IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Македония (+18)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

    Коминтерна е закрит 1943, а НР Македония се формира 1944-1945 г. в рамките на ФНР Югославия. Не забелязваш ли разминавания.
    А подготвителната работа?
    А това, че Третият коминтерн е напълно под управлението на СССР и лично на тов. Сталин, които са останали живи и в действие и сл​​​ед 1943 година? Дали да не си помисля "Язък му на историка?".

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

      Памет винаги ще има, просто нацията е в упадък. В момента, в който България спре пропадането с мирните времена на Балканите ще е свършено.
      Тоя момент нещо не се забелязва на хоризонта. Дано кеси нейде зад него.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
        Вече нямаме никаква памет за "Па шта си ти?" и "Вулгарос нами мини!". Децата не знаят нищо за Васил Чекаларов например. А гърците излизат един милион в Солун само като чуят, че някой може да им оспори правата върху думата "Македония"....

        Не казвам кое е добре или зле, тази прокълната земя Македония все ни е теглила към пропастта, затова и смятам националната ни позиция на хладнокръвен наблюдател за правилна за момента. Обаче не трябва да забравяме какво се е случвало преди 100 г. по тези земи - важни уроци по "добросъседство", които може да са от полза и днес, за да разберем правилно какво се случва в БЮРМ.
        Ами организацията на македонските българи бе узурпирана от агенти на ДС и мекерета на външни фактори и резултатите са налице.. А какъв ренесанс на националното съзнание имаше в началото на 90-те!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
          Мисля, че държавата "Македония" е създадена от Коминтерна.
          Коминтерна е закрит 1943, а НР Македония се формира 1944-1945 г. в рамките на ФНР Югославия. Не забелязваш ли разминавания.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
            Доколкото знам, проблемът с името "Македония", обозначаващо Югозападна България, започва от опитите на Третия комунистически интернационал да създаде федеративна социалистическа република на Балканите, която да е под прякото влияние, а след това и управление, на тогавашния СССР во главе с тов. Джугашвили.
            До преди това време етнографите са наричали тези земи и хората там "македонска България'.
            От 19 век са напъните за македонизация. По прочети повечко.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

              Памет винаги ще има, просто нацията е в упадък. В момента, в който България спре пропадането с мирните времена на Балканите ще е свършено.
              Стига бе ма верно ли???Как ли па не бех тръгнал да се бия.Аз не разбирам тая лакомия ние хора нямаме за днешната територия която освинихме но се намират хора да ламтят за още.На мен ми е през х....за Македония ако ще албанците да ги изкормят.Който се чувства българин да заповяда имаме достатъчно земя.Война никога повече.Който иска да се бие да ходи в Сирия Афганистан Украйна...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                Вече нямаме никаква памет за "Па шта си ти?" и "Вулгарос нами мини!". Децата не знаят нищо за Васил Чекаларов например. А гърците излизат един милион в Солун само като чуят, че някой може да им оспори правата върху думата "Македония"....

                Не казвам кое е добре или зле, тази прокълната земя Македония все ни е теглила към пропастта, затова и смятам националната ни позиция на хладнокръвен наблюдател за правилна за момента. Обаче не трябва да забравяме какво се е случвало преди 100 г. по тези земи - важни уроци по "добросъседство", които може да са от полза и днес, за да разберем правилно какво се случва в БЮРМ.
                браво, Дидо!

                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                  Вече нямаме никаква памет за "Па шта си ти?" и "Вулгарос нами мини!". Децата не знаят нищо за Васил Чекаларов например. А гърците излизат един милион в Солун само като чуят, че някой може да им оспори правата върху думата "Македония"....

                  Не казвам кое е добре или зле, тази прокълната земя Македония все ни е теглила към пропастта, затова и смятам националната ни позиция на хладнокръвен наблюдател за правилна за момента. Обаче не трябва да забравяме какво се е случвало преди 100 г. по тези земи - важни уроци по "добросъседство", които може да са от полза и днес, за да разберем правилно какво се случва в БЮРМ.
                  Памет винаги ще има, просто нацията е в упадък. В момента, в който България спре пропадането с мирните времена на Балканите ще е свършено.

