IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от neon7 Разгледай мнение
    За разлика от България държавите от ЕС са провели 43 референдума: от приемане на еврото до влизане/излизане от Евросъюза

    Референдумите дават на гражданите пряко право на глас по въпроси, които иначе биха били решени от избрани (или неизбрани) представители. По този начин, като инструменти на пряката демокрация, референдумите могат да насърчат участието на гражданите и да легитимират важни решения.

    Не знам но това ми напомня на

    https://www.youtube.com/watch?v=4Tgr0IAboVQ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
      +110

      Коментар


      • За разлика от България държавите от ЕС са провели 43 референдума: от приемане на еврото до влизане/излизане от Евросъюза

        Референдумите дават на гражданите пряко право на глас по въпроси, които иначе биха били решени от избрани (или неизбрани) представители. По този начин, като инструменти на пряката демокрация, референдумите могат да насърчат участието на гражданите и да легитимират важни решения.

        Въпреки че степента, в която държавите-членки на Европейския съюз (ЕС) използват референдуми, варира значително, няколко проучвания показват, че използването на референдуми и други инструменти на пряката демокрация се е увеличило през последните десетилетия, както в ЕС, така и по света, показва изследването „Референдуми по въпроси, свързани с ЕС“, публикувано на сайта на Европейския парламент.

        От 1972 г. насам в Европа са проведени 58 референдума по въпроси, свързани с ЕС: за членство в съюза, ратифициране на договори или специфични политически въпроси (например приемането на еврото). 43 от 58-те референдума са свикани от държави членки на ЕС или от страни, които към момента на свикване на референдума са били кандидатки за членство в ЕС, докато останалите 14 са проведени в страни извън ЕС по въпроси, свързани с ЕС (например Швейцария, Норвегия и Лихтенщайн). В същото време, докато по-голямата част от държавите членки са провели един референдум за европейската интеграция, най-вече свързан с членството, само малка част от тях са прибягвали до референдуми по-често.

        През последните години референдумите по въпроси, свързани с ЕС, поемат в нова посока. Докато преди това референдумите са засягали главно членството в ЕС и ратифицирането на договори, някои скорошни примери са фокусирани върху въпроси от „съществено национално значение“. Примерите включват референдума от 2015 г. относно предложенията на ЕС за спасителен план в Гърция, референдума от 2016 г. относно схемата на ЕС за преселване в отговор на бежанската криза в Унгария и референдума от 2016 г. относно Споразумението за асоцииране между ЕС и Украйна в Нидерландия. Референдум за членството на Украйна в ЕС предстои да се проведе в Унгария, обяви премиерът Виктор Орбан.

        Референдумите, свързани с членството в ЕС, имат най-висока избирателна активност (средно около 75%) в сравнение с други видове референдуми, определящи съдържанието на членството, като например тези за преразглеждане на договори (общо 66%), предложената конституция на ЕС (50%) и референдумите по политически въпроси (около 40%).

        Референдумите срещат силна критика в някои държави, тъй като управляващите не искат да приемат решения, които са взети не от тях, а от народа.

        Гласуването на референдуми е въведено в процеса на европейска интеграция през 1972 г., когато Франция провежда първия референдум за разширяването на тогавашните Европейски общности.

        22 от 27-те държави-членки на ЕС, както и 3 държави извън ЕС (Норвегия, Швейцария и Лихтенщайн), са провели поне един референдум по въпроси, свързани с ЕС. Предвид традицията си на пряка демокрация, само Швейцария отчита 8 референдума за ЕС до момента, докато в Германия, Белгия, Португалия, Кипър и България все още не е проведен референдум за ЕС. По-голямата част от референдумите за ЕС (24 от 58) се отнасят до референдуми за членство в ЕС, като 7 от тях са се провели в Норвегия, Швейцария и Лихтенщайн.

        Степента, в която държавите използват референдуми по въпроси, свързани с ЕС, се различава значително: Ирландия (9), Дания (7) и извън ЕС Швейцария (8) заедно представляват почти половината (24) от общо 58 референдума за ЕС, докато в други държави (напр. Белгия, България, Кипър, Германия и Португалия) не са проведени референдуми.

