IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts


  • Изказване на Евродепутатката Клеър Дейли

    Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
    Европата одобрява управлението на Борисов и постигнатите положителни резултати.
    Да бе, да, точно това се вижда във видеото

    Коментар


    • Тези дни ирландската евродепутатка Клеър Дейли обвини зам.председателката на Европейската комисия Вера Йоурова в съучастничество с Бойко Борисов. Тоест, днес бойното поле е България на тема престъпления. Какво обаче е общото между 52 годишната ирландка и 56 годишната чехкиня?

      И двете са прекарали по месец зад решетките в родните си страни. Едната с влязла присъда, другата в следствения арест за подкуп /после заметено под килима дело, но съпругът й, вероятно почтен човек, се развежда с нея заради това, по нейните думи/.
      И двете прескачат от партия в партия без никакъв морален проблем.

      Ирландката е с открито троцкистки убеждения и подкрепя различни ислямистки терористи.


      Тя също така е в естествен съюз със съветската възпитаничка Елена Йончева, бивша интимна приятелка на съветския премиер на България Сергей Станишев. Елена пък си прекара доста весело няколко седмици с едни сомалийски пирати, докато го играеше Лара Крофт на Африканския рог. Кой плати купона й и до днес се дискутира. Борисов твърди, че България /говори за милиони/. Клеър Дейли и Елена Йончева са отляво в Европарламента, но ирландката се бори срещу "Окупацията на Палестина от Израел", а българката /от съветски произход/ е зам.председател на делегацията за връзки с Израел.

      А Вера Йоурова? Тя в началото на тази година обяви, че мониторингът на ЕК за Върховенството на закона в България трябва да отпадне. Тоест, че България е изпълнила всички критерии на ЕС по този въпрос. Онзи ден обаче поиска да не я оскърбяват като съучастничка на Борисов. Но е член на партията на премиера на Чехия Бабиш, обвиняван от Евросъюза за злоупотреби с евросредства в особено големи размери. В Европарламента Йоурова е част от либералите заедно с българското ДПС.

      Онзи ден Борисов и Гешев буквално отсвириха привикването или "поканата" на някаква си комисия по Граждански свободи и не-знам- си-какво в ЕП спешно да дадат обяснения за ситуацията в България. Сега ясно ли е защо могат да си го позволят?

      Ако някой чака на двете патки да свалят Борисов, значи е по-глупав и от Ристо Маджото, и от участващите в протестите инфантили

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение


        Европа вече знае що за стока е сикаджията Боко Тиквата.

        Оставка, съд и затвор за банкянския сикаджия!


        Ако бяхте чели какво написах по случая с тази персона, нямаше да се излагате така.
        Клеър Дейли е от крайно лява ирландска група, и нейното мнение не струва пукната пара. Разбирам Елена Йончева защо се навърта около нея. Разбирам и тукашните червени тролове. Все пак, краставите магарета се надушват през девет дерета.
        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Европата одобрява управлението на Борисов и постигнатите положителни резултати.

          Колкото до оставката - има да я чакате и да я гледате през крив макарон. Защо да подава оставка, като всичко с управлението е наред?

          Дали ще го съдят - ами това зависи от прокуратурата, ама първо трябва да намерят къде е нарушил законите на страната. Ако не ги е нарушавал, има да чакате съд през крив макарон.

          Колкото до затвора - ама почакайте първо да го обвинят, после да има дело и чак след това съдиите да го осъдят, за да има и затвор. Ама май и тука ще ви трябва крив макарон.

          Въобще купете си една кутия криви макарони, че ще ви трябват през следващите години на управление на ГЕРБ.
          Типичната ... логика на изпечен бандит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
            Европа вече знае що за стока е сикаджията Боко Тиквата.

            Оставка, съд и затвор за банкянския сикаджия!
            Европата одобрява управлението на Борисов и постигнатите положителни резултати.

            Колкото до оставката - има да я чакате и да я гледате през крив макарон. Защо да подава оставка, като всичко с управлението е наред?

