IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Македония (+18)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    Едва ли вярваш че, като ни чуят само, заядливия тон, и ще приемат с отворени обятия. Някои хора много трудно порастваме.
    Тук си прав, но нещата не са еднопосочни и няма как да се заеме само една позиция. Факт е, че България е изгубила златни земи в Тракия и Добруджа (хайде, ет са ни върнати наполовина) заради тази пуста Македония, но и огромната част от елита ни тогава (включително офицерския състав) е бил точно от същата Македония! Дедите ми са оставяли костите си там, по тези чукараци - ходил съм, страшно е дори да си го помислиш, че са седели там 3 години в студ, дъжд и пек и не са се огънали, а те са стоели и са се вдигали "На нож" за братята си там....

    Да, знам, че сега 90% от българите се присмиват на дедите си преди 100 години и слагат тагове за #kletamajkabalgaria, но ми е много интересно как ходят в родните си места, без да ги е срам и нямат свян пред предците си!

    При "македонците" е същата работа - ние едва ли не очакваме, че като им кажем, че са българи (което е обективната истина) и те ще плеснат с ръце и ще ни се зарадват. Ми няма да стане точно така - там хем има вече изградено, промивано 100 години от сърбомански комуноидни лъжи, съзнание, хем има вече елит на държава, който, разбира се, би бил против вече да не е елит на държава, а на област - елементарно е

    Някои ще кажат - ми защо ми е тази скапана Македония - ми за нищо не ни е, ама то и България за какво ни е, като сме сме селяни, пардон, граждани на света, дето бил село и основната ни гордост е да вземаме социални помощи в Северен Лондон. Та така - темата е много дълга и широка - и двете страни имат резон, истината обаче е само една. не знам коя точно е истината, но аз няма да съм този, които ще се изплюе на гроба на дедите си, умряли, за да я има България и македония като нейна провинция. Обаче всеки решава сам за себе си...
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Едва ли вярваш че, като ни чуят само, заядливия тон, и ще приемат с отворени обятия. Някои хора много трудно порастваме.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        Е, нали държат нещо македонско да има в името им?
        Ми, тогава може Скопена македонска република. Достоверно наименование.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

          Скопска по ще им подхожда. И без това политиката им скопена..
          Е, нали държат нещо македонско да има в името им?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            ...На кого сега казваме „маляки”? Питам, искам да науча
            На гърците. Идва от популярната сред тях ругатня "задник" (гр. - μαλάκα)
            Vanitas vanitatum...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              Какво ще кажете за името „Македонска Република”?

              - и моля, без спорове за националния празник. Простичко, скромно, в чест на Кръстника, Тодоровден.
              Скопска по ще им подхожда. И без това политиката им скопена..

              Коментар


              • Най-добре е да се разберем с албанците и на всекиему неговото и проблема изчезва,само сърбите недоволни.

                Коментар


                • „Бате ни” на две магарета плявата да раздели не може. Да не го претоварваме с очаквания.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Ясно ми е какво искат, проблемът не е какво те искат, а какво ще кажат САЩ, така че ако нашата Тиква наистина е българин, ще викне 5-6 коври, ще иде при Тръмплинката и ще стане работата! Иначе, като съвсем страничен наблюдател, идея си нямам за чий някакви маляки се месят в работите на суверенна държава като Македония. И е крайно време нашите тикви да влязат в ролята на родители спрямо Македония и да тропнат по масата - маляките са в крайно настрана ситуация в момента, така че нямат особен избор, но нали са си сигани по душа и произход, та затова реват като вдовица за хой!

                    Жалко, че Фердинанд беше толкова недалновиден през 1911-1913, сега можеше този цирей Малякия просто да не съществува, както и другия цирей от шумадойските мангали. Но минали неща - интересът на България говори само едно - никога Сърбия в ЕС. НИКОГА, ама Тиквата е архипредател... Добре че имат проблем с Косово, което е точно толкова Сърбия, колко Белград е български, така че да забравят за членство в ЕС, а без него са тотално чао!!!
                    Никакви родители не сме им на тия неблагодарници. Нищо не трябва да правим за тях. Това са мокри сънища,че някога македноя пак ще е наша. Да си гледат мизерната държава и да не ни занимават. Бате Бойко нашата кочина не може да оправи, ще оправя макетата.
                    Last edited by RUBLA; 21.05.2018, 13:22.

                    Коментар


                    • Да не забравяме за силното гръцко лоби в САЩ..А БХ , както винаги никой нищо няма да го пита..Той е герой само в младежкият ГЕРБ..

                      Коментар


                      • ...На кого сега казваме „маляки”? Питам, искам да науча

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                          Без Македония в името,това искат гърците и затова е спорът.Тя и сега се казва БЮРМакедония.
                          Ясно ми е какво искат, проблемът не е какво те искат, а какво ще кажат САЩ, така че ако нашата Тиква наистина е българин, ще викне 5-6 коври, ще иде при Тръмплинката и ще стане работата! Иначе, като съвсем страничен наблюдател, идея си нямам за чий някакви маляки се месят в работите на суверенна държава като Македония. И е крайно време нашите тикви да влязат в ролята на родители спрямо Македония и да тропнат по масата - маляките са в крайно настрана ситуация в момента, така че нямат особен избор, но нали са си сигани по душа и произход, та затова реват като вдовица за хой!

                          Жалко, че Фердинанд беше толкова недалновиден през 1911-1913, сега можеше този цирей Малякия просто да не съществува, както и другия цирей от шумадойските мангали. Но минали неща - интересът на България говори само едно - никога Сърбия в ЕС. НИКОГА, ама Тиквата е архипредател... Добре че имат проблем с Косово, което е точно толкова Сърбия, колко Белград е български, така че да забравят за членство в ЕС, а без него са тотално чао!!!
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            И Македония си е ок, все пак Мизия, ТРакия и Македония са трите части от националния идеал! Обаче там, Илинденски, Северозападни и причие бълвочи са крайно неподходящи, иначе Вардарска Македония също е ок, все пак Македония са идентифицира с Вардар, Шар, Пирин и Солун. Жалко за нашите братя там - 100+ години комуноидно промиване на мозъците от шумадийските копелета са си казали думата. Србе на врбе, маляките - на две!
                            ОК си е за нас. Гръчко газ пикае.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                              Без Македония в името,това искат гърците и затова е спорът.Тя и сега се казва БЮРМакедония.
                              Говорим за сделка. С Дявола.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                И Македония си е ок, все пак Мизия, ТРакия и Македония са трите части от националния идеал! Обаче там, Илинденски, Северозападни и причие бълвочи са крайно неподходящи, иначе Вардарска Македония също е ок, все пак Македония са идентифицира с Вардар, Шар, Пирин и Солун. Жалко за нашите братя там - 100+ години комуноидно промиване на мозъците от шумадийските копелета са си казали думата. Србе на врбе, маляките - на две!
                                Без Македония в името,това искат гърците и затова е спорът.Тя и сега се казва БЮРМакедония.

                                Коментар

                                Working...
                                X