IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

    Защото нямаше изявлена такава партия. БСП подкрепяше поне доскоро членството в ЕС, има евродепутати, а бившия й председател е шеф на ПЕС.
    Атака можеше да бъде фактор, но Волен полудя или почна да предрусва и беше заклеймен като пияница и шмъркач.

    Костя - обратното. Висок, слаб, винаги с костюм, представя се с докторската си степен, бивш уредник на музей, говори много бавно, уверено и спокойно, много натиска на социалните мрежи и казва на хората, каквото искат да чуят.
    Не го мисли Костадинов за прост и, че ще изкара България от ЕС.Просто привлича електорат .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

      И що тогава не сме напуснали ЕС и НАТО и не сме влезли в съюз с Русия?Защо българите избират партии, които са за ЕС и НАТО?
      В Библията е казано:"По делата ще ги познаете".
      Защото нямаше изявлена такава партия. БСП подкрепяше поне доскоро членството в ЕС, има евродепутати, а бившия й председател е шеф на ПЕС.
      Атака можеше да бъде фактор, но Волен полудя или почна да предрусва и беше заклеймен като пияница и шмъркач.

      Костя - обратното. Висок, слаб, винаги с костюм, представя се с докторската си степен, бивш уредник на музей, говори много бавно, уверено и спокойно, много натиска на социалните мрежи и казва на хората, каквото искат да чуят.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

        Излез си малко от балона. Огромна част от българите смятат, че англичаните гладуват, немците ходят с ушанки и шалове вкъщи, а в Русия бензина, храните и комуналните услуги са почти безплатни, гейове няма, всички имат по една членка на Серебро за жена, а страната се развива с невиждани темпове.
        И като тръгнеш да спорим - ставаш наглосакс, рептил, соросоид и еероджендър.
        Русия губи войната в Украйна, но определено печели войната в България.
        И що тогава не сме напуснали ЕС и НАТО и не сме влезли в съюз с Русия?Защо българите избират партии, които са за ЕС и НАТО?
        В Библията е казано:"По делата ще ги познаете".

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение
          ПичУвИ и п(т)ички, аз с темата „политика” в този форум приключих.

          Приятно списване на всички!
          Ден до пладне!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
            Ахахахахаа, Петре, кефиш ме. Десет часа по-късно, същия този парапет беше наврян на Тиквун в ...... и май почна да му харесва. Що така бе, Петре? Чакам да дадеш отзиви от централата, дали парапета ще бъде одобрен. Според мен - ДА!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

              Ами Чили при Пиночет разцъфтя. По принцип ситуацията в България изобщо не е зле икономически и социално,като големият проблем е корупцията във властта. Ако има честен човек президент,който ограничи корупцията и не работи за определени кръгове, то нещата още повече ще се подобрят. Пък ако не се справя-чао и да идва следващият.Така че президентска република е най-добрият вариант за България.
              А Аржентина с Перон фалира. Още не могат да се възстановят. Тънка е работата с диктаторите.....положителен един от 100....и то не за много дълго.
              ​​​​​​

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                На какво основание България ще бъде изхвърлена от ЕС?Ако това имаш предвид под Европа. Щото от Европа няма как да ни преместят в друг континент.
                Друг въпрос е,че няма толкова много глупаци в България, които да искат сближаване с Русия и късане на връзките с ЕС и НАТО.Дори и Възраждане не биха го направили. Истина е,че в България има някакви русофилски настроения сред част от населението, но това в никакъв случай не означава, че повечето от тия хора искат напускане на ЕС и НАТО и съюз с Русия.
                Излез си малко от балона. Огромна част от българите смятат, че англичаните гладуват, немците ходят с ушанки и шалове вкъщи, а в Русия бензина, храните и комуналните услуги са почти безплатни, гейове няма, всички имат по една членка на Серебро за жена, а страната се развива с невиждани темпове.
                И като тръгнеш да спорим - ставаш наглосакс, рептил, соросоид и еероджендър.
                Русия губи войната в Украйна, но определено печели войната в България.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                  Хм, не мисля.

