IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

    Да виждам за последните 30 години среден ръст на БВП-то им около 7.5%
    Имат години с 14 % ръст на БВП

    Дай боже всеки му .....краваристан кат направи 14 % за година да се обадиш.....
    Ми от много ниска база тръгхаха. Ето например ти като виден счетоводител, кажи колко можеш да изкараш в Дряново?
    Като си започнал, си тръгнал от нула, и бързо си достигнал до максимума. Развитието се ограничава доста от размера на ... мястото където го практикуваш. Ако успееш да ре разгърнеш към Търново и Габрово, нещата ще тръгат много по-добре. Но ако си в София, възможностите ти биха били много по-големи. Същата работа е и с китайците. Има някакво ниво което не могат да прескочат и да продължат със същите темпове.
    Западния свят е много по-развит от Китай (за Хуйлостан да не говорим), и растежа е 1-2%. Това го чака и Китай, но само ако се справи с последиците от предстоящото забавяне. А както казват на всеки зает юан, китайската икономика генерира 0,625 юана...
    Това и ватю май може да го разбере...



    Ми ето ти още нещо:

    Индекс "голубых фишек" CSI-300, накануне достигавший максимумов за 2,5 года обрушился на 2,9% за один торговый день. Индекс широкого рынка Shanghai Composite упал на 2,2% и закрыл торги на минимальной за 2 месяце отметке.

    Инвесторы отчаянно выходят в кэш, сказал Bloomberg аналитик Core-Pacific Yamaichi Кастор Панг: на каждую растущую акцию на бирже Шанхая в четверг приходилось 16, чьи котировки падали...


    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

      Да виждам за последните 30 години среден ръст на БВП-то им около 7.5%
      Имат години с 14 % ръст на БВП

      Дай боже всеки му .....краваристан кат направи 14 % за година да се обадиш.....
      хахаха +11111111111111

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
        Международное рейтинговое агентство S&P в четверг снизило суверенный рейтинг Китая, ссылаясь на резкий рост долга во второй экономике мира.

        Рейтинг, отражающий платежеспособность правительства КНР как заемщика в иностранной валюте, был снижен с "А+" до "АА-". Негативное рейтинговое действие по Китаю стало для S&P первым за последние 18 лет.



        Като прочетеш това и по надолу не трябва да четеш. Тези не ги ли наритаха от китай. Дай от китайската рейтингова агенция рейтинга на китай и после на империята на злото- краваристан
        Ami vate nяма значение дали са ги наритали. Тези с парите не гледат китайски или пък хуйлостански агенции
        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          А и виждаш ли на картинката ти каква е посоката?
          Да виждам за последните 30 години среден ръст на БВП-то им около 7.5%
          Имат години с 14 % ръст на БВП

          Дай боже всеки му .....краваристан кат направи 14 % за година да се обадиш.....
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Международное рейтинговое агентство S&P в четверг снизило суверенный рейтинг Китая, ссылаясь на резкий рост долга во второй экономике мира.

            Рейтинг, отражающий платежеспособность правительства КНР как заемщика в иностранной валюте, был снижен с "А+" до "АА-". Негативное рейтинговое действие по Китаю стало для S&P первым за последние 18 лет.



            Като прочетеш това и по надолу не трябва да четеш. Тези не ги ли наритаха от китай. Дай от китайската рейтингова агенция рейтинга на китай и после на империята на злото- краваристан

            Коментар


            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

              Ми сори ма не ми се четат поредните глупотевини.

              В случая с Китай явно не пречи на икономиката им, която отчита ръстове на БВП каквито т.н. развит свят може само да мечтае........от 1976 не са имали спад на БВП......

              [ATTACH=CONFIG]n3266903[/ATTACH]


              Ай ся, глупотевини, че откога специалистите на сбербанк и други руски банки взеха да пишат глупотевини?


              А и виждаш ли на картинката ти каква е посоката?
              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                Е как ще схващам такива работи...
                Но кажете марков, как се отразява на държавата, когато 35% от държавните предприятия работят на загуба?
                Ми сори ма не ми се четат поредните глупотевини.

