IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Българинът е ляв, когато трябва да иска от държавата или комшията нещо, но ако искат от него - моментално става десен. Аз съм десен, освен заради принципите ми, и защото имам доволно приличен доход. Ако бях бедняк и криех пари от нерегламентирани доходи, сигурно и аз щях да съм като стандартния бай Ганьо, дето все иска другите да му плащат сметката.

    За другото си прав - десните партии в европа са прекалено комунистически настроени и с криво разбрано чувство за толерантност и солидарност, което рано или късно ше доведе до разцепление на ЕС, което пък е лошо за нас, като нетен реципиент на средства.
    Е какво получава от държавата българина?Социални помощи за деца получават само циганите ,щото има праг за доходи. Помощи за безработица се получават максимално 1 година и то при поне 15 години стаж.Пенсиите са ниски.В болниците плащаш като поп.
    Така че българите са си десни-не искат да плащат високи данъци, ама и не очакват кой знае какво от държавата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

      Хахахаха, аааааааааааааааааааааааааахахахахахахахахаха. Сходнините цени на газа са поне двойни, нефта не само руския поевтиня, а също и брент и всички други сортове, да не говорим че миналата година нефтохима е работил само с 50% руски нефт. Печалбата от енергията държавата я прибра с различни хватки. Печалбите в оръжейния сектор са срещу разпоредбите на оон, които забраняват да се дава оръжие на воюващи страни. Ама това умните и красивите не го знаете, защото иска четене
      Абе комуне-това,че съм против руската имперска политика и убиецът на руснаци Путин, не означава, че съм от умнокрасивитета. Ако не може да го проумее пилешкият ти мозък не е мой проблем. И в момента барел сорт"Брент"е 85 долара при 45 долара за сорт"Урал".
      И какви разпоредби на ООН като всички цивилизовани държави предоставят оръжие на Украйна?
      А цената на природният газ е била 133 лева през януари 2022г ,а се предвижда 138 лева през март 2023г.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

        Казах ти какво ти дават тия повече вноски за осигуряване-по-висока пенсия,по-високо обезщетение при болнични и майчинство (бащинство).А тавана на пенсиите се повишава всяка година и със сигурност тия, които сега ги осигуряват на макс ще си вземат пълните пенсии.За обезщетението за безработица си прав, че тавана трябва да падне. Останалите неща,които си изброил не зависят от размера на вноските, та да искаш някакви предимства.
        И пак ти казвам-българинът НЕ Е ЛЯВ.Как ще е ляв като ВСИЧКИ водещи партии подкрепят 10 процента ДОД и 10 процента корпоративен данък.Ако имаше лява ориентация на избирателите щеше да се появи партия, която да предлага вдигане на данъците и много хора щяха да гласуват за нея.Политиците не са прости и много добре знаят,че в България няма такива настроения.А в Западна Европа и САЩ дори и най-десните партии управляват с по-високи данъци от България.
        Българинът е ляв, когато трябва да иска от държавата или комшията нещо, но ако искат от него - моментално става десен. Аз съм десен, освен заради принципите ми, и защото имам доволно приличен доход. Ако бях бедняк и криех пари от нерегламентирани доходи, сигурно и аз щях да съм като стандартния бай Ганьо, дето все иска другите да му плащат сметката.

        За другото си прав - десните партии в европа са прекалено комунистически настроени и с криво разбрано чувство за толерантност и солидарност, което рано или късно ше доведе до разцепление на ЕС, което пък е лошо за нас, като нетен реципиент на средства.
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Ми нйе, не се вижда това - вижда се, че няколко големи държави като Италия и Франция осират нещата и вдигат процента. източна европа е около нашия процент на разходите - и сам можеш да си го видиш

          Ще се радвам България да не загуби нищо и ще съм с 2 ръце за това да се случи, но дали ще стане така? Например по темата с АЕЦ-а и складирането на отработеното гориво - то къде ще иде? Умнокрасивитета ще си го сложи в задния двор ли?

          Вдигането на максимлания осигурителен доход си е див комунизъм, не знам какво си кривиш душата. какво повече ми дават тези осигуровки - по-бърз достъп до здравеопазване, по-бързи и качествени административни услуги, гарантирано място в детска градина, предимства при избор на училище - какво? Дори избороените от теб по-високи пенсии и евнтуално обезшетение за безработица са с таван, който не покрива максималния осигурителен доход.

