IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Обясних но, ще повторя накратко:
    1. Ограничения в търговията на България с кого какво може, какво не, къде какво да продава, къде какво не.
    2. Повишена цена на енергия и енергоносители. Вреди НА ВСИЧКИ. Много предприятия затвориха, и не се знае, колко още ще затворят.
    3. Фактическо въвличане във войната с Русия. Молете се, да не вземат да долитат и тук руски "пратки".
    4. Страдат, от повишените цени, и нашите пазари, като спада платежоспособността им да купуват наши стоки. От това, страдат българските износители.

    Има и други щети но, те, са по-дълбоко под повърхността.

    Следователно, твърдението, че "България не била губела от санкциите", е или откровена лъжа, или откровена глупост.
    Няма да може да ти отговори, баннаха го. Живи и здрави, аз ще си попиша докато Анди11 дава, като ме банне - имам си Руски стандарт в хладилника - най-хубавото, което Русия ни е дала.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      Ами защото, всичко това, си го имаше и преди. Кратко, просто и ясно.
      Интересно, допреди 2014 г. съвсем не откривам нищо за руски проблем в Украйна, а между 2014 - 24.02.2022 намирам тези наративи само в руските и проруски медии.
      Направо човек да си помисли, че анексията на Крим и започването на сепаратизма в Донбас не са съвпаднали случайно с новите термини, новите словосъчетания, документалните филми на френски левичарки и якото триене на данни за живота в РФ от уеб-сайта на Росстат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
        И защо ми се трият коментарите?Пак казвам-България не търпи никакви вреди от санкциите срещу Русия. Който иска да ме опровергае.
        Обясних но, ще повторя накратко:
        1. Ограничения в търговията на България с кого какво може, какво не, къде какво да продава, къде какво не.
        2. Повишена цена на енергия и енергоносители. Вреди НА ВСИЧКИ. Много предприятия затвориха, и не се знае, колко още ще затворят.
        3. Фактическо въвличане във войната с Русия. Молете се, да не вземат да долитат и тук руски "пратки".
        4. Страдат, от повишените цени, и нашите пазари, като спада платежоспособността им да купуват наши стоки. От това, страдат българските износители.

        Има и други щети но, те, са по-дълбоко под повърхността.

        Следователно, твърдението, че "България не била губела от санкциите", е или откровена лъжа, или откровена глупост.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

          Това ще го обясниш ли пак като за евроатлантик?
          Ами защото, всичко това, си го имаше и преди. Кратко, просто и ясно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Ба, не ви ли омръзна да дъвчете едно и също? Айде предколедно 2-3 реда от мен с пожеланието тази война да свърши - все ми е тая как ще свърши, но да свърши догодина. Набързо:

            1. Агресор ли е Путин - агресор е, точно както бяхме ние през 1913
            2. Предизвикан ли беше - предизвикан беше, но като малоумник лапна голата кука, точно както ние 1913
            3. Размазана ли е Украйна - размазана е, зависи само и единствено от помощите от запад
            4. Срината ли е инфраструктурата ѝ - срината е, ако зимата не е топла, ще е ад там (горките хора, за военните ми е все тая)
            5. Какво крепи украинците - според не ги брига за някакъв шибан Донбас или Крим, креши ги надеждата да ги приемат като просяците в ЕС и после да им излеят трилиони за възстановяване
            6. Какво може да направи ЕС - нищо, каквото нареди САЩ, това ще е
            7. Нас кво ни грее - принципно нищо, уж вдигнахме износа на оръжие, ама през ден мрат хора в Казанлък или Сопот от пренатоварване
            8. Газчица - можем и без руска, въпросът е в цената
            9. Бензинец - тук не съм спец, ама май не е можем особено
            10. АЕЦ-а - кОр, тате, баница ще е там. И не, не е до гориво, ами къде ще складираме ядрения боклук - предлагам всеки умнокрасив да си събере по едно джобче и да си го копа в градинката, все пак трябва да сме солидарни, нали
            11. Ще продължи ли войната и през 2023 - да, ще продължи, за огромно съжаление. Рапките са свикнали да воюват, а украинците нямат особен избор
            12. ЕС? Зависи колко студена ще е зимата и как върви инфлацията, засега всичко изглежда като натягане на бурето с барут - дано греша

            Бъдещето - не го виждам розово, за съжаление. Не виждам нито как русия ще бъде смазана като Германия 1945, нито пък виждам изход за Украйна в границите ѝ от 2022 (дори не говоря за Крим). Не виждам и смисъл от конфликта, поне за нас - това с плашенето с рашкопитеците-людоеди е за промити умнокрасиви ковид мозъци. Но не виждам и как ще плеснем с ръце и ще се прегърнем с рашките и квото било - било. твърде дълго се проточи всичко и колкото пвоече се проточва, толкова повече печелят САЩ и Китай, а губи ЕС. Удивително е как самият ЕС не го забелязва. Или всъщност май няма какво да направи, като всяка безгласна колония, управлявана от генерал-губерантори, назначени от сащ....