        Референдуми по въпроси, свързани с ЕС (1972-2016)

        Източник: Referendums on EU issues, Micaela Del Monte, European Parliamentary Research Service
        Референдуми за членство са организирани в 11 от 13-те държави, присъединили се към ЕС от 2004 г. насам, с изключение на Кипър и България. Трябва да се отбележи, че нито една от шестте страни-основателки (Белгия, Франция, Германия, Италия, Люксембург и Нидерландия) не поставя въпроса за присъединяването пред собствените си граждани. Практиката започва едва през 1972 г., като Ирландия и Дания одобряват, а Норвегия отхвърля членството в ЕС.

        Референдумите за членство в ЕС са приети като инструмент за повишаване на легитимността на процеса. Това обаче не важи за България, където нямаше референдум за членството ни в ЕС.

        Първият знак, че нещо е на път да се промени, е през 1992 г., когато датчаните отхвърлят Договора от Маастрихт, а французите го одобряват само с малка разлика (51,1%). След това датчаните провеждат втори референдум на следващата година, след като договорят четири изключения.

        Референдумите по конкретен политически въпрос, свързан с ЕС, са най-рядко провежданите референдуми, въпреки че стават все по-популярни от 2012 г. насам. Примери за това са датският и шведският референдуми за присъединяване към еврозоната (съответно през 2000 г. и 2003 г.), като и двата доведоха до отхвърляне на приемането на единната европейска валута.

        От 2012 г. насам се наблюдава постоянно увеличение на процента на референдумите в ЕС относно политиките на ЕС и за първи път Нидерландия проведе референдум, иницииран от гражданите, относно Споразумението за асоцииране между ЕС и Украйна през 2016 г., който отхвърли споразумението.

        Преди 2012 г. държавите членки, провеждащи референдуми по политически въпроси, включват: Франция, която през 1972 г. проведе първия в историята референдум по въпрос на ЕС; Италия през 1989 г.; след това Дания и Швеция за единната европейска валута, съответно през 2000 г. и 2003 г.

        Експерти посочват промяна в нагласите: от национални референдуми за членство в ЕС към все повече референдуми, оспорващи политиките на ЕС и преразглеждането на договори, като по този начин поставят под въпрос напредъка на ЕС към по-тесен съюз. Същите експерти твърдят, че това се дължи главно на партийни изчисления, когато например правителството иска народен вот, за да подкрепи избора му по даден въпрос на ЕС. В сила е и обратната тенденция, в България, където управляващите не желаят народният вот да решава дали да приемем еврото като своя валута в настоящия момент.


        РЕФЕРЕНДУМИТЕ ЗА ЕВРОТО В ДАНИЯ И ШВЕЦИЯ

        1. Дания

        Референдумът в Дания е проведен на 28 септември 2000 г., като 53,2% от гласуващите отговарят с “Не” при избирателна активност от 87,6%.

        Идеята за еврозоната е подкрепена от Всички големи Партии (с парламентарно мнозинство от 140 от общо 179 гласа), от индустриалния и банковия сектор и от синдикатите в страната.

        Причините …

        • доклад на Датския икономически съвет, поставящ под съмнение икономическите ползи от членството в еврозоната;

        • санкциите на ЕС срещу Австрия, които са непопулярни в Дания;

        • спадът на еврото с 25% спрямо щатския долар;

        • изказване, опровергано от Европейската комисия че има механизъм за излизане от еврозоната;

        • изявление на управителя на Датската централна банка, който изразява съмнение, че Дания ще има реално представителство в Европейската централна банка;

        • опасения относно въздействието на еврото върху социалната политика и пенсиите

        2. Швеция

        Референдумът в Швеция е проведен на 14 септември 2003 г., като 55,91% от гласуващите отговарят с “Не” на предложението страната да влезе в еврозоната от 1 януари 2006 г.Избирателна активност е 82,57%.

        Причините…

        • 15% – запазването на Шведската централна банка и националния контрол върху монетарната политика е въпрос на суверенитет и самоопределение на Швеция; лихвените проценти трябва да се определят в Швеция според нуждите на Шведската икономика;

        • 11% – еврозоната означава предаване на власт и влияние, досега принадлежали на Шведската държава;

        • 10% – не подкрепят ЕС заради “бюрокрацията, централизацията и корупцията”;

        • 8% – мислят, че в ЕС има дефицит на демокрацията в сравнение с Швеция;

        • 7% – искат да се възприеме изчаквателна позиция, за да се види как ще се развие еврозоната и дали страните членки ще спазват Пакта за стабилност и растеж (ПСЗ) и Маастрихтските критерии.

