IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Татяна Кристи

    Докато модераторите на ФБ блокират хора, критикуващи Израждане и безродните путиноиди в България, докато институциите не реагират, фашистката партия на Копейката не спира да нарушава не само ФБ стандарти, но и всички човешки стандарти -- пуснали са колаж -- снимка на която нацисти от СС влачат Соломон Паси, облечен в дрехи от немски концлагер. Еврейската организация "Шалом" има незабавна реакция за забрана на тази противоконституционна партия.

    БХК ще съди държавата заради липсата на реакция към извращенията на изражденците, други правозащитни организации също.

    Но се надявам българските институции да престанат да бъдат пасивни към този фашистки произвол! Петното ще е най-вече в/у тях самите!

    ТУК НЕ Е МОСКВА!
    Last edited by barbaron; 15.07.2023, 14:42.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
      Тъжното е, че най-отвратителните политици в България си играят със страховете на хората и ги зомбират още повече. А тези отвратителните са по закон путиноиди!
      Може ли да кажеш кои са отвратителните политици. И като как са отвратителните по закон путиноиди, аз не съм чувал за такъв закон, но не съм запознат как е във франция. Ако може да кажеш името на този закон

      Коментар


      • Първоначално изпратено от бай Митьо Разгледай мнение

        И в случая:
        1. Кой да изпълни ролята на полицията?
        2. Как точно да обезоръжи нападателя(Русия)?
        Страничен въпрос: Ако се срещнем някой ден и примерно започна да те бия, ти ако речеш да се защитаваш....побойник ли ще си?
        За страничния наблюдател и двамата сме побойници, като дойде полицията трябва да установи кой е започнал първи. Ако пренесем случая към сво- то украйна пое ангажименти с минските задължения, за съжаление тя не ги спазваше

        Коментар


        • Чета в пресата, че всеки пети българин иска изкуствения интелект да бъде забранен! Страх ги е, че ще си изгубят работата. хахха! Тази лоботомия е поредния резултат от дивата безсмислена пропаганда на русороба -- корнелия нинова и подобни. Иначе, колкото и да им се иска на някои да спрат прогреса, това няма как да се случи. Тъжното е, че най-отвратителните политици в България си играят със страховете на хората и ги зомбират още повече. А тези отвратителните са по закон путиноиди!

          Коментар


          • Резидентът Радев се дере във фалцет като фалшив тенор.
            Трябва да слезе от сцената.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

              Когато двама се сбият и единия извади нож/сопа какво прави полицията? Обезоръжава нападателя и спира другия побойник. Какво имаме в случая- двама които се бият и на единия публиката вика- ууууууу глупак, не можеш да победиш. А на другия пак подвиква- дръж го, още един два удара и ще падне, ето ти нова сопа да го удариш по силно. Изводите са за теб
              И в случая:
              1. Кой да изпълни ролята на полицията?
              2. Как точно да обезоръжи нападателя(Русия)?
              Страничен въпрос: Ако се срещнем някой ден и примерно започна да те бия, ти ако речеш да се защитаваш....побойник ли ще си?

              Коментар


              • Никола Лекаусен - директор на IREF (Институт за икономически и фискални изследвания)

                Ендемична корупция и присвояване на европейски средства

                Корупцията не само подкопава нормалния механизъм на икономическия, политическия и демократичния живот, но има и други вредни последици, разходите за които се поемат от всички европейски данъкоплатци. Примерите не липсват. Изграждането на един километър магистрала в България например е около три пъти по-скъпо, отколкото в Норвегия, отчасти заради безбройните подкупи, които могат да съставляват до 50 % от сметката. През 2020 г. Атанас Чобанов, известен разследващ журналист, изчисли, че от безвъзмездна помощ в размер на 1 милиард евро са били присвоени 400 милиона евро. През 2008 г. Брюксел замрази 825 млн. евро от европейски фонд заради доказани злоупотреби. Затова е много жалко, че ЕС не е по-безкомпромисен и по-често, защото залогът е толкова голям: България получава 1 млрд. евро годишно от европейския бюджет, в който, разбира се, участват всички държави, като делът на Франция възлиза на 7 млрд. евро годишно. Общо за периода 2014-2020 г. България е успяла да натрупа 7,6 млрд. евро европейско финансиране. Колко от тях са били присвоени от политическите и икономическите елити?

                Опозицията в мрежата на правосъдието

                Още по-тревожно е отношението към опонентите, които се застъпват за политическа и икономическа либерализация. Никой не би твърдял, че независимостта на съдебната система в България е извън подозрение, а експертните доклади валят, за да осъдят фундаменталните политически влияния, които ръководят много разследвания. Наскоро Висшият съдебен съвет уволни Иван Гешев. Особено разкрит през последните месеци и мишена на опозицията, той редовно беше обвиняван в предприемане на политически мотивирани правни действия, понякога без очевидна връзка с борбата с корупцията. Той също така стана обект на критики, след като се насочи към директорите на финтеха за криптовалути Nexo, считан за близък до демократичната опозиция, точно както атакува директора на веригата магазини за играчки Hippoland, която през 2020 г. оказа подкрепа на антикорупционните демонстранти. Показателно беше и започването на разследване от страна на Агенцията за национална сигурност срещу Кирил Петков, краткотрайния проевропейски бивш министър-председател. Ето защо напускането на Гешев може да бъде възможност за преосмисляне на позицията на главния прокурор, като му се предоставят намалени правомощия.

