Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Политика в България
Collapse
X
-
България излезе да си защити лева
https://rtvsis.eu/2025/05/31/българи...oogle_vignette
Въпреки скептиците, въпреки пречките от страна на полицията, въпреки тоталната пропагандна кампания за еврото и срещу лева на казионните медии, в събота – 31 май, България излезе да защити националната си валута. Разбира се по телевизиите на статуквото ще покажат, че в София са излезли няколкостотин, преко сили 2500 души. И ще показват снимки от началото, когато хората се събираха. Като тази например, на вестник “Сега”, който отдавна мина на другия бряг защитавайки соросоидни и антибългарски каузи. Какво ли не правят парите…
Ето същият този площад от снимката, но на видео, на което се вижда колко хора имаше наистина. Видеото, за разлика от снимката не може да лъже.
https://rumble.com/v6u5zs5-413465189.html
https://youtu.be/F3cqXSMf6DM
Е, затова има и истински народни медии, които показват истината. При това, не с измамни снимки, а с видео на живо, което е 3 часа и половина и обхваща съитието изцяло, от началото, когато хората се събираха в жегата, до края на шествието, проточило се през целия център на София и в което можете сами да преброите над 50.000 участници. Неслучайно носим името РТВ “Истина и Свобода”.
Най-долу даваме пълния видеозапис от 3 часа и половина, което доказва броя на участниците, нарочно снимахме на два пъти шествието от началото, почти до края, за да може всеки неверник да преброи лично хората, ако има желание.
https://youtu.be/aA23c7yYLK0
Същото беше и във Варна, където над 10.000 души блокираха Аспаруховия мост, масово излязоха хората в Пловдив, Бургас, Русе, Стара Загора, Хасково, Плевен, Благоевград, Велико Търново или общо в 134 града и 72 села. https://youtu.be/_NDmk6TbX1c
Ето е протестиращите в Бургас, излезли на шествие срещу приемането на еврото и за запазването на лева.
https://youtu.be/zRGyrhbHJdg
Блокиран беше отново и “Прохода на Републиката”. Равносметката е, че над 300 000 българи излязоха по улиците и площадите на България да защитят лева. Около 50 000 в София и още 250 000 в страната.Началото на шествието в Пловдив
Демонстрацията в Монтана
Долу е пълният видеозапис от събитието в София, излъчен на живо, около 3:30 часа. https://youtu.be/aA23c7yYLK0Last edited by neon7; 01.06.2025, 19:21.
Коментар
-
Кой тук разправяше за 270 000 протестиращи срещу еврото в страната?
Данните, свързани с ангажиране на полицейски служители, категорично не сочат необходимост от присъствието на екипи, охраняващи "десетки хиляди" протестиращи нито в София, нито в национален мащаб", се посочва в официалната позиция на МВР.
В заключение, министерството категорично отхвърля твърденията, че е предоставяло "официални данни" за 270 000 протестиращи и ги определя като неотговарящи на обективната истина.
- 4 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
Няма пазарна икономика тук. ЕС дава кинти за земеделие и агроолигарсите, наречени зърнари, ги прибират. Много по-лесно е да отглеждаш монокултури с десет човека, отколкото да лееш пот да отглеждаш зеленчуци и овошки. ЕС казва - ваша си работа, за какво ще ги ползвате, става въпрос за земеделие. Но така съвсем невинно подтикват земеделието ни именно към такива култури, да не говорим, че и подхранват корупция по този начин, защото тези зърнари не са никак случайни хор и това е известно в ЕС. Така работи пазарната икономика, която в своя скрит замисъл е чисто протекционистична и защитава земята и зеленчукопроизводството на западните страни. При зърнарите няма никаква добавена стойност, това е чиста проба износ на ресурс. При едно зеленчукопроизводство има ангажирани цяла армия от хора. Но понеже си много надъхан, разглеждай го това и като теорема на Коши, която звучи екстравагантно и неразбираемо.
Еми така е
Затова цените на доматите са високи, щото никой не му се гледат култури, които изискват ръчен труд.
И накрая па ревете за субсидии.
Ако няма субсидии, що няма субсидии. Ако има субсидии, що отиват само в зърнарите.
Няма угодия в тая демокрация.
Друго си беше при социализма, там нямаше недоволни, просто не беше здравословно да си недоволен и да критикуваш строя
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
Така работи пазарната икономика. Ако мислиш, че има пари в тоя бизнес влизай и прави пачките. Никой не те спира.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
Произвеждаме само това, защото никой в Европа не иска да си хаби земята за технически монокултури. А другото е география на задните дворове. Отиди и виж какви череши има в Кюстендил - цели масиви са затрити. Кайсиите в Силистра са мрачни дървета от картина на Вермеер. Прасковите от Сливен са жалки свински ташаци. Пълни глупости приказваш от висотата на тухления дувар.
