IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

П/(п?)резидент: Що е то и има ли почва у нас?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
    Сериозно ли питаш дали някой - президент, премиер, министър, депутат, кмет и т.н., - чете лично хилядите писма, които се получават на адреса на приемната му?
    Аз също си задавах подобни въпроси. Където, обаче, няма явен отговор, се явяват неявните...

    Коментар


    • Сериозно ли питаш дали някой - президент, премиер, министър, депутат, кмет и т.н., - чете лично хилядите писма, които се получават на адреса на приемната му?

      Коментар


      • ТОВА изпратих миналия месец до президента. Идея нямах как, само 10 минути, след като го изпратих, загинаха и нашите пилоти на хеликоптера.
        До Президента
        на Република България
        ОТВОРЕНО ПИСМО
        Господин Президент,
        Като български гражданин, Ваш избирател, редовен данъкоплатец и, следователно, и Ваш работодател, както и като офицер от резерва и бивш кадрови военнослужещ /един вид, колега/, имам въпроси към Вас.
        Въпросите ми засягат възраждането на националния научно-технически потенциал, националната сигурност в нейния суровинно-енергиен аспект, както и политиката по въоръжаването и разхода на бюджетни средства. Затова, очаквам Вашия личен, мъжки, офицерски и такъв на Върховен Главнокомандващ отговор, а не /без/крайно нелепите отбивания на номера от страна на администрацията в приемната на Президента.
        Ще поясня:
        От март месец миналата година, вече Ви изпратих няколко писма по електронната поща, на адреса на Приемната. Търсех подкрепата Ви като Държавен Глава за очертаващ се квантов скок и качествен пробив при достъпа до подземни богатства и в строителните технологии, който може да бъде национално конкурентно предимство в много сфери. Скоро след първото си писмо получих, изведен под изх № 94-00-1071/28.03.2017год., откровено злепоставящ Ви, като Президент, отговор. Ако служителите в администрацията Ви „не го намерят” в архива и не Ви го представят за запознаване, аз си го пазя и, при поискване, ще Ви го изпратя, и Вие да му се „порадвате”). И него, и писмото, на което „отговаря”. Изчаках няколко месеца – НИЩО. Дали някой не е решил, че „работата е свършена и всичко е наред”?И какво означава „наред е”?
        По-късно, към края на миналата година, отново изпратих на Ваше име и на името на вицепрезидента,
        Г-жа Илияна Йотова, писмо с близко съдържание на което, още нямам никакъв отговор. Дори елементарното „не”. НИЩО. Сякаш Вие, и двамата, сте заточени някъде отвъд орбитата на Марс и нищо тук не Ви засяга: Нито Вас, нито функциите, за които Ви се плаща и от моите данъци, нито страната ни. И на депутати – на не един – писах. Напразно. Антиутопия някаква. Нелепо но, факт.

        Притеснен от Вашето игнориране и от шунтирането Ви като държавен глава, или от прекалено вживели се в ролята си на „филтър” служители-натегачи или от пърхащи наоколо Ви чужди „къртици” сред служителите на президентството, аз изпратих и съответен сигнал до ДАНС. И там, нищо.
        Сякаш, и тях не ги засяга. За какво получават заплати, тогава? Мистерия.

        Ето защо, Ви питам:
        1. Достигнаха ли до Вас моите писма? Четохте ли ги? Ама лично?
        2. Знаете ли точно, за какво точно Ви моля в тях? Трудно ли е? Скъпо? Илисмятате, че се шегувам?
        3. Допитахте ли се до експерти? До кои? Може би, те са „критикували” онова, което аз предлагам? Какво НЕ им допадна? Вярно, те имат съвсем бегла идея за какво иде реч но, виж, мнение…Да питам ли, накакво отгоре? Вързахте ли имсе?
        4. Наредихте ли да ми бъде отговорено смислено и съдържателно без откровените дивотии от единствения досега получен от мен отговор /същия, цитиран и по-напред, с изх. № 94-00-1071/28.03.2017/?
        5. За какво служат секретарите знам но, дали пък до тях не бяха адресирани писмата ми? Така ли пише в полето „получател”? Те или Вие сте Президент и как си позволяват да Ви игнорират?