            Дали ще го съдят - ами това зависи от прокуратурата, ама първо трябва да намерят къде е нарушил законите на страната. Ако не ги е нарушавал, има да чакате съд през крив макарон.

            Колкото до затвора - ама почакайте първо да го обвинят, после да има дело и чак след това съдиите да го осъдят, за да има и затвор. Ама май и тука ще ви трябва крив макарон.

            Въобще купете си една кутия криви макарони, че ще ви трябват през следващите години на управление на ГЕРБ.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
              Ш-шшшшшшшшшшшшттттт!
              Тихо, да не чуе матвейката, че ще т е отлюспи!
              Той вика, че са били стотина, а другото - още толкова, е оръженосци и обслужващ персонал на заплата.
              Като не харесваш тази, ето друга снимка.

              Снимката е манипулирана. Нарочно е снимана така, че да се получи голяма дълбочина и визуален ефект за много на брой хора. Това е игра на сменяеми обективи. Прави ли ти впечатление, че сградите са едва ли не в безкрайноста, а ние много добре знаем какво е разстоянието до тях. Знаем също така, че този площад няма и 10 декара, което означава максимум 10 000 човека, ако са нагъсто. Да, ама те не са и това се вижда от близките хора.

              Та толкова за оптичните излюзии, за който не знае как се правят. Меродавни са само снимките от високо, направени с дрон, при които переспективата е минимална, и освен това хората лесно се броят с програма. Докато не видим такава снимка, нищо не можем да кажем. Знаем обаче от друг път, че този площад трудно събира повече от 5000 човека, а в конкретния случай едва ли са 2000 максимум 2500.
              Last edited by Mateev; 11.09.2020, 19:13.

              Коментар


              • Евродепутат: "Бандит" е подходяща дума за Борисов и Гешев

                Писна ми ЕС да не предприема действия срещу тях, заяви ирландката Клеър Дейли

                "Убедена съм, че думата "бандит", която употребих, е използвана на място. От това, което съм чела и видяла, има неоспорими доказателства, че тези хора са нарушили върховенството на закона. Българските граждани са прави в това да искат тяхната оставка."

                Това заяви евродепутатът от Ирландия Клеър Дейли в интервю за bTV ден след като остро разкритикува Европейската комисия за бездействието ѝ спрямо проблемите в България и използва думата "бандити" по адрес на премиера Бойко Борисов и главния прокурор Иван Гешев.

                "Запознах се с България през опита на ирландци, които се сблъскаха с корупционни сделки в курортен комплекс, когато купуваха имот преди няколко години. Когато се присъединих към Европарламента, продължих да се информирам за страната. Научих за редица скандали, включващи главния прокурор Иван Гешев и премиера Бойко Борисов", посочи още тя.

                Европа вече знае що за стока е сикаджията Боко Тиквата.

                Оставка, съд и затвор за банкянския сикаджия!



                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                  Аз ти правя комплимент! Защото си видимо политически пригоден, доколкото си емоционално недосегаем, пък ти ми подскачаш!
                  БХ търси точно такива.

                  Когато ти ме обиждаш, аз скачам ли?
                  Нищо подобно, забавлявам се, смея се и ти се чудя на акъла!

                  Една точно тематична история и при това истинска. Мой роднина, близък ми е и се обичаме. Ама, горкият, върл привърженик на Костов. Преди време дори каза, почти сериозно, че в политическото си развитие е израснал до "костовик". Не знам, що е то, но като имам представа от Костов, някакво голямо чудовище ще да е. Кво да правим, за любовта граници няма и ... да се взимат там младите.

                  По костовата тема така и не се разбрахме, но от години уж бяхме на сходен акъл, че гепп, БХ и калинките са напаст и трагедия за страната. Преди месец се видяхме, пийнахме порядъчно и прескачайки всички правила, засегнахме политиката. Абе, усещам го аз, че нещо върти и обръща лопатата. БХ, та БХ! Рекох: Човеко, не съм ти броил ракиите, ама .. бива ли така?! Виж Радан какво прави в ЕП, другият ваш човек - онзи ококореният Атанасов, все кисне в Орлов град, дори аз имах кратък разговор с него и той е категоричен и краен в оценките. За Христо няма какво да отваряме приказка, той все пак е от друга партия, ама припявайки на БХ, ти предаваш цялата политическа и идейна линия.

