IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    До Kris_ & Arana
    Мили хора, признал съм ви за достойни и читави в лично общуване. Не ме огорчавайте, моля.
    Ако ме уважавате, ще престанете да се карате публично. Можете да спорите, да НЕ СЕ съгласявате с доводи и аргументи и т.н. но, всяка лична нападка от единия към другия, считано от 01.06.2023 (не възразявам НА ЛИЧНИ да си пишете на воля и след това), ЩЕ ТЪЛКУВАМ КАТО ЛИЧНА ОБИДА.
    Тая ми говори за заблуда, необразованост, неукост, наивност, а на другия ден бръщолеви за някакво гражданско общество, което е подкрепено от Пъпъто на пъпътата грабнал вълната на лумпените, който се връща от последния си контакт на четири крака с фон дер Лайнен зад него.
    Както съм казвал вече историята многократно е показвала, че масите остават винаги най-излъгани. Как да е. Истанцата обаче ръси акъл и слага в калъпи всичко що е непопулярно мнение.
    Last edited by Kris_; 30.05.2023, 22:38.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

      Без база няма как да се гради стабилна постройка.

      Кой разбрал, разбрал.

      Почне ли някой да ми дрънка, че формалното образование нямало смисъл, знам, че пред мен стои ограничен среднист. С ограничено мислене.

      От мен толкоз.
      Я кажи в образователната система ли са се научили тез ора?
      Май май няма и 1% значение тя.
      Единственото за което помага е отвращението което ще изпиташ, евентуално да уцелят твоята любов и да я разрушат. Аз се отказах от математиката като не намериха пари да ме пратят на международна олимпиада в Стамбул (не на пичковци) и пратиха само титулярите.
      Рекох си кво се занимавам с глупости дето няма 1000лв да отида да си премеря силите !?!?!?!
      Примирих се че след всяко 1-во място ми даваха химикалче, несесерче, чантичка, калкулатор ама и за международно ниво да НЯМА НИЩО е не мерси.
      1000 пъти по добра е системата майстор-чирак или по модерному ментор. И причината е че преподавателите не чинат или нищо не зависи от тях
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        От ден първи е кристално ясно, че харвардците от дън душа неистово мразят българите. Някаква патология има. Дори американските ни господари се отнасят с повече човещина.
        Тези двамата от ПП, ТОТАЛНО СЕ КОМПРОМЕТИРАХА.
        НИТО ГРАМ УВАЖЕНИЕ ЗА ТЯХ.
        Правителство с техен мандат, е също предварително компрометирано.

        Коментар


        • До Kris_ & Arana
          Мили хора, признал съм ви за достойни и читави в лично общуване. Не ме огорчавайте, моля.
          Ако ме уважавате, ще престанете да се карате публично. Можете да спорите, да НЕ СЕ съгласявате с доводи и аргументи и т.н. но, всяка лична нападка от единия към другия, считано от 01.06.2023 (не възразявам НА ЛИЧНИ да си пишете на воля и след това), ЩЕ ТЪЛКУВАМ КАТО ЛИЧНА ОБИДА.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


            С всеки изминал ден се убеждавам, че ПП са по-зле (по-голямо зло) и от Възраждане даже.

            От ден първи е кристално ясно, че харвардците от дън душа неистово мразят българите. Някаква патология има. Дори американските ни господари се отнасят с повече човещина.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