            Успешна нова година, колеги и дано войната спре. Обърнете внимание на близките си - много хора и в Украйна, и в Русия няма да могат да го направят, а нито всеки руснак е путлерист, нито всеки украинец е азовец...
            За Грую и тези, бързащи да подкрепят, без да знаят какво е било....една статия, какво са мислили другите за България през онези времена.
            Безпристрастните сами ще оценят....кой незнаещ, кой "забравил"...

            https://voinaimir.info/2020/06/1915-...-dream-empire/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
              И защо ми се трият коментарите?Пак казвам-България не търпи никакви вреди от санкциите срещу Русия. Който иска да ме опровергае.
              Използвай мозъка си. Може и да помогне.

              Коментар


              • И защо ми се трият коментарите?Пак казвам-България не търпи никакви вреди от санкциите срещу Русия. Който иска да ме опровергае.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Защо си въобразяваш, какво било имало и какво -не "преди 24.02"? Огледай се по-внимателно.
                  Това ще го обясниш ли пак като за евроатлантик?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                    Би ли обяснил как без "социалки" са ти влезли в речника "през ден мрат хора в Казанлък или Сопот", "къде ще складираме ядрения боклук", "промити умнокрасиви ковид мозъци", "безгласна колония, управлявана от генерал-губерантори, назначени от сащ", "азовец"?
                    Това са термини и словосъчетания, непознати преди 24.02 и използвани след това изключително и само от пропутински медии у нас. "Степанбандеровци", "укрофашисти", "наглосакси", "донбанския геноцид" ... кой е чувал подобни термини преди Роснадзор да натисне копчето? Че и дълги, че и сложни, ама си се наложиха бързичко де

                    Колкото до мен - именно защото имам претенцията за обективност и закодирана в мен способност едновременно да мога да чета и offnews, и pogled, мога да отсея зърното от плявата. Имам родители, живели през комунизма, приятели, ходили в Русия и роднини, живеещи сега в Германия. Няма да го чуеш при "независимите" медии, но голяма част от немците и не усещат, че има война ... нормално, при 70 цента топено сирене "Филаделфия" и 1.50 евро за прясно мляко. Да, в офисите им е студено, но в къщите им е топло и основно се чудят защо първото е нужно, за да се подхранва руската истерия за "зъзнещите немци".
                    Както и широко се обсъжда защо точно в Европарламента ходят с шапки и шалове, след като газ имат достатъчно, докато руснаците биха направили точно обратното - ако имат топло само за 1 сграда, точно в Думата ще го пуснат за пред камери и журналисти и ще ходят по къс ръкав, за да покажат че печелят.
                    Но това е разликата между европейци и руснаци - европейците няма нужда да показват, че са добре, те СА добре. И предпочитат да им е топло и уютно в домовете - нищо, че там няма камери да снимат и да разбиват руските опорки. Докато руснаците ... цял живот "показуха". Смятам, че знаеш какво значи този термин.


                    Както вече написах - имам симпатия към теб точно от ковид-темите (когато и руските локдауни и уволнения на неваксинирани коментирахме, да ти пропомня), не смятам въобще, че си платен, но наистина - разнообрази малко източните на информацията. Ако може да се информираш от някой лично - най-добре.
                    Защо си въобразяваш, какво било имало и какво -не "преди 24.02"? Огледай се по-внимателно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Агро Разгледай мнение

                      Евала! Не бих могъл да го кажа по-добре.
                      Ами прав си. СЪВЪРШЕНА Простотия. Няма по-добро от Съвършеното. Факт.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                        Реално интересите на България не са накърнени по никакъв начин от санкциите срещу Русия .Намерихме заместител на руският газ,имаме разрешение Лукойл да преработва руски петрол.
                        Напротив-имаме само полза.Военните заводи работят на макс,заради енергийната криза в Европа продаваме ток на много високи цени, а и в ЕС най-вероятно ще преразгледат искането за закриване на тецовете.
                        От тази ситуация България само печели.
                        Аха. "По никакъв начин". Я пак, моля?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Финално, щото от теб не съм го очаквал! От горните 4 "източника" съм чувал само Карбовски - не съм го чел напоследък, нямам идея каква е позицията му. Нямам фесбук, нямам каквито и да е социалки, не следя канали в телеграм и т.н., за да скачам след всяка "новина" и да браня тази или онази позиция. ще ти го кажа за 100-ен път - ни ми пука какво става в Украйна/Русия, интересува ме само интересът на България и ние да не пострадаме. Толкова - балко, че човек като теб, който не беше промит по време на умнокрасивия грип, сега е заел една позиция на рупор и безкритичност, подобна точно на онези, които преди осмиваше за мейнстрийма им. Няма лошо, свободна страна сме, само ако може да не ми слагаш чужди тролщини. Бъди здрав и успех, сори за грешките, но от тела - толкова. Спирам - светли празници ви желая
                          Би ли обяснил как без "социалки" са ти влезли в речника "през ден мрат хора в Казанлък или Сопот", "къде ще складираме ядрения боклук", "промити умнокрасиви ковид мозъци", "безгласна колония, управлявана от генерал-губерантори, назначени от сащ", "азовец"?
                          Това са термини и словосъчетания, непознати преди 24.02 и използвани след това изключително и само от пропутински медии у нас. "Степанбандеровци", "укрофашисти", "наглосакси", "донбанския геноцид" ... кой е чувал подобни термини преди Роснадзор да натисне копчето? Че и дълги, че и сложни, ама си се наложиха бързичко де