          За приватизация на софийската топлофикация ти казах, че съм с две ръце за, ама няма да стане. И точно защото няма да стане, затова ти казвам, че българинът е ляв по убеждения, нищо че уж се пише десен и реве жу су и. Той иска богатите плащат и да плачат, те това ако не е комунизъм, не знам кое е?
          Казах ти какво ти дават тия повече вноски за осигуряване-по-висока пенсия,по-високо обезщетение при болнични и майчинство (бащинство).А тавана на пенсиите се повишава всяка година и със сигурност тия, които сега ги осигуряват на макс ще си вземат пълните пенсии.За обезщетението за безработица си прав, че тавана трябва да падне. Останалите неща,които си изброил не зависят от размера на вноските, та да искаш някакви предимства.
          И пак ти казвам-българинът НЕ Е ЛЯВ.Как ще е ляв като ВСИЧКИ водещи партии подкрепят 10 процента ДОД и 10 процента корпоративен данък.Ако имаше лява ориентация на избирателите щеше да се появи партия, която да предлага вдигане на данъците и много хора щяха да гласуват за нея.Политиците не са прости и много добре знаят,че в България няма такива настроения.А в Западна Европа и САЩ дори и най-десните партии управляват с по-високи данъци от България.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение
            Колкото до санкциите срещу Русия то България НИЩО не губи. Намерихме нови доставчици на газ на сходни цени,руският нефт много поевтиня, а Лукойл работи с руски нефт.Не само не губим ,но и печелим,щото се вдигна и цената на електроенергията в Европа ,а България е износител на ток.Плюс печалбата в оръжейният сектор.
            .
            Хахахаха, аааааааааааааааааааааааааахахахахахахахахаха. Сходнините цени на газа са поне двойни, нефта не само руския поевтиня, а също и брент и всички други сортове, да не говорим че миналата година нефтохима е работил само с 50% руски нефт. Печалбата от енергията държавата я прибра с различни хватки. Печалбите в оръжейния сектор са срещу разпоредбите на оон, които забраняват да се дава оръжие на воюващи страни. Ама това умните и красивите не го знаете, защото иска четене

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

              От представената от теб таблица се вижда,че средно в ЕС се отделят 22 процента от БВП за социални разходи. При 13,1 за България. 10 за Ирландия и 12 за Малта.
              Така че какво точно опровергаваш,като на практика потвърждаваш моите думи.
              Колкото до санкциите срещу Русия то България НИЩО не губи. Намерихме нови доставчици на газ на сходни цени,руският нефт много поевтиня, а Лукойл работи с руски нефт.Не само не губим ,но и печелим,щото се вдигна и цената на електроенергията в Европа ,а България е износител на ток.Плюс печалбата в оръжейният сектор.
              Колкото до вдигането на МОД,това не е повишаване на осигуровките .Като човек го осигуряват на по-висока сума пенсията ще му е по-висока, получава по-високо обезщетение при безработица, съответно майчинство за жените, по-високо обезщетение при болнични.
              И извън София другите топлофикации са приватизирани.Само в София остана това комунистическо уродливо дружество.
              Колкото до Ганьо-не е вярно,че е ляв.Напротив много е десен. Щото в България дори левите партии са много по-десни от десните партии в Западна Европа.
              Ми нйе, не се вижда това - вижда се, че няколко големи държави като Италия и Франция осират нещата и вдигат процента. източна европа е около нашия процент на разходите - и сам можеш да си го видиш

              Ще се радвам България да не загуби нищо и ще съм с 2 ръце за това да се случи, но дали ще стане така? Например по темата с АЕЦ-а и складирането на отработеното гориво - то къде ще иде? Умнокрасивитета ще си го сложи в задния двор ли?

              Вдигането на максимлания осигурителен доход си е див комунизъм, не знам какво си кривиш душата. какво повече ми дават тези осигуровки - по-бърз достъп до здравеопазване, по-бързи и качествени административни услуги, гарантирано място в детска градина, предимства при избор на училище - какво? Дори избороените от теб по-високи пенсии и евнтуално обезшетение за безработица са с таван, който не покрива максималния осигурителен доход.

