Първоначално изпратено от mitko2848
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Политика в България
Collapse
X
-
- 2 Харесвания
-
Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнениеИ ко Шенген по въздух, ако приберем афганистанци и сирийци и се чудим какво да ги правим.
Айде без Шенген по въздух.
А охраната на границата си е нужна. Оня ден главния секретар на МВР спомена, че са имали дни в които хващат по над 1000 мигранти във вътрешността на страната. Баси разградения двор. То и за нас кофти тоя поток да се движи - то си а бетер нашествие.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение
Тук няма противоречие. Може да ти повишават заплатата, а да си болен от рак
- 3 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
...как България настигала по стандарт Западна Европа, но същевременно загивала..
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
Щях да те питам как сравняваш икономиките на два авторитарни етатистки режими със затворена планова социалистическа икономика. Какви са ти данните, статистиките. Ще е супер забавно ако е по обем на производството.
... и тога се сетих, че си с историческо "образование". Подобни познания служат единствено за оправдание на икономистите, че има и по-зле от тях.. Хем си соц носталгик, хем си инвеститор в американски компании
. Нямам нерви да се опитвам да ти обяснявам нещо логично, защото при теб логика няма
. Периода от 89 година е съвсем скорошен, имаш данни за страните колкото искаш IMF, Would Bank........можеш да ги сравниш по каквито искаш показатели.
- 3 Харесвания
Коментар
-
И ко Шенген по въздух, ако приберем афганистанци и сирийци и се чудим какво да ги правим.
Айде без Шенген по въздух.
А охраната на границата си е нужна. Оня ден главния секретар на МВР спомена, че са имали дни в които хващат по над 1000 мигранти във вътрешността на страната. Баси разградения двор. То и за нас кофти тоя поток да се движи - то си а бетер нашествие.
- 3 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
Никога в своята история икономиката на България не е била по- голяма от тази на Турция и Гърция взети заедно камо ли пък по времето на соца. В днешно време има интернет, данни, статистика..... не е толкова лесно да лъже човек
... и тога се сетих, че си с историческо "образование". Подобни познания служат единствено за оправдание на икономистите, че има и по-зле от тях.
Коментар
-
Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнениеНикога в своята история икономиката на България не е била по- голяма от тази на Турция и Гърция взети заедно камо ли пък по времето на соца. В днешно време има интернет, данни, статистика..... не е толкова лесно да лъже човек
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнениеНякои страни, като Algérie, Arménie, Australie, Bulgarie, Congo, Dominique, Égypte
забраняват на лица с второ гражданство да се кандидатират
на парламентарни, президентски и дори общински избори.
Във Франция след придобиването на гражданство чрез натурализация или брак е имало период, през който лицето не е имало право да гласува и да се кандидатира за избори, както и достъп до определени работни места - десет години според закона от 1889 г., пет години по-късно.
През 1938 г., освен забраната натурализираните граждани да бъдат избирани, те получават и забрана да гласуват в продължение на пет години.
Този период, заедно с други форми на дискриминация
спрямо натурализираните граждани, е отменен през 1973 г.
(Закон от 9 януари 1973 г.) и 1983 г.
Въпреки това, засега нямам намерение да се кандидатирам ...
- 1 like
Коментар
-
Според разпоредбата на чл. 110 от предишната Конституция министри могат да бъдат само български граждани, които отговарят на условията за избиране на народни представители, тоест, такива без двойно гражданство.
Тези разпоредби на Конституцията бяха приети от депутатите от Великото народно събрание през 1991 г. с очевидна политическа цел – да изключат от предизборното състезание „външните българи“ – лицата, които към онзи момент бяха живели като политически изгнаници в чужбина и имаха както българско, така и чуждо гражданство. Основни техни застъпници бяха депутатите от БСП по очевидни политически причини. Към онзи момент обаче противоречията на тези разпоредби с международното право по правата на човека не бяха така очевидни каквито са днес.
Чл. 65, ал. 1 от Конституцията, както и няколко други конституционни и законови разпоредби доведоха до това, няколко месеца след ратифицирането от парламента през 2005 г. на Европейската конвенция за гражданството на Съвета на Европа (ЕКГ) България да заяви резерва, обявявайки, че няма да прилага член 17, т. 1 от конвенцията според която гражданите на държава - страна по конвенцията, притежаващи друго гражданство, трябва да имат на територията на тази държава - страна по конвенцията, в която пребивават, същите права и задължения като останалите граждани на тази държава - страна по конвенцията. Тази резерва се отнася както до забраната за кандидатиране на лица с двойно гражданство за народни представители, така и до други разпоредби на Конституцията и законодателството, гарантиращи права, които могат да бъдат упражнявани само от лица с едно, българско, гражданство.
Въпреки резервата на България към ЕКГ, днес всякакви законови ограничения в избирателните права, както тези, свързани с двойното гражданство, така и няколко други, са в очевидно противоречие с други действащи международни стандарти по правата на човека, а някои от тях вече доведоха до осъждания на България от Европейския съд по правата на човека (ЕСПЧ).
- 1 like
Коментар
Коментар