IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Анджък де, аз какво казах - системата ни е прекалено социална и пенсиите са високи. Да си жив и здрав да си ги харчиш, когато му дойде времето - като гледам ника ти, си 4 години по-възрастен от мен
    Ще жънеш, каквото си посял. В случая ще получиш пенсия в зависимост от вноските си.Затова ти казвам, че като вдигат МОД расте и бъдещата пенсия.
    Иначе благодаря за пожеланията и ти пожелавам подобно и на теб.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

      Не е дете, на когото трябва, а е нашенче от село,завършил с отличие ТУ,специалност "ДВГ"и немска гимназия .Още в университета беше ходил да кара стаж във фирмата в Германия по някаква програма. Що си мислиш, че такъв човек не е още отначало осигуряван на максимума.
      Иначе аз от НОИ съм доволен. Както се очертава живот и здраве ще взема прилична пенсия.
      Анджък де, аз какво казах - системата ни е прекалено социална и пенсиите са високи. Да си жив и здрав да си ги харчиш, когато му дойде времето - като гледам ника ти, си 4 години по-възрастен от мен
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        С допълнително от фирмата - може. С държавното задължително - абсурд. И изключително много ме съмнява да е почнал на максимума, освен ако не е дете на когото трябва де, ама тогав акинти не му трябват. Да не говорим, че максимумът беше към 500-600 лева през 2000-та, когато започна осигуряването по втория стълб., За ноЙ е друга тема и е дълга и широка. Говорили сме го много пъти - държавата те стимулира да я лъжеш, особено тези с минимума. Ако си на минимума или максимума, най-добре е да си държиш парите по партида, във всички други случаи е по-добре да ги превдеш на ноЙ. Шибана работа
        Не е дете, на когото трябва, а е нашенче от село,завършил с отличие ТУ,специалност "ДВГ"и немска гимназия .Още в университета беше ходил да кара стаж във фирмата в Германия по някаква програма. Що си мислиш, че такъв човек не е още отначало осигуряван на максимума.
        Иначе аз от НОИ съм доволен. Както се очертава живот и здраве ще взема прилична пенсия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

          Ами 24 години,откакто е почнал работа го осигуряват на максимален осигурителен доход.Все пак работи за много сериозна автомобилна компания на ръководен пост.А може и да им правят и допълнително пенсионно осигуряване от фирмата.
          Иначе може да си провериш в сайта на НОИ пенсия в какъв размер би получил ако можеш да се пенсионираш сега и с колко нараства всеки месец. Моята нараства с по 20 лв на месец.
          С допълнително от фирмата - може. С държавното задължително - абсурд. И изключително много ме съмнява да е почнал на максимума, освен ако не е дете на когото трябва де, ама тогав акинти не му трябват. Да не говорим, че максимумът беше към 500-600 лева през 2000-та, когато започна осигуряването по втория стълб., За ноЙ е друга тема и е дълга и широка. Говорили сме го много пъти - държавата те стимулира да я лъжеш, особено тези с минимума. Ако си на минимума или максимума, най-добре е да си държиш парите по партида, във всички други случаи е по-добре да ги превдеш на ноЙ. Шибана работа
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от бай Митьо Разгледай мнение