              За приватизация на софийската топлофикация ти казах, че съм с две ръце за, ама няма да стане. И точно защото няма да стане, затова ти казвам, че българинът е ляв по убеждения, нищо че уж се пише десен и реве жу су и. Той иска богатите плащат и да плачат, те това ако не е комунизъм, не знам кое е?
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Туй нещо - бг политиците, след като приключи мандата им трябва да се разстрелват на място. Нали ни обясняваха по рано че при капитализма по- добрият побеждава- сега императивно условие говедарски реактори

                Коментар






                • Костадинов не изключи сътрудничество с БСП в следващ парламент

                  Автор: Иван Гергов

                  25.01.2023 11:32:29

                  (IMG:https://i.postimg.cc/QCr0f3FP/768x4324586.jpg)

                  Председателят на "Възраждане" Костадин Костадинов не затвори вратата за евентуално бъдещо сътрудничество с Българската социалистическа партия в следващото Народно събрание.

                  От партията са направили подписка по жалба към Конституционния съд, който ще сезират относно решението на парламента да се построят нови два реактора в АЕЦ "Козлодуй" с изрично посочени параметри - американските реактори АP 1000.
                  Подписката е предоставена единствено и само на БСП, за да се включат и те, като това е втори път, в който "Възраждане" и социалистите могат да влязат в обща инициатива - първата такава бе общия сигнал към КС против изпращането на оръжия за Украйна.

                  "Нека да видим как ще реагират на поставената от нас пред тях конституционна жалба. Времето е пред нас", лаконнично-уклончив бе на въпрос на News.bg Костадинов.

                  "Това решение на Народното събрание е незаконно по редица параграфи. Ще спомена само, че с него се нарушават основни принципи на закона и конкуренцията. Това решение е абсолютно неконституционно, защото не може законодателната власт да задължава изпълнителната да се предприемат действия към облагодетелстване на една конкретна фирма", влезе в конкретика по темата той.

                  Костадинов посочи още - технологията IP 1000 била полуекспериментална, като единствено има един работещ реактор от подобен тип в Китай, а освен това цената била много висока. И настоя - да се използват вече платените още от кабинета "Борисов" руски реактори, които се съхраняват на площадката в Белене.

                  https://news.bg/politics/kostadinov-ne-izkl...-parlament.html


                  ... и още! (IMG:style_emoticons/default/idea.gif) (IMG:style_emoticons/default/excl.gif)

                  И БСП срещу новите ядрени мощности, иска си АЕЦ "Белене"

                  Автор: Антония Чорева

                  25.01.2023 13:16:53

                  (IMG:https://i.postimg.cc/bwhdqYMr/768x432845.jpg)

                  БСП ще сезира Конституционния съд срещу решение на парламента. Към левицата се присъединява и "Възраждане", социалистите призовават и "Продължаваме промяната" да ги подкрепи.

                  "Стана практика решенията на парламента да изземват функциите на изпълнителната власт", каза депутатът Борислав Гуцанов на трибунка в парламента.

                  Става дума за решение на Народното събрание, с което се предвижда строителството на нови ядрени мощности за нова технология, работеща само в Китай.


                  "Не искаме България да се превръща в арена за изпитание на нови ядрени мощности", посочи Гуцанов.

                  Над 780 000 подписа има събрани на референдум за ядрената енергетика, припомнят от БСП. Левицата иска да има развитие на ядрената енергетика и мощности.

                  АЕЦ "Белене" има оборудване и необходимите средства, вложени са 10 млрд. лв., за да се търси нова технология, са мотивите на социалистите.

                  Румен Гечев наблегна на важността на проекта АЕЦ "Белене". БСП беше последователна и доказахме, че проектът е изгоден за българската икономика и има всички лиценз. Не може да се плащат допълнителни средства в нови ядрени мощности.

                  Припомняме, че самият служебен кабинет на Гълъб Донев даде заявка, че има намерение на възобнови проекта за строителство на втора централа в България - АЕЦ "Белене". Проектът е замислен още през 80-те години на миналия век, но замразен през 1990 година. Всички опити за продължаване на проекта са неуспешни, като през 2012 година бе наложен и мораториум върху него с решение на Народното събрание и след определението, дадено му лично от Бойко Борисов, "един гьол".