              Не. Разказвай.
              ИЗХОД ИМА .
              Трябва ПРЕДИЗБОРНО да се вижда с какъв морал и намерения СЕ КАНДИДАТИРАТ.
              Пишат, подписват, заверяват нотариално и изпращат до ЦИК с обратна разписка една декларация (за текста - после) и, в дните преди изборите, заедно с плакатите, разлепят нея със заснета разписката за получаване. (Така, виждаме, дали са подписали, дали Е редовно заверена и кога декларацията е пристигнала и входирана в ЦИК ). И после, гласуваме за хора с декларации.
              Текстът е нещо от вида:
              Аз, Иван Иванов Иванов, от гр.... И еди-кой си избирателен район, като се кандидатирам за нар пеедставител, декларирам, че:
              1.Веднъж и невъзвратимо, снемам от себе си имунитета и разрешавам извършване на следствени действия в мой адрес.
              2.Декларирам че, в случай на установени И ДОКАЗАНИ корупция, престъпления от общ характер, злоупотреба с власт, бездействие с власт по време на мандата (ако бъда избран), достатъчни за моето отзоваване 10, 15, до 20 % подписи от избирателите ми в моя избирателен район.
              3. След събиране и проверка на подписите, в едноседмичен срок, свалям от себе си депутатските си пълномощия и
              4. Призовавам ЦИК да посочи за моята замяна следващия по брой гласове кандидат от моя избирателен район.
              ,
              ...нещо такова.
              Така, се вижда с просто око, кой наистина влиза да НИ служи и кой има задни мисли.
              Декларацията, НЕ ИЗИСКВА конституционни промени.
              Тя изгаря "мостовете" и прави така, щото на кандидата, да му "пари под краката" и го мотивира да си върши работата.
              НЕ ПОСЯГА на привилегиите на народния представител, предназначени да улеснят работата му, нито на неговото заплащане (ако си я върши).
              Действа и в настоящото законодателство.
              Явява се инструмент за отзоваване, за избягване действие по който, човекът понася незабавно МИНИМУМ морална отговорност.
              Липсата на подпис означава че, човекът (който НЕ Я Е ПОДПИСАЛ) отива за всичко друго но, не да служи на избирателите си и не е чист.
              Прочее, когато преди години повдигнах въпроса във форума на STS Solar на габровския търговец инж. Росимир Станчев Матеев (да, ТОЗИ СЪЩИЯ, ДЕТО ТУК УЖ МЕ БИЛ "БЛОКИРАЛ"!) Той ми написа в отговор (цитирам по памет та, ако случайно, пропусна нещо, моля за прошка):
              Корупцията е необходимо зло. Ако я премахнат, тогава кой ще иска да управлява държавата?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                С курсче в софтуни, нали?

                За днес времето ми за забавление изтече. Лека вечер.
                Тц, бабо (висша уважителна форма), пак не си в правилната посока и пак си проявяваш предразсъдъците. ЕГН-то си казва тежката дума.

                П.П. - На тея хич не съм им фен особено, но поне правят нещо полезно за България за разлика от испанските паяци.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                  Еба ти мисленето пък ти вадиш. Като почнете с хиперболите, равни нямате.
                  Иска ли се да имах основания за оптимизъм като твоя но...Дълго си живяла настрани и се питам, дали не си пропуснала редица изменения тук. НИКАК не са добре нещата. За жалост.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бъpзоходко Разгледай мнение

                    Хи хи хи. Сиренце, доматчета, лучец, чесанче. тва ли са ви дертовете!?!?!?!?
                    Държавата се разпада пред очите ви. Всеки е срещу всеки. Президента разтяга тесните си правомощия като ластик. Кандидат премиера, му стои мисрно като новобранец в казармата докато старото се чуда дали да му бие една "мастика" щот е със шапка или да му бие една "мастика" щот е без шапка.
                    След успешното изчегъртване на модела "Борисов" на бял свят се показа модела "Радев", който май втрещи всички.
                    Вчерашната заел юначна поза и с Тарас Булбовска решимост, Радев закла собственото си уродливо отроче - ПП.
                    Ход повече от гениален. Само на супер гениален политик може да му хрумне да създаде такова политическо квазимодо като ПП и след това да си вдигне рейтинга до небето, като го унижи и съсече публично.
                    Или може би действащото лице не е чак толкоз гениално ами публиката, омаяна от медийни клакьори, толкоз е изключила съзнанието си, че се възторгва от всякакви нелепи ала-бали.
                    След вчерашното връчване на мандата може да се каже, че ако ПП са шарлатани, то създатекля им Румборак е архишарлатанин. А какъв е надзираващия го агент Майстора не съм в състояние да степенувам. Помогнете м!
                    Честно казано преди 3 години когато президента излезе и размаха юмрука "Мутри вън" не очаквах чак толкова голяма каша да стане.

                    Обаче в момента положението е всеки срещу всеки и перспективите изглеждат все по-зле и по-зле.

                    Като даже се чудя кое най-голямото зло.

                    С всеки изминал ден се убеждавам, че ПП са по-зле (по-голямо зло) и от Възраждане даже.

                    Ще минат още години в предсрочни избори преди да се излъчи някакво правителство, което да свърши там нещо полезно. Щото в момента всичко е на самотек.