            Същото е Бота, преди 45г ни грабеха руснаците....но сега живеем по-добре. Най-малкото видЕхме свят, без да ни тормозят да пишем доноси.
            Абе да ти кажа мноооо добре са ни ограбвали. По 10% ръст всяка година. 1000 БЪЛГАРСКИ завода, 3000 язовира .. сал бомбажа вземаше СССР.
            Сега за 35 години - 1000 блока дето се разпада дзолацията им и туй то останалото ПРОДАЖБА и КРАЖБА на това което не е построил комунизма
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Ние, а и ЦЯЛА източна европа (бившите СОЦ страни) НЕ СА нетен реципиент. НИЕ СМЕ ЖЕСТОКО ОГРАБВАНИ 30 години - и ресурси и хора и парични потоци.
              От БЪЛГАРИЯ поне 10 МИЛИАРДА годишно изтичат към западните крадци - БАНКИ, мобилни оператори, енерго, нефтохим, 2-та маришки теца, златодобивните и медо също и т.н. + още 10 милиарда от наши КРАДЦИ демоНкрадци
              Същото е Бота, преди 45г ни грабеха руснаците....но сега живеем по-добре. Най-малкото видЕхме свят, без да ни тормозят да пишем доноси.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Пак си слушал приказки под шипковия храст - абсолютно невъзможно е да има над 100 000 лева. Това прави по 5000 лева вноски на година, т.е. по 500 лева на месец, (грубо), дори да сложа доходност и т.н., пак идва средна вноска над 300 лева за периода, а дори и в момента тя не е толкова за максималния осигурителен доход. Казах ти, недей да спориш с мен на тема пенсии, нямаш достатъчно аргументи - съвсем добронамерено ти го казвам
                Ами 24 години,откакто е почнал работа го осигуряват на максимален осигурителен доход.Все пак работи за много сериозна автомобилна компания на ръководен пост.А може и да им правят и допълнително пенсионно осигуряване от фирмата.
                Иначе може да си провериш в сайта на НОИ пенсия в какъв размер би получил ако можеш да се пенсионираш сега и с колко нараства всеки месец. Моята нараства с по 20 лв на месец.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Българинът е ляв, когато трябва да иска от държавата или комшията нещо, но ако искат от него - моментално става десен. Аз съм десен, освен заради принципите ми, и защото имам доволно приличен доход. Ако бях бедняк и криех пари от нерегламентирани доходи, сигурно и аз щях да съм като стандартния бай Ганьо, дето все иска другите да му плащат сметката.

                  За другото си прав - десните партии в европа са прекалено комунистически настроени и с криво разбрано чувство за толерантност и солидарност, което рано или късно ше доведе до разцепление на ЕС, което пък е лошо за нас, като нетен реципиент на средства.
                  Ние, а и ЦЯЛА източна европа (бившите СОЦ страни) НЕ СА нетен реципиент. НИЕ СМЕ ЖЕСТОКО ОГРАБВАНИ 30 години - и ресурси и хора и парични потоци.
                  От БЪЛГАРИЯ поне 10 МИЛИАРДА годишно изтичат към западните крадци - БАНКИ, мобилни оператори, енерго, нефтохим, 2-та маришки теца, златодобивните и медо също и т.н. + още 10 милиарда от наши КРАДЦИ демоНкрадци
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                    Като дойде време за пенсия друго ще мислиш.Още повече част от тия осигуровки ти отиват в личната партида.Което означава, че са си лично твои,а при смърт ще отидат при наследниците ти.Един приятел на 48 години каза,че имал в пенсионният фонд над 100 хиляди лева. Като дойде време да се пенсионира след 17 години само тази сума ще му е над 200 бона. Плюс пенсия на макс.
                    Пак си слушал приказки под шипковия храст - абсолютно невъзможно е да има над 100 000 лева. Това прави по 5000 лева вноски на година, т.е. по 500 лева на месец, (грубо), дори да сложа доходност и т.н., пак идва средна вноска над 300 лева за периода, а дори и в момента тя не е толкова за максималния осигурителен доход. Казах ти, недей да спориш с мен на тема пенсии, нямаш достатъчно аргументи - съвсем добронамерено ти го казвам
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Е, тогава що да съм щастлив, че ми увеличават максималния осигурителен доход, което си е комунистическа мярка от кирчококорчовците, а дейбътата само помрънкаха малко и подвиха опашки? Кво получвам повече?

                      Колкото до пенсиите, особено минималната - тя е безобразно ВИСОКА, особено на фона на това, което е внесено, за да се получи тази пенсия. Вчера спорих с едни приятели, та им поствах данни. Тази графика харесва ли ти - https://www.investor.bg/a/338-drugi/...d-pensionirane - България е в топ 10 на страните в световен мащаб, по коефициент на заместване на пенсията спрямо доходите преди нея. Дължи се основно на това, че масата народ бачка официално на минимума и нася осигуровки на него, а после реве - на такива и 200 лева пенсия са им много, а това са над половината пенсионери. И като сложим увеличенията в последните години - ехееееей, направо излитаме. Те това направиха кирчококорчовците

