IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

    или това или тотален горещ ресет на всичко и старт на ново, който оцелее

    *иначе ако така върви нагоре с по 7-8% средно, към 2040г. средния осиг доход би бил 4200-5000 лева.
    И какво учудващо има?България с бързи темпове настига Южна Европа по заплащане на труда.След 15-20 години ще гоним и Северна Европа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      Моята прогноза е че всички ще получават ББД - примерно 2000 дигитална валута (€) само дето цените ще са по 5 някъде 2050г. Пенсионните системи на целия запад са изгърмели и дори вдигането на възрастта до 75 години няма да помогне. Затова ще минат на ББД
      или това или тотален горещ ресет на всичко и старт на ново, който оцелее

      *иначе ако така върви нагоре с по 7-8% средно, към 2040г. средния осиг доход би бил 4200-5000 лева.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zalmoxis

        Bota не е дъртак и много на "ти" с математиката. Не се карайте за глупости, ами кажете колко ще е средния осигурителен доход след 20 или 25 години да сме живи и здрави до тогава. ;-)
        Моята прогноза е че всички ще получават ББД - примерно 2000 дигитална валута (€) само дето цените ще са по 5 някъде 2050г. Пенсионните системи на целия запад са изгърмели и дори вдигането на възрастта до 75 години няма да помогне. Затова ще минат на ББД
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zalmoxis

          Bota не е дъртак и много на "ти" с математиката. Не се карайте за глупости, ами кажете колко ще е средния осигурителен доход след 20 или 25 години да сме живи и здрави до тогава. ;-)
          Аз казвам какво ми излиза в сайта на НОИ-прогнозна пенсия 987 лв.Ти с 5 години по-малко стаж си с 916 лв.Грую и той горе долу толкова с твоя стаж.
          Вие като направите моя стаж със сигурност прогнозната ви пенсия ще е доста по-висока от моята сега.
          Last edited by X_Y; 26.01.2023, 18:33.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Vergil1975

            Ами ето втори човек потвърждава моите думи.
            ти твърдиш че ще ти е 4800 ве. НЯМА ЧОВЕК от 3-та категория труд да му изчисли от НОИ повече от 1000лв. НЯМА НИКАКЪВ ВАРИАНТ да е повече.
            Направих си труда да изчисля колко е максималното което може да покаже калкулатора на НОИ - 1009,80 стинки.
            Last edited by bota156; 26.01.2023, 18:02.
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар




            • Аз имам малко под 17 години стаж и прогнозната с НОИ е 916 лв.
              Last edited by X_Y; 26.01.2023, 18:36.

              Коментар




              • НЕ стига че НАЙ-НАГЛО ЛЪЖЕШ. НЯМАШ НИКАКВА ПРЕДСТАВА КАК СТОЯТ НЕЩАТА.
                ДАВАМ ТИ ДОКАЗАТЕЛСТВА НА ТВОЕТО НИВО, щото грам не знаеш например как се определя пенсията.
                ТИ ГО ПОТВЪРЖДАВАШ като ти е под 1000лв прогнозната пенсия и пак РУЧАШ.
                Last edited by X_Y; 26.01.2023, 18:36.
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  Я кажи колко години стаж имаш и от колко години проверяваш как по 20 лефа ти се вдигала месечно?
                  20г стаж *12 месеца по 20лв = 4800. А на бас че не ти е и 1000лв прогнозната пенсия.
                  Точно 1000 лв ми е прогнозната пенсия.Ако си внеса вноските от частният фонд в НОИ.Като гледам и на Грую са сходни данните,а той има по-малко стаж от мен.Аз имам 22 години стаж с пет повече от него.Така че сто лева е напълно нормална разлика.
                  И фактът, че сега нараства с по 20 лв пенсията месечно,не означава че 22 години е нараствала с по толкова. Явно е с доста по-малко, щом са ми определили пенсия 1000 лв.Проверявам от 4 месеца и от 920 лв нарастна на 1000 лв.Какво толкова невероятно има?
                  Last edited by RUBLA; 26.01.2023, 17:55. Причина: Спазвайте добрия тон!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                    Те приватизираха златото- според един професор за около 10 години са ни излъгали с между 45-60 милиарда- цанов напред и нагоре, банките- мисля че само от такси за бг печелят около 300 милиона годишно- това преди 2 години- преди пандемията, водата- говори се че до 10 години ще бъде дадена на концесия, енергото- вече е направено