        Няма нужда от Коментар …

        Коментар


        • Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Mila родна картинка- https://www.facebook.com/reel/648082068036051- пази боже сляпо да прогледа и в бг тоалетна да направи

            Коментар


            • Росен Христов: Президентът Радев не е оказвал никакво влияние за сключване на договора с "Боташ"

              Следвайте "Гласове" в Телеграм и Инстаграм

              Не е имало натиск от страна на президента Румен Радев за сключване на договора на "Булгаргаз" с турската компания "Боташ". Това казаха на изслушване в парламента Росен Христов, служебен министър на енергетиката през 2022 година, Владимир Малинов, изпълнителен директор на "Булгартрансгаз" и Деница Златева, бивш изпълнителен директор на "Булгаргаз" ЕАД, ръководила компанията, когато е сключен договора.



              Президентът категорично не е оказвал влияние за сключване на договора на "Булгаргаз" с "Боташ", посочи Христов, който допълни че дълго време Турция е имала позиция да не допуска външни търговци до терминалите си за втечнен газ.

              Доставката на синьо гориво по договора с "Боташ" продължава и чрез него в страната е доставен газ от далеч повече от един танкер, допълни Христов.....................................


              Всеки път, едно и също. Но няма поука. Когато тичаш пред влага, в крайна сметка той те настига и те прегазва. Така стана с реакторите, така стана с газта, така стана със зелената сделка, така ще стане и с Еврото - никой не ни гони, но ние, като ентусиазирани дебили търчим да сме винаги първи малоумния устрем на шепа измекяри, яхнали дремещия плебс, докато други (явно по-адекватни) страни изчакват разумно, да видят как ще се развият нещата, преди да се метнат, като матросовци на амбразурата... Но, такива сме си ние - както се казва, тъпи, но пък упорити!

              Истинската причина е правителството на Кирил Петков и Асен Василев

              15 Май 2025 11:22ч.

              за сключения договор с "Боташ": "По думите на Росен Христов кризата с доставката на природен газ е настъпила, заради отказа на предходното редовно правителство на България да плаща на руския доставчик на синьо гориво." Асен Василев еднолично отказа да плаща руския газ (според него, заради превалутирането на доларите в рубли от руската "Газпромбанк").


              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                Като сме на тема референдуми, да обсъдим още един важен за цялата страна проблем:

                Те не пречат.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                  Като сме на тема референдуми, да обсъдим още един важен за цялата страна проблем:

                  Остави тия прашки....Ясно е че не си виждал на живо от десетилетие...........

                  Готви се да ви се търси отговорност с барбалячо, за всеки ред написан в реклама и подбуждане за ваксиниране....



                  ДА ИМ Е ЧЕСТИТО!

                  (на вниманието на всички, които пледират за ЕС)

                  Има ли нещо общо свалянето на Урсула от върха на ЕС с референдума на Радев за еврото?

                  .

                  ЕС си реже опашката! Урсула си отива! Накрая я убиха ковид ваксините!

                  ------------

                  от Анастасия Григорова Гешева, сряда 14 май 2025

                  Само да кажа, че свалянето на Урсула е сред 3-те най-важни цели на Тръмп и съюзници в борбата с глобалистите. Трудно е да се повярва, че съдът си позволи да изкаже съмнение в делата на Урсула, но предупреждавам, че краят на Урсулщината е близо и които знаят какво идва, действат вече.

                  .

                  Както се вижда, борбата в Европа и за Европа е на живот и смърт и последните, които ще разберат, че Тръмп и Путин работят ЗА тях, а не СРЕЩУ тях, са самите европейци, и то най-европействащите европейци. Толкова дълбоко са ослепели, че не виждат изобщо какво става!

                  Точно затова тръгна още една опорка – Тръмп воюва с Европа….

                  .

                  И леко да вмъкна – Радев най-вероятно има подкрепа от точно определено място за бомбата референдум за влизането на 1 януари и това място не е в Москва, а във Вашингтон. Именно затова е този кански вой!

                  -----------------

                  ЕС си реже опашката! Урсула си отива! Накрая я убиха ковид ваксините!

                  от Николай Бареков, сряда 14 май 2025

                  .

                  Присъдата, произнесена от Court Of Justice Of The European Union, във връзка с иска, заведен от The New York Times (САЩ), е категорична.

