IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

    Тия хора живеят в някакъв измислен свят. Аз съм последният човек,който ще си затвори очите за слабостите на Запада-затоплизъм,джендъризъм и приемане на диваци от Азия и Африка, съответно Латинска Америка в САЩ, но тези процеси бавно ще го разрушават,докато в БРИКС и сега е много зле положението. В Бразилия и ЮАР престъпността е огромна, могат да те ограбят и убият навсякъде. Да не говорим за ужасяващата бедност във фавелите и гетата на ЮАР и Индия. Като цяло и трите държави са цигански.
    В Русия положението е пред гражданска война,измряха над 200 хиляди млади руснаци,още няколкостотин хиляди останаха инвалиди,има огромна емиграция,заради санкциите тепърва ще имат проблеми с икономиката.А и не се вижда краят на войната.
    И остава Китай, където наистина се построиха феноменални неща, но колосът е на глинени крака. Някои икономисти смятат,че Китай умишлено завишава БВП,дори и броят на населението си,в Китай хората са контролирани постоянно .
    Е, хайде сега, знаем, че Спутник е най-хубавата експерименталка, Шанхайските двумесечни локдауни бяха от загриженост за народонаселението, а социалния рейтинг е просто удобна система за разпределение на гражданските блага.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

      Изпускаш, че лодките са към Флоренция, не към Кайро.
      Изпускаш, че в повече от половината БРИКС държави има граждански войни, родови вражди, религиозни сблъсъци, племенни разделения и дори различни езици в различните региони (ама не по швейцарски модел).
      Изпускаш, че огромната част от БРИКС държавите са с независимост от дълги десетилетия и освен достиженията на западния свят, нищо свое не са постигнали.
      Изпускаш кошмарните културни, религиозни и социални разлики между Иран, Аржентина, Индонезия, Египет, Индия и ЮАР. С нетърпение очаквам да видя какво друго освен високопарни декларации, общи приказки и евентуално бутафорна тромава обща Валута могат да имат заедно.
      Изпускаш, че повечето БРИКС държави вече от десетилетия имат голямото население, а ресурсите са ги имали винаги. Единствен Китай съумя да извлече от това нещо, и то защото Запада наля там пари и ноу-хау, а китайците са добри крадци на занаят (казвам го с уважение). Другите са леш.
      ​​​​​Изпускаш, че Запада много лесно може да дръпне ръчната на всичко, когато почне за се задъхва (енергетика, мулти-култи, джендъри, всички да са щастливи и млади). Има държави, които имат канализационна мрежа и водоснабдителни канали от 2000 години насам. Преживяли са некои неща.

      Това изпускаш.
      Тия хора живеят в някакъв измислен свят. Аз съм последният човек,който ще си затвори очите за слабостите на Запада-затоплизъм,джендъризъм и приемане на диваци от Азия и Африка, съответно Латинска Америка в САЩ, но тези процеси бавно ще го разрушават,докато в БРИКС и сега е много зле положението. В Бразилия и ЮАР престъпността е огромна, могат да те ограбят и убият навсякъде. Да не говорим за ужасяващата бедност във фавелите и гетата на ЮАР и Индия. Като цяло и трите държави са цигански.
      В Русия положението е пред гражданска война,измряха над 200 хиляди млади руснаци,още няколкостотин хиляди останаха инвалиди,има огромна емиграция,заради санкциите тепърва ще имат проблеми с икономиката.А и не се вижда краят на войната.
      И остава Китай, където наистина се построиха феноменални неща, но колосът е на глинени крака. Някои икономисти смятат,че Китай умишлено завишава БВП,дори и броят на населението си,в Китай хората са контролирани постоянно .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

