IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Polina Paunova

    В рамките на 10 минути в парламента днес лидерът на ГЕРБ направил някаква словесна каша. Пороят от думи е посветен на: на бюджета, на ВСС, на начина на вземане на решения в коалицията (която хем той гарантирал, хем не знаел какви решения взема коалиционния съвет - удивително), на ПП-ДБ, на ареста му, на данъчни, които пилили с пиличка у тях улуци и паркет, на заплатите на соросоидните журналисти, които Хекимян му казал, че са по-високи от депутатски. Тия журналисти (соросоидните) са представени като някаква част от политическия процес, защото тичали към дома му в Банкя, докато го арестували. И тук като пример за соросоиден журналист (очевидно със заплата по-висока от депутатска) е намесено моето име. Тичала съм, видите ли, да гледам как го арестуват. Гледал ме, че съм била запъхтяна, щото тогава съм била дебела, а ся много съм тичала и съм отслабнала.

    Няколко неща по темата:
    Разбира се, че заплатата ми се е формирала от грантове в някакъв момент от журналистическата ми работа. Никога не съм вземала и една стотинка от онези държавни пари, които две правителства на Бойко Борисов раздаваха официално на медии по европейски програми (май бяха близо 60 млн.лева). Вземала съм заплата обаче с източник на средствата от САЩ. Нещо повече: точно докато работих за клона на американската “Свободна Европа” Борисов беше арестуван. И към Банкя тичах, защото вземах п а р и (американски), за да правя именно това - да отразявам политическите процеси в страната. Ако бившият премиер обвинява Вашингтон в някаква намеса посреЦтвом преса (щото заговори, че нещо трябва да се забранява) - да вземе да каже направо в прав текст, че американците са го поръчали.

    Тук нещо странично: всеки политик в тази държава трябва да изпитва истинска радост и облекчение ако докато го арестуват има журналисти, които да тичат, за да отразят тоя арест. Защото като гледам как убиват разни Нотариуси, изчезват хора с прякори като Еврото, гърмят кола на главен прокурор (ние нищо не знаем институционално за оня взрив, свързан с Гешев) - нищо чудно и политици да започнат да изчезват в тази мафиотизирана държава. В тоя смисъл: най-големият гарант за справедливост за тия хора (политиците) сме ние журналистите. Дори си спомням, че в жив ефир след арестите Севделина (ПР-ката на Борисов) именно на моето име нещо се опря, за да гарантира, че някаква информация е истинна. Цитира, че е говорила с мен. Хубаво е да се помнят тия неща. Защото ако почнат да ги арестуват без никой да ги отразява - тежко им.

    Сега, относно превръщането на журналистите в агитки и посочването на отделни имена. Да отговоря на колегите, които ми се обадиха и писаха - не, не се чувствам посочена за “отстрел”. Но има друго важно: от онази колегия, която задаваше въпроси и реагираше бързо не остана почти никой, който да работи и зад гърба си да има медия (а не подкаст), която да го защити. На рождения ден на Борисов преди години Миролюба и Генка с маневри бяха разкарани от Нова телевизия. Ясно е какво значи това, нали? Та, тая работа с посочваниците - рефлекс му е един вид.

    И още: намираме се в коренно нова ситуация, не е “още от същото, което знаехме от предишните управления на ГЕРБ”. Намираме се с в ситуация, в която те не се крият. Не просто не се крият - арогантно, нагло и безпардонно се говори за “соросоиден съд”, “соросоидни медии”. Вчера Борисов например каза, че “съдебната реформа е приключила”, а “ако Радев иска истината за Осемте джуджета и Нотариуса - да я изкара”. Демек - има “истина” за убийство (разбирате ли, бе - физически ликвидиран човек) и огромна схема за влияние в прокуратурата (за която има съмнения, че е част от нея Борислав Сарафов). И тая “истина” се знае от политици. Но те няма да я изкарат, защото не искат. Това стана ясно от думите на лидера на ГЕРБ. Щом има истина и няма да я изкарва, значи: на първо място я знае и на второ - му е все тая.

    И накрая: десета година каня Бойко Борисов за разговор-интервю. Защото това работят журналистите (нищо, че неговият опит с Хекимян сочи, че може да са партийни агитки). И това е интервю, за което бих тичала. Можем да тичаме даже заедно (мога да го свържа с чудния ми треньор) и после да направим нов жанр джогинг-интервю. А може и най-конвенционално интервю: аз питам, той отговаря. Няма да го даде, защото очевидно е: има “истини”, които не иска да разкрие. А тия истини включват дори физическо ликвидиране на хора.

    Коментар


    • Ако мога да кажа браво на киркорчовците, това е че не допуснаха дебелите слончета да станат премиери, наритаха ги и двата, независимо че единия си пееше- аз съм най-добрият премиер и ще бъда пак най добрият премиер.