                  Коментар


                  • Вече нямаме никаква памет за "Па шта си ти?" и "Вулгарос нами мини!". Децата не знаят нищо за Васил Чекаларов например. А гърците излизат един милион в Солун само като чуят, че някой може да им оспори правата върху думата "Македония"....

                    Не казвам кое е добре или зле, тази прокълната земя Македония все ни е теглила към пропастта, затова и смятам националната ни позиция на хладнокръвен наблюдател за правилна за момента. Обаче не трябва да забравяме какво се е случвало преди 100 г. по тези земи - важни уроци по "добросъседство", които може да са от полза и днес, за да разберем правилно какво се случва в БЮРМ.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      Истина. Какво да се прави, обаче? Нима трябва да оставим тлеещ конфликт в задния си двор?
                      Явно е, че т. н. велики сили продължават да ръчкат Балканите, за да, не дай бог, станат спокойни. Това се проследява още от времето на последната руско-турска война та и до днес, 25 май 2018 г. Все си мерят фалосите тук, но на наш г..ръб.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                        Мисля, че държавата "Македония" е създадена от Коминтерна.
                        Истина. Какво да се прави, обаче? Нима трябва да оставим тлеещ конфликт в задния си двор?

                        Коментар


                        • Мисля, че държавата "Македония" е създадена от Коминтерна.

                          Коментар


                          • Доколкото знам, проблемът с името "Македония", обозначаващо Югозападна България, започва от опитите на Третия комунистически интернационал да създаде федеративна социалистическа република на Балканите, която да е под прякото влияние, а след това и управление, на тогавашния СССР во главе с тов. Джугашвили.
                            До преди това време етнографите са наричали тези земи и хората там "македонска България'.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                              Едва ли вярваш че, като ни чуят само, заядливия тон, и ще приемат с отворени обятия. Някои хора много трудно порастваме.
                              Чи то заяждането е от техна страна вече 74 години. И не само заяждане ми бая добри българи изтепаха.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Тук си прав, но нещата не са еднопосочни и няма как да се заеме само една позиция. Факт е, че България е изгубила златни земи в Тракия и Добруджа (хайде, ет са ни върнати наполовина) заради тази пуста Македония, но и огромната част от елита ни тогава (включително офицерския състав) е бил точно от същата Македония! Дедите ми са оставяли костите си там, по тези чукараци - ходил съм, страшно е дори да си го помислиш, че са седели там 3 години в студ, дъжд и пек и не са се огънали, а те са стоели и са се вдигали "На нож" за братята си там....

                                Да, знам, че сега 90% от българите се присмиват на дедите си преди 100 години и слагат тагове за #kletamajkabalgaria, но ми е много интересно как ходят в родните си места, без да ги е срам и нямат свян пред предците си!

                                При "македонците" е същата работа - ние едва ли не очакваме, че като им кажем, че са българи (което е обективната истина) и те ще плеснат с ръце и ще ни се зарадват. Ми няма да стане точно така - там хем има вече изградено, промивано 100 години от сърбомански комуноидни лъжи, съзнание, хем има вече елит на държава, който, разбира се, би бил против вече да не е елит на държава, а на област - елементарно е

                                Някои ще кажат - ми защо ми е тази скапана Македония - ми за нищо не ни е, ама то и България за какво ни е, като сме сме селяни, пардон, граждани на света, дето бил село и основната ни гордост е да вземаме социални помощи в Северен Лондон. Та така - темата е много дълга и широка - и двете страни имат резон, истината обаче е само една. не знам коя точно е истината, но аз няма да съм този, които ще се изплюе на гроба на дедите си, умряли, за да я има България и македония като нейна провинция. Обаче всеки решава сам за себе си...
                                +100

                                Коментар

                                Working...
                                X