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
Комунетата отдавна пророкувате гибелта на Запада. Едно време беше загниващ и морално разпадащ се, с упадъчен рокендрол и диско. После умираше заради липса на петрол и газ, заради дотком, заради терористите, заради финансовата криза, заради мигрантите, заради дълговата криза, заради ковид, заради Урсула, заради гейпарадите, сега пък щял да умре заради еврото.
Е, Западът не загина и няма да загине. Но комунетата това го знаете, просто искате да държите българите далеч от Свободата, далеч от НАТО, Европейския съюз, Шенген и еврото. Искате пак да ни изкупуване нивите и апартаментите евтино, искате да ви бачкаме за жълти стотинки (или най-добре копейки).
За последните 30г сме поне 100млн по малко. Включително и Русия. Допълваме с мюслита, чернилки, талибани дето с НИЩО НЕ ДОПРИНАСЯТ КЪМ евроциливилизациятаНямам доверие в НИЩО и НИКОЙ
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
Бяхме си баш 10 пъти по-бедни. 10 пъти по-малко коли на глава от населението имахме, 10 пъти по-малко цветни телевизори купувахме годишно, 10 пъти по-малко дънки, 10 пъти по-малко маратонки, 10 пъти по-малко кафе, 10 пъти по-малко почивахме на хотел, 10 пъти по-малко летяхме със самолет, 10 пъти по-малко екскурзии чужбина (без дори да отчитаме къде)
И сега не сме ги стигнали, особено хората с ограбени от комунистите пенсии и спестявания
Коментар
-
Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
Произвеждаме само това, защото никой в Европа не иска да си хаби земята за технически монокултури. А другото е география на задните дворове. Отиди и виж какви череши има в Кюстендил - цели масиви са затрити. Кайсиите в Силистра са мрачни дървета от картина на Вермеер. Прасковите от Сливен са жалки свински ташаци. Пълни глупости приказваш от висотата на тухления дувар.
На баща ми - 5к декара ябълки - пак ни един. Прословутия Кумчев (някъв братчед ми се пада) беше главен агроном. Още края на 90-те всичко отиде.
С праскови все още се борят някои в речица ама с магистралата ги занулиха, щот им спряха продажбите на дребноНямам доверие в НИЩО и НИКОЙ
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
Нищо не сме настигнали, върнаха се времената, когато София не е била далеч от Берлин. Ние не сме били никога 10 пъти по-бедни от германците в ония времена, просто валутите бяха различни. Сега с едно евро ще нахраниш в Индия цяло село. С какво ще ги нахраниш - нали с местна продукция. Е, един милион пъти ли са по-бедни индийците? Не, произвеждат всичко, но с едно евро храниш цяло село.
И сега не сме ги стигнали, особено хората с ограбени от комунистите пенсии и спестявания
- 3 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
Това копейките сте големи лъжци. Писна ми да ви опровергавам измислиците. Ето кратка справка какво се произвежда в България:
I. Основни плодове, произвеждани в БългарияСемкови Ябълки, круши, дюли Основно за прясна консумация и сокове. Костилкови Череши, вишни, праскови, кайсии, сливи Силни райони: Кюстендилско (сливи), Пловдивско (череши, праскови). Ягодоплодни Ягоди, малини, къпини, боровинки Много износ, но и за вътрешния пазар; голям интерес към био. Дини и пъпеши Дини (Кърджалийско, Санданско), пъпеши (Дунавската равнина) Летни плодове с високо местно потребление. Лозя Грозде за консумация, вино и ракия Голяма част е за винопроизводство, но има и десертни сортове. Орехоплодни Орехи, лешници, бадеми Орехите са традиционни за България; лешници – по-малко разпространени.
II. Основни зеленчуци, произвеждани в БългарияЛистни зеленчуци Зеле, салати, спанак, маруля Основно за местния пазар, кратък срок на съхранение. Кореноплодни Картофи, моркови, цвекло, ряпа, пащърнак Картофите са най-масовите, отглеждат се в Родопите, Самоковско. Лукови Лук, чесън, праз Отглеждат се навсякъде, но често внос покрива зимните месеци. Плодови зеленчуци Домати, краставици, пипер, патладжан Традиционни за България; силни оранжерийни и открити производства. Бобови Фасул, грах, леща По-малки количества, често на фамилни ферми. Тикви и тиквички Тиква, тиквички Традиционно присъстват в бита. Подправки и билки Магданоз, копър, босилек, чубрица, джоджен Често за пресен пазар и сушене.
