IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Македония (+18)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Разпозна ли се?

    В резултат на покрусата от големите очаквания и жалките резултати сред хората в България и сред 1 милион икономически емигранти се нароиха новите "торбалановци от Кюрдистан". За новите отрицатели на всичко българско като качества и постижения българинът е "ганьо", мърляч, чалгар, простак, мързел, дребен далавераджия. Докато западнякът (който може да е по-голям "ганьо" от нашенеца, по-голям простак, мързел и мошеник) е "европеец" и изобщо висша порода човек. Ако между 1945-1989 г. едни идиоти скандираха лакейски "да работим по димитровски" или "по ленински", днес подобни идиоти и духовни торбалановци от Кюрдистан скандират "да работим по европейски". Но ако ги попиташ какво разбират под това, няма да могат да ти отговорят.

    Щото аз още не мога да се разпозная сред некъпаните и ганьовците, докато други вече са юберменши, оставайки си с потекло на отричани унтерменши А Месията - не се притеснявай, ще дойде, енергията я има, само трябва да се канализира и да запазим Вярата в род и Родина. Мойсей (колкото и да не обичам еврейците заради самовлюбеността им) е водил юдеите 40 години из пустинята, докато измрат родените в робство, ние сами се отърсваме от изметта, като тя сама си заминава в лелеяния Запад. Остава само да премахнем двойното гражданство, дори и с цената на 2 милиона по-малко реално население!
    Груец бравос бе.Шапка ти свалям и поклон до земи.Бравос.Ако беше и цесекар.....Никога не трябва да губим вяра.Най тъмно е преди зазоряване

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Кои са удобните, че да ни е търкат, не те разбрах нещо? А отърваването е задължително - емиграните сте с нулев принос за страната си, а във вас е инветсирано много. Този кирлив милиард, дето постояннйо ми го размахват, на базата на 100 милиарда БВП, създаден от хората тук, а абсолютно нищо. Обаче ревете и за права - да сте можели да гласувате, да пътувате с българските паспорти и да ни определяте бъдещето. Нямам проблем с вас - решеили те да бяхате, бягайте, само не ми давайте наклон на ганьовия, защото нямате моралното право да го правите. А аз го имам - наречи ме идиеалистично настроен олигофрен, нямам проблем с това, но истоната си е истина Далеч си от България и не виждаш някои неща - сред младите има пълна шлака, която се надявам да избяга да мие чиниите на Запад или Изток, но има и изключителни деца (надявам се и моите да са такива един ден), в които трябва да инвестираме. лесно е - махаме парите за пенсиите на родителите на пенсионери и ги даваме за децата на работещите родители тук. И е справедливо. И още по-утопично, защото емигрантите сте като кукувиците - засирате яйцата си в чуждото гнездо и летите волно, докато изкукате

      Умен си, ще ме разбереш, затова си позволявам и подобен език.
      Груец разбирам те ама бъркаш.Родителите на тия хора са плащали вноски и редно това което им се полага от вноските да си го получават.Това че децата им са избрали друг път няма нищо общо с пенсиите.За другото си прав...Като слушам едни приказки на Запад било така било иначе едни абсолютни фантасмагории и си вярват.Един галфон даже се хвали че заплатата му по голяма от на Меркел връщали му данъци немски не знае ходи на море с пет човека за 900 евро...Ей такива като почнат да се хвалят да лъжат да ни наричат аборигени и бедняци веднага разбирам че медицината е безсилна и само попа може да оправи нещата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Родени сме в "робство", но сме родени в България. Не сме хукнали да обикаляме из "пустините" и да търсим Обетованата земя - асоциацията ти не е подходяща. И докато чакаме изтъканата ни нишка живот да се прекъсне, работим и се справяме в тази страна. Дори възпитаваме тези, които ще дочакат светлото бъдеще. Всеки слугува на избора си.
        И не трябва да натрапва избора си на останалите както и да им се присмива или да ги обижда.Не е лесно да си гастар там където си те смятат за мангал в Родината не гледат с добро око на теб..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

          Мнеее и аз се родих в същият затвор, но поне не смятам след падането на стените му, да оставам роб на същите, бивши надзиратели.