                  .

                  Лицето фон дер Лайен носи отговорност за нерегламентирано и незаконно укриване на информация.

                  .

                  Какво мога да споделя.

                  .

                  В резултат на това решение ще последва искане за декласифициране на укритите данни.

                  .

                  Вероятно ще сме свидетели на поредица от отлагания, опити за прикриване и пр. Въпросът е, че в момента в САЩ се водят оперативни действия, които разследват дейността на европейски лидери (в т.ч. и български такива) и които няма да бъдат прекратени, независимо кой журналист какво говори и кой политически лидер в България какво твърди.

                  .

                  Разследванията са свързани най-вече със злоупотреби с финансови средства и организирана престъпна дейност.

                  .

                  Много ми е интересно всички тези, които днес толкова яростно агитират за еврозоната и които настояват България да влезе в нея въз основа на фалшифицирани статистически данни, какво ще правят, когато срещу тях бъдат заведени дела, пред които това ще изглежда като детска закачка. Да се опитваш да лъжеш европейската комисия е углавно престъпление.

                  .

                  Нужно ли е да споменавам за корупцията и злоупотребите в МОН, МФ, МЗГ, "Пътна агенция" и др.?

                  .

                  Както винаги съм казвал, забавното предстои. Истината е, че родните „управляващи“ нямат и най-малка представа какво ги очаква и откъде точно ще им дойде.

                  .

                  Но е добре и българският народ да потърси сметка на ОПГ, която е в Парламента.

                  Не се церемонете с престъпниците.

                  Престанете да им слугувате.

                  .

                  За тези, които твърдяха, че делото срещу лицето фон дер Лайен е „фалшива новина“, си позволявам да публикувам факсимиле от решението на съда.

                  .

                  Семес Абрамович

                  .

                  И все пак Земята се върти!

                  .

                  Европейският съд ПРИЗНА ЗА ОТГОВОРНА Урсула фон дер Лайен в УКРИВАНЕ на информация по договорите с „Пфайзер”, подписани лично от нея в периода 2021-2023 години, според които „Пфайзер“ ще произвежда чак до края на 2027 година ненужни ваксини срещу „Ковид-19“ за ЕС на обща стойност 35 МИЛИАРДА евро.

                  .

                  Получените досега пратки са с изтекъл срок на годност и се изхвърлят като ненужни – но са на стойност милиони евро.

                  Само припомням, че група начело с Робърт Кенеди-младши вече доказа в Нюйорския съд, че ваксините на „Пфайзер“ не отговарят на критериите за ваксини и не могат да бъдат определяни като такива.

                  .

                  Навярно групата евродепутати, която се зарови за тези договори (начело е румънски пастор!!!) ще продължи вече с директно подвеждане на Урсула под съд за записаното в тези договори.

                  .

                  За съжаление, това дело в ЕС е заведено още през 2023 година от американския вестник “Ню Йорк Таймс“ (The New York Times), а не от евродепутати – ищецът предполагал вероятни невиждани злоупотреби на Урсула фон дер Лайен в договорите й с „Пфайзер“.

                  .

                  Минути след решението френският бивш евродепутат Филипо, лидер на опозиционна политическа сила и участващ в проучванията за тези договори, вече изрази надежда, че днешното решение на Европейския съд ОТКРИВА пътя за търсене на съдебна отговорност за гигантски злоупотреби на лидерката на ЕС.

                  .

                  А авторитетният „Политико“ отговори със сензационно предположение: предстоят тежки неща за бъдещата политическа кариера на Урсула…

                  .

                  Затяга се съдебната примка за ваксините около шията на Урсула фон дер Лайен! Репутацията й е срината, анонсира падението и Политико ден по-рано.

                  .

                  Политико: Наследството на Урсула фон дер Лайен като председател на Европейската комисия ще се изправи пред сериозно предизвикателство тази седмица, когато съдът на ЕС се произнесе по тайните текстови съобщения, които тя е обменила с главния изпълнителен директор на Pfizer Алберт Бурла.

                  .

                  Според уебсайта, решението на съда на ЕС относно нарушението на правилата за прозрачност от страна на Комисията ще бъде решаващо за репутацията на фон дер Лайен. Същността на въпроса е дали текстовите съобщения трябва да се считат за документи и следователно да се публикуват в името на прозрачността. Въпреки че активисти и много външни наблюдатели твърдят, че те трябва да се третират като всяко друго средство за официална комуникация, когато става въпрос за разработване на политики, Комисията смята, че това не е така.