                  През 2013 година бе проведен национален референдум по въпроса, като обаче във формулировката на въпроса не беше посочен АЕЦ "Белене", а се питаше за развитието на ядрената енергетика в България. Референдумът не събра нужната активност, за да премина на законодателно ниво.

                  БСП последователно защитава проекта, въпреки скептицизма на експерти, включително и днес и особено на фона на наложените заради войната в Украйна санкции върху Руската федерация.

                  Едновременно с това през юни 2018 година Народното събрание размрази официално 30-годишния проект за втора ядрена централа в България - "Белене".

                  Мораториумът върху строителство на АЕЦ "Белене" бе въведен от Народното събрание през 2012 г. - в първото правителство на ГЕРБ с премиер Бойко Борисов. Темата за проекта АЕЦ "Белене" обаче стана отново актуална, след като от Българска академия на науките изготвиха по поръчка на БЕХ доклад за изготвяне на Национална стратегия в областта на енергетиката с фокус върху електроенергетиката.

                  Срещу строителството се обявяват категорично против всички десни формации, които в момента са извън парламента. Критика изказват и четирите организации от АОБР, които не са доволни от изискванията на държавата към строителството на нова ядрена мощност. През май 2019 г. бе открита процедурата по избор на стратегически инвеститор за проекта АЕЦ "Белене", а една година по-късно тържествено бе обявено, че кандидатстват американци, французи и руснаци.


                  https://news.bg/politics/i-bsp-sreshtu-novi...ets-belene.html

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    айде пак - аз ти говоря с числа, ти ми говориш по спомени Така достатъчно ясно ли ти е? България си е типична държава от Източна Европа. Но това е преди кирчококорорчовците. С новите числа, които ще ги видиш обобщени през 2025, ще светнат много ламБи, но ще е късно. България е прекалено социална държава!