      А е росиямирчо знаеш ли преди първия си мандат твоят гуру бб/ака байхуй, това според негов партньор радан кънев/ колко обещания раздаде и колко свърши?? Искаш ли да ти помогна
      Борисов – шампион по обещания


      От 184 клетви премиерът е изпълнил едва 13

      25.08.2011 | 17:09 ч. Обновена: 28.01.2025 | 15:58 ч. 904

      Снимка: БТА

      Премиерът и министрите от кабинета са изпълнили изцяло или частично около 10% от дадените от тях 400 обещания, отразени в медиите и регистрирани до момента на сайта Politikat.net.

      В процес на изпълнение са 30 на сто от обещанията на министрите, а 60% са неизпълнени.

      Проектът Politiкat.net започва преди една година и целта му е да проследява чрез медиите какви обещания дават управляващите в публичното пространство и какво се случва след това с тях.

      Премиерът Бойко Борисов е своеобразен шампион по обещания. На сайта са регистрирани 184 обещания на министър-председателя, от които 13 били изпълнени изцяло и частично, 30 – неизпълнени, и 71 били без движение.

      Коментар




      • И на същото място няколко години по късно

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
          Ето ситуацията с емиграцията. Видимо се вижда, че бедните към момента държави са имали най-голям процент от населението като емигранти. Също така видимо се вижда, че държавите с малко емигранти в момента са много по-богати от България и Румъния.
          Нашият "гениален" пчелар пак се изложи
          Оказва се, че не емиграцията, а робуването на русия е причина за бедността
          https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...PP)_per_capita
          Държава Емиграция БВП по ППС/глава
          България 25% 39 185
          Румъния 25% 47 204
          Латвия 30% 43 527
          Литва 30% 53 624
          Естония 20% 48 007
          Полша 15% 51 627
          Унгария 10% 46 807
          Словакия 10% 45 632
          Чехия 5% 59 210
          Хърватия 10% 48 811
          Словения 10% 58 150
          Last edited by barbaron; 06.02.2025, 13:44.

          Коментар


          • Ето ситуацията с емиграцията. Видимо се вижда, че бедните към момента държави са имали най-голям процент от населението като емигранти. Също така видимо се вижда, че държавите с малко емигранти в момента са много по-богати от България и Румъния.

            България 25% Германия, Великобритания, Испания Тежък, недостиг на работна ръка
            Румъния 20-25% Италия, Испания, Германия Подобен на България, но икономиката расте
            Латвия 30% Германия, Великобритания, Ирландия Тежка загуба на млади хора
            Литва 30% Великобритания, Германия, Скандинавия Сериозен демографски срив
            Естония 20% Финландия, Германия Загуба на квалифицирани кадри
            Полша 10-15% Германия, Великобритания Частично връщане на емигранти
            Унгария 5-10% Германия, Австрия Среден ефект, по-бавен растеж
            Словакия 5-10% Чехия, Германия Умерен ефект, но стабилна икономика
            Чехия 5% Германия, Австрия Привлича имигранти от Изтока
            Хърватия 10% Германия, Австрия, Италия Застаряване, недостиг на млади кадри
            Словения Малка Ниска емиграция Стабилна, добра икономика
            Русия Умерена Европа, САЩ, Израел Смесен – загуба на таланти, но имигранти от Централна Азия
            Украйна Много голяма (поради войната) ЕС, Русия (бежанци) Катастрофален ефект заради войната

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
              Благодарен съм на негодници като теб
              Благодарение на тях разбрах, че докато ги има, няма да има България
              и няма да мога да живея на по-малко от 2000 км от тях

              И тези които четат глупостите, които пишеш, и те ще са ти благодарни един ден
              Дааа, показа ли си зъбите?

              Не стига че открадна пари от държавата, не стига че останалите в България имахме тежък живот заради тебе, но и сега наричаш българите НЕГОДНИЦИ. Не те ли е срам? Нямаш ли капка съвест? И каква е тази наглост там от топлото си местенце да ни учиш как ще живеем тука в България и кого ще избираме да ни управлява?

              А тези, които четат моите "глупости", мислят същото като мене, но са достатъчно тактични да не ви го казват в очите.

              Между другото продължаваш да си длъжник на тази държава. Нямаш ли някакво намерение да си върнеш дълговете, или отново ще започнеш да псуваш и да обиждаш хората, които ти осигуриха луксозен живот за тяхна сметка.
              Last edited by Mateev; 05.02.2025, 23:24.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                Да, така е, и ще трябва да се направи, но това ще е след дъжд качулка. Нанесените от вас щети са НЕВЪЗРВАТИМИ - България е най-бедната страна в ЕС.