                    За българите какво остана- може би да си изкопаят трапчето и да гушнат босилека
                    НАмали малко латерната и прочети малко книги, барем проумееш колко са завлекли "братушките" и как винаги са срещу нас.
                    А иначе и тея ни щават, спор нЕма, но е едно стъпало нагоре към по-доброто. А руснака щави до смърт...няма живот в руский мир...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                      Ами 24 години,откакто е почнал работа го осигуряват на максимален осигурителен доход.Все пак работи за много сериозна автомобилна компания на ръководен пост.А може и да им правят и допълнително пенсионно осигуряване от фирмата.
                      Иначе може да си провериш в сайта на НОИ пенсия в какъв размер би получил ако можеш да се пенсионираш сега и с колко нараства всеки месец. Моята нараства с по 20 лв на месец.
                      Я кажи колко години стаж имаш и от колко години проверяваш как по 20 лефа ти се вдигала месечно?
                      20г стаж *12 месеца по 20лв = 4800. А на бас че не ти е и 1000лв прогнозната пенсия.
                      Last edited by RUBLA; 26.01.2023, 17:56. Причина: Спазвайте добрия тон!
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Обещаването не е като даването Пак ще има таван, бъди убеден в това - няма как да се допуснат толкова много "богаташи" - у Бг си обичаме разкулачването, щото сите са комунистите, както вече ти казах
                        Имай предвид, че половината работещи се осигуряват на МРЗ.Значи ще получат ниски пенсии. Освен това пенсионерите ще намаляват,защото дотогава ще измрат многобройните поколения на 40-е и 50-е години и част от тези от 60-е години .Плюс повишаване на заплатите, съответно ще има и повече приходи от осигуровки или поне няма да намалеят драстично заради по-малкото работещи.
                        Така че напълно реално е да се получат такива пенсии след 20 години.
                        Сега само 900 човека ги дискриминира тавана на пенсиите.А 3400 лв максимална пенсия за момента хич не е малко.
                        Last edited by Vergil1975; 26.01.2023, 16:11.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                          Аз като ти разправям ,че е добре да те осигуряват на по-висока сума, ти не вярваше.Сега тавана на пенсиите е 3400 лв,ама всяка година се увеличава и живот и здраве като се пенсионираш ще си получаваш пенсия в пълен размер над 6000 лв.
                          Обещаването не е като даването Пак ще има таван, бъди убеден в това - няма как да се допуснат толкова много "богаташи" - у Бг си обичаме разкулачването, щото сите са комунистите, както вече ти казах
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            При 20 лева отгоре на месец, ако ти е вярно изчислението, при мен имам поне още 250 месеца като минимум, то следва да отлетя на 6000+ лева. Специално си поиграх да видя в ноЙ на колко ме смятат със егашните данни - 690 кинта, ако не си прехвърля УПФ към тях и 874, ако го прехвърля. Което ми се струва невъзможно с моите 17 години трудов стаж към момента, ама нейсе
                            Аз като ти разправям ,че е добре да те осигуряват на по-висока сума, ти не вярваше.Сега тавана на пенсиите е 3400 лв,ама всяка година се увеличава и живот и здраве като се пенсионираш ще си получаваш пенсия в пълен размер над 6000 лв.
                            Last edited by Vergil1975; 26.01.2023, 15:53.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                              Трябва да си вземеш първо от НОИ индивидуален номер, нарича се ПИК.След това влизаш в Интернет страницата на НОИ и там има данни за пенсионното ти осигуряване до момента. Вижда се колко години осигурителен стаж имаш и каква пенсия би взел в момента ако можеше да се пенсионираш. А ако искаш да знаеш приблизително колко пенсия ще вземеш като се пенсионираш може да провериш на едно и също число два поредни месеца и да видиш с колко е нараснала евентуалната пенсия ако можеше сега да се пенсионираш. При мен разликата е 20 лв месечно.Сметни колко месеца ти остават до пенсия ,умножи ги по 20 и ги събери със сумата, която би получил ако можеше сега да се пенсионираш. Има и изчисления колко ще ти е пенсията ако прехвърлиш вноските от частният фонд в НОИ.
                              Иначе тоя,който псува явно се е осигурявал на МРЗ.Или може да е регистриран като земеделец-те се осигуряват на 1/4 от МРЗ.
                              При 20 лева отгоре на месец, ако ти е вярно изчислението, при мен имам поне още 250 месеца като минимум, то следва да отлетя на 6000+ лева. Специално си поиграх да видя в ноЙ на колко ме смятат със егашните данни - 690 кинта, ако не си прехвърля УПФ към тях и 874, ако го прехвърля. Което ми се струва невъзможно с моите 17 години трудов стаж към момента, ама нейсе
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                                ПИК не беше ли годината на раждане- спомням си че имам такова нещо само че в бг , и никъде не видях на сайта къде да го впиша този пик. Стигнах до тук- https://nssi.bg/administrativno-obsl.../po-egn-i-pik/ и запецнах
                                ПИК се взема от офис на ноЙ, не може да се вземе от нета. Отиваш при една лелка и ти дава, това е.
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X