                    Колкото до другите неща:
                    1. Подкрепям на 100% за Топлофикация, но и сам знеш, че е утопия. Наш бай Ганьо си е левичар и подобни неща са невъзможни. Дори и в София, какво остава извън София
                    2. За семейното подоходно облагане съм 200% за, ама точно кирчококорчовците не пожелаха да го въведат, а дадоха кинти на кило и вдигнаха максималния праг на облагането - комунисти, сър!
                    3. За джендъризма, сделките, бежанци и т.н. също те подкрепям на 100%, но тук губиш по точки пред умнокрасивитета
                    4. За Путлер и особено Русия и имперската политика също подкрепям на 100%, аз съм първият в този форум, заявил, че 03.03 не следва да е националният ни празник, но не би. Виж за санкциите срешу него - не съм ок, това си е бизнес, за чий ни е да се преострелваме в крака? Ако дойчовете или франсетата ни компенсират - разбира се, даже двойни санкции да му се наложат, че и тройни, ама да си сваляме гащите, за д амогат да ни го набият и със северна фиромия, и с шенген, и с плана за възстановяване - ай сиктир. кво става в чуждата кочинка (украйна, русия, сащ, полша, германия или другаде) ми е все тая, стига да няма агресия към нас, А агресия към нас няма, ерго не ми пука, че орки1 избиват орки2 и обратното!
                    От представената от теб таблица се вижда,че средно в ЕС се отделят 22 процента от БВП за социални разходи. При 13,1 за България. 10 за Ирландия и 12 за Малта.А и разходите са се увеличили, ама се е увеличил и БВП.Така че няма да има голяма разлика при следващите данни.
                    Така че какво точно опровергаваш,като на практика потвърждаваш моите думи.
                    Колкото до санкциите срещу Русия то България НИЩО не губи. Намерихме нови доставчици на газ на сходни цени,руският нефт много поевтиня, а Лукойл работи с руски нефт.Не само не губим ,но и печелим,щото се вдигна и цената на електроенергията в Европа ,а България е износител на ток.Плюс печалбата в оръжейният сектор.
                    Колкото до вдигането на МОД,това не е повишаване на осигуровките .Като човек го осигуряват на по-висока сума пенсията ще му е по-висока, получава по-високо обезщетение при безработица, съответно майчинство за жените, по-високо обезщетение при болнични.
                    И извън София другите топлофикации са приватизирани.Само в София остана това комунистическо уродливо дружество.
                    Колкото до Ганьо-не е вярно,че е ляв.Напротив много е десен. Щото в България дори левите партии са много по-десни от десните партии в Западна Европа.
                    Last edited by Vergil1975; 25.01.2023, 14:49.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                      Хахаха-кога точно съм написал, че България отделя най-малко средства за пенсии в ЕС,та ми представяш тая таблица?Написах,че отделя най-малко средства от БВП за социални разходи и преразпределя най-малко средства от БВП чрез бюджета след Ирландия.
                      А и тая таблица, която си представил ,не е съвсем точна, щото в България има"пенсии за инвалидност ",които по същество са социални помощи и в другите държави не ги броят към разходите за пенсии.От 2 милиона пенсии 500 хиляди са такива социални помощи.Та ако ги извадим доста по-малко се отделят за пенсии от България.
                      И няма как да имам лява ориентация, щото предлагам две неща:
                      1.Приватизация на Топлофикация София.
                      2.Въвеждане на семейно подоходно облагане. Каквото съществува във ВСИЧКИ развити икономики в света. Включително в САЩ.
                      Не предлагам вдигане на данъците и осигуровки, та да съм ляв.
                      Колкото до умнокрасивитета-пак не позна.Аз съм привърженик на Тръмп, Орбан и Качински, които са им най-големите врагове.Противник съм на затоплизма,джендъризма и политкоректността .Които са им водещите опорки.И Сорос и тем подобните ги ненавиждам наравно с Путин.
                      Така че нито съм от умнокрасивитета, нито ляв.
                      Колкото до войната в Украйна-привествам всяка помощ, която ще доведе до разгром на агресорите ,които окупираха украински територии.Не бих се определил като русофоб,но определено ненавиждам Путин и режима му,както и руската имперска политика. Като станат нормална държава без да ламтят за територии от чужди държави и без да избиват и хвърлят в затвора противниците на режима, няма да имам нищо против тях.Дотогава ще съм им заклет противник.
                      айде пак - аз ти говоря с числа, ти ми говориш по спомени Така достатъчно ясно ли ти е? България си е типична държава от Източна Европа. Но това е преди кирчококорорчовците. С новите числа, които ще ги видиш обобщени през 2025, ще светнат много ламБи, но ще е късно. България е прекалено социална държава!


                      Колкото до другите неща:
                      1. Подкрепям на 100% за Топлофикация, но и сам знеш, че е утопия. Наш бай Ганьо си е левичар и подобни неща са невъзможни. Дори и в София, какво остава извън София
                      2. За семейното подоходно облагане съм 200% за, ама точно кирчококорчовците не пожелаха да го въведат, а дадоха кинти на кило и вдигнаха максималния праг на облагането - комунисти, сър!
                      3. За джендъризма, сделките, бежанци и т.н. също те подкрепям на 100%, но тук губиш по точки пред умнокрасивитета
                      4. За Путлер и особено Русия и имперската политика също подкрепям на 100%, аз съм първият в този форум, заявил, че 03.03 не следва да е националният ни празник, но не би. Виж за санкциите срешу него - не съм ок, това си е бизнес, за чий ни е да се преострелваме в крака? Ако дойчовете или франсетата ни компенсират - разбира се, даже двойни санкции да му се наложат, че и тройни, ама да си сваляме гащите, за д амогат да ни го набият и със северна фиромия, и с шенген, и с плана за възстановяване - ай сиктир. кво става в чуждата кочинка (украйна, русия, сащ, полша, германия или другаде) ми е все тая, стига да няма агресия към нас, А агресия към нас няма, ерго не ми пука, че орки1 избиват орки2 и обратното!
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Не че нещо, но на тема държавни финанси и статистика си доста неподготвен и работиш с опорки, които не ти отиват на желанието да се правиш на умнокрасивитет.

                        Веднага вадя данни (стари от 2018, нови ще има след 3 месеца от евростат):


                        тъй, падна ли опорката за най-малкия процент от БВП за пенсии в ЕС след Ирландия? Или още държиш на твоето? Айде сега и малко по-съвременни данни - очакванията за 2023 от нашето финансово министерство са за 19 милиарда разходи за пенсии, при 173 милиарда БВП, т.е. 11% от БВП отива само за пенсии. Иначе казано, сме над нивото на всяка държава от Източна Европа, ако съотнопенията и при другите се запазят.