                В случая с Китай явно не пречи на икономиката им, която отчита ръстове на БВП каквито т.н. развит свят може само да мечтае........от 1976 не са имали спад на БВП......

                Click image for larger version

Name:	име.png
Views:	1
Size:	8.8 КБ
ID:	3266903




                Last edited by markov; 24.11.2017, 01:45.
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                  1. а ясно е че не си го писал ти , ти дори не схващаш смисъла на написаното.

                  2. разбира се че ако значителен дял от предприятия в една държава фалират ще породи проблеми но не от естеството което ти очакваш ......обясних ти го понадоле защо.....чети и препрочитай....... уикенда ще ме няма , кат се върна в понеделник ще те изпитам дали си осмислил нещо.....
                  Е как ще схващам такива работи...
                  Но кажете марков, как се отразява на държавата, когато 35% от държавните предприятия работят на загуба?

                  eто ти цялото текстче, пък кажи после нещо ободряващо:

                  Международное рейтинговое агентство S&P в четверг снизило суверенный рейтинг Китая, ссылаясь на резкий рост долга во второй экономике мира.

                  Рейтинг, отражающий платежеспособность правительства КНР как заемщика в иностранной валюте, был снижен с "А+" до "АА-". Негативное рейтинговое действие по Китаю стало для S&P первым за последние 18 лет.

                  "Продолжительный период роста долга в Китае увеличивает экономические и финансовые риски", - говорится в релизе агентства: суммарная задолженность в экономике - включая корпоративные кредиты, долги физлиц и госдолг - растет заметно быстрее, чем экономика.

                  По оценке МВФ, общий долг КНР за 9 лет вырос с 146% ВВП до 300%, что почти вдвое превышает средний уровень по развивающимся странам (175%ВВП). При этом на каждый юань новых кредитов экономика рождает лишь 0,625 юаня нового ВВП.





                  "Любая крупная страна после настолько резкого увеличения долга испытывала либо финансовый кризис, либо продолжительное замедление экономического роста", - отмечает старший инвестиционный стратег Goldman Sachs Ха Джимин.

                  "Наиболее яркий пример - Япония после 1990х. У страны было слишком много долга, по большей части внутреннего, в результате экономический рост коллапсировал", - согласен профессор Университета Пекина Майкл Петтис.

                  Проблема заключается в том, что накопленный долг необходимо обслуживать, выплачивая проценты, а это "съедает" доходы потребителей и прибыль корпораций. По оценке Сбербанк CIB, это уже стоит Китаю 10% ВВП ежегодно.

                  Каждая четвертая компания Китая, имеющая листинг на бирже, функционирует по принципу финансовой пирамиды, обслуживая долг за счет привлечения нового долга, поскольку генерирует не достаточно денежного потока для выплаты процентов, показало исследование Reuters.




                  В результате банковская система КНР, которая кредитует китайской экономическое чудо, превращается в бомбу замедленного действия, предупреждает бывший аналитик Fitch, ныне работающая в Autonomous Research Asia Шарлин Чу. По ее словам, официальная статистика КНР маскирует истинные проблемы в банковской системе: при официальной просрочке в 1,75% на деле 22% всех выданных в Китае кредитов уже проблемные.

                  Кредитные вливания стали главным локомотивом китайского экономического чуда в последние 9 лет, отмечает профессор Университета Калифорнии Виктор Ши. По его прогнозу, к концу года общий долг КНР превысит 330% ВВП.

                  Китайское руководство находится между молотом и наковальней, объясняют эксперты Центра макроэкономических исследований Сбербанка России: с одной стороны, Компартия осознает необходимость укрощения долгового дракона; с другой - отказ от кредитной подпитки грозит банкротствами и замедлением экономического роста.

                  В большинстве своем компании-зомби - это госкомпании, их суммарный долг достиг 11 триллионов долларов, говорит главный экономист Альфа-Банка Наталья Орлова. В основном это промышленный сектор (угледобыча, металлургия, алюминиевые и стекольные заводы), где 35% всех предприятий убыточны.