        Изпускаш, че лодките са към Флоренция, не към Кайро.
        Изпускаш, че в повече от половината БРИКС държави има граждански войни, родови вражди, религиозни сблъсъци, племенни разделения и дори различни езици в различните региони (ама не по швейцарски модел).
        Изпускаш, че огромната част от БРИКС държавите са с независимост от дълги десетилетия и освен достиженията на западния свят, нищо свое не са постигнали.
        Изпускаш кошмарните културни, религиозни и социални разлики между Иран, Аржентина, Индонезия, Египет, Индия и ЮАР. С нетърпение очаквам да видя какво друго освен високопарни декларации, общи приказки и евентуално бутафорна тромава обща Валута могат да имат заедно.
        Изпускаш, че повечето БРИКС държави вече от десетилетия имат голямото население, а ресурсите са ги имали винаги. Единствен Китай съумя да извлече от това нещо, и то защото Запада наля там пари и ноу-хау, а китайците са добри крадци на занаят (казвам го с уважение). Другите са леш.
        ​​​​​Изпускаш, че Запада много лесно може да дръпне ръчната на всичко, когато почне за се задъхва (енергетика, мулти-култи, джендъри, всички да са щастливи и млади). Има държави, които имат канализационна мрежа и водоснабдителни канали от 2000 години насам. Преживяли са некои неща.

        Това изпускаш.
        То при соц, брикс и т.н. фенЮвете любовта е дистанционна- харесват соца, Русия, брикс... ама от разстояние, никой от тях не иска да ходи да живее там, а даже и на екскурзия не искат да отидат. Има ли някой с ръка на сърцето да каже, че тази година ще почива в Крим или Сочи примерно?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Изпълваш ме с оптимизъм. Браво.
          За БРИКС - оптимизъм а, за нас - песимизъм. Защото, за толкова години, много неща не сме научили като цивилизация.
          Ще поживеем и ще видим. Не желая нищо лошо на никого - нека и в БРИКС живеят добре, в благоденствие, мир и спокойствие. Не искам да звучат като отвеян пацифист, защото знам, че нещата не седят по този начин, но някъде вътре в мен има едно дете-мечтател, което би се радвало да няма провалени държави, гладни и жадни хора, 16-часови смени във фабриките или политически затворници. Този свят е видял твърде много страдание.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

            Бях в Италия до този четвъртък. Видях щастливи, добре облечени хора, разкошна храна, хубави вина, хубаво време (валя ни де, но 2 часа), пищна архитектура и доста красиви жени.
            В Египет - през есента. Видях основно пясък, кирпичени недоизмазани къщи, опити за залесяване на пустинята до границата със Судан и деца, които ни обикаляха автобуса с молба за сандвичите, които знаят, че получаваме.

            БРИКС-а ми засега смятам да се ограничава с Турция, защото обожавам Истанбул. Ма то е и НАТО, та не знам как да го броя...
            Както и да го, постарай се навсякъде с отворени очи. Много неприятни изненади ни очакват.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

              Изпускаш, че лодките са към Флоренция, не към Кайро.
              Изпускаш, че в повече от половината БРИКС държави има граждански войни, родови вражди, религиозни сблъсъци, племенни разделения и дори различни езици в различните региони (ама не по швейцарски модел).
              Изпускаш, че огромната част от БРИКС държавите са с независимост от дълги десетилетия и освен достиженията на западния свят, нищо свое не са постигнали.
              Изпускаш кошмарните културни, религиозни и социални разлики между Иран, Аржентина, Индонезия, Египет, Индия и ЮАР. С нетърпение очаквам да видя какво друго освен високопарни декларации, общи приказки и евентуално бутафорна тромава обща Валута могат да имат заедно.
              Изпускаш, че повечето БРИКС държави вече от десетилетия имат голямото население, а ресурсите са ги имали винаги. Единствен Китай съумя да извлече от това нещо, и то защото Запада наля там пари и ноу-хау, а китайците са добри крадци на занаят (казвам го с уважение). Другите са леш.
              ​​​​​Изпускаш, че Запада много лесно може да дръпне ръчната на всичко, когато почне за се задъхва (енергетика, мулти-култи, джендъри, всички да са щастливи и млади). Има държави, които имат канализационна мрежа и водоснабдителни канали от 2000 години насам. Преживяли са некои неща.