                  .

                  Случаят е правно сложен за фон дер Лайен, която не само лично подписа най-големия договор за доставка на ваксини в блока на стойност милиарди евро, но и ръководи самата институция, натоварена със задачата да прилага законодателството на ЕС, което включва принципите на прозрачност и отчетност. Ако съдът се произнесе срещу нея, това ще послужи като политически аргумент за широк кръг критици.

                  .

                  Това би било и голям срам, като се има предвид, че са минали само месеци, откакто тя публично обеща да спазва стандартите за прозрачност, ефективност и почтеност през втория си мандат.

                  .

                  Делото е заведено от „Ню Йорк Таймс“ и бившия му ръководител на бюрото в Брюксел, които заведоха дело срещу решението на Комисията да не публикува текстовите съобщения през 2022 г.

                  .

                  Съществуването на съобщенията стана ясно от интервю за „Ню Йорк Таймс“ от април 2021 г., в което Бурла описа разговорите им като „дълбоко доверителни“ и инструментални за договарянето на голяма сделка за ваксини. Това споразумение, сключено през май 2021 г., включваше ангажимент от страна на ЕС да закупи до 1,8 милиарда дози от ваксината срещу Covid-19 на Pfizer-BioNTech, което го прави най-голямата сделка, подписвана някога от Брюксел.

                  .

                  Предвиждаше се предварителна покупка на 900 милиона дози с опция за поръчка на допълнителни 900 милиона дози за доставка през 2022 и 2023 г.

                  .

                  Тили Мец, един от петимата депутати от Зелената партия, които отнесоха случая в Общия съд, постави под въпрос кой или какво стои зад нежеланието на фон дер Лайен да споделя информация. „Тя получава лоши съвети там“, каза тя. „Ако искате обществеността да има доверие в политиците и в това, което правят – и в контактите, които имат с индустрията – трябва да наблегнете на прозрачността.“

                  .

                  Не само този случай увеличава натиска върху фон дер Лайен. Европейската прокуратура, натоварена с разследването на сериозни финансови престъпления срещу финансовите интереси на ЕС, потвърди, че разследва Комисията във връзка с начина, по който е боравила с обществените поръчки за ваксини. През март ръководителят на Европейската прокуратура Лаура Кодруца Кьовеши заяви, че нейната служба наскоро е разпитала служители на Комисията за това как са се водили преговорите за обществените поръчки на ваксини, съобщи Politico.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                    То това може да е цирк. Все пак тя допреди това се водеше човек на президента.
                    Естествено, че е цирк.
                    Какво по-добро начало на президентският проект от "Мафията отказа на пиещите двулитровки бира пред панелките да решават финансовата политика на страната".

                    Остава и второто действие - ЕвроатланТИКВИте се отметят от ЕЗ точно преди нейното приемане, за да няма време за обрат. Никой не вярва на двете торпеда, че се вълнуват от позитивите на еврото.
                    Завеса пада.
                    Лева е спасен.
                    Румен Радев печели изборите.
                    България напуска ЕС и НАТО.
                    Към 2030 започваме да емигрираме в Албания.

                    Коментар


                    • Като сме на тема референдуми, да обсъдим още един важен за цялата страна проблем:

                      Коментар


                      • Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          туй ще стане конституционен съдия - хващам се на бас. няма как да се върне таз да преподава. Ще я сцепят от бъзик студентите и с право. Сама си плю.... в устата
                          То това може да е цирк. Все пак тя допреди това се водеше човек на президента.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Сибирския Бръснар Разгледай мнение
                            „Ако не затворите 4 блока от вашата атомна електроцентрала, няма да бъдете приети в ЕС!“ Затвориха ги. От износител на еленергия, ще станем вносители. Турция строи, Румъния строи. Ние ще ви доставим!

                            „Ако не направите тотална приватизация, няма да станете демокрация.“Продадоха всичко първокласно на безциница, другото се закри или отиде на скрап.