                  Хъка-мъка и най-накрая родата изплю камъчето. Десните, вика, за толкова години не успяха да намерят път към хората, народа на тази страна, и следователно аз вече не съм за тях. Пък БХ поне ми дава гаранция, че на влласт няма да дойдат комунистите.

                  Аз го изгледах ей-така


                  На него не му казах за отвратителния психо-физиологичен акт, който се практикува от БХ - церебралната пенетрация. Все пак, той ми е приятел.

                  За тебе вече съм сигурен, че си бил подложен на процедурата.
                  Поласкан съм че персоната ми заема голяма част от вниманието ти, а очевидно не само твоето.
                  Ся БХ при мен ще удари на камък. Няма даже да споменавам що.
                  Виж приятелят ти го разбирам донякъде, в частта че в момента ако БХ фърли оставка идват БКП(с) с мюрето Радев начело. И толкова много неща могат да саботират, че даже ти да си ще те домързи да пишеш толкова много. Другият кандидат за много писане е безсмисления, обаче на него не може да се вярва дори и на една дума. Та ето един проблем който съвсем не е малък а напротив- доста сериозен, защото не всички могат да оценят до каква катастрофа може да доведе едно служебно правителство.
                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Руснаците са на път да пуснат втора ваксина.
                    Междувременно поръчителите станаха 30 страни с поръчки за около милиард дози.
                    “Най-напредналата” британска ваксина още никой не я е виждал, освен тези, които спряха тестването- България поръча- дали плати не знам, 2,3 милиона ваксини

                    Правительство Москвы и Национальный исследовательский центр имени Н. Ф. Гамалеи приглашают жителей столицы принять участие в эксперименте. Вакцинация проходит бесплатно, нужны 40 тысяч добровольцев.
                    "Количество желающих ежедневно растет. Мы видим, можно сказать, ажиотаж. Заявку подали уже более 35 тысяч москвичей. Сейчас в столице исследование вакцины от COVID проводится на базе шести медучреждений. В дальнейшем их число увеличится до 20", — добавила Ракова.
                    По ее словам, вакцину будут вводить в два этапа. На первом этапе добровольцам введут первый компонент вакцины, а через 21 день — второй. Компоненты отличаются входящими в их состав активными веществами, это сделано для усиления иммунной защиты.

                    Ранее Минздрав зарегистрировал первую в мире вакцину для профилактики COVID-19, разработанную НИЦЭМ имени Гамалеи и производимую совместно с Российским фондом прямых инвестиций.
                    При первых испытаниях препарат сформировал устойчивый гуморальный и клеточный иммунный ответ у ста процентов участников и не вызвал у них серьезных нежелательных явлений ни по одному из критериев.
                    Уровень антител у привитых добровольцев в 1,4-1,5 раза превысил уровень антител у переболевших людей.
                    Последние данные о ситуации с COVID-19 в России и мире представлены на портале стопкоронавирус.рф
                    Last edited by v_tin; 11.09.2020, 18:28.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                      То според тримата глупаци и резидента БХ отдавна да е фърлил оставка, ама е на, още не е.

                      ДПС, Имхотеп!

                      (транскрипцията ДПС е обръщението: "Другарю Партиен Секретар")

                      Другарю Партиен Секретар, Имхотеп,

                      Ще си Фърли оставката, но първо ще трябва да се появи - логично е, нали!

                      Говорят, че е излязъл в нелегалност - чак до ... изборите. До тогава нямаЛО да се яви и на работното си място...

                      ДПС (Другарю Партиен Секретар), Имхотеп, зная, че сте ми обиден до дъното на кристално - чистата си душа... Може да се ангажирате с отговор към околните: вЕрно ли Боко (К) е излязъл в нелегалност? А кой ще реже лентичките на магистралите - имате ли вече яснота по този въпрос, или все още не сте го обсъждали на Партиен пленум на БКП (К-герб)?