                От тука нататък говорим само за добри пожелания, но забележи кой ги дава - КРАДЕЦА, КОЙТО ОТКРАДНА ПАРИТЕ И НАЦИОНАЛНОТО БЛАГОСЪСТОЯНИЕ НА ОСТАНАЛИТЕ В БЪЛГАРИЯ БЪЛГАРИ.

                А защо не дадеш друга, малко по-справедлива идея?
                Например всеки един емигрант да се задължи да преведе на България сумата от 100 000 EUR.
                Благодарен съм на негодници като теб
                Благодарение на тях разбрах, че докато ги има, няма да има България
                и няма да мога да живея на по-малко от 2000 км от тях

                И тези които четат глупостите, които пишеш, и те ще са ти благодарни един ден

                Коментар


                • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                  Вместо да се обвиняват емигрантите, по-конструктивно би било да се фокусираме върху създаването на условия, които да насърчат завръщането на българите и да привлекат чуждестранни инвестиции и таланти.
                  Да, така е, и ще трябва да се направи, но това ще е след дъжд качулка. Нанесените от вас щети са НЕВЪЗРВАТИМИ - България е най-бедната страна в ЕС. Българите в България ИЗСТРАДАХА вашето благополучие.

                  От тука нататък говорим само за добри пожелания, но забележи кой ги дава - КРАДЕЦА, КОЙТО ОТКРАДНА ПАРИТЕ И НАЦИОНАЛНОТО БЛАГОСЪСТОЯНИЕ НА ОСТАНАЛИТЕ В БЪЛГАРИЯ БЪЛГАРИ.

                  А защо не дадеш друга, много по-справедлива идея?

                  Например всеки един емигрант да се задължи да преведе на България сумата от 100 000 EUR, за да си върне дълга към България. Така в страната ще постъпят 200 милиарда EUR и с тези пари наистина вече ще я направим едно много по-добро място за живот.
                  Last edited by Mateev; 05.02.2025, 23:09.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                    Политическата нестабилност в България след падането на комунизма през 1989 г.
                    допринася значително за масовата емиграция по няколко начина:
                    Да, това е така, но предателството на емигрантите допълнително влоши и без това лошото състояние на държавата. Така че не се опитвай да си търсиш оправдания, защото такива няма. Когато фактите (парите) говорят, и Боговете мълчат.

                    Коментар


                    • Наивен ИИ
                      Говори за "създаването на условия, които да насърчат завръщането на българите" на
                      индивиди, които се интересуват само как да откраднат повече
                      ----------------------
                      Твърдението, че емигрантите са "ограбили" България, е силно преувеличено и опростено. Емиграцията е сложен процес с разнообразни икономически и социални последици, както положителни, така и отрицателни.

                      Негативни аспекти на емиграцията:
                      - Загуба на квалифицирана работна сила ("изтичане на мозъци")
                      - Намаляване на работоспособното население
                      - Потенциално намаляване на данъчните приходи

                      Положителни аспекти:
                      - Парични преводи от емигранти към роднини в България
                      - Придобиване на нови умения и опит, които могат да бъдат полезни при евентуално завръщане
                      - Намаляване на натиска върху социалната система в краткосрочен план

                      Важно е да се отбележи, че емиграцията е само един от многото фактори, влияещи върху икономическото развитие на страната. Други важни аспекти включват вътрешната политика, инвестициите, образованието и глобалните икономически тенденции.

                      Вместо да се обвиняват емигрантите, по-конструктивно би било да се фокусираме върху създаването на условия, които да насърчат завръщането на българите и да привлекат чуждестранни инвестиции и таланти.

                      Коментар


                      • Политическата нестабилност в България след падането на комунизма през 1989 г.
                        допринася значително за масовата емиграция по няколко начина:


                        Отваряне на границите
                        Рухването на комунистическия режим през 1989 г. бележи решаващ обрат за България, тъй като тя:

                        1. Позволи на българите да пътуват свободно за първи път от десетилетия насам
                        2. Премахна предишните ограничения за емиграция

                        Тази внезапна свобода на движение позволи на голям брой българи да напуснат страната в търсене на по-добри възможности в чужбина.