              Това изпускаш.
              Изпълваш ме с оптимизъм. Браво.
              За БРИКС - оптимизъм а, за нас - песимизъм. Защото, за толкова години, много неща не сме научили като цивилизация.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                Сори, издишаш от всякъде, досега слабите бяха държани на каишка от САЩ, затова са толкова БЕДНИ.
                Западняка толкова е наред, че не познава съседа си, живее във социална клетка, над 120 кг е и има 15+ болести (има и заеми и ипотека).

                Бахрейн, Саудитска Арабия, Обединените арабски емирства, Тайланд и Турция навярно са глупави та драпат към нефелните БРИКС, А ?
                Не ставай смешен.
                О, ужас, ще си загубят Теслите и Айфоните, баси ! И ще живеят бедно и във недоимък, нали така ???

                Ама ти си по-хитър, ще си запазиш Западните играчки, нали, вре ?

                Гаранция, по-далече от Гърция и за по-дълго от седмица не си излизал.
                Бях в Италия до този четвъртък. Видях щастливи, добре облечени хора, разкошна храна, хубави вина, хубаво време (валя ни де, но 2 часа), пищна архитектура и доста красиви жени.
                В Египет - през есента. Видях основно пясък, кирпичени недоизмазани къщи, опити за залесяване на пустинята до границата със Судан и деца, които ни обикаляха автобуса с молба за сандвичите, които знаят, че получаваме.

                БРИКС-а ми засега смятам да се ограничава с Турция, защото обожавам Истанбул. Ма то е и НАТО, та не знам как да го броя...


                ​​​​​​​​​​​

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  И в момента, в Кайро, се живее по-добре от Флоренция. Само дето трябва да се уточни период от историята и % от населението.
                  Това - първо.
                  Второ, ТЕЖКО НЕ-наситеният в момента с благинки БРИКС означава много по-голям простор за растеж а също, ПРЕСИТЕНАТА ОТ ГЛЕЗОТИИ Европа ( и цили-вили-зацията от Япония до сев.Америка вкл.) означава много по-широка и дълбока дупка за пропадане. Както за бизнеса, така и за благосъстоянието на средностатистическия гражданин. Ако ТОВА не е тъжно, подскажи ми, какво пропускам?
                  Изпускаш, че лодките са към Флоренция, не към Кайро.
                  Изпускаш, че в повече от половината БРИКС държави има граждански войни, родови вражди, религиозни сблъсъци, племенни разделения и дори различни езици в различните региони (ама не по швейцарски модел).
                  Изпускаш, че огромната част от БРИКС държавите са с независимост от дълги десетилетия и освен достиженията на западния свят, нищо свое не са постигнали.
                  Изпускаш кошмарните културни, религиозни и социални разлики между Иран, Аржентина, Индонезия, Египет, Индия и ЮАР. С нетърпение очаквам да видя какво друго освен високопарни декларации, общи приказки и евентуално бутафорна тромава обща Валута могат да имат заедно.
                  Изпускаш, че повечето БРИКС държави вече от десетилетия имат голямото население, а ресурсите са ги имали винаги. Единствен Китай съумя да извлече от това нещо, и то защото Запада наля там пари и ноу-хау, а китайците са добри крадци на занаят (казвам го с уважение). Другите са леш.
                  ​​​​​Изпускаш, че Запада много лесно може да дръпне ръчната на всичко, когато почне за се задъхва (енергетика, мулти-култи, джендъри, всички да са щастливи и млади). Има държави, които имат канализационна мрежа и водоснабдителни канали от 2000 години насам. Преживяли са некои неща.

                  Това изпускаш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                    На всеки "смахващ" се западняк със "сменящ се пол" има по 10, които бачкат, гледат си децата, чукат си жените, ходят по концерти и фестивали, пътуват и се кефят на живота.
                    На всеки БРИКС-аджия с дом, потенциал за някакво влияние и възможност да развива своите ресурси има по 10, които живеят в колиби и имат акъл (не по тяхна вина, ама факт) да събират дъждовна вода, за да перат в нея.