                            „Разтурете кооперациите. Отглеждайте рапица и лавандула. Ние ще ви доставим зеленчуци и банани.“

                            „Продайте и закрийте вашите банки. Ние ще ви доставим нови (наши).“

                            „Закрийте си армията. Нарежете си ракетите. Ние ще ви пазим.“

                            „Подарете си танковете. Не ви трябват.“

                            „Откажете се от вашия ВМФ. Ние ще ви пазим в Черно море.“

                            „Откажете се от 250-те бойни самолета, които имате. Ние ще ви продадем.“

                            „Откажете се от вашия търговски флот. Ние ще ви возим.“

                            „Закрийте си корабостроителницата. Ние ще ви доставим кораби.“

                            „Продайте си земята на чужденци. На тях им трябва.“

                            „Изколете дребния си рогат добитък. Ние ще ви доставим.“

                            „Изколете си свинете. Ние ще ви доставим наши.“

                            „Откажете се от историята си. Ние ще ви доставим нова.“

                            „Откажете се от децата си. Ние ще ги отгледаме (по Барневарн).“

                            „Стойте във валутния борд, понеже не умеете да си правите сметка. Ние ще ви отпускаме колкото трябва.“

                            „Поддържайте минималната заплата около 300 €, а пенсията около 100 €. Ще помогнете на ЕС да удържи инфлацията.“

                            „Изгонете си младите хора навън. Ние ще ви доставим други (Дъблинските правила).“

                            „Продайте си авиокомпанията. Ние ще ви превозваме.“

                            „Продайте ни БВТБ за двегодишната ѝ печалба. Ние ви даваме заеми от нея.“

                            „Поддържайте високо ДДС, вкл. на храни, лекарства и книги. Не гледайте нас.“

                            „Откажете се от лева. Ние ще ви доставим евро.“

                            „Осигурете свобода на движение на хора, стоки и капитали.“ Осигурихме. В една посока – всичко ценно изтича от България навън!"

                            Ние ще ви доставим!“.....
                            ...а после,
                            -Ама вие сте бедни бе. Ще ни слушате, иначе...

                            Коментар


                            • „Ако не затворите 4 блока от вашата атомна електроцентрала, няма да бъдете приети в ЕС!“ Затвориха ги. От износител на еленергия, ще станем вносители. Турция строи, Румъния строи. Ние ще ви доставим!

                              „Ако не направите тотална приватизация, няма да станете демокрация.“Продадоха всичко първокласно на безциница, другото се закри или отиде на скрап.

                              „Разтурете кооперациите. Отглеждайте рапица и лавандула. Ние ще ви доставим зеленчуци и банани.“

                              „Продайте и закрийте вашите банки. Ние ще ви доставим нови (наши).“

                              „Закрийте си армията. Нарежете си ракетите. Ние ще ви пазим.“

                              „Подарете си танковете. Не ви трябват.“

                              „Откажете се от вашия ВМФ. Ние ще ви пазим в Черно море.“

                              „Откажете се от 250-те бойни самолета, които имате. Ние ще ви продадем.“

                              „Откажете се от вашия търговски флот. Ние ще ви возим.“

                              „Закрийте си корабостроителницата. Ние ще ви доставим кораби.“

                              „Продайте си земята на чужденци. На тях им трябва.“

                              „Изколете дребния си рогат добитък. Ние ще ви доставим.“

                              „Изколете си свинете. Ние ще ви доставим наши.“

                              „Откажете се от историята си. Ние ще ви доставим нова.“

                              „Откажете се от децата си. Ние ще ги отгледаме (по Барневарн).“

                              „Стойте във валутния борд, понеже не умеете да си правите сметка. Ние ще ви отпускаме колкото трябва.“

                              „Поддържайте минималната заплата около 300 €, а пенсията около 100 €. Ще помогнете на ЕС да удържи инфлацията.“

                              „Изгонете си младите хора навън. Ние ще ви доставим други (Дъблинските правила).“

                              „Продайте си авиокомпанията. Ние ще ви превозваме.“

                              „Продайте ни БВТБ за двегодишната ѝ печалба. Ние ви даваме заеми от нея.“

                              „Поддържайте високо ДДС, вкл. на храни, лекарства и книги. Не гледайте нас.“

                              „Откажете се от лева. Ние ще ви доставим евро.“

                              „Осигурете свобода на движение на хора, стоки и капитали.“ Осигурихме. В една посока – всичко ценно изтича от България навън!"

                              Ние ще ви доставим!“.....







                              Коментар


                              • Коментар

                                Working...
                                X