомби са бомбардирани 187 населени места
              в старите земи на Царството и в българска Македония, Западните покрайнини, Беломорска Тракия и земите под български контрол.
              От жертвите 88% са мирни граждани.
              Нанесените материални щети са за над 24 милиарда тогавашни щатски долара.
              Горката България!
              И след всичко това тя е принудена повече от две години да издържа безплатно Съветските окупационни части.
              Впрочем, те са „разпределени“ тук по волята на САЩ и Англия.
              Можете да потърсите подробности за тъй нареченото
              „Процентно споразумение“ между Чърчил и Сталин - по инициатива
              на Чърчил – за определяне на сферите на влияние в Югоизточна Европа
              след края на Войната.
              И едните, и другите са освободители.
              Едните я освобождават – а след това ги издържат безплатно.
              Има филм за това.
              Другите я освобождават – като я бомбят безплатно.
              Няма филм.
              Подхвърлят България помежду си като ненужна кукла.
              Със сигурност ще се намери някоя чуждестранна фондация, която
              няма да има нищо против да финансира този филм.
              /“Америка за България“?/

              Коментар


              • Боян Чуков: НАТО няма да се жертва заради България

                За България ще бъде фатално, ако се ангажира допълнително във войната в Украйна

                Европа ще усети последствията от кризата особено остро догодина

                Бъдещето на България зависи много от отношенията между Русия и Турция

                Войната има потенциал да се прехвърли извън украинските граници


                - Г-н Чуков, има ли Европа достатъчно надеждни лостове, за да се справи с енергийната и финансова криза тази зима?

                - Европа може да положи максимум усилия и да омекоти енергийната и финансова криза в краткосрочен план. Проблемът е, че европейците няма как да продължат да получават евтини руски енергийни суровини в обозримо бъдеще. Войната на украинска територия нанесе и продължава да нанася чудовищни щети на европейската икономика и финанси. Руският тръбопроводен газ винаги ще бъде с по-ниски цени от импортирания втечнен газ. Френският президент Макрон разкритикува американците, че продават на своите европейски съюзници 4 пъти по-скъпо LNG (втечнен природен газ) в сравнение с цените за американската индустрия. Цели европейски промишлени клъстери започват да се прехвърлят в САЩ, Австралия или Китай, където има по-добри условия за развитие. Същото се отнася и за европейските капитали, които напускат Стария континент. Негативната тенденция може да се забави, но не може да се преодолее. Последствията ще ги усетим особено остро догодина. Германският икономически мотор, който бе в основата на европейския просперитет, започва да заглъхва.

                - В каква фаза навлиза войната в Украйна - как зимният сезон ще промени бойните действия и стратегията на противниците?

                - Войната в Украйна навлиза в своята решителна фаза, която не се свързва преди всичко с климатичните условия. Студът, калта и снегът ще окажат влияние на бойното поле. Снабдяването на фронта ще се затрудни. Тревожното е, че водената война между Русия и САЩ на украинска територия е с риск да се превърне в поредната световна война. Залозите се увеличават постоянно, а това е сигурен път към глобален Армагедон.

                Украйна не е субект в тази война и не считам, че от Киев зависи развитието на въоръжения конфликт. Пентагонът ръководи ВСУ (украинската армия), а МИ-6 отговаря за украинските специални служби.

                Ако говорим експертно, а не пропагандно, войната не е между Украйна и Русия. Ако беше такава, тя щеше да приключи за няколко седмици. Москва и съюзници се сражават срещу САЩ и съюзници.

                А как ще се формулират водените военни действия на украинска територия, е въпрос на пропагандна гледна точка. Дотук може да се каже, че украинската армия е боеспособна, а не толкова слаба, колкото светът си е представял като армия от разпадналото се постсъветското пространство. Украинската армия отдавна е натовска армия. Тя бе ускорено обучавана и въоръжавана по стандартите на НАТО след 2014 г., когато бе извършен въоръженият преврат в Киев.

                Украйна като държава, която познаваме след 1991 г., вече отдавна не съществува, за да я коментираме като страна-субект в геополитическия конфликт, придобил въоръжено измерение между Русия и САЩ. Тя е прокси, управляема територия, плацдарм за бойни действия между два свята.