                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                        Айде ся ще се обиждаме,

                        Казах колко ли пъти вече, че от другата страна на линията са БКП(С) и т.нар. русофили.
                        Всичко останало е малко или много приемливо.
                        Метежниците са от другата страна на чертата и тяхното битие ме вълнува колкото и тях моето.
                        Аз ти правя комплимент! Защото си видимо политически пригоден, доколкото си емоционално недосегаем, пък ти ми подскачаш!
                        БХ търси точно такива.

                        Когато ти ме обиждаш, аз скачам ли?
                        Нищо подобно, забавлявам се, смея се и ти се чудя на акъла!

                        Една точно тематична история и при това истинска. Мой роднина, близък ми е и се обичаме. Ама, горкият, върл привърженик на Костов. Преди време дори каза, почти сериозно, че в политическото си развитие е израснал до "костовик". Не знам, що е то, но като имам представа от Костов, някакво голямо чудовище ще да е. Кво да правим, за любовта граници няма и ... да се взимат там младите.

                        По костовата тема така и не се разбрахме, но от години уж бяхме на сходен акъл, че гепп, БХ и калинките са напаст и трагедия за страната. Преди месец се видяхме, пийнахме порядъчно и прескачайки всички правила, засегнахме политиката. Абе, усещам го аз, че нещо върти и обръща лопатата. БХ, та БХ! Рекох: Човеко, не съм ти броил ракиите, ама .. бива ли така?! Виж Радан какво прави в ЕП, другият ваш човек - онзи ококореният Атанасов, все кисне в Орлов град, дори аз имах кратък разговор с него и той е категоричен и краен в оценките. За Христо няма какво да отваряме приказка, той все пак е от друга партия, ама припявайки на БХ, ти предаваш цялата политическа и идейна линия.

                        Хъка-мъка и най-накрая родата изплю камъчето. Десните, вика, за толкова години не успяха да намерят път към хората, народа на тази страна, и следователно аз вече не съм за тях. Пък БХ поне ми дава гаранция, че на влласт няма да дойдат комунистите.

                        Аз го изгледах ей-така


                        На него не му казах за отвратителния психо-физиологичен акт, който се практикува от БХ - церебралната пенетрация. Все пак, той ми е приятел.

                        За тебе вече съм сигурен, че си бил подложен на процедурата.
                        Last edited by nachev; 11.09.2020, 18:16.

                        Коментар


                        • Най-малко 37 милиона души са разселени в резултат на предприетите от САЩ войни срещу терора от 11 септември 2001 г. Това се посочва в ново проучване като част от проекта "Цената на войната" на Университет "Браун", пише "Ню Йорк таймс".

                          Според авторите на проучването повече хора са разселени по време на този период в сравнение с разселените от конфликт от 1900 г. с изключение на Втората световна война.

                          Откритията са публикувани днес, седмици преди САЩ да навлязат в двадесетата си годишнина от подетата борба срещу тероризма, която започна с инвазия в Афганистан на 7 октомври 2001 г. В изследването се казва, че за първи път се посочва броят на хората, разселени от военните действия на САЩ по време на този период.

                          Вестникът отбелязва, че откритията са изнесени в момент, когато САЩ и други западни държави все повече се обявяват против приемането на бежанци, след като антимигрантските страхове засилиха подкрепата за политиките на затворени граници.

                          В проучването е включен броят на разселените хора, предимно цивилни, във и от Афганистан, Ирак, Пакистан, Йемен, Сомалия, Филипините, Либия и Сирия. Авторите предупреждават, че това е консервативно изчисление и че реалният брой може да варира от 48 милиона до 59 милиона души. Калкулацията не включва милионите разселени хора в държави с по-малки операции на САЩ срещу тероризма, включително Буркина Фасо, Камерун, Централноафриканската република, Чад, Демократична република Конго, Мали и Нигер.

                          Докато САЩ не е единствената причина за миграцията от тези държави, авторите казват, че страната е имала доминираща или съдействаща роля в тези конфликти.

                          В Сомалия 46% от населението е разселено от 2002 г., когато американски сили отново започват бойни операции в страната.

                          В проучването също се посочва, че 25,3 милиона души са се върнали в родните си държави или региони. Някои от завърналите са жертва на депортация.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                            Що е гербер все е лъжец и затова когато другите вземат властта да докарат 1000 нигера във всеки град да разставят поне по 10- в софия 100 и на всеки 15 минути да отива по един гербер до пангара и както си избере първо е........ после бой или първо бой и после е.........Цялата партия по списък. Ако нигерите не достигнат и до най малкото село- д а се внесат още
                            За това вате трябва да вземете властта, което не виждам как ще стане.
                            Бъди сигурен обаче, че на всички ще ви се плати.
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Градският съд отхвърли показанията на полицай Христо Шoĸoлapoв, който е бил свидетел по няколко мерки. Според неговите свидетелства пo eднo и cъщo вpeмe е видял ceдeм дyши нa paзлични yлици дa бeзчинcтвaт.


                              https://www.dnevnik.bg/analizi/2020/...home_NaiNovoto


                              Димо Господинов, адвокат:


                              В последните 1-2 месеца много напоително ни обясниха как и САЩ, и ЕС нямало как да се намесят във вътрешните работи на България и трябвало сами да се оправяме.

                              Да, делото на спасяване на давещите се е в ръцете на самите давещи се, съгласен съм. Но в същото време не съм от вчера и не мога да не сравня отношението им към протестите преди 7 години и сега:
                              - Протестите срещу Орешарски бяха много ясно подкрепени от посланиците на държавите от ЕС, като много добре си спомням френският посланик как идваше на протестите срещу олигархията, а немския посланик обясняваше каква корупция е в България. Къде са те сега? Нима няма корупция и олигархия?

                              - При Орешарски ни спряха еврофондове, заради злоупотреби, при Бойко - не. Какво става, няма корупция ли вече? Няма къщи за гости, няма министри, признаващи, че злоупотребите са modus operandi на администрацията?
                              - Тогава американски сенатори идваха да дърпат ушите на Орешарски за Южен поток, сега къде са за "Балкански поток"? Къде е американският посланик да посети протестиращите, окупирали Орлов мост, както тогава посети Ранобудните студенти?

                              - Орешарски беше поставен в международна изолация, с Бойко се снимат и си приказват приятелски. Що, да не е много по-хубав?- На Орешарски му вадиха "унищожителни доклади" по мониторинговия механизъм, днес разбрах, че еврокомисарката Юрова била казала, че ще вземе решение за прекратяване на механизма за България. В разгара на 2 месеца ожесточени протести именно срещу корупцията. Без придружителен коментар, с който да се разясни, че това отпадане не представлява оценка за положително развитие на страната ни в това отношение.
                              Всичко това, а и много други обстоятелства, не означава, че Орешарски е бил несправедливо малтретиран от нашите западни партньори, напротив. Неговото управление беше в разрез с европейските ценности също толкова, колкото и настоящото. Но очевидно тогава срещу него се намесиха отвън, а днес не искат. С което защитават Бойко и отправят послание, че трябва да го пазим.

                              Защо ли го правят? Защото Бойко е чист като сълза и те са убедени, че точно такова правителство трябва на България в ЕС и НАТО? Или защото Бойко умело търгува с националния ни интерес навън, за да го крепят на власт вътре?


                              хахахаха

                              Коментар


                              • Що е гербер все е лъжец и затова когато другите вземат властта да докарат 1000 нигера във всеки град да разставят поне по 10- в софия 100 и на всеки 15 минути да отива по един гербер до пангара и както си избере първо е........ после бой или първо бой и после е.........Цялата партия по списък. Ако нигерите не достигнат и до най малкото село- д а се внесат още

                                Коментар

                                Working...
                                X