                    Това е основния проблем на доста хора - масово са вторачени в наистина проблематичните зони на Запада и са в абсолютен плен на "ресурсите", "
                    територията" и "човешкия потенциал" на БРИКС. Моята лична прогноза - Китай ще бъде новият световен хегемон, БРИКС+ ще кретат с променлив успех с по 2-3% растеж годишно и то не всички, а "Запада" ще се окаже един залязващ, но все още много силен САЩ, добре живееща си Западна Европа с леки мулти-култи проблеми и Източна Европа, абсолютно заслужаваща повече внимание от БРИКС като "изгряваща звезда".
                    Имам си мнение за Полша, Чехия, Хърватия и Словения и определено мисля, че този регион ще има много повече хубави моменти от Египет, Иран, Аржентина и ЮАР.

                    85 години се чака в Кайро да се живее по-добре, отколкото във Флоренция.

                    Имам известно опасение, че ще се чака поне още 85. Тогава вече може италианците да се евакуират с лодки към Мали и ЦАР.

                    П.П. Всичко по-горе - само ако БРИКС наистина се окаже съюз със свои правила, общи институции, обща стратегия и обща валута. Ако е книжен тигър на писаници без реална стойност, тогава хептен нищо не се очаква.
                    И в момента, в Кайро, се живее по-добре от Флоренция. Само дето трябва да се уточни период от историята и % от населението.
                    Това - първо.
                    Второ, ТЕЖКО НЕ-наситеният в момента с благинки БРИКС означава много по-голям простор за растеж а също, ПРЕСИТЕНАТА ОТ ГЛЕЗОТИИ Европа ( и цили-вили-зацията от Япония до сев.Америка вкл.) означава много по-широка и дълбока дупка за пропадане. Както за бизнеса, така и за благосъстоянието на средностатистическия гражданин. Ако ТОВА не е тъжно, подскажи ми, какво пропускам?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                      На всеки "смахващ" се западняк със "сменящ се пол" има по 10, които бачкат, гледат си децата, чукат си жените, ходят по концерти и фестивали, пътуват и се кефят на живота.
                      На всеки БРИКС-аджия с дом, потенциал за някакво влияние и възможност да развива своите ресурси има по 10, които живеят в колиби и имат акъл (не по тяхна вина, ама факт) да събират дъждовна вода, за да перат в нея.

                      Това е основния проблем на доста хора - масово са вторачени в наистина проблематичните зони на Запада и са в абсолютен плен на "ресурсите", "
                      територията" и "човешкия потенциал" на БРИКС. Моята лична прогноза - Китай ще бъде новият световен хегемон, БРИКС+ ще кретат с променлив успех с по 2-3% растеж годишно и то не всички, а "Запада" ще се окаже един залязващ, но все още много силен САЩ, добре живееща си Западна Европа с леки мулти-култи проблеми и Източна Европа, абсолютно заслужаваща повече внимание от БРИКС като "изгряваща звезда".
                      Имам си мнение за Полша, Чехия, Хърватия и Словения и определено мисля, че този регион ще има много повече хубави моменти от Египет, Иран, Аржентина и ЮАР.

                      85 години се чака в Кайро да се живее по-добре, отколкото във Флоренция.

                      Имам известно опасение, че ще се чака поне още 85. Тогава вече може италианците да се евакуират с лодки към Мали и ЦАР.

                      П.П. Всичко по-горе - само ако БРИКС наистина се окаже съюз със свои правила, общи институции, обща стратегия и обща валута. Ако е книжен тигър на писаници без реална стойност, тогава хептен нищо не се очаква.
                      Сори, издишаш от всякъде, досега слабите бяха държани на каишка от САЩ, затова са толкова БЕДНИ.
                      Западняка толкова е наред, че не познава съседа си, живее във социална клетка, над 120 кг е и има 15+ болести (има и заеми и ипотека).