                - Какви са най-сериозните рискове от оръжейната надпревара в центъра на Европа?

                - Нито Русия, нито САЩ използват своите най-модерни оръжия на украинска територия. Украинците се сражават предимно със съветско оръжие, което се оказа и към днешна дата със завидни бойни качества. НАТО предостави на Киев своя модерен военен ресурс за управление на бойното поле. Разузнавателният и комуникационен комплекс на НАТО е интегриран с ВСУ и обслужва украинската армия.

                Киев получава постепенно все по-модерно западно оръжие, което да компенсира огромните загуби на украинците в жива сила на бойното поле. Цифрите на убитите и ранени украинци след 24 февруари са ужасяващи. При това данните се дават от западни източници. Отношението на загубите, според някои публикации, между руснаци и украинци са 1:8 или 1:10. Същите източници, които ползват открита информация, твърдят, че загубите на чужди наемници или преоблечени като наемници военни от натовски страни надхвърлят 54 000 човека. Най-много са загиналите полски военни. Дали цитираната по-горе информация е достоверна, вероятно ще научим по-късно. САЩ добре си дават сметка за „червените линии“, които не трябва да прекрачват в Украйна, защото рискуват да инкасират удар на собствена територия от руската атомна триада. Затова може би засега не виждаме нито руските, нито западните най-модерни въоръжения. До този момент наблюдаваме само увертюрата преди финалната битка САЩ-Русия.

                - Можем ли да се озовем на ръба на Трета световна война при по-активна намеса на НАТО в конфликта?

                - След близо 9 месеца сражения на европейска територия е трудно да говорим за единно НАТО. Оформиха се три различни военно-политико-икономически вектора. Под прикритието на политкоректния наратив за евроатлантическо единство се наблюдават различни интереси, които влизат в противоборство. Европейското ядро в лицето на Париж и Берлин се бори за икономическо оцеляване. За французи и германци войната е пагубна и с фатални последствия. Германия се опитва да води по-миролюбива политика, а Париж се ангажира военно прекалено сериозно на украинска територия. Лондон има своя собствена стратегия и тя се нарича „Глобална Британия“. Британците ще се откроят по-релефно в света, ако континентална Европа е слаба и разединена. Brexit не бе случаен ход на британците. Лондон не иска да бъде васал, а желае да бъде партньор на Вашингтон. За британците е изгоден слаб и разпадащ се ЕС под ръководството на Лондон. Тук руските и британски интереси съвпадат. САЩ имат отделно своя геостратегия, в която предишните два центъра на интереси са само „пешки“. Всичко зависи от Москва и Вашингтон дали ще има поредна световна война. И дали ще позволят на някой друг да се превърне в „детонатор“ на глобалната атомна война.

                - Ще спечели ли България, ако изпрати военна помощ за Украйна или умерената позиция е най-добра за нас?

                - За България ще бъде фатално, ако се ангажира допълнително във войната на територията на бившата УССР. Не е необходимо да се правим, че до този момент не снабдяваме обилно ВСУ с боеприпаси. Макар и през трети страни, документално „развързани“. Ролята на Луи дьо Фюнес от филма „Ни чул, ни видял“ не успя да я изиграе даже Корнелия Нинова, която е добър артист пред нашите медии. Българските политици не си дават сметка, че бъдещето на България зависи много от отношенията между Русия и Турция. Днешната българската държава се появи в края на XIX век в резултат на острия геополитически конфликт на Балканите между Руската империя и Високата порта. Ако Москва и Анкара се превърнат дълговременно в ситуационни партньори на нашия полуостров, то тогава можем да имаме огромни проблеми. Трябва да сме наивници, ако мислим, че чл. 5 от устава на НАТО ще ни спаси от сериозно геополитическо „земетресение“ на Балканите. Кой от трите центъра в НАТО ще тръгне да жертва своите национални интереси, за да бъде гарантирана териториалната цялост на България. Бързо забравихме неоосманските мечти на Ердоган, които с времето при определени обстоятелства могат да се реализират като „пакетна сделка“ между Москва и Анкара на фона на пасивно наблюдаващите събитията наши „стратегически съюзници“. Крайно време е да осъзнаем, че границите на Балканите „дишат“. Пропагандните бравурни клишета в подобни случаи са за т.нар. „полезни идиоти“.