          Имах като Груето "заблудени идеалистични фантазии", че нещо ще се промени, нооо за няколко години разбрах че не става. требе си барем едно 40 години
          Да де , в "затвора" се изучи без да платиш и лев ,а сега си "конвертируем" на "западния пазар на труда " ... ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak

            Ние, де сме се родили н робство знаем как да му се опъваме и изплъзваме. А вие направо избегахте. Хубава работа, ама бежанска!
            Мнеее и аз се родих в същият затвор, но поне не смятам след падането на стените му, да оставам роб на същите, бивши надзиратели.

            Имах като Груето "заблудени идеалистични фантазии", че нещо ще се промени, нооо за няколко години разбрах че не става. требе си барем едно 40 години

            Коментар


            • Много се отдалечихте от темата!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan

                Оооо много се засегнах!
                Ами не остана, още няколко години, докато измрете тия дето сте се родили в робство и ще дойде светлото бъдеще.
                Само, че докато се отърсвате от неудобните, удобните добре ви търкат. Ама яката.
                Родени сме в "робство", но сме родени в България. Не сме хукнали да обикаляме из "пустините" и да търсим Обетованата земя - асоциацията ти не е подходяща. И докато чакаме изтъканата ни нишка живот да се прекъсне, работим и се справяме в тази страна. Дори възпитаваме тези, които ще дочакат светлото бъдеще. Всеки слугува на избора си.
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Виж сега, пиша последно, че темата стана "ама нищо общо с макетата". И не искам да се заяждам.
                  ДА, мисля, че си доста "идеалистично настроен". Олигофрен в никакъв случай.
                  Чак толкова далеч не съм (а и само от няма и половин година) за да не виждам всичко, което ....просто продължава да "се случва" в България.....защото никой не прави нищо да го промени. А който се опитва, бързо бива маргинализиран от тотално овладяната държава - медии, прокуратура, изпълнителна, законодателна власт.
                  Човек му идва в повече в един момент, дори и да има мерак за нещо.

                  И тва с кукувицитеее.......остави тия глупости! Човек е най-полезен за себе си, семейството и всички други, там където се чувства най-добре.
                  Където се чувства свободен. А това скоро няма да се промени в България, за съжаление. Просто сме си умалено копие на корумпирашка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4ervenasgan

                    Оооо много се засегнах!
                    Ами не остана, още няколко години, докато измрете тия дето сте се родили в робство и ще дойде светлото бъдеще.
                    Само, че докато се отърсвате от неудобните, удобните добре ви търкат. Ама яката.
                    Кои са удобните, че да ни е търкат, не те разбрах нещо? А отърваването е задължително - емиграните сте с нулев принос за страната си, а във вас е инветсирано много. Този кирлив милиард, дето постояннйо ми го размахват, на базата на 100 милиарда БВП, създаден от хората тук, а абсолютно нищо. Обаче ревете и за права - да сте можели да гласувате, да пътувате с българските паспорти и да ни определяте бъдещето. Нямам проблем с вас - решеили те да бяхате, бягайте, само не ми давайте наклон на ганьовия, защото нямате моралното право да го правите. А аз го имам - наречи ме идиеалистично настроен олигофрен, нямам проблем с това, но истоната си е истина Далеч си от България и не виждаш някои неща - сред младите има пълна шлака, която се надявам да избяга да мие чиниите на Запад или Изток, но има и изключителни деца (надявам се и моите да са такива един ден), в които трябва да инвестираме. лесно е - махаме парите за пенсиите на родителите на пенсионери и ги даваме за децата на работещите родители тук. И е справедливо. И още по-утопично, защото емигрантите сте като кукувиците - засирате яйцата си в чуждото гнездо и летите волно, докато изкукате

                    Умен си, ще ме разбереш, затова си позволявам и подобен език.
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                      nachev, нищо и никакъв завой няма да "вземете". Едни чакат "нов месия, дето да ги поведял" (може би славчо или барека, след всички досегашни), друг чака "червената армия", но никой не прави нищо реално. А който се опита да направи нещо, веднага бива оплют от останалите.
                      Така, че "неспасените" и некъпаните, ще провеждате и за напред тези "съдбовни разговори" само тук във форума.
                      Разпозна ли се?