                Европа трябва да гарантира, че върховенството на закона се спазва стриктно във всяка нова страна членка

                До известна степен Европейският съюз среща трудности с България, която не успя да отговори на очакванията по отношение на върховенството на закона, борбата с корупцията и използването на средствата на ЕС. Дотолкова, че трябва да се запитаме: дали нейните лидери наистина искат това? Въпросът е още по-важен сега, когато ЕС обмисля разширяване, тъй като Молдова, Черна гора, Северна Македония, Сърбия, а отскоро и Украйна подават молби за присъединяване. Всички тези страни имат много общи неща с България, що се отнася до корупцията, престъпността и бюрокрацията. Тяхната интеграция ще отнеме време и Съюзът може да изисква от тях постоянни усилия през целия процес и най-вече да ги контролира. Да се надяваме, че той ще го направи, за да не се стигне дотам, че всички европейски данъкоплатци ще трябва да поемат разходите за политическите грешки на някои от неговите членове.

                Коментар


                • Никола Лекаусен - директор на IREF (Институт за икономически и фискални изследвания):

                  В България се наблюдава нелиберален дрейф, който Брюксел не може да предотврати

                  Петнадесет години след присъединяването си към Европейския съюз БВП на глава от населението в България е нараснал неимоверно. Въпреки това страната преживява неумолимо напускане на младите хора и политическа криза след криза. Това е симптом за нелиберален уклон на елитите, проруски завой на част от политическата класа, ендемична корупция и комунистическо наследство, от което София не може да се отърси. Новото реформаторско правителство на Никола Денков трябва да се заеме с привеждането на България в съответствие с европейските стандарти, а уволнението преди няколко дни на противоречивия главен прокурор Иван Гешев е само първата стъпка.

                  България е член на Европейския съюз вече 16 години. През 2006 г., няколко месеца преди официалното й влизане, Комисията счете, че страната е изпълнила изцяло високите критерии от Копенхаген, които трябваше да покажат, че страната кандидатка отговаря на редица предпоставки, вариращи от върховенството на закона до осигуряването на жизнеспособна и относително стабилна пазарна икономика. По онова време организираната престъпност в страната беше системен проблем. През 2006 г. Оли Рен, тогава комисар по разширяването на Европейския съюз, изрази съмнение и осъди преобладаващата небрежност в борбата с този бич.

                  Европейският съюз предоставя средства, но остава безсилен срещу корупцията
                  В много отношения ситуацията в България остава непроменена. В икономически план обаче Европейският съюз има значителен принос за страхотното социално-икономическо развитие на България. БВП на глава от населението, който през 2007 г. е бил едва 41 % от средноевропейския, през 2022 г. вече ще бъде 59 %. Страната има едно от най-ниските нива на дълг в ЕС - 22,9% от БВП през 2022 г., като този показател непрекъснато намалява от 2020 г. насам. Насилието срещу физически лица също изглежда е изкоренено. Свободното движение на работници доведе и до значително увеличение на паричните преводи към България, което има значителен принос за повишаване на жизнения стандарт.
                  Следователно напредък. Но той е възпрепятстван от широко разпространени бичове. Ако много млади хора бягат, ако днес елитите се борят да задоволят нуждите на населението, това се дължи отчасти на факта, че Европейският съюз не е накарал българските елити да се борят достатъчно енергично с корупцията и да направят по-ефективна администрацията, която е пряк продукт на комунистическия период. Според Transparency International България продължава да бъде най-корумпираната страна в Европа, като заема 69-о място в света с резултат 42/100. Корупцията е повече или по-малко факт за живота на българите: според Центъра за икономически и политически изследвания през 2019 г. 41 % от тях са заявили, че са прибягвали до корупционни практики, за да получат по-лесен достъп до обществена услуга; а според данни на Европейската комисия 57 % имат най-големи съмнения относно почтеността на съдебната система. Даниела Доковска, един от най-изтъкнатите български адвокати по наказателни дела, обобщава ексцесиите в България по следния начин: "Държавата е мафия в юридическия смисъл на думата".

                  Прекъснатата надежда за политическо обновление
                  Идването на власт на Бойко Борисов, като кмет на София между 2005 и 2009 г. и министър-председател от 2009 до 2021 г., може да се разглежда като един от най-открояващите се периоди на порива между бизнес кръгове, политици и определени сегменти на организираната престъпност. През 2020 г. мащабни демонстрации наелектризираха улиците с викове "мафията вън", насочени директно към тогавашния министър-председател Бойко Борисов и наскоро уволнения главен прокурор Иван Гешев. Това народно движение дори доведе до изборната победа на едно открито либерално, проевропейско и най-вече ангажирано с много активна антикорупционна политика правителство, ръководено от Кирил Петков, завършил Харвард. Неговият провал през август миналата година, само след шест месеца, демонстрира системните корени на корупцията на всички нива на обществото.