                Атина сключи военен договор с Париж срещу Анкара. А цялата тази драма е между натовски държави. Какво ще се случи с гръцките острови в Егейско море и Кипър, предстои да видим. Особено след настъпващото геоенергийното преформатиране на света и в частност в Европа и на Балканите.

                - Вижда ли се краят на войната в Украйна? Има ли фактор, който може да доведе до благоприятно решение?

                - Много признаци подсказват, че войната има потенциал да се прехвърли извън украинските граници. Точният въпрос е: вижда ли се краят на острата геополитическа схватка между Русия и САЩ? На 8 ноември са армагедонните междинни избори в Америка. Резултатът от битката между демократи и републиканци ще окаже влияние върху събитията в Европа и света.

                Доналд Тръмп има други виждания за пътя, който води до постигане на геостратегическите цели на Вашингтон. Целите на САЩ са едни и същи и при демократи, и при републиканци. Само пътят за тяхното постигане е различен. Светът ще се успокои, след като бъде преформатиран в геополитически план. По-ясно казано, когато еднополюсният неоколониален свят на Pax Americana се срине и бъде заменен от разноцветния в цивилизационен план многополюсен свят. Погледнато по друг начин, Путин атакува Федералния резерв и се стреми да унищожи доларовата матрица, която е обхванала света.

                - Възможно ли е Вашингтон да намали драстично финансовата и военна помощ за Украйна, ако на междинните избори в САЩ на 8 ноември републиканците спечелят превес в Конгреса и Сената?

                - Определено. Ако републиканците електорално надделеят, то финансовата и въоръжена подкрепа за Киев ще намалее. За републиканците основен геополитически противник е Китай, а не Русия. Те ще фокусират своето внимание изключително върху Индо-Тихоокеанския регион и това ще стане за сметка на полаганите до този момент усилия на демократите в Европа срещу Кремъл.

                - Влизат ли в задънена улица отношенията ни със съседите от Скопие след поредицата скандали около културни центрове у нас и в РСМ?

                - София има един огромен проблем по отношение на своята политика към Скопие. Ние нямаме изработена стратегия. Нямаме даже добре обмислена тактика. За съжаление, българската политика по отношение на РСМ се изработва на ишлеме, в зависимост от националните интереси на нашите съюзници в НАТО и ЕС. В този смисъл хаотичното поведение на Кирил Петков по отношение на Скопие може да послужи за учебникарски пример.




                Коментар


                • Този не им цепи басма май, а?? Преди каза че най насилническата нация са говедарите сега го потвърждава
                  Джефри Сакс: Следвайки американската линия за Украйна, Европа ще получи нов Афганистан на своя територия

                  Следвайте "Гласове" в Телеграм

                  Европа може да се сдобие с "нов Афганистан" на своя територия в лицето на Украйна, ако не промени сегашната си позиция по отношение на Русия и не се върне на масата на преговорите. Това заяви американският икономист Джефри Сакс в интервю за португалския телевизионен канал RTP, съобщава "Известия".

                  Световноизвестният икономист добави, че европейските страни може да пострадат от собствените си действия.

                  "Европа беше шампион в дипломацията, но сега тя възприема единствено американската линия: "ние сме длъжни да победим /президента на РФ Владимир Путин/! Ние не водим преговори" И така нататък. Такъв подход е много опасен за ЕС", коментира Сакс.

                  Сакс смята подобна политика спрямо Русия за главната грешка. Според него би било възможно да се разреши конфликтът, ако САЩ и Европа водеха преговори, а Брюксел не следваше американския дневен ред и действаше по свое усмотрение. Само че днешните действия на властите на ЕС преди всичко ще доведат до това, че Украйна ще бъде разрушена, счита Сакс.



                  "Преди началото на конфликта казах, че ако САЩ продължават в този дух, Украйна ще се превърне в следващия Афганистан. Понеже ние толкова обичахме Афганистан, че го разрушихме. Това е американският стил", разкритикува американският икономист Джефри Сакс, който точно днес навършва 68 г.

