IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

    Ние поне ядем.
    Гледката на египетски деца, които ни обкръжават автобуса при слизане, за да им даден недоизядените сандвичи и ябълки от обяда при прехода от Асуан до Абу Симбел никога няма да се изтрие от паметта ми. Както и на две деца, които се сдърпаха за единия долар бакшиш от продажба на книгоразделители в Кърнак.
    Ма що ли се хабя да обяснявам. Нали сте богати повишители и инвеститори в множество имоти - вижте свят - екслузивно пътувайте из БРИКС и кандидат-БРИКС.
    Хем е хубаво да си от златния милиард, хем е тежко. И тия хора хем заслужават не по-малко от нас храна, подслон, грижа, здравеопазване и почивка, хем в очите им четеш онази специфична алчност на вече оскотелия от мизерия човек.
    Спасението на давещите се е дело на самите давещи се.В цяла Африка и части от Азия има демографски бум.Което естествено води до недостиг на храна и ресурси. Ама изобщо не им пука-Нигерия от 40 милиона през 1950г ще стане 400 милиона през 2050г.10 пъти ще се увеличи населението само за 100 години. Египет и те от 20 милиона през 1950г ще станат 160 милиона 2050г.8 пъти увеличение.
    И бежанци нахлуват в Европа и искат Европа да им дава помощи.Ами не си дават зор да повишат икономическото си развитие и да ограничат раждаемостта.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      амо. НИЕ ЯДЕМ египетски картофи, чесън, лук. Смятай ние колко сме зле ....
      И кой те кара да купуваш вносни картофи,чесън и лук.Аз купувам само от български производители.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        амо. НИЕ ЯДЕМ египетски картофи, чесън, лук. Смятай ние колко сме зле ....
        Ние поне ядем.
        Гледката на египетски деца, които ни обкръжават автобуса при слизане, за да им даден недоизядените сандвичи и ябълки от обяда при прехода от Асуан до Абу Симбел никога няма да се изтрие от паметта ми. Както и на две деца, които се сдърпаха за единия долар бакшиш от продажба на книгоразделители в Кърнак.
        Ма що ли се хабя да обяснявам. Нали сте богати повишители и инвеститори в множество имоти - вижте свят - екслузивно пътувайте из БРИКС и кандидат-БРИКС.
        Хем е хубаво да си от златния милиард, хем е тежко. И тия хора хем заслужават не по-малко от нас храна, подслон, грижа, здравеопазване и почивка, хем в очите им четеш онази специфична алчност на вече оскотелия от мизерия човек.

        Коментар


        • Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            амо. НИЕ ЯДЕМ египетски картофи, чесън, лук. Смятай ние колко сме зле ....
            Ако питаш Колбата, много сме даже наред. Тъй де, БВП "расте", неколцина забогатяват, значи, всичко е наред.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

              Съдейки по сградите, допреди арабските сезони не са били по-цъфнали и вързали. Имат си един язовир, построен от руснаците и единия канал, построен от французите. Всичко друго, което става е на над 2 000 години.
              Ма нищо де, сега в БРИКС вече нещата ще се оправят.
              амо. НИЕ ЯДЕМ египетски картофи, чесън, лук. Смятай ние колко сме зле ....
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                Имаш харесване.

                Коментар


                • Коментар


                  • "Демокрация, гласност и плурализъм " в нео-комунистическия ЕуССР

                    Следвайте "Гласове" в Телеграм

                    Европейският съюз може да забрани социалната мрежа Туитър от 25 август, ако нейното ръководство не спазва европейските изисквания по отношение на борбата с дезинформацията. Това съобщи в понеделник министърът - делегат по цифровия преход и телекомуникациите на Франция Жан-Ноел Баро, цитиран от AFP.

                    "Туитър ще бъде забранен в ЕС, ако не спазва нашите правила", заяви министърът делегат. "В края на лятото ще влязат в сила правилата за социалните мрежи и пазарите, които предполагат задължително модериране, премахване на нелегални материали, които им се докладват“.

                    Коментар


                    • Ейй,,евала на Борисов и Пеевски/Доган!

                      Пиша им 6 ++ по демагогия.

                      Винаги като тръгне да става нещо зле за тях и измислят нещо, с което да отвлекат вниманието на обществото.

                      Тръгнаха да правят промени в прокуратурата и съдебната система и хоп - компромат ,който вероятно ще спре всичко.

                      Преди излезе колко са крали от асфалта по пътищата и хоп отвлякоха вниманието с ...преместването на паметника на съветската армия.

                      И още подобни примери - боол.

                      Какво ли ще измислят за местните избори????

                      Опонентите им се мислят за голямата работа ,а ги хващат като обикновени шарани.

                      Радев забрави ,че да го изберат го водиха на специална сгляда с руски генерал от КГБ ( забравих му името),който даде зелена линия на БСП да го издигне за президент и сега се прави на много принципен или просто така му диктуват съветските му господари.
                      А и като е хванал кокъла -не му се иска да го пусне.....

                      Народа може да остане без заплати,болен и гладен,но важното зат ях е големите им проекти за самолети ,въоръжение,пътища и т.н. да вървят и да им капят тлъстите комисиоони.

                      За съжаление както винаги губещия е Българския Народ.

                      Ама докога ли ще ги търпим ?????





                      Коментар


                      • Брех, тези хамериканци колко са се загрижили за нас !!!

                        Програма на Държавния департамент на САЩ: Българите са „медийно неграмотни“ и трябва да бъдат обучени на какво да вярват

                        Двугодишна програма на Държавния департамент на САЩ ще ограмотява българите на каква информация да вярват. Това става ясно от обявление за федерална поръчка, публикуванa на сайта на Държавния департамент на САЩ на 4 май. Крайният срок за подаване на оферти е 19 юни, а предвиденото финансиране е 878 045 долара (1,6 млн. лв.).

                        Според обявлението за гранта „Медийна грамотност в България“ българите са медийно неграмотни и масово вярват на антизападната пропаганда и дезинформация.

                        В съобщението на Държавния департамент пише: „Манипулираната информация и пропаганда заливат българското население с послания, предназначени да подкопаят демократичните институции, да подкопаят евроатлантическата ориентация на страната и да изострят социалните разделения. Поради ограничения фокус върху медийната и информационната грамотност в училищната система и в публичния дискурс, много българи нямат инструменти или обучение за критична оценка на достоверността на новините и не са наясно до каква степен фалшивите послания представляват заплаха за сигурността на България, както и за политическата, социалната и икономическата стабилност“.

                        „Българската медийна грамотност, измерена в последните национални и международни проучвания, остава ниска на фона на непрекъснато нарастващия обем на дезинформация“, пише още обявлението на сайта на Държавния департамент.

                        В описанието на задачите по гранта се посочва, че българското правителство и институции нямат капацитета да се справят с проблема и да „ограмотят“ населението. Затова американското правителство започва образователна програма на българското общество, за да знае на какво да вярва.

                        САЩ пращат специален пратеник у нас за борба с „дезинформацията“

                        Специалният пратеник и координатор на Глобалния център за ангажираност на САЩ Джеймс П. Рубин ще посети страната ни през настоящата седмица, става ясно от съобщение на Държавния департамент.
                        https://obektivno.bg/sasth-prashtat-...nformacziyata/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение
                          Не е необходимо. Голяма държава с много природни ресурси и велика история, убийствена корупция, катастрофални доходи, бедно и кратко живеещо население, алчно, мързеливо, меркантилно, силно религиозно и особняшко, което е убедено, че в някоя датско село живеят добре само и единствено защото то живее зле. Отказва да проумее, че причината за киреча, в който живее, са неговите политици, неговата корупция и неговия манталитет. Смята, че всичко хубаво на Запад е спуснато от извънземните, а не се е появило следствие на труд, битка със земята, битка с климата, битки между самите западняци и много, много мозък.
                          Личи ти, че имаш само повърхностна представа за Египет, за хората и проблемите му.
                          Сравни само пътищата на нашия най-голям курорт Сънито и техния аналог Шарм.
                          Ще ти се приреве. Ще ти се смачка самочувствието на европеец.
                          Имаг три и шест лентови двупосочни магистрали в курортен град с постоянно население от 70 000 жители и турисическа леглова база по-малка от на сънито!
                          ....
                          Който много си вири носа, рискува да му се видят сополите.
                          Тъй че, по леко го давай с високомерните оценки на страна, която въпреки проблемите които правилно констатираш, се развива с темпове за които ние само може да мечтам.
                          Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                            ехо, не те знам, от кой профил пишеш,
                            ама какви са ти тезата и музата изобщо ?
                            Гледам само на контра го караш.

                            каква ти е болката тук ?
                            Аз не разбрах, Египет в БРИКС ли е, не е ли? Западът, какво, не е крал? Не е грабил? Не е мамил? Изпълнявал е всичките си ангажименти или? И как така, они само щото религиозни, се явяват и мързеливи, и лъжливи, и крадливи - всички НАШИ, ЗАПАДНИ "добродетели", умножени ПОНЕ по 10? Тepix ,се увлече, без да се усети, а аз оставам с впечатлението, че е убеден, че трябва и аз да гледам ТАКА на света. Да, ама не. Давам си смеъка, какво са и какво не са видели тези хора. Нарече ги "крадливи". Крадат 1÷2%, някое лошо оставено портмоне. Когато НАШИТЕ, ЕВРОПЕЙСКИ КРАДЦИ, крадат с химикалката но, окрадват държави...Ама "крадливи"- само туземците. И как били искали да ги приемат, и как били щели да (НЕ) им се получат нещата, щото някой тукашен мислел за тях еди-как-си.. Хартиен суюз бил. ВСОЧКО започва на хартия. А НАТО? НАТО, дето вече не е, каквото беше, ами клуб оскубани кандидат-камикадзета за чужди интереси. Със символични армийки с гол гъз без чифте пишови, но с комплект картинки за Ф-16. Не знам, само на мен ли ми изглежда тъжна тази пародия? Щото съм бил в 170-хилядна и в 70-хилядна армия, дето сега е 26000 барабар с чантаджиите?

                            Не знам. Не разбирам. Знам само че, това което виждаме сега, бе системно докарвано до ТОВА си състояние с пълното разбиране за последиците, последните 33 години. Не на "хартиения" съюз трябва да се смеем, ами да си потърсим нашия.
                            АКО е останал някъде още.
                            Last edited by X_Y; 30.05.2023, 10:11.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                              Пиша от моя си профил.
                              Тезата ми е, че БРИКС е хартиен съюз на напълно различни и несъвместими държави, на които "Запада ни е виновен, че сме крадливи и бедни" като лозунг не е достатъчно да им обърне ситуацията.
                              Нека да позная: "Не съм русофил, но ..."?!?
                              Аха,ТИ си капацитет за да прецениш дали става Брикс Съюза или не ;
                              САЩ, Съюза, Югославия, Индия, Пакистан, Китай успяха да поддържат смесицата от различни държави, народи, религии, ама що така ?
                              Повечето държави (ако имат алтернатива) ще се светнат, че не може да продължава изсмукването на всичко ценно от тях, както и оправянето им всяка вечер.
                              Брикс може да се затвори за прогнилия Запад, имат ресурси и (китайска) техника.
                              Ама Запада какво ще прави със безстойностните хартийки, прогнилите банки, мутираните храни, незнам.

                              Не вре, българофил съм.
                              У тази територия, обича да вкарва другия във рамки, да, ама не става така по света, много е примитивно.
                              Линиите са размити

                              П.П.За западните кораби - петорна вражеска вноска за преминаване на Суец, толкоз за бедния Египет, иначе обикаляш цяла Африка.
                              Last edited by X_Y; 30.05.2023, 10:11.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                                ехо, не те знам, от кой профил пишеш,
                                ама какви са ти тезата и музата изобщо ?
                                Гледам само на контра го караш.

                                каква ти е болката тук ?
                                Пиша от моя си профил.
                                Тезата ми е, че БРИКС е хартиен съюз на напълно различни и несъвместими държави, на които "Запада ни е виновен, че сме крадливи и бедни" като лозунг не е достатъчно да им обърне ситуацията.
                                Нека да позная: "Не съм русофил, но ..."?!?
                                Last edited by X_Y; 30.05.2023, 10:10.

                                Коментар

                                Working...
                                X