                      Бахрейн, Саудитска Арабия, Обединените арабски емирства, Тайланд и Турция навярно са глупави та драпат към нефелните БРИКС, А ?
                      Не ставай смешен.
                      О, ужас, ще си загубят Теслите и Айфоните, баси ! И ще живеят бедно и във недоимък, нали така ???

                      Ама ти си по-хитър, ще си запазиш Западните играчки, нали, вре ?

                      Гаранция, по-далече от Гърция и за по-дълго от седмица не си излизал.
                      Last edited by Бедният брoкер; 10.06.2023, 18:28.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                        Е, и какво си разбрал от живота (или от работата си ) ?
                        Близко до акъла е, че се избира по-малкото ЗЛО, винаги.
                        Идеални неща, няма.

                        БРИКС не е панацея, но западната капиталистическа хищническа култура УМИРА.
                        Преди това се смахва и си сменя пола.
                        Това ли искаш за себе си и децата си ???
                        То си е твой проблем, но доста хора не сме на това мнение и избираме другата страна.
                        Искам да те видя, когато поляризацията при ресурсите (основно притежаване от "първобитните ужким" БРИКС) влезе във сила.
                        Дай ни една година, не повече.
                        На всеки "смахващ" се западняк със "сменящ се пол" има по 10, които бачкат, гледат си децата, чукат си жените, ходят по концерти и фестивали, пътуват и се кефят на живота.
                        На всеки БРИКС-аджия с дом, потенциал за някакво влияние и възможност да развива своите ресурси има по 10, които живеят в колиби и имат акъл (не по тяхна вина, ама факт) да събират дъждовна вода, за да перат в нея.

                        Това е основния проблем на доста хора - масово са вторачени в наистина проблематичните зони на Запада и са в абсолютен плен на "ресурсите", "
                        територията" и "човешкия потенциал" на БРИКС. Моята лична прогноза - Китай ще бъде новият световен хегемон, БРИКС+ ще кретат с променлив успех с по 2-3% растеж годишно и то не всички, а "Запада" ще се окаже един залязващ, но все още много силен САЩ, добре живееща си Западна Европа с леки мулти-култи проблеми и Източна Европа, абсолютно заслужаваща повече внимание от БРИКС като "изгряваща звезда".
                        Имам си мнение за Полша, Чехия, Хърватия и Словения и определено мисля, че този регион ще има много повече хубави моменти от Египет, Иран, Аржентина и ЮАР.

                        85 години се чака в Кайро да се живее по-добре, отколкото във Флоренция.

                        Имам известно опасение, че ще се чака поне още 85. Тогава вече може италианците да се евакуират с лодки към Мали и ЦАР.

                        П.П. Всичко по-горе - само ако БРИКС наистина се окаже съюз със свои правила, общи институции, обща стратегия и обща валута. Ако е книжен тигър на писаници без реална стойност, тогава хептен нищо не се очаква.
                        Last edited by Tepix; 10.06.2023, 18:15.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

                          Има един сценарий, при който вследствие на циклите при демографията цялата световна икономика отива в киреча, и че бъдещето ще принадлежи точно на развиващите се страни, понеже имат най-малко дълг и най-голям икономически потенциал за развитие, а не развитите икономики, но не ми се вярва силните на деня да допуснат подобно нещо. Повече като необходимост от суровини и човешки ресурс може да окажат естествен натиск в преноса на богаство от запад на изток и юг при изграждането на един нов финансов ред, но курса в момента е различен, и все пак не ми се вярва, че ще бъде сдадено ей така без бой.
                          Няма вечни империи, чети историята,
                          Римската е паднала понеже не е могла да поддържа огромната нискоефективна структура.
                          Започне ли бин Салман да неглижира петродолара, това ще е началото на края им.
                          Африка пълноценно живее още във XX век, без да има нужда от Запада (и им изплаща заемите), та БРИКС ли имат ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                            Не се считам за експерт по никакъв начин, силата ми не е в собствени разсъждения, а в четенето на много и различни чужди и синтезирането им Това ми е голяма част и от работата - не светя, но отразявам смея да кажа доста добре чуждата светлина от няколко източника и ми дават заплата за това