III. Географско разпределение- Южен централен регион (Пловдив, Хасково) → плодове (череши, праскови), зеленчуци (домати, пипер).
- Северна България (Плевен, Ловеч) → ябълки, круши, дини, зеле.
- Родопите (Смолян, Самоков) → картофи.
- Югозападна България (Сандански, Петрич) → топлолюбиви плодове, лозарство.
- Дунавска равнина → зърнени и тикви, пъпеши.
- Кюстендилско → сливи, череши.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
Нищо не сме настигнали, върнаха се времената, когато София не е била далеч от Берлин. Ние не сме били никога 10 пъти по-бедни от германците в ония времена, просто валутите бяха различни. Сега с едно евро ще нахраниш в Индия цяло село. С какво ще ги нахраниш - нали с местна продукция. Е, един милион пъти ли са по-бедни индийците? Не, произвеждат всичко, но с едно евро храниш цяло село.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
Не е фалирал суверенитетът, а фалира системата, започна да се лее рогът на изобилието. Купони е имало един месец, не е било купонна система. Човек ще остане с впечатлението, че сме били КНДР-2. Няма череши, няма ябълки, няма круши, няма кайсии, няма праскови, няма чушки, няма домати, а също така и няма нищо, което да произвеждаме. Не знам какви хранителни стоки изнасяме. Изнасяме цялата първокласна пшеница за Италия, всичките домати, произведени от италианци, отиват за Италия. Сигурно това изнасяме. Изнасяме жаби, гъби, нощни светулки и магарешки бодил за старите италианки.
I. Основни плодове, произвеждани в БългарияСемкови Ябълки, круши, дюли Основно за прясна консумация и сокове. Костилкови Череши, вишни, праскови, кайсии, сливи Силни райони: Кюстендилско (сливи), Пловдивско (череши, праскови). Ягодоплодни Ягоди, малини, къпини, боровинки Много износ, но и за вътрешния пазар; голям интерес към био. Дини и пъпеши Дини (Кърджалийско, Санданско), пъпеши (Дунавската равнина) Летни плодове с високо местно потребление. Лозя Грозде за консумация, вино и ракия Голяма част е за винопроизводство, но има и десертни сортове. Орехоплодни Орехи, лешници, бадеми Орехите са традиционни за България; лешници – по-малко разпространени.
II. Основни зеленчуци, произвеждани в БългарияЛистни зеленчуци Зеле, салати, спанак, маруля Основно за местния пазар, кратък срок на съхранение. Кореноплодни Картофи, моркови, цвекло, ряпа, пащърнак Картофите са най-масовите, отглеждат се в Родопите, Самоковско. Лукови Лук, чесън, праз Отглеждат се навсякъде, но често внос покрива зимните месеци. Плодови зеленчуци Домати, краставици, пипер, патладжан Традиционни за България; силни оранжерийни и открити производства. Бобови Фасул, грах, леща По-малки количества, често на фамилни ферми. Тикви и тиквички Тиква, тиквички Традиционно присъстват в бита. Подправки и билки Магданоз, копър, босилек, чубрица, джоджен Често за пресен пазар и сушене.
III. Географско разпределение- Южен централен регион (Пловдив, Хасково) → плодове (череши, праскови), зеленчуци (домати, пипер).
- Северна България (Плевен, Ловеч) → ябълки, круши, дини, зеле.
- Родопите (Смолян, Самоков) → картофи.
- Югозападна България (Сандански, Петрич) → топлолюбиви плодове, лозарство.
- Дунавска равнина → зърнени и тикви, пъпеши.
- Кюстендилско → сливи, череши.
Last edited by Mateev; 01.06.2025, 14:12.
Коментар
-
Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
Е как тогава София настигна Берлин, па Северозапада изостава като и двете са на едни и същи фискални политики.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
Купони имаше половин до една година.
А няколко месеца нямаше нищо по магазините - докато умуваха какво да правят.
Изнасяме житни култури, щото субсидиите се дават на зърнарите. За другото трябва работна ръка, а то няма. Отделно и няма как да се конкурентноспособни на по-топлите от нас страни.
Ако смяташ че може да правиш кинти в земеделието като произвеждаш домати - идвай си в България и почвай. Ще надиплиш мелеоните за 2-3 години.
Пазарната икономика така работи. Аз не смятам че могат да се правят големи пари от домати и затова не произвеждам домати - просто като фасул. Като ми се приядат домати извън сезона си купувам вносни, щото там има условия. А в сезона си купувам български.
Просто като фасул.
Коментар
Коментар