                      В резултат на покрусата от големите очаквания и жалките резултати сред хората в България и сред 1 милион икономически емигранти се нароиха новите "торбалановци от Кюрдистан". За новите отрицатели на всичко българско като качества и постижения българинът е "ганьо", мърляч, чалгар, простак, мързел, дребен далавераджия. Докато западнякът (който може да е по-голям "ганьо" от нашенеца, по-голям простак, мързел и мошеник) е "европеец" и изобщо висша порода човек. Ако между 1945-1989 г. едни идиоти скандираха лакейски "да работим по димитровски" или "по ленински", днес подобни идиоти и духовни торбалановци от Кюрдистан скандират "да работим по европейски". Но ако ги попиташ какво разбират под това, няма да могат да ти отговорят.

                      Щото аз още не мога да се разпозная сред некъпаните и ганьовците, докато други вече са юберменши, оставайки си с потекло на отричани унтерменши А Месията - не се притеснявай, ще дойде, енергията я има, само трябва да се канализира и да запазим Вярата в род и Родина. Мойсей (колкото и да не обичам еврейците заради самовлюбеността им) е водил юдеите 40 години из пустинята, докато измрат родените в робство, ние сами се отърсваме от изметта, като тя сама си заминава в лелеяния Запад. Остава само да премахнем двойното гражданство, дори и с цената на 2 милиона по-малко реално население!
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                        nachev, нищо и никакъв завой няма да "вземете". Едни чакат "нов месия, дето да ги поведял" (може би славчо или барека, след всички досегашни), друг чака "червената армия", но никой не прави нищо реално. А който се опита да направи нещо, веднага бива оплют от останалите.
                        Така, че "неспасените" и некъпаните, ще провеждате и за напред тези "съдбовни разговори" само тук във форума.
                        Завоят е една алегория, длъжен бях да направя ударение върху това още в преден пост.
                        Грешка моя.

                        Ще се съглася с теб. Твърде е вероятно никакъв завой да няма.

                        Няма да се съглася, обаче, с опростачването на важни въпроси!

                        Един Некъпан

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                          Ъхъ, ъхъ ... Кат си толку сладкодумен, разкажи ми нещо за Поднебесната
                          Амиии.... тя е в центъра. Затова от време навреме ги центрират. Между очите.

                          Коментар


                          • nachev, нищо и никакъв завой няма да "вземете". Едни чакат "нов месия, дето да ги поведял" (може би славчо или барека, след всички досегашни), друг чака "червената армия", но никой не прави нищо реално. А който се опита да направи нещо, веднага бива оплют от останалите.
                            Така, че "неспасените" и некъпаните, ще провеждате и за напред тези "съдбовни разговори" само тук във форума.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение


                              Няма нищо вечно. Дори пирамидите. Римската империя просъществува около 1700 години, макар че накрая си е миниатюр. Но Османската я продължава още половин хилядолетие. Като Рим е център към 700 години, но Константинопол е такъв 1600 години. Той е бил най-дълго столнина на нашите земи.
                              Ъхъ, ъхъ ... Кат си толку сладкодумен, разкажи ми нещо за Поднебесната

                              П.П. По-добре у Кръчмата, че оспамихме темата.
                              Last edited by tnm; 23.10.2018, 16:26.
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                                А според мен гледаш твърде много в огледалото за обратно виждане. Това често се оказва фатално...особено, ако трябва да вземеш по-остър завой напред. А и не съм чул някой все още да е успял да промени историята. Бъдещето, може би!
                                Сганов, в най-общ план изразяваш коректно съждение, спор няма.

                                Аз не обичам да давам акъл, н одоколкото и ти звучиш поучително в това обръщение, ще си позваля да кажа следното, на което вече ти беше обърнато внимание по-долу в темата.

                                Философията, методологията ти на наблюдение и оценка,.... "космогонията" ти са либералистични.

                                Вече си навън, душата ти е спасена, нали!
                                Ние тук - ако въобще искаме да ходим заедно нанякъде, ако въобще искаме да ни има, следва да проведем един много искрен, болезнен и крайно съдбовен разговор и да вземем решения.
                                Ние, неспасените, ще трябва да носим последицата от тези решения!
                                Дето викаш, може да се наложи вземане на по-остър завой.
                                В либерална среда тази няма да я бъде!


                                Коментар

                                Working...
                                X