                          Колкото до мен - именно защото имам претенцията за обективност и закодирана в мен способност едновременно да мога да чета и offnews, и pogled, мога да отсея зърното от плявата. Имам родители, живели през комунизма, приятели, ходили в Русия и роднини, живеещи сега в Германия. Няма да го чуеш при "независимите" медии, но голяма част от немците и не усещат, че има война ... нормално, при 70 цента топено сирене "Филаделфия" и 1.50 евро за прясно мляко. Да, в офисите им е студено, но в къщите им е топло и основно се чудят защо първото е нужно, за да се подхранва руската истерия за "зъзнещите немци".
                          Както и широко се обсъжда защо точно в Европарламента ходят с шапки и шалове, след като газ имат достатъчно, докато руснаците биха направили точно обратното - ако имат топло само за 1 сграда, точно в Думата ще го пуснат за пред камери и журналисти и ще ходят по къс ръкав, за да покажат че печелят.
                          Но това е разликата между европейци и руснаци - европейците няма нужда да показват, че са добре, те СА добре. И предпочитат да им е топло и уютно в домовете - нищо, че там няма камери да снимат и да разбиват руските опорки. Докато руснаците ... цял живот "показуха". Смятам, че знаеш какво значи този термин.


                          Както вече написах - имам симпатия към теб точно от ковид-темите (когато и руските локдауни и уволнения на неваксинирани коментирахме, да ти пропомня), не смятам въобще, че си платен, но наистина - разнообрази малко източните на информацията. Ако може да се информираш от някой лично - най-добре.
                          Last edited by Tepix; 23.12.2022, 15:26.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                            В постинга на Груйчо прозира егоизъм в неговата висша форма. В постингите на нас, защитниците на Украйна, прозира съжаление към Украинците и тотално несъгласие с агресивната политика на Путин, водеща до чиста форма на ТЕРОРИЗЪМ !!! В постингите на русоробите прозира лъжа, измама, простотия, неадекватно възпитание и разсъждения, както и много много комплекси от това, че не са успели в живота и сега си търсят оправдание на политическо ниво. Един вид ние не сме успешни и богати, но ако Путин беше на власт у нас, никой нямаше да е успешен и богат.

                            Всичките тези русороби са "бойци" зад клавиатурата, и отрепки в реални живот. Ако попаднат под окупация, веднага ще станат предатели и колаборационисти. Избиването на комплекси е тяхното кредо, а лъжата и измамата - тяхно верую. Предателството им е в кръвта, подлостта - също. Злобата им е безкрайна така, както е безкрайна и манията им за величие.
                            Евала! Не бих могъл да го кажа по-добре.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Финално, щото от теб не съм го очаквал! От горните 4 "източника" съм чувал само Карбовски - не съм го чел напоследък, нямам идея каква е позицията му. Нямам фесбук, нямам каквито и да е социалки, не следя канали в телеграм и т.н., за да скачам след всяка "новина" и да браня тази или онази позиция. ще ти го кажа за 100-ен път - ни ми пука какво става в Украйна/Русия, интересува ме само интересът на България и ние да не пострадаме. Толкова - балко, че човек като теб, който не беше промит по време на умнокрасивия грип, сега е заел една позиция на рупор и безкритичност, подобна точно на онези, които преди осмиваше за мейнстрийма им. Няма лошо, свободна страна сме, само ако може да не ми слагаш чужди тролщини. Бъди здрав и успех, сори за грешките, но от тела - толкова. Спирам - светли празници ви желая
                              Реално интересите на България не са накърнени по никакъв начин от санкциите срещу Русия .Намерихме заместител на руският газ,имаме разрешение Лукойл да преработва руски петрол.
                              Напротив-имаме само полза.Военните заводи работят на макс,заради енергийната криза в Европа продаваме ток на много високи цени, а и в ЕС най-вероятно ще преразгледат искането за закриване на тецовете.
                              От тази ситуация България само печели.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от DS66 Разгледай мнение
                                Mateev, уж си интелигентен човек, може ли един човек да е убит и жена му да го твърди а той да е жив и президент на държава ? А и то се вижда че това са различни артисти. Според мен за Путин въпроса е кой и защо го е убил ? Ако погледнем до онази дата когато изчезна самолета той е прозападния президен на Русия. Дори виж инервюто в което го питат за Крим и Украйна какво казва - Украйна е независима държава и Крим не е наш проблем !
                                Това да се чува.От руски трол като теб научавам какви са руските опорни точки. С този ти коментар поставяш под съмнение легитимността на Путин. Значи в Русия му готвят сваляне от власт.Било с покушение, било с отстраняване от властта.
                                Това да се чува.

                                Коментар

                                Working...
                                X