        Относно политиката по въоръжението и превъоръжаването на Българската Армия:

        Вие сте летец, Г-н Президент. Вие знаете от първа ръка, че
        • Авиацията живее и дава плодове само, докато лети и се намира във въздуха. Само в полет, тя
        • Може да води наблюдение и разузнаване, да поразява неприятелски цели
        • Може да защитава нашите наземни структури и жива сила
        • И т.н.
        За целта, е нужно:
        • Авиацията ни да може да се намира в полет максимално дълго време, което поставя въпроса за пълните разходи за летателен час. Опитвам се да си представя небето ни, защитено от само 16 изтребителя. Възможно е. Но, колко, докога и на каква цена? И докъде ще им стигне ресурсът?
        • При полети, да гори минимум гориво /знаем, в реална обстановка,то става силно дефицитно/
        • По възможност, да има повече подготвен летателен състав
        • Да може да изпълнява полети в пределно сложни метеоусловия, на пределно малки/големи височини
        • Да използва широк набор от въоръжение и т.н.
        • А сега, да си представим наистина тежка но, възможно загуба: Да си представим, че губим – по каквито и да са причини – „само” 10-15 от тях. КОГА ще възстановим дееспособността си, в такъв случай? И какво правим? „Обществени поръчки”? ХАЙДЕ, СТИГА.
        През останалото време – моля за прошка за прямотата – авиацията е една камара метал и пластмаса ли на Земята. Тя:
        • Поглъща огромни материални ресурси, често дефектира,
        • Изисква непрестанни и скъпоструващи грижи,
        • Сложна е за управление, далеч не всеки е подготвен летец,
        • Явява се лесна жертва за диверсии и т.н.
        • И това, само няколко метални „птици”,
        • Да не говорим за фантастично високите цени на всичко, свързано с летенето НА ХОРА.
        • Земята ни е КАТО ЕДНА ЧОВЕШКА ДЛАН. Т.е. твърде маломерна за скорости над 1 -2 Мах. И твърде планинска.
        • Потенциални обекти за наземна „обработка” ще се движат по пътища и през земни участъци, често, гористи и в сложен релеф. Доколко би могла да е ефективна изтребителна авиация по наземни цели? НЕ ОСОБЕНО.
        • Е, много се изговори за изтребители но, не чух нито дума за щурмова авиация. Не чувствате ли дисбаланс?

        В моето детство, българите, бяхме стигнали 9 милиона. Сега, „приближаваме” 6. Кошмар. Знаете, летателен състав се подготвя бавно, трудно, много скъпо. А имаме все по-малобройно, все по-застаряващо и все по-болно население. Скоро,
        • Просто, няма да има измежду кого да бъдат избирани КАНДИДАТИТЕ за пилоти на ВВС.
        • Обучението на един пълноценен пилот-изтребител, отнема години.
        • Не винаги завършват всички постъпили. Дори при обучение и тренировки, България губи както млади обучаеми, така и опитни пилоти, заедно с техниката. Факт.
        • При реални бойни действия – да говорят, каквото си щат – и пилоти загиват, и самолети се губят. /Ако Вие и това не знаете, сбъркал съм адресата/.
        • Без изгубените самолети и пилоти, с една шепа армия, закъде сме?
        • Нима разполагаме с неизчерпаеми ресурси? Защо да се правим на „велики”, залагайки на ХАРЧЕНЕ , ВМЕСТО НАИНВЕСТИРАНЕ на средствата за отбрана? Убедено твърдя: Който залага на това, е …много меко казано, неадекватен. Накратко,
        • Неадекватни ли сме ние като нация?

        В светлината на горното и, отчитайки буквалния разцвет на безпилотната авиация последните години, веднъж, вече писах по електронна поща на военния министър, г-н Кр.Каракачанов. (С него, се знаем се лично, от моите млади офицерски години, срещали сме се в неговия офис.) Предложих му, вместо да се наливат като в бъчва без дъно, милиарди левове ( днес милиард и осемстотин милиона за 16 бр.изтребители, утре-още, и още, и още) част от тези пари, да бъде пренасочена към придобиване на безпилотни средства. С тях, не десетки, ами стотици дронове може да се придобият и дори и да се започне производство у нас, като с това, възродим родната авиоиндустрия , с единични грантови вливания в български технологични компании.

        Дали ще има желаещи? При такива обществени поръчки и гарантирани продажби, би трябвало.
        При дроновете, още,
        • Са минимални разходите за летателен час, за резервни части, за безопасност и т.н.,
        • Обучението на „летателен състав” може да става на ниво почти средно училище и измежду така популярните „геймъри”. Бързо, лесно, евтино, СИГУРНО. Така, почти на игра и в безопасност, те ще водят истински битки и /при нужда/ , ще извършват такива „безумни” атаки, от и при които, целият предишен авиопарк би окапал като круши в първия ден. Само си представете – Първи младежки пилотски корпус на Бригада „Дрон”.
        • Дори при свален дрон пилотът му, на разстояние, остава жив и здрав, и може веднага да поеме управлението на следващи/те няколко. Пие студена вода, и е готов за нови подвизи.
        • При това, дори за половин летателна заплата и по 12 часа / че дори и повече/ на ден. Искаме ПРОИЗВОДИТЕЛНОСТ И ЕФЕКТИВНОСТ? ТАКА се прави.
        • Сам знаете, колко време може да е ефективен във въздуха един жив човек с всички претоварвания и под тежък стрес. 3-5 часа, дали ще издържи ВСЕКИ ЕДИН летец? Винаги? 24/7?Не знам, Вие ще кажете.