                  То понеже “на мач в агитките” никой не ще да ходи дотам сме я докарали.

                  Пускам ти моята прогноза до 10ти юни.

                  Кабинет ще има. С каквото разполагаме, с това работим.

                  Пттам насетне пак следва да се наблюдава.
                  За мен е обратното, понеже само гледаме мача в агитките, за това дотам сме я докарали. Сега незнам доколко си ходила на мач в агитка и дали се разбираме напълно.
                  Моята прогноза: избори....най-късно с местните.
                  Можеше да има правителство, но Баце трябваше да си даде имунитета тази сутрин....утре вече ще е късно. Шут в гъза на Киро, Асен, Лорер и Рашков и.....имаше нЕкаква надежда. Не че останалите са цвете, ама други засега н Е м а.
                  А народа?...Остава отново да чака Крали Марко.....е реалният исторически образ се оказа разбойник, съюзник на османците.....ама пък колко красиво е описан в книгите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

                    Президентска Република в България би трябвало да ви е ясно , че ще е тип Русия , Турция не тип Франция особено оглавявана от военен може да влезем в сценарии на латиноамериканси диктатури от 70 -те.
                    Разбира се , масата в началото ще я приеме възторжено.
                    В последствие ще се ,,берат плодовете,, дългосрочно защото връщане на зад няма да има вероятно поне за нашето поколение.
                    Ами Чили при Пиночет разцъфтя. По принцип ситуацията в България изобщо не е зле икономически и социално,като големият проблем е корупцията във властта. Ако има честен човек президент,който ограничи корупцията и не работи за определени кръгове, то нещата още повече ще се подобрят. Пък ако не се справя-чао и да идва следващият.Така че президентска република е най-добрият вариант за България.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                      Кабинет ще има, защото няма друг вариант. ГЕРБ не понасят ПП-ДБ и ПП-ДБ не понасят ГЕРБ.
                      Но шести избори поред ще доведат до още по-ниска избирателна активност и поне 15% за Костя. А Радев вероятно така или иначе подготвя своя партия, поучил се от провала на БВ.
                      Аз нямам против президентска република, тъй като очевидно сегашния модел (25% провинциален феодализъм, зърнари и асфалтаджии, 25% съюз с Русия ще е супер, 25% умнокрасивитет и 25% други) просто зацикли. Почти няма преливане от едната група в другата и резултатите всеки път са сходни, освен по 1-2%, които "Възраждане - обещаваме ви всичко" събира от БСП и от негласуващите.

                      Драмата е, че ако например Радев получи повече власт, изхвърлянето ни от Европа може да стане по-бързичко.
                      На какво основание България ще бъде изхвърлена от ЕС?Ако това имаш предвид под Европа. Щото от Европа няма как да ни преместят в друг континент.
                      Друг въпрос е,че няма толкова много глупаци в България, които да искат сближаване с Русия и късане на връзките с ЕС и НАТО.Дори и Възраждане не биха го направили. Истина е,че в България има някакви русофилски настроения сред част от населението, но това в никакъв случай не означава, че повечето от тия хора искат напускане на ЕС и НАТО и съюз с Русия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                        Кабинет ще има, защото няма друг вариант. ГЕРБ не понасят ПП-ДБ и ПП-ДБ не понасят ГЕРБ.
                        Но шести избори поред ще доведат до още по-ниска избирателна активност и поне 15% за Костя. А Радев вероятно така или иначе подготвя своя партия, поучил се от провала на БВ.
                        Аз нямам против президентска република, тъй като очевидно сегашния модел (25% провинциален феодализъм, зърнари и асфалтаджии, 25% съюз с Русия ще е супер, 25% умнокрасивитет и 25% други) просто зацикли. Почти няма преливане от едната група в другата и резултатите всеки път са сходни, освен по 1-2%, които "Възраждане - обещаваме ви всичко" събира от БСП и от негласуващите.