                  Въпреки икономическото развитие на България, страната остава една от най-бедните в ЕС. Това се дължи на едни и същи причини отново и отново: най-важните административни, политически и финансови постове се заемат от играчи, дошли от организираната престъпност след разпадането на СССР, според авторите на доклад от 2013 г. на Центъра за изследване на демокрацията. Подозренията не са спестени и на самия държавен връх: на 30 май в София бяха организирани демонстрации, които осъдиха порестата връзка между президента социалист Радев и "руските интереси", а населението протестираше срещу "беларусизацията" на страната.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                    Руския шпионин избран с гласовете на ПП !

                    "Украйна настоява да води тази война"

                    https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/14902495
                    Когато двама се сбият и единия извади нож/сопа какво прави полицията? Обезоръжава нападателя и спира другия побойник. Какво имаме в случая- двама които се бият и на единия публиката вика- ууууууу глупак, не можеш да победиш. А на другия пак подвиква- дръж го, още един два удара и ще падне, ето ти нова сопа да го удариш по силно. Изводите са за теб

                    Коментар


                    • Руския шпионин избран с гласовете на ПП !

                      "Украйна настоява да води тази война"

                      https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/14902495

                      Коментар


                      • Коментар


                        • https://www.youtube.com/watch?v=QiSaaWjOGok
                          Делян Добрев: БЕХ да придобие 20% от консорциума, разработващ находището "Хан Аспарух"

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                            На бойко вече бившите магистрали.
                            Трева поникна на магистрала “Марица” - в дясната лента, не на банкета
                            Е що извън банкета, на банкета троскота лекува простатата!

                            Коментар


                            • Манов: Защо ще им пълним гушите на ОМV, с преобладаващо държавно участие на Австрия, която не иска да ни пусне в Шенген
                              Автор: Йоланда Пелова 10:50 / 12.07.2023 Коментари (0) 251
                              [/IMG]
                              Защо България се насочва да вкарва пари в шелфово сондиране в офшорни зони, при положение, че от 12 години имаме доказани 480 млрд. куб. м природен газ на територията на страната ни, където сондирането е много по-лесно и много по-евтино. Имаме доказани извлекаеми запаси. Това коментира в предаването "България, Европа и светът на фокус" на Радио "Фокус" енергийният експерт Красимир Манов по повод информацията за TOTAL и OMV, които обявиха техния проект за търсене на нефт и газ в "Блок 1-21 Хан Аспарух" в Черно море. Стана ясно, че се очаква да намерят газ в източния край на блока, който ще позволи добив на 13 млрд. куб. м газ на година. А енергийната парламентарна комисия подготвя проект за решение на Народното събрание, с който да бъде възложено на министъра на енергетиката да уговори участието на България като трети партньор в консорциума, който ще търси нефт и газ в Черно море.

                              "Защо ще им пълним гушите ние на ОМV? ОМV е компания, която е с преобладаващо държавно участие на държавата Австрия. И държавата Австрия не иска да ни пусне в Шенген. Защо ние ще се включваме там и ще им плащаме пари? Не може да се направи никаква оценка за включване като акционер от страна на държавата, докато не видим резултатите от сондирането, а такива резултати няма. Ами, ако сондажите се окажат провалени, нерентабилни или сухи - какво правим тогава? Всичките тези пари отиват на вятъра. Нека да си ги оставим да си сондират в шелфа, да видим какво ще изкарат. Така или иначе, държавата ще получава 30% концесионна такса от добива. Това е нероден Петко, говорим за период след 10-15 години, изключително сложна дейност и да е положителен резултатът, добивът няма да бъде по-рано от 10-15 години. При положение, че ние имаме доказани запаси на територията на България в областите Враца, Монтана, Плевен и Ловеч, прословутата Етрополска свита, находище “Спасово" - защо не добиваме газ от там, а ще търсим в шелфа. Оставете го шелфа има богати световни корпорации, те да си поемат риска и да видим какво ще направят, но досега нищо не са направили. То затова и Repsol се изтегли. И е прав Илиян Василев като казва на Добрев: "Рибата е в морето, ама ние слагаме тигана", обясни Красимир Манов.

                              Според енергийния експерт първото и най-важно нещо е да бъде премахнат мораториума от Народното събрание, който не позволява да разработваме собствените си находища.

                              "Tова, което се случва е слугинаж на чужди хора и държави. Той Левски на времето затова е казал: "Искам да се освободим сами, защото този, който ще ни освободи, той ще ни пороби". Трябва да дойдат хора, които да гледат България на първо място, българският интерес. Имаме си собствени находища, защо ще ходим да се завираме, да правим някакви други схеми.", категоричен беше Манов.

                              Коментар


                              • На бойко вече бившите магистрали.
                                Трева поникна на магистрала “Марица” - в дясната лента, не на банкета
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X