                  Правительство КНР разработало план сокращения избыточных мощностей в экономике на 10%, но это будет означать потерю 4,3 млн рабочих мест и 24-73 млрд долларов дополнительных затрат для бюджета, а кроме того, чревато социальным волнениями.

                  В долгосрочной перспективе темпы роста в КНР неизбежно замедлятся - с нынешних 6,5-7% до 3% в год, прогнозирует ЦМИ Сбербанка.

                  Поскольку Китай - крупнейший в мире потребитель сырьевых товаров, его замедление, будь то жесткая посадка или мягкая - это одна из главных угроз для долгосрочных перспектив российской экономики, предупредил в Докладе о денежно-кредитной политики ЦБ РФ.



                  Какво мислите? Има и линкчета...
                  Last edited by Имхотеп; 24.11.2017, 01:30.
                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                    Е марков, това да не съм го писал аз?



                    Та казваш предприятията може да фалират, но държавата ще цъфти и връзва, а?

                    1. а ясно е че не си го писал ти , ти дори не схващаш смисъла на написаното.

                    2. разбира се че ако значителен дял от предприятия в една държава фалират ще породи проблеми но не от естеството което ти очакваш ......обясних ти го понадоле защо.....чети и препрочитай....... уикенда ще ме няма , кат се върна в понеделник ще те изпитам дали си осмислил нещо.....

                    п.п.

                    От мен да мине ще се опитам да ти обясня абсолютно елементарно.

                    Пример: ще правя някакво бизнесче , за което трябва да инвестирам 10 000 лева.

                    1. Регистрирам си ООД с капитал 1 000 лева , останалите до 10 000 си ги давам на заем на фирмата.
                    Почне ли да капе някои лев тези 9 000 дето съм ги дал като заем на фирмата си .....почвам да си ги връщам веднага мога да си начислявам и лихва като само върху лихвата дължа данък.

                    2. Регистрирам си фирмата направо с капитал 10 000 лева без да и давам заем. За да си върна инвестицията трябва първо да си обложа печалбата с 10 % и после с още 5 % за дивидента. Лихва върху капитал също няма ....очевидно първия вариант е по изгоден от данъчна и финансова гледна точка.

                    Дори и ад не върви както съм очаквал последната ми идея ще е да си самофалирам бизнесчето като си поискам порите обратно то себе си.

                    Та тоя прост пример го умножи по 1 000 000 000 и замени мен с чуждестранен инвеститор и ще получиш елементарна представа за макрото в Китай
                    Last edited by markov; 24.11.2017, 01:32.
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                      Ясно пак не си вдянал нищо........
                      Очаквано.

                      Май наистина не схващаш макро икономиката.

                      Китайците като съвкупност не връщат нищо , връщат дъщерните компании на компаниите майки у странство.

                      Това че вземали 10 пък връщали 100 ептен не разбрах от де го измисли.......явно имаш проблем със схващане на писан текст.

                      И кви банки намеси пак не разбрах, няма банка която ще даде заем на новообразувано дружество , та обикновено се практикуват два варианта:
                      Компанията майка взема дълг и го дава на дъщерното. Или компанията майка гарантира дълга солидарно с дъщерното дружества.....

                      Анадъмну ?
                      Е марков, това да не съм го писал аз?

                      Първоначално изпратено от марков
                      Обяснявах ви бавно и напоително нещо което за Китай важи с още по-голяма сила отколкото за Рашата.
                      Когато външен инвеститор прави дъщерно дружество в друга страна най често структурира инвестицията във вида:

                      -10 единици капитал.
                      -90 единици дълг към компанията майка.


                      Защо е така , защото веднага може да си тегли от инвестицията ако има положителен паричен поток без да плаща корпоративен данък просто като си връща дълга , междувременно може да си начислява лихва по дълга т.е. да отчита доходност на инвестицията дори в инвестиционния период , също така може да си сложи тежести върху активите като кредитор от първи ред и ако не вървят нещата да си прибере поне част от инвестицията като кредитор и т.н.