                        Икономически сътресения
                        Преходът от централно планирана към пазарна икономика през 90-те години на ХХ век доведе до сериозна икономическа нестабилност:
                        • - Появи се широко разпространена безработица, която достигна 70 000 души до края на 1990 г.
                        • - Страхът от нарастващата безработица накара мнозина да потърсят възможности за работа в други държави
                        • - Нестабилната икономическа ситуация засили икономическия характер на емиграцията
                        Политическа несигурност
                        Политическият пейзаж в България остава неспокоен през 90-те години и след това:
                        • - Първите демократични избори през 1990 г. бяха спечелени от преименуваната комунистическа партия, което предизвика разочарование сред мнозина, особено сред младите хора
                        • - Непрекъснатите политически промени и липсата на стабилно управление допринесоха за чувството на несигурност относно бъдещето на страната
                        Вълни на емиграция
                        Тези фактори доведоха до няколко значителни вълни на емиграция:
                        • 1. През 1989 г. приблизително 218 000 българи напускат страната, което е най-високата емиграционна вълна след падането на комунизма
                        • 2. През 1990 г. емигрират още 88 000 души, водени от влошаващите се икономически условия и политическото разочарование
                        • 3. Смята се, че до началото на 2000 г. България са напуснали между 600 000 и 700 000 души
                        Дългосрочно въздействие
                        Политическата нестабилност и нейните последици имат дълготрайно въздействие върху демографските показатели на България:
                        • - Между 2,8 и 3,5 милиона граждани са емигрирали, без да се завърнат, от началото на политическия преход
                        • - Населението на България е намаляло от 8 987 000 души през 1989 г. на 6 981 047 души през 2019 г., главно поради емиграцията
                        В заключение, политическата нестабилност след падането на комунизма в България създаде перфектна буря от фактори - включително отворени граници, икономическа несигурност и политическо разочарование - които доведоха до масова емиграция през следващите десетилетия, променяйки из основи демографския пейзаж на страната.


                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                          Не сменяй темата. Че народа ни гласува пет за четири (както и живее) е факт, но какво ще кажеш за 18-те милиарда дупка, които ни беше завещал Кокорчо??

                          И кой пусна Теменужка-Мила Дружка да е МинФин, при положение, че тя може да отговаря максимум за ксерокса в деловодството?
                          Пак повтарям - ПП-ДБ изтекоха в канализацията. Не искам да ги чувам и виждам в следващите 4 години. А това че бесните кучета лаят не пречи на кервана да си върви.

                          ПП: С такъв малоброен електорат никога, повтарям НИКОГА повече няма да влезете във властта. Каквото досега сте крали, това и ще си ви остане. Ноооооо има още нещо - във властта не знам, но в затвора май ще влязат доста хора. Честито или по-скоро Моите съболезнования.
                          Last edited by Mateev; 05.02.2025, 22:09.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                            Просто Киро и Асен изтекоха в канализацията. Не е важно какво си мислиш ти, а какво си мисли народа и това нагледно е показано в последното социологическо проучване. Електората на ПП-ДБ ги напуска и се прехвърля към ГЕРБ. Към днешна дата ГЕРБ има повече от 2 пъти по-голям електорат от ПП-ДБ. Ако не вярваш, сметни си го сам ...

                            Не сменяй темата. Че народа ни гласува пет за четири (както и живее) е факт, но какво ще кажеш за 18-те милиарда дупка, които ни беше завещал Кокорчо??

                            И кой пусна Теменужка-Мила Дружка да е МинФин, при положение, че тя може да отговаря максимум за ксерокса в деловодството?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                              Това не остаря добре.

                              ГЕРБ така и не намериха финансист за толкова години и подозирах, че накрая Асен Василев ще се окаже прав.

                              Хубаво е, че държавата има пари.
                              Лошото е, че сега я управляват истерични крадци, които с едната ръка прибират, с другата пелтчат как "Кирчо и Кокорчо откраднаха трилиони". А предстои пазаруване на учители и МВР-чантаджии ...

                              ... и то с парите на Асен.
                              Просто Киро и Асен изтекоха в канализацията. Не е важно какво си мислиш ти, а какво си мисли народа и това нагледно е показано в последното социологическо проучване. Електората на ПП-ДБ ги напуска и се прехвърля към ГЕРБ. Към днешна дата ГЕРБ има повече от 2 пъти по-голям електорат от ПП-ДБ. Ако не вярваш, сметни си го сам ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Сбогом Еврозона. Кокорчо заби нож в гърба на целия български народ с този дефицит от 9% (18 милиарда). Най-големите измзмници ПП-ДБ затриха България. С такъв дефицит от 9% преди години Гърция изпадна в състояние на фалит.
                                Това не остаря добре.

                                ГЕРБ така и не намериха финансист за толкова години и подозирах, че накрая Асен Василев ще се окаже прав.

                                Хубаво е, че държавата има пари.
                                Лошото е, че сега я управляват истерични крадци, които с едната ръка прибират, с другата пелтчат как "Кирчо и Кокорчо откраднаха трилиони". А предстои пазаруване на учители и МВР-чантаджии ...

                                ... и то с парите на Асен.

                                Коментар

                                Working...
                                X