                        Драмата е, че ако например Радев получи повече власт, изхвърлянето ни от Европа може да стане по-бързичко.
                        Президентска Република в България би трябвало да ви е ясно , че ще е тип Русия , Турция не тип Франция особено оглавявана от военен може да влезем в сценарии на латиноамериканси диктатури от 70 -те.
                        Разбира се , масата в началото ще я приеме възторжено.
                        В последствие ще се ,,берат плодовете,, дългосрочно защото връщане на зад няма да има вероятно поне за нашето поколение.
                        Last edited by Майстора233; 31.05.2023, 10:03.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                          Хм, не мисля.

                          То понеже “на мач в агитките” никой не ще да ходи дотам сме я докарали.

                          Пускам ти моята прогноза до 10ти юни.

                          Кабинет ще има. С каквото разполагаме, с това работим.

                          Пттам насетне пак следва да се наблюдава.
                          Кабинет ще има, защото няма друг вариант. ГЕРБ не понасят ПП-ДБ и ПП-ДБ не понасят ГЕРБ.
                          Но шести избори поред ще доведат до още по-ниска избирателна активност и поне 15% за Костя. А Радев вероятно така или иначе подготвя своя партия, поучил се от провала на БВ.
                          Аз нямам против президентска република, тъй като очевидно сегашния модел (25% провинциален феодализъм, зърнари и асфалтаджии, 25% съюз с Русия ще е супер, 25% умнокрасивитет и 25% други) просто зацикли. Почти няма преливане от едната група в другата и резултатите всеки път са сходни, освен по 1-2%, които "Възраждане - обещаваме ви всичко" събира от БСП и от негласуващите.

                          Драмата е, че ако например Радев получи повече власт, изхвърлянето ни от Европа може да стане по-бързичко.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Да, мила. И това ме натъжава. И Двамата, сте хубави хора (повярвай ми) и много по-полезно ще е са спорите но, да не стигате до крайности. Затова, се и обръщам към двама ви. МОЛЯ Kris_ също да ме чуе и да овладеем ситуацията. Истинските врагове само доволно потриват ръце, като гледат раздори в лагера на добрите.
                            Дайте си време и ще оцените, колко наистина читави сте и двамата. Дори и да не споделяте едни и същи възгледи по всичко. Мен, например (завършил някакъв посредствен ВУЗ някъде в СССР), изобщо не ме вълнуват формалните образования на хората. Човек прави, каквото може, а кетап само отваря врати, без сам да работи. Турете му пепел.
                            Мир и на двама ви.
                            Остави това. По отношение на другата ти идея. Добра, но неприложима към настоящия зверилник. Уви.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от бай Митьо Разгледай мнение



                              Е наблюдавах, изчаках.......е отложи се пак гражданското общество.....за неопределено време. Ако бяха изгонили от протеста Кирчо и Асен с камъни, следващият път щях да съм там. Сега....извиньете, ама на мач в агитките вече не ходя....нито ще копая на чужда нива или по-точно, не ми се плаче на чужд гроб.
                              Хм, не мисля.

                              То понеже “на мач в агитките” никой не ще да ходи дотам сме я докарали.

                              Пускам ти моята прогноза до 10ти юни.

                              Кабинет ще има. С каквото разполагаме, с това работим.

                              Оттам насетне пак следва да се наблюдава.
                              Last edited by Arana; 31.05.2023, 16:02.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                                Е, тука нали за зарзават цял ден приказват. Реших да сменя темата и да разбъркам манджата.

                                А иначе относно гражданското общество - малко по малко се формира. Ти наблюдавай.
                                Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                                Не са баш същите хора .

                                Продължавай да наблюдаваш засега.
                                Е наблюдавах, изчаках.......е отложи се пак гражданското общество.....за неопределено време. Ако бяха изгонили от протеста Кирчо и Асен с камъни, следващият път щях да съм там. Сега....извиньете, ама на мач в агитките вече не ходя....нито ще копая на чужда нива или по-точно, не ми се плаче на чужд гроб.

                                Коментар

                                Working...
                                X