                      Та този 90 единици дълг влиза във съвкупния външен дълг ,
                      Та казваш предприятията може да фалират, но държавата ще цъфти и връзва, а?

                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                        Mарков, вие четохте ли какво постнак, или не разбирате родния си език?

                        Но обяснете все пак, да не искате да кажете, че китайците вземат дълг 10 а връщат 100? Щото това значи че са по-прости и от руснаците, което е невероятно! Може ми това вои изказване е повлияно от хаотичните откъслечни текстове запаметени наизуст при пребиваването ви в свищовската Академия?
                        Не знам какво да си мисля, но доколкото знам, банковите правила при кредитиране нямат нищо общо с тези на които ги отпускат...

                        Абе марков, тая академия не я ли закриха бе?

                        Ясно пак не си вдянал нищо........
                        Очаквано.

                        Май наистина не схващаш макро икономиката.

                        Китайците като съвкупност не връщат нищо , връщат дъщерните компании към компаниите майки у странство.

                        Това че вземали 10 пък връщали 100 ептен не разбрах от де го измисли.......явно имаш проблем със схващане на писан текст.

                        И кви банки намеси пак не разбрах, няма банка която ще даде заем на новообразувано дружество , та обикновено се практикуват два варианта:
                        Компанията майка взема дълг и го дава на дъщерното. Или компанията майка гарантира дълга солидарно с дъщерното дружества.....

                        Анадъмну ?

                        п.п.

                        И в академията такива неща не се учат , учат се в практиката , имал съм късмет да участвам в няколко подобни начинания ....
                        Last edited by markov; 24.11.2017, 01:14.
                        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                          Аз проблем нямам но ти имаш , не разбираш макроикономика и се информираш от омразните ти Руски сайтове .....

                          Тая глупост за съвкупния външен дълги ви я обяснявах още 2014 година когато се надпреварвахте да пророкувате фалита на Рашата нищо че почти нямали държавен дълг ама имали корпоративен и значи ша фалиргали е го на утре.....

                          Обяснявах ви бавно и напоително нещо което за Китай важи с още по-голяма сила отколкото за Рашата.
                          Когато външен инвеститор прави дъщерно дружество в друга страна най често структурира инвестицията във вида:

                          -10 единици капитал.
                          -90 единици дълг към компанията майка.

                          Защо е така , защото веднага може да си тегли от инвестицията ако има положителен паричен поток без да плаща корпоративен данък просто като си връща дълга , междувременно може да си начислява лихва по дълга т.е. да отчита доходност на инвестицията дори в инвестиционния период , също така може да си сложи тежести върху активите като кредитор от първи ред и ако не вървят нещата да си прибере поне част от инвестицията като кредитор и т.н.

                          Та този 90 единици дълг влиза във съвкупния външен дълг , но заради него държавата няма да фалира , просто щото инвеститора няма интерес да си фалира дъщерното дружество при никакви обстоятелства .....ако не може да си го обслужва ще го разсрочи за по-добри времена , в кроен случай ще го капитализира ...........

                          Та при инвестиционната експанзия над 50 % от частния дълг е с такъв произход ........
                          Mарков, вие четохте ли какво постнах, или не разбирате родния си език?

                          Но обяснете все пак, да не искате да кажете, че китайците вземат дълг 10 а връщат 100? Щото това значи че са по-прости и от руснаците, което е невероятно! Може ми това ви изказване е повлияно от хаотичните откъслечни текстове запаметени наизуст при пребиваването ви в свищовската Академия?
                          Не знам какво да си мисля, но доколкото знам, банковите правила при кредитиране нямат нищо общо с тези на които ги отпускат...

                          Абе марков, тая академия не я ли закриха бе?

                          Last edited by Имхотеп; 24.11.2017, 01:08.
                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Държавата е готова да се споразумее с бившия премиер Симеон Сакскобургготски не само по тукашните дела за имотите му, но и за четирите му иска срещу България, подадени в Страсбург. Според юристи Сакскобургготски има всички шансове да осъди държавата в Европейския съд по правата на човека.

                            В Министерството на правосъдието е създадена работна група, ръководена от зам.-министър, която от началото на месеца заседава по темата, научи "Сега" от Миглена Тачева. "Има работна група, която работи за варианти за доброволно уреждане на спора между държавата и Симеон Сакскобургготски и когато имаме готови предложения, те ще бъдат огласени", каза тя пред "Сега". Тачева беше правосъден министър в кабинета на Сакскобургготски и минава за един от най-приближените му хора. В момента е директор на Националния институт на правосъдието.

                            Първото дело в Страсбург беше заведено от бившия премиер през 2010 г., след като през декември 2009 г. парламентът прие мораториум върху правото му да се разпорежда със земи и имоти, върнати на него и сестра му като наследници на бившите царе. Мораториумът трябваше да е временен, но действа и досега.

                            Преди години Страсбург присъди 13 млн. евро на бившия гръцки крал Константин пак заради имотен казус. Претенцията на Константин беше за 560 млн. евро - оценката на земя, сгради и имоти. В другите три дела, водени от Сакскобургготски, се оспорва решението на българския съд резиденциите "Кричим", Ситняково" и "Саръгъол" да бъдат върнати на държавата.

                            Много е вероятно на бившия премиер да му бъде предложена сделка да се откаже от претенциите си пред Европейския съд, а в замяна да получи обезщетение за имотите. Друга възможност е да получи доживотно право на ползване на дворците, които сега обитава, срещу отказ от делото в Страсбург. Готвеното споразумение има връзка и с европредседателството на България, казаха пред "Сега" запознати. Сакскобургготски е член на политическия му борд и напоследък медийните му изяви по темата зачестиха.



                            Този е направил една единствена къща в бг, обаче ще осъди държавата за милиони, и то за имоти които са принадлежали на държавата. Ебаси правото, ебаси наглоста

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                              Какво е ХЮТЕ- аз наистина че съм чужденец тук, но не знам такава дума
                              Е добре де, ще бъда милостив,
                              ето ти го така:
                              heute Abend

                              Айде, не ме питай повече, нали си гугъл специалист, ще се справиш...
                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                                Maрков, вие имате кокнитивен проблем. Къде съм писал, че китайския дълг е минал 20 трилиона долара? Хайде посочете ми, и тогава ще ви дам източник...
                                Аз проблем нямам но ти имаш , не разбираш макроикономика и се информираш от омразните ти Руски сайтове .....

                                Тая глупост за съвкупния външен дълги ви я обяснявах още 2014 година когато се надпреварвахте да пророкувате фалита на Рашата нищо че почти нямали държавен дълг ама имали корпоративен и значи ша фалиргали е го на утре.....

                                Обяснявах ви бавно и напоително нещо което за Китай важи с още по-голяма сила отколкото за Рашата.
                                Когато външен инвеститор прави дъщерно дружество в друга страна най често структурира инвестицията във вида:

                                -10 единици капитал.
                                -90 единици дълг към компанията майка.

                                Защо е така , защото веднага може да си тегли от инвестицията ако има положителен паричен поток без да плаща корпоративен данък просто като си връща дълга , междувременно може да си начислява лихва по дълга т.е. да отчита доходност на инвестицията дори в инвестиционния период , също така може да си сложи тежести върху активите като кредитор от първи ред и ако не вървят нещата да си прибере поне част от инвестицията като кредитор и т.н.

                                Та този 90 единици дълг влиза във съвкупния външен дълг , но заради него държавата няма да фалира , просто щото инвеститора няма интерес да си фалира дъщерното дружество при никакви обстоятелства .....ако не може да си обслужва дълга ще го разсрочи за по-добри времена , в краен случай ще го капитализира ...........

                                Та при инвестиционната експанзия над 50 % от частния дълг е с такъв произход ........
                                Last edited by markov; 24.11.2017, 00:59.
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X