                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение
                      Айде пак разводняваме темата. Представял съм се където и когато е трябвало или съм поискал. Който си спомня може да те светне. Остави любимия ти ad hominem, ами кажи теорийките, защото може да се окажат не теории, а факти, но както знаем ти си "НЕ" заблудената и "НЕ" наивната, а не аз. Мен другите бръмбари в главата ти не ме интересуват. Да пасат кравешките таковата в Иберията.

                      П.П. - Че аз вече го казах, има само тесен кръг от специалисти, за които е задължително да са минали или да имат някаква определена академична степен образование, аре чакам ги да започват да се смеят.
                      С курсче в софтуни, нали?

                      За днес времето ми за забавление изтече. Лека вечер.

                      Коментар


                      • Между другото, любимата ти Йелън видя ли как мазно излъга нарочно?
                        А може и да е толкова бутафорен капацитет, че наистина да си е повярвала.
                        Last edited by Kris_; 30.05.2023, 21:00.

                        Коментар


                        • Точно защото знам какво се учи в университети и съм го учил съм наясно и не си правя илюзии, че това е учене. В най-добрия случай може да се нарече зубрене и не те подготвя за нищо, даже ти прекъсва мисловния процес с всичките набити програми, които се почват още от първи клас.
                          Целта е да подготвят такива каквито са угодни на силните на деня, особено такива кадри, които после се реализират и могат да влияят на масите чрез държавни или важни частни институцийки, точно каквито са Йелън и Сталинка.
                          И пак изместваш темата.

                          Но видно няма да ми кажеш кои са теориите и кои са фактите, понеже ги бъркаш двата щата.
                          Радвам се, че поне това го изяснихме.
                          Last edited by Kris_; 30.05.2023, 22:09.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение
                            Айде пак разводняваме темата. Представял съм се където и когато е трябвало или съм поискал. Който си спомня може да те светне. Остави любимия ти ad hominem, ами кажи теорийките, защото може да се окажат не теории, а факти, но както знаем ти си "НЕ" заблудената и "НЕ" наивната, а не аз. Мен другите бръмбари в главата ти не ме интересуват. Да пасат кравешките таковата в Иберията.

                            П.П. - Че аз вече го казах, има само тесен кръг от специалисти, за които е задължително да са минали или да имат някаква определена академична степен образование, аре чакам ги да започват да се смеят.
                            Без база няма как да се гради стабилна постройка.

                            Кой разбрал, разбрал.

                            Почне ли някой да ми дрънка, че формалното образование нямало смисъл, знам, че пред мен стои ограничен среднист. С ограничено мислене.

                            От мен толкоз.

                            Коментар


                            • Айде пак разводняваме темата. Представял съм се където и когато е трябвало или съм поискал. Който си спомня може да те светне. Остави любимия ти ad hominem, ами кажи теорийките, защото може да се окажат не теории, а факти, но както знаем ти си "НЕ" заблудената и "НЕ" наивната, а не аз. Мен другите бръмбари в главата ти не ме интересуват. Да пасат кравешките таковата в Иберията.

                              П.П. - Че аз вече го казах, има само тесен кръг от специалисти, за които е задължително да са минали или да имат някаква определена академична степен образование, аре чакам ги да започват да се смеят.
                              Last edited by Kris_; 30.05.2023, 20:11.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение
                                Ами не, като се пише от различно устройство грешки се допускат постоянно, ама една баба може и да не знае що е то BYOD и какво отражение има в ежедневието, а разводняването на темата с отбягването на въпросчетата са твой прерогатив. Не каза нищо за теорийките. Какво мислят сънародничката Сталинка, която 2020 плашеше старите хора да не се виждат с внуците си, а тя се радваше на своите и радостно публикуваше снимки с тях. Толкова мила женичка.
                                Тошко може да извади инженерна диплома и патентовани изобретения плюс военна подготовка и пише правилно независимо от “устройството”

                                Миро вади езикова гимназия и правна диплома и пише правилно независимо от ползваното устройство.

                                Момчетата и момичетата от темите за публичните акции до един са или икономисти, или инженери или програмисти. Те си гледат портфейлите и не се занимават с глупости и общи приказки.

                                Дъри е физик и разбира от имоти.

                                Българският лев е много добре квалифициран и рядък наш специалист по медицина.

                                Кажи на всичките тези хора, че формалното образование не е важно и ще ти се смеят до утре. Единият даже всичко е зарязал именно, за да образова максимално добре детето си.

                                Ти кой си точно?
                                Last edited by Arana; 30.05.2023, 20:09.

                                Коментар

                                Working...
                                X