                      Като дойде време за пенсия друго ще мислиш.Още повече част от тия осигуровки ти отиват в личната партида.Което означава, че са си лично твои,а при смърт ще отидат при наследниците ти.Един приятел на 48 години каза,че имал в пенсионният фонд над 100 хиляди лева. Като дойде време да се пенсионира след 17 години само тази сума ще му е над 200 бона. Плюс пенсия на макс.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение
                        Груйчи, аз много рядко влизам в темата и може да бъркам, но ми се върти някакъв спомен, че беше споменавал (може и да не е тук) за "мойте съпартийци от ДБ"(карам по спомен и може да не са точните слова), та бях останал с впечатление че си от ДБ. Любопитно ми е каква ти е нагласата за предстоящите избори и за кого би гласувал(естествено ако имаш желание да споделиш)? Бих се радвал да чуя и мнението на Vergil по въпроса.
                        Тцъ, партиец никъде не съм бил, но е факт, че в 8 от последните 10 избора съм гласувал за тях, ама в комбинация с мега комунетата от ПП - хъпцурт. В момента, понеже нямам теми табу и ще ти отговоря, много сериозно обмислям екскурзия в чужбина за 02.04, за да си намеря извинение да не гласувам на предстоящите избори, просто защото няма за кого.
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Груйчи, аз много рядко влизам в темата и може да бъркам, но ми се върти някакъв спомен, че беше споменавал (може и да не е тук) за "мойте съпартийци от ДБ"(карам по спомен и може да не са точните слова), та бях останал с впечатление че си от ДБ. Любопитно ми е каква ти е нагласата за предстоящите избори и за кого би гласувал(естествено ако имаш желание да споделиш)? Бих се радвал да чуя и мнението на Vergil по въпроса.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                            Е какво получава от държавата българина?Социални помощи за деца получават само циганите ,щото има праг за доходи. Помощи за безработица се получават максимално 1 година и то при поне 15 години стаж.Пенсиите са ниски.В болниците плащаш като поп.
                            Така че българите са си десни-не искат да плащат високи данъци, ама и не очакват кой знае какво от държавата.
                            Е, тогава що да съм щастлив, че ми увеличават максималния осигурителен доход, което си е комунистическа мярка от кирчококорчовците, а дейбътата само помрънкаха малко и подвиха опашки? Кво получвам повече?

                            Колкото до пенсиите, особено минималната - тя е безобразно ВИСОКА, особено на фона на това, което е внесено, за да се получи тази пенсия. Вчера спорих с едни приятели, та им поствах данни. Тази графика харесва ли ти - https://www.investor.bg/a/338-drugi/...d-pensionirane - България е в топ 10 на страните в световен мащаб, по коефициент на заместване на пенсията спрямо доходите преди нея. Дължи се основно на това, че масата народ бачка официално на минимума и нася осигуровки на него, а после реве - на такива и 200 лева пенсия са им много, а това са над половината пенсионери. И като сложим увеличенията в последните години - ехееееей, направо излитаме. Те това направиха кирчококорчовците

                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                              Kyde намери цена от 45 долара за руски петрол?? Защото той най вероятно се търгува само на московската борса. Относно разпоредбите те посъветвах да четеш, а не да пишеш. Това че за ирак събрахте няколко мераклии за мое съжаление бг също беше там, не означава че не се нарушават закони. В случай че не знаеш там също беше незаконно
                              Данните са на МФ на Русия. За периода 15.12.2022г до 14.01.2023г средната цена на барел нефт сорт "Уралс "е била 46 долара.
                              И ти правиш ли разлика между нефт и петрол?
                              Колкото до глупостите ти за ООН-ами то официално няма война в Украйна. Има СВО на Русия .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                                Абе комуне-това,че съм против руската имперска политика и убиецът на руснаци Путин, не означава, че съм от умнокрасивитета. Ако не може да го проумее пилешкият ти мозък не е мой проблем. И в момента барел сорт"Брент"е 85 долара при 45 долара за сорт"Урал".
                                И какви разпоредби на ООН като всички цивилизовани държави предоставят оръжие на Украйна?
                                А цената на природният газ е била 133 лева през януари 2022г ,а се предвижда 138 лева през март 2023г.
                                Kyde намери цена от 45 долара за руски петрол?? Защото той най вероятно се търгува само на московската борса. Относно разпоредбите те посъветвах да четеш, а не да пишеш. Това че за ирак събрахте няколко мераклии за мое съжаление бг също беше там, не означава че не се нарушават закони. В случай че не знаеш там също беше незаконно

                                Коментар

                                Working...
                                X