        Въпросите ми тук са:
        1. Сподели ли с Вас министър Каракачанов това и известно ли Ви е, да го е споделял с други измежду народните представители и в правителството?
        2. Бяха ли обсъждани на КСНС подобни идеи?
        3. …И какво имаме в резултат на всичко това?
        4. С цялото ми уважение: Има ли пилот в самолета?

        Моля, отново, да се отбележи:
        1. НЕ СЪМ ПРОТИВ пилотираната авиация. Няма такова нещо.
        2. НЕ ТРЯБВА да се съкращава, нито, да се изоставя подготовката на фактически компетентни летци и технически кадри.
        3. Модернизацията Е нужна, И НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ОТЛАГА.
        4. Обаче, във времена на такива трудности с личния състав и средства, да се пропусне дронификацията и само да се наливат „едни пари” в пясъка, това е обезсмисляне на всички положени вече и бъдещи усилия и разходи.

        Поставените въпроси, Г-н Президент, са изключително сериозни. Моля за Вашия личен отговор. Без „лелки”.

        С уважение: инж.Тодор Несторов

        гр. Горна Оряховица
        - Мислите ли, че имам отговор и, в качеството си на каква глава президентът /дали/ го е /?!?/ написал:
        а) държавен
        б) лукова
        в) объркана
        г) друго

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          ...я!?! Да не би ти да си ги схванал? Ейся отивам да ти запаля свещичка, Фанкелов. Тутакси.
          Вземи си по-дебела свещ и ...
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

            Много вероятно е да не са способни да схванат високия ти нравствен наратив и дълбоката ти душевност .
            ...я!?! Да не би ти да си ги схванал? Ейся отивам да ти запаля свещичка, Фанкелов. Тутакси.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              ...Вероятно, аз съм лош гражданин на страната си. Много лош. Толкова лош, че смутих държавния глава. Как иначе да си обясня, че е скрит като...партизанин, че ни вест, ни кост от него. Все едно, ям п/резиденти. А това - ама съвсем - не е така. Не ям. Особено, скрити. И? Не знам. Дали пък не са го подменили? Отново? С някаква леличка от администрацията на приемната? И тя, милата, да не знае, как точно да отговори, за да не се опозори за пореден път? Не знам. Нещо странно става там горе. Страх ме е да си помисля, ако нещо, началниците са му/им скръцнали със зъби.
              Много вероятно е да не са способни да схванат високия ти нравствен наратив и дълбоката ти душевност .

              Коментар


              • ...Вероятно, аз съм лош гражданин на страната си. Много лош. Толкова лош, че смутих държавния глава. Как иначе да си обясня, че е скрит като...партизанин, че ни вест, ни кост от него. Все едно, ям п/резиденти. А това - ама съвсем - не е така. Не ям. Особено, скрити. И? Не знам. Дали пък не са го подменили? Отново? С някаква леличка от администрацията на приемната? И тя, милата, да не знае, как точно да отговори, за да не се опозори за пореден път? Не знам. Нещо странно става там горе. Страх ме е да си помисля, ако нещо, началниците са му/им скръцнали със зъби.
                Last edited by Pyramid; 10.07.2018, 23:02.

                Коментар


                • ...Нула реакция.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                    А какъв е въпроса, че нищо не ти се разбира?

                    Въпросът НЕ Е предназначен за теб. Съответно, не се нито иска, нито се очаква, ТИ да го разбереш. Нещата си имат предистория. Не страдай. С тези публикации, се проверява самостоятелността на човека, избран на най-високия пост в страната. След като са негови избиратели, българските граждани имат право -и аз им давам възможността - директно /от наличието, вида или от отсъствието на реакция, също се съди за изучавания обект - да узнаят ред важни подробности. Някои от тях са, например, свободни, контролируеми и/или и/ по колко от всичко са медиите, чии интереси се следват и т.н.
                    ТИ, обаче, не се морѝ, не е за твоята бедна глава тая работа: Ще прегрееш, ще се гътнеш...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      И така - да се върнем на темата - продължава да стои отворен въпросът, има ли пилот в самолета?
                      А какъв е въпроса, че нищо не ти се разбира?

                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • И така - да се върнем на темата - продължава да стои отворен въпросът, има ли пилот в самолета?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

                          Нищо не разбрах но изцяло те подкрепям .

                          Нека силата бъде с теб !
                          Ти, Импотецият... За подкрепата, мерси.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                            Тъййй...и какво се очаква, Фанкеле, според задаващия тона писмен документ, изпратен до президентството, ако тук „се вържат”? Я речи, да видим, колко си ...„в нещата” (посветен, компетентен и т.н.)?
                            Нищо не разбрах но изцяло те подкрепям .

                            Нека силата бъде с теб !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                              - Колко интересно ставало, зададе ли човек правилния въпрос.
                              То във всяка твма която отвориш е така.

                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • - Колко интересно ставало, зададе ли човек правилния въпрос.

                                Коментар

                                Working...
                                X