                  Роденият в Детройт Джефри Сакс е сред най-младите професори по икономика в историята на Харвард, преподавател в Колумбийския университет и бивш директор на неговия Институт за Земята. Той придоби популярност през 90-те години като съветник на правителствата в Източна Европа.



                  Източник: dnes.dir.bg

                  Коментар


                  • “Атанасов: Видях се с посланика на Украйна. Той знае в подробности с какви оръжия разполага страната ни и кое ни е излишно”: “Откъде един чужд посланик има пълна информация за въоръжението на армията? Това се може само при едно положение - ТОЙ Е ШПИОНИН. Сегашния посланик в България на украйна е шпионин. Това е. Кой е зад гърба му - тези които разрешават на български държавни учреждения да се веят чужди знамена!!!!”; “Имаме разграден двор и букет от агенти на чуждо влияние”; “Сега става ясно, че без шпиони не може, но ако са украински, то това е друго”; “Няма ли умен и независим политик, който да удари по масата и стопира лавината, понесла ни към поредното дъно!”

                    На барби хората май- не са много умни

                    Коментар


                    • https://glasove.com/ikonomika/cpedni...i-e-4-495-evro
                      Cpeдният дeпoзит нa физичecĸo лицe в pycĸи бaнĸи е 4 495 евро

                      Cpeдният дeпoзит нa физичecĸo лицe в pycĸи бaнĸи пpeз oĸтoмвpи 2022 г. възлизa нa 274 xил. pyбли (€4495.51), cъoбщи Aгeнциятa зa гapaнтиpaнe нa дeпoзититe. B cъщoтo вpeмe в 30-тe нaй-гoлeми (пo oбeм нa дeпoзититe) бaнĸи cpeдният дeпoзит нa физичecĸo лицe вapиpa oт 105 xиляди (€1722) дo 1 милиoн pyбли (€16 406).

                      Средния депозит е малко като заплатите на директора и чистачката, но все пак е показателен

                      Коментар


                      • А и да не им ги върнат все тая, да ги отделят и ЕС да ги възтанови, нали има природни богатства там, те ще ги продадат на ЕС..има въглища в Донбас, които са много калорични, може на някой много да му трябват. При всички положения могат да поемат една шепа пенсионери, ако ще да ги издържат просто да си изживеят дните спокойно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          НИЩО НЯМА ДА "ВЪРНЕ". НЕ ГО ПОЗВОЛЯВА КОНСТИТУЦИЯТА И.
                          Ще я променят, пенсионерите в Русия също са зле, не могат да поемат още пенсионери, сами ще им ги върнат стига Украйна да има пари да им осигури някакви по прилични пенсии. Там са много пенсионери в тези области, а с войната избиват хора които са трудоспособни, става още по лошо.

                          Коментар


                          • https://www.youtube.com/watch?v=H6zayMNyxNQ&t=1s - да гушнете знамето и букета и да запълните трапчето
                            О потерях ВСУ. Одно из сельских кладбищ в Украине.

                            Last edited by v_tin; 06.11.2022, 12:23.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от DS66 Разгледай мнение
                              Там връщането на териториите към Украйна нищо не решава, решението е да се помогне на Украйна и тя да има възможност да се държи адекватно към хората в тези области, тогава Русия сама ще им ги върне и дори ще им благодари. Но трябва да се държат добре с хората и съм доста песимистично настроен, че ще могат. За връщане на Крим в момента е абсурдно, там хората са много добре с доста висок стандарт на живот, военните са с добри заплати и няма по никакъв начин да се откажат от сегашния си живот.
                              НИЩО НЯМА ДА "ВЪРНЕ". НЕ ГО ПОЗВОЛЯВА КОНСТИТУЦИЯТА И.

                              Коментар


                              • Там връщането на териториите към Украйна нищо не решава, решението е да се помогне на Украйна и тя да има възможност да се държи адекватно към хората в тези области, тогава Русия сама ще им ги върне и дори ще им благодари. Но трябва да се държат добре с хората и съм доста песимистично настроен, че ще могат. За връщане на Крим в момента е абсурдно, там хората са много добре с доста висок стандарт на живот, военните са с добри заплати и няма по никакъв начин да се откажат от сегашния си живот.

                                Коментар

                                Working...
                                X