                        Колкото до оръжията - супер, бизнесът си е бизнес, а дали щеше да е по-различно за бай Генчо от Казанлък, ако държавата (кака Курни) продаваше на фирми свързани с твоите любими орки, а не на укрите? Или викаш те блядовете нямат нужда от оръжия и не биха купували от нас Просто си питам.

                        За другите неща - очевидно имаш силно лява ориентация, ама се правиш на десен. Не си единствен, над 90% от десните са си леви по убеждения, като разликата им с другите леви в момента е, че лижат на САЩ. То това си остава и основната разделителна линия - да се обърнше на изток, или на запад, иначе по душа и разбирания и едните, и другите сте комунисти. Жалко за народа ни....
                        Хахаха-кога точно съм написал, че България отделя най-малко средства за пенсии в ЕС,та ми представяш тая таблица?Написах,че отделя най-малко средства от БВП за социални разходи и преразпределя най-малко средства от БВП чрез бюджета след Ирландия.
                        А и тая таблица, която си представил ,не е съвсем точна, щото в България има"пенсии за инвалидност ",които по същество са социални помощи и в другите държави не ги броят към разходите за пенсии.От 2 милиона пенсии 500 хиляди са такива социални помощи.Та ако ги извадим доста по-малко се отделят за пенсии от България.
                        И няма как да имам лява ориентация, щото предлагам две неща:
                        1.Приватизация на Топлофикация София.
                        2.Въвеждане на семейно подоходно облагане. Каквото съществува във ВСИЧКИ развити икономики в света. Включително в САЩ.
                        Не предлагам вдигане на данъците и осигуровки, та да съм ляв.
                        Колкото до умнокрасивитета-пак не позна.Аз съм привърженик на Тръмп, Орбан и Качински, които са им най-големите врагове.Противник съм на затоплизма,джендъризма и политкоректността .Които са им водещите опорки.И Сорос и тем подобните ги ненавиждам наравно с Путин.Дори и повече, щото Путин няма силите да навреди на повече държави, освен на няколко съседни, докато либерастите затриват западната цивилизация. Към която и България принадлежи. Скоро ще пусна и нова тема по този въпрос.
                        Така че нито съм от умнокрасивитета, нито ляв.
                        Колкото до войната в Украйна-привествам всяка помощ, която ще доведе до разгром на агресорите ,които окупираха украински територии.Не бих се определил като русофоб,но определено ненавиждам Путин и режима му,както и руската имперска политика. Като станат нормална държава без да ламтят за територии от чужди държави и без да избиват и хвърлят в затвора противниците на режима, няма да имам нищо против тях.Дотогава ще съм им заклет противник.
                        Last edited by Vergil1975; 25.01.2023, 13:58.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                          Не съм съгласен със снимката- това мисля че и е френско масло президент, ако искаш да си коректен сложи снимка и на бг бутер в промоция колко струва
                          Валентине, с много неща не си наясно, хеле пък с качеството, особено на Бг маслото. Бг маслото е уникален отврат (на абсолютно всяка една фирма съм пробвал) и дори и то е с цени над 4 лв за 250 грама. Гледам немското, което като качество е много под френското и също толкова над българското, че е 5,50 на промоция във фантастико за 250 грама.

