IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

    Аз знам как наричат БГ имигрантите в САЩ дето държат канчето в тоалетната ...
    Кажете марков как?

    Аз пък знам как вас ви наричат в масква...
    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
      ...
      п.п. мое да се напънеш и да видиш как са се развивали през 2018 година …..
      Защо ми губиш времето? Само за компютри не ми пиши, от 1970 се занимавам само с тях
      Отивай с един камион в Русия и си купи един лаптоп
      И помоли някой батко да ти разясни текста по-долу

      Производство микросхем в России

      В России и Белоруссии есть пять крупных микропроцессорных производств — зеленоградские Микрон и Ангстрем, секретная фабрика в Курчатове/НИИСИ, вспомогательное производство в Воронеже и фабрика Интеграл в Белоруссии.

      Микрон и Ангстрем используют оборудование, купленное у ST, AMD и IBM.
      На Микроне уже реально производятся микросхемы по нормам 90 нанометров на 200 мм пластинах (SRAM и Эльбрус). Техпроцесс 65 нм неспешно ковыряют, первый опытный образец был выпