IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - За кого ще гласувате на следващите избори?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

    Много хора обвиняват процеса - демек тези дето броят бюлетините. А при броенето няма място за фалшификации и там не стават такива.

    А купения вот сигурно влияе, но по-скоро на местните избори. На парламентарни и президентски няма особена файда се купуват гласове, но предполагам се купуват, но на местно ниво от амбицирани депутати решили да влязат на всяка цена. Имаше един показателен случай в ДПС, когато местен дербей поставен назад беше използвал преференциалната система да се набута първи.

    Медиите го представиха така, но може и да не е така. Може хората да са гласували наистина за него, щото го познават и предпочитат пред някой спуснат от ръководството от горе.

    Трудно ми е да дам оценка на купения вот, но според мен на парламентарните изборите е под 2-3%.
    Дай да бъдем прецизни: Ходът на процеса зависи от хората, които го осъществяват. Събрали се вълците и поканили агнето, да вечерят заедно.

    ...и то, понеже, е потомствена блейка, отишло.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

      Спрете с тази мантра че изборите в България се фалшифицират.

      Изборите в България не се фалшифицират.

      Както и да се изменя изборния процес и да се правят разни уж подобрения - резултатите няма да се променят.


      Социологическите агенциите сравнително точно познават процентите. За капак същите социологически агенции правят екзит полове и паралелни преброявания. И в двата случая резултатите са доста близо до окончателните.

      Ако изборите се фалшифицираха, то екзит полове нямаше да са толкова точни.

      Гласове може да се купуват, но след това процеса е сравнително честен и коректен - над 99% коректен.
      А гласуването под строй и страх какво е, освен всички останали схеми ? Държавни и общински администрации как гласуват ? До такава степен е превзета държавата, та чак частния бизнес се натиска да гласуват за този който трябва !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        Е то, именно купеният вот, е най-голямата фалшификация. Правиш ли се на луд, отвътре ли ти идва...
        Много хора обвиняват процеса - демек тези дето броят бюлетините. А при броенето няма място за фалшификации и там не стават такива.

        А купения вот сигурно влияе, но по-скоро на местните избори. На парламентарни и президентски няма особена файда се купуват гласове, но предполагам се купуват, но на местно ниво от амбицирани депутати решили да влязат на всяка цена. Имаше един показателен случай в ДПС, когато местен дербей поставен назад беше използвал преференциалната система да се набута първи.

        Медиите го представиха така, но може и да не е така. Може хората да са гласували наистина за него, щото го познават и предпочитат пред някой спуснат от ръководството от горе.

        Трудно ми е да дам оценка на купения вот, но според мен на парламентарните изборите е под 2-3%.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

          Спрете с тази мантра че изборите в България се фалшифицират.

          Изборите в България не се фалшифицират.

          Както и да се изменя изборния процес и да се правят разни уж подобрения - резултатите няма да се променят.


          Социологическите агенциите сравнително точно познават процентите. За капак същите социологически агенции правят екзит полове и паралелни преброявания. И в двата случая резултатите са доста близо до окончателните.

          Ако изборите се фалшифицираха, то екзит полове нямаше да са толкова точни.

          Гласове може да се купуват, но след това процеса е сравнително честен и коректен - над 99% коректен.
          Е то, именно купеният вот, е най-голямата фалшификация. Правиш ли се на луд, отвътре ли ти идва...

          Коментар


          • Според мен най-добре е пак да подгрепим Воля на г-н Марешки. НО все пак зависи от ГЕРБ, предния път ГЕРБ беше казало че я имат Воля, този път ще видим дали пак ще я имат. Но поне г-н Марешки е последователен в решенията си и винаги работи за стабилитета на държавата ни. Това че от опозицията все се опитват да го критикуват само показва че води правилна политика, досега не е бил опозиция, да се надяваме че няма и да бъде.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

              Те и в Беларус, Русия и Турция така ги избират, по много мандати подред, така че вие глупавите не се гордейте с това ! Всеки знае в превзета държава как се провеждат избори и как се печелят ! Хубаво е по някое време да прогледнете и си отворите очите, защото не всичко на този свят е пари ! Човек трябва да има и ценностна система !
              Спрете с тази мантра че изборите в България се фалшифицират.

              Изборите в България не се фалшифицират.

              Както и да се изменя изборния процес и да се правят разни уж подобрения - резултатите няма да се променят.


              Социологическите агенциите сравнително точно познават процентите. За капак същите социологически агенции правят екзит полове и паралелни преброявания. И в двата случая резултатите са доста близо до окончателните.

              Ако изборите се фалшифицираха, то екзит полове нямаше да са толкова точни.

              Гласове може да се купуват, но след това процеса е сравнително честен и коректен - над 99% коректен.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                Матеев играе с тези, които са на власт просто защото е зависим от ГЕРБ ЕООД. Затова така яростно ги защитава и защитаваше със стотици постинги. Утре ако примерно БСП дойдат на власт ще играе с тях и на тях ще се отчита. В БГ няма как да имаш и да управляваш голям бизнес, ако не си с тези, които са на власт в момента. Ама че не било тъй са бля - бля - бля празни приказки..... Ако имаш малък и незначителен бизнес никой няма да те притеснява, ако си на средно ниво вероятно пак ще минеш между капките, но ако бизнеса ти е голям и значим или се отчиташ на ГЕРБ ЕООД или ставаш съдружник с тях или просто ти вземат бизнеса, начини има много за това. Примери също има безброй за последните 10 години как стават нещата.

                Последния пример е от преди няколко дена :
                Coбcтвeникът нa вeригaтa мaгaзини зa игрaчки “Хипoлeнд” Мaриaн Кoлeв зaявявa в интeрвю зa рaдиo "Cвoбoднa Eврoпa" (РCE), чe e пoлучил прeдлoжeниe oт cъдружничкa нa cвързaния c дeпутaтa oт ДПC Дeлян Пeeвcки, Aлeкcaндър Cтaлийcки, дa придoбиe 50% oт „Хипoлeнд“.

                Матеев няма ценностна система нито добродетели, нито съвест. Матеев има пари. Човек, който има много пари, не е сам. Неговите приятели са парите
                За съжаление това е тъжната истина ! Никой не смее гък да каже, защото или ще му превземат бизнеса или ще му го съсипят !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                  Те и в Беларус, Русия и Турция така ги избират, по много мандати подред, така че вие глупавите не се гордейте с това ! Всеки знае в превзета държава как се провеждат избори и как се печелят ! Хубаво е по някое време да прогледнете и си отворите очите, защото не всичко на този свят е пари ! Човек трябва да има и ценностна система !
                  Матеев играе с тези, които са на власт просто защото е зависим от ГЕРБ ЕООД. Затова така яростно ги защитава и защитаваше със стотици постинги. Утре ако примерно БСП дойдат на власт ще играе с тях и на тях ще се отчита. В БГ няма как да имаш и да управляваш голям бизнес, ако не си с тези, които са на власт в момента. Ама че не било тъй са бля - бля - бля празни приказки..... Ако имаш малък и незначителен бизнес никой няма да те притеснява, ако си на средно ниво вероятно пак ще минеш между капките, но ако бизнеса ти е голям и значим или се отчиташ на ГЕРБ ЕООД или ставаш съдружник с тях или просто ти вземат бизнеса, начини има много за това. Примери също има безброй за последните 10 години как стават нещата.

                  Последния пример е от преди няколко дена :
                  Coбcтвeникът нa вeригaтa мaгaзини зa игрaчки “Хипoлeнд” Мaриaн Кoлeв зaявявa в интeрвю зa рaдиo "Cвoбoднa Eврoпa" (РCE), чe e пoлучил прeдлoжeниe oт cъдружничкa нa cвързaния c дeпутaтa oт ДПC Дeлян Пeeвcки, Aлeкcaндър Cтaлийcки, дa придoбиe 50% oт „Хипoлeнд“.

                  Матеев няма ценностна система нито добродетели, нито съвест. Матеев има пари. Човек, който има много пари, не е сам. Неговите приятели са парите
                  Last edited by Асо Пика; 14.09.2020, 10:47.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    Ние глупавите сме така ...

                    То и милион и триста хиляди Българи са глупави, че избират ГЕРБ вече 3 мандата подред, и сега си точат зъбите за четвърти. Виж циркаджиите по площадите са умни, и пращят от мозък толкова много, че чак им прелива и пада на жълтите павета. Затова има толкова много боклук след всяка една тяхна изява.

                    Та да живеят умните комунета, които нещо все я гледат власта през крив макарон, и затова мечтаят да я докопат с революция и с проливане на кръв. Пожелавам им успех, че нещо кокала все им се изплъзва и дълги години само им текат лигите.
                    Те и в Беларус, Русия и Турция така ги избират, по много мандати подред, така че вие глупавите не се гордейте с това ! Всеки знае в превзета държава как се провеждат избори и как се печелят ! Хубаво е по някое време да прогледнете и си отворите очите, защото не всичко на този свят е пари ! Човек трябва да има и ценностна система !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      Съни аз вече не съм студент и за съжаление младостта си отива без да мога да се противопоставя отива си нагло красива както се пееше в една песен.Досега няма случай някой след изборите да си е спомнял че е писал програма и че трябва да я изпълнява...Умните и способни хора не желаем да изпъкваме.Нямаме амбиции да управляваме.Ние сме професионалисти и разчитаме на знанията си и труда си.Ние не пишем доноси не се записваме в партии не интригантстваме...Да управляваш държава е много сложно и отговорно трябват изключително много знания..Само на простия му е лесно да управлява всичко.Простия човек налага интересите си и волята си смятайки че другите трябва да му ръкопляскат.Всички виждаме до какво води това...Толкова за държавата...Много пъти съм писал че светът се управлява от Закони които Природата е определила.Те са физически и духовни и са неизменни..На всеки от нас е дадна власт да оправя само себе си никой не може да оправя друг или другите...Когато всеки сам оправи себе си тогава всичко ще се оправи и семейството и улицата и градовете и държавите и света...Аз не мога нямам власт да оправям хората и от там всичките други неща...Докопвайки властта най много да стана за смях.Ето това ме отличава от тия дето могат всичко да оправят...Засега водя битка да оправя себе си и не е толкова лесно.
                      Нека и аз да река: За жалост, ако се остави страната в ръцете на негодници, сам виждаш, докъде се стига. И тези, които избираме - поне аз, така възприемам нещата - следва не толкова да отиват там „да оправят” този, онзи или трети, ами да представляват интересите на общността И УПРАВЛЕНСКИ КАПАЦИТЕТЕ тъй, щото, да водят до един възможно, най-уравновесен , без изключване на хора и слоеве, прогрес както в материален, така и във всички останали планове. Изключването на знаещите и можещите от просто лакимите и безхаберните, ни води точно тук, където сме и, доколкото разбирам, отговорността е наша собствена, т.к.те са,се оказали във властта и с наша собствена, па била тя, и пасивна, помощ. И всички тези „програми”, с които, партийци (чети „кариеристи”) заглавичкват предизборно, са ...сиренцето в капана. За нас. И даже то, съвсем не е безплатно, а ние го плащаме, както някои, куршума, предназначен за, своето убийство. Хапваме го предизборно, и плащаме с ограбените от нас самите, в последствие сили и др.ресурси. Трябва измъкване, ала как е възможно? Едва ли, избирйки поредните, с най-сладко обещание. Вас не ви знам, аз този филм, откога го гледам. Разбрах че, ако не избера хора читави и мотивирани, които да ме представляват И ДА СПОДЕЛЯТ НЕ ТОЛКОВА ВЪЗГЛЕДИТЕ МИ, КОЛКОТО И ВСИЧКИ ПОСЛЕДИЦИ ОТ УЧЧАСТИЕТО СИ ВЪВ ВЛАСТТА, по-добре, няма да заживея. За мен, именно, кадърни, способни ИЧИСТИ трябва да са тези хора но, никакви програми, не могат да ни го гарантират. Имам версия ибсъм я споселял и другаде, по какви критерии, избирам. Тече обмисляне, в разширен кръг от хора, които (засега, на думи) я харесват, как да се представи на обществото. Ще видим.
                      Думата ми беше, ако наистина, Пешето е толкова свестен и компетентен (за момента, заравям своите емоции) , не е хубаво да стои встрани, а да бъде привлечен в професионалния слой, правещ нещата както трябва да са. Пешето тук, друг свестен -другаде и тъй, тухла по тухла...
                      Иначе, нещата съвсем отиват на разруха. Можем ли да я допуснем?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                        Случвало ми се е да чета Както 255 пъти съм писала )), никога не съм била член на партия, нито имам фаворизирана такава по презумпция. Сериозно! Това, че разни герберасти, които не харесват критиките ми ме "пришиват" си е станал тяхна марка подход, подет активно и от ПИК на местна почва Та, как да изпъкнат умни и способни хора - средата ги мачка още в първите им крачки.
                        Не харесвам крайностите, така че всичко разумно в центъра, в което има мисъл и интелект би привлякло вниманието ми.
                        Бате Пешо, знаеш ли, ние самите се отнасяме много несериозно като гласуващи, Оставили сме партии и партийки да ни говорят буквално глупости - или неизпълними, или драстично противоречиви неща без да им търсим никаква отговорност. Дори престанаха да ни представят подробен план на действие и основни параметри на програмите си, които да са ясна червена линия, зад която сами подават оставка. Не могат - Ок, чао
                        Няма такова нещо, което да е незаменимо.
                        Сами създадохме комфорт за чобани!
                        Съни аз вече не съм студент и за съжаление младостта си отива без да мога да се противопоставя отива си нагло красива както се пееше в една песен.Досега няма случай някой след изборите да си е спомнял че е писал програма и че трябва да я изпълнява...Умните и способни хора не желаем да изпъкваме.Нямаме амбиции да управляваме.Ние сме професионалисти и разчитаме на знанията си и труда си.Ние не пишем доноси не се записваме в партии не интригантстваме...Да управляваш държава е много сложно и отговорно трябват изключително много знания..Само на простия му е лесно да управлява всичко.Простия човек налага интересите си и волята си смятайки че другите трябва да му ръкопляскат.Всички виждаме до какво води това...Толкова за държавата...Много пъти съм писал че светът се управлява от Закони които Природата е определила.Те са физически и духовни и са неизменни..На всеки от нас е дадна власт да оправя само себе си никой не може да оправя друг или другите...Когато всеки сам оправи себе си тогава всичко ще се оправи и семейството и улицата и градовете и държавите и света...Аз не мога нямам власт да оправям хората и от там всичките други неща...Докопвайки властта най много да стана за смях.Ето това ме отличава от тия дето могат всичко да оправят...Засега водя битка да оправя себе си и не е толкова лесно.
                        Last edited by power grid; 14.09.2020, 08:17.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid

                          Ха ха ха Съни аз мога ли тва да се изс....ра на програмите им.Има ли балами да четат подобни дивотии
                          Случвало ми се е да чета Както 255 пъти съм писала )), никога не съм била член на партия, нито имам фаворизирана такава по презумпция. Сериозно! Това, че разни герберасти, които не харесват критиките ми ме "пришиват" си е станал тяхна марка подход, подет активно и от ПИК на местна почва Та, как да изпъкнат умни и способни хора - средата ги мачка още в първите им крачки.
                          Не харесвам крайностите, така че всичко разумно в центъра, в което има мисъл и интелект би привлякло вниманието ми.
                          Бате Пешо, знаеш ли, ние самите се отнасяме много несериозно като гласуващи, Оставили сме партии и партийки да ни говорят буквално глупости - или неизпълними, или драстично противоречиви неща без да им търсим никаква отговорност. Дори престанаха да ни представят подробен план на действие и основни параметри на програмите си, които да са ясна червена линия, зад която сами подават оставка. Не могат - Ок, чао
                          Няма такова нещо, което да е незаменимо.
                          Сами създадохме комфорт за чобани!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                            Чудя се има ли смисъл да ти се отговаря на глупостите, които пишеш ! Почивай в мир и в самозаблуда !
                            Айдеее и попа дойде..

                            Коментар


                            • Тази анкета е нелепа
                              Няма още насрочени избори, макар да ги чакаме , за да видим кои партии и с какви програми ще се представят.
                              А може и изненади да има

                              Barbarone, или вади списъците, или си трай, стига с тия седесарски полу лустрационни стъпки

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                                Да, (все още има надежда) България (да възкръсне)
                                Приятелски поздрави на умните и разумните.
                                .....
                                А тези тук имат още време за размисъл
                                Браво, Доброволен Заявител, Бараба!

                                Поздравяваме Ви с успешното приключване на операция "Накисни другарче"!

                                Винаги сме знаели ,че няма да ни подведете!

                                Време е за обещаните Награди - както знаете те са (припомням):

                                1-ва награда - Рицинче от Чадърче.

                                2-ра - Новичок от Чехия.

                                3-та - На лагер в Беломор-канал.

                                4-та - И Трите , и Трите дедо попе - присъжда си за изключителни заслуги,каквито за момента са Вашите....

                                Честито - и очаквайте Фключване!
                                Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                                Коментар

                                Working...
                                X