                          Инфлацията, уважаеми Валентине, у наше село е изцяло родна спекула, под мъдрото ръководство на кирчококорчовците и корумпираната ни система, но всичко е точно. За качеството няма да отварям реч - затова смъртността у нас е толкова голяма, защото ядем лайна. Преди поне бяха евтини лайна, сега вече не са и евтини. Ма тука е така
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                            Тая подкрепа за Украйна увеличи приходите на оръжейният сектор от 1 милиард на 6 милиарда годишно.Така че имаме само полза от тая подкрепа. България намери други източници за доставка на газ,руският нефт, с който работи Лукойл поевтиня.
                            Колкото до увеличаването на пенсиите-крайно време беше това да се направи.Щото България отделя най-малко средства като процент от БВП за социални разходи в ЕС и преразпределя най-малко средства чрез бюджета като процент от БВП след Ирландия, ама на Ирландия БВП е много висок(имат 2 пъти по-висок БВП на човек от населението от Германия),а не че отделя малко средства за социални разходи.
                            Същевременно в България има най-ниските данък печалба и ДОД за високите доходи в ЕС. Плюс това се субсидира и софийското парно, където хората са с най-високи доходи.
                            И какво се получава-за една част от населението с високи доходи, основно в София ,България е рай ,а за пенсионерите и социално слабите в другите части на България е ад.Не случайно и над 10 години подред България е с най-висока смъртност в света.Лошо няма,че се плащат ниски данъци, ама крайно време е Топлофикация София да се приватизира и да се отделят повече средства за социални разходи. Както за пенсионерите, така и за семействата с деца.Естествено имам предвид да има семейно подоходно облагане,а не да се раздават пари на тия от гетата.А и тия субсидии за бизнеса вместо да доведат до намаляване на цените, те растат.Държавата има начини да озапти това увеличение, щото е безумие в държавата с най-ниски доходи в ЕС цените на стоките да са на същите нива или по-високи от държавите в Западна Европа.
                            Не че нещо, но на тема държавни финанси и статистика си доста неподготвен и работиш с опорки, които не ти отиват на желанието да се правиш на умнокрасивитет.

                            Веднага вадя данни (стари от 2018, нови ще има след 3 месеца от евростат):


                            тъй, падна ли опорката за най-малкия процент от БВП за пенсии в ЕС след Ирландия? Или още държиш на твоето? Айде сега и малко по-съвременни данни - очакванията за 2023 от нашето финансово министерство са за 19 милиарда разходи за пенсии, при 173 милиарда БВП, т.е. 11% от БВП отива само за пенсии. Иначе казано, сме над нивото на всяка държава от Източна Европа, ако съотнопенията и при другите се запазят.

                            Колкото до оръжията - супер, бизнесът си е бизнес, а дали щеше да е по-различно за бай Генчо от Казанлък, ако държавата (кака Курни) продаваше на фирми свързани с твоите любими орки, а не на укрите? Или викаш те блядовете нямат нужда от оръжия и не биха купували от нас Просто си питам.

                            За другите неща - очевидно имаш силно лява ориентация, ама се правиш на десен. Не си единствен, над 90% от десните са си леви по убеждения, като разликата им с другите леви в момента е, че лижат на САЩ. То това си остава и основната разделителна линия - да се обърнше на изток, или на запад, иначе по душа и разбирания и едните, и другите сте комунисти. Жалко за народа ни....
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              За финал една снимка от понеделник (лична творба) от случаен Карфур във Франция


                              Цена за 4х250 грама масло Президент - 11 лева (5.58 евро) на промоция или 2,80 за пакетче от 250 грама. Без промоция цената е 3,94 за опаковка от 2х250 грама или 4 лева за пакетче от 250 грама. Разходете се в който си искате магазин в България (малък, голям, средн, в село , в град - все тая) и ако ми намерите пакетче масло Президент 250 грама под 10 лева, ще ви призная. Толкова за инфлацията у нас, как се е получила, колко са виновни кирчококорчовците и т.н. Просто факти.
                              Не съм съгласен със снимката- това мисля че и е френско масло президент, ако искаш да си коректен сложи снимка и на бг бутер в промоция колко струва

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Вече стана ясно какво се случи в последно време и защо, ще ви го сумирам. Изводите са си мои, не са препечатки от сульо и пульо у фейса

                                1. ПП очеизвадно се оказаха американски проект, вече дали са хързулнали президента, или и той е част от същия американски проект - ще разберем. Бяха сложени от САЩ с ясната визия, че ще има агресия от Русия към Украйна (и последваща война), за да може раболепно да отпуснем оръжията и да лобираме за санкциите срещу орките, ватниците или както там се водят. Що не оставиха БХ ли - ми я си го представете БХ да обяснява значението на СУИФТ или за дедо си, дето бил репресиран от комунистите, пък той самият е бил член на БКП. Отлично проведена акция - евала им бичим на краварите. Кирчо кокорчовците канализираха разпръстнатата енергия от разчорованието към слафчу тъпото и омразата на населението към БХ. Като диви популисти, първото нещо, което направиха, беше да вдигнат пенсиите (95% от родните неграмотници са напълно за това), с което счупиха държавата (тук БХ е прав) и ни вкараха в дълговата спирала, за да станем още по-зависими