                            Та не съм против никой, просто виждам огромните проблеми на БРИКС, които са различни от проблемите на Запада.
                            Е, и какво си разбрал от живота (или от работата си ) ?
                            Близко до акъла е, че се избира по-малкото ЗЛО, винаги.
                            Идеални неща, няма.

                            БРИКС не е панацея, но западната капиталистическа хищническа култура УМИРА.
                            Преди това се смахва и си сменя пола.
                            Това ли искаш за себе си и децата си ???
                            То си е твой проблем, но доста хора не сме на това мнение и избираме другата страна.
                            Искам да те видя, когато поляризацията при ресурсите (основно притежаване от "първобитните ужким" БРИКС) влезе във сила.
                            Дай ни една година, не повече.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                              В момента има осем нации, които официално са подали молби за членство във БРИКС, и 17 други, които са изразили интерес да се присъединят. Осемте официални кандидати са: Алжир, Аржентина, Бахрейн, Египет, Индонезия, Иран, Саудитска Арабия и Обединените арабски емирства.

                              17-те държави, които са заявили интерес, са: Афганистан, Бангладеш, Беларус, Казахстан, Мексико, Никарагуа, Нигерия, Пакистан, Сенегал, Судан, Сирия, Тайланд, Тунис, Турция, Уругвай, Венецуела и Зимбабве.
                              Има един сценарий, при който вследствие на циклите при демографията цялата световна икономика отива в киреча, и че бъдещето ще принадлежи точно на развиващите се страни, понеже имат най-малко дълг и най-голям икономически потенциал за развитие, а не развитите икономики, но не ми се вярва силните на деня да допуснат подобно нещо. Повече като необходимост от суровини и човешки ресурс може да окажат естествен натиск в преноса на богаство от запад на изток и юг при изграждането на един нов финансов ред, но курса в момента е различен, и все пак не ми се вярва, че ще бъде сдадено ей така без бой.
                              Last edited by Kris_; 10.06.2023, 17:05.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                                Понеже няма начин за излизане на БГ от ЕС, можем да подадем молба да се включим И към БРИКС.
                                Ама къде ти такива мечти със такива политици и такъв президент.

                                Е, какво пък, Израждане с Коцето е подготвен резервен троянски кон, когато сегашните партии загубят сила.
                                Но, те дори не могат да се замаскират като го играят контролирана опозиция.
                                Липсата на позиция за пеевски, де-факто е позиция ЗА.
                                След засирането на закона за отбрана а сега и това, незнам още колко лампички са нужни на симпатизантите им които са русофили и родолюбци.
                                Иначе за партия която си е откровено дясна, с лек фашистки уклон и про-натовска, добре се маскират че за ZA Русия.
                                Или викаш, да спиш със жената на съседа, само един-два пъти, не се брои .....

                                [ATTACH=CONFIG]n4075401[/ATTACH]

                                Така, ДПС ще играе все по-голяма НЕГАТИВНА роля във нашия живот.
                                Какво би спечелила България ако се присъедини към БРИКС?Нищо и половина.Но би изгубила много, щото нито САЩ,нито ЕС биха оставили подобно действие без санкции. И да България е суверенна държава, ама все пак е член на НАТО и ЕС и трябва да се съобразява с партньорите си.Щото НАТО е САЩ плюс останалите и в случай на военен конфликт те ще изнесат основната тежест. А със съсед Турция и президент неoосманист не е най-добрата идея да се напусне НАТО.
                                Last edited by mirodes; 10.06.2023, 17:12.

                                Коментар

                                Working...
                                X