                                2. Слафчу тъпуту явно е искал едни пари по време на ходенето с влак към Киев през пролетта, след като е разбрал, че кака Курни е взела едни много милиони, за да слага подписче под едни договори за износ и да се кълне, че нито едно патронче не е отишло в Украйна. Естествено, най-лесно се крадат пари през инфраструктура, а тя се държеше от слафчу тъпуту. Ама пари за инфраструктура нямаше, щото Кирчококорчовците ги дадоха за пенсии. Така, без да искат, сами си взривиха коалицията - няма как някой да им стои в нея, ако няма келепир, хеле пък като си дал келепир на другите

                                3. Като резултат от взривяване на коалицията от слафчу тъпото (реално от кирчококорчовците, щото не му дадоха кинтите, а дадоха на кака курни), се отвори един прозорец на Овертон (умнокрасивитета да се ди прочета в гугъл ко е туй нящу), в който (отново евала на Щатите - прекрасна игра), кирчококорчовците, заедно с умнокрасивитета и вече готовия на всичко БХ плюс неточно българите от дупясе, си пуснаха северна фиромия в ЕС и сега реват с крокодилски сълзи за пребития българин

                                Сега светна ли ви ламБата, уважаеми Какво следва оттук насетне - БХ се връща на бял кон, вече лустросан и с набито ясно послание в тиквата му, че трябва да слугува само на големия краварски брат и да забрави за всякакви патоци и беленета на орките. Умнокрасивитета пак ще го играе прелъстена и изоставена, а народът у нас - е, на никого не му пука за народа у нас, нали?

                                За финал една снимка от понеделник (лична творба) от случаен Карфур във Франция


                                Цена за 4х250 грама масло Президент - 11 лева (5.58 евро) на промоция или 2,80 за пакетче от 250 грама. Без промоция цената е 3,94 за опаковка от 2х250 грама или 4 лева за пакетче от 250 грама. Разходете се в който си искате магазин в България (малък, голям, средн, в село , в град - все тая) и ако ми намерите пакетче масло Президент 250 грама под 10 лева, ще ви призная. Толкова за инфлацията у нас, как се е получила, колко са виновни кирчококорчовците и т.н. Просто факти.

                                А да не забравя -жу су и Зеленко и путлер-капут, че иначе не е европесйко подобно мнение
                                Тая подкрепа за Украйна увеличи приходите на оръжейният сектор от 1 милиард на 6 милиарда годишно.Така че имаме само полза от тая подкрепа. България намери други източници за доставка на газ,руският нефт, с който работи Лукойл поевтиня.
                                Колкото до увеличаването на пенсиите-крайно време беше това да се направи.Щото България отделя най-малко средства като процент от БВП за социални разходи в ЕС и преразпределя най-малко средства чрез бюджета като процент от БВП след Ирландия, ама на Ирландия БВП е много висок(имат 2 пъти по-висок БВП на човек от населението от Германия),а не че отделя малко средства за социални разходи.
                                Същевременно в България има най-ниските данък печалба и ДОД за високите доходи в ЕС. Плюс това се субсидира и софийското парно, където хората са с най-високи доходи.
                                И какво се получава-за една част от населението с високи доходи, основно в София ,България е рай ,а за пенсионерите и социално слабите в другите части на България е ад.Не случайно и над 10 години подред България е с най-висока смъртност в света.Лошо няма,че се плащат ниски данъци, ама крайно време е Топлофикация София да се приватизира и да се отделят повече средства за социални разходи. Както за пенсионерите, така и за семействата с деца.Естествено имам предвид да има семейно подоходно облагане,а не да се раздават пари на тия от гетата.А и тия субсидии за бизнеса вместо да доведат до намаляване на цените, те растат.Държавата има начини да озапти това увеличение, щото е безумие в държавата с най-ниски доходи в ЕС цените на стоките да са на същите нива или по-високи от държавите в Западна Европа.
                                Last edited by Vergil1975; 25.01.2023, 11:46.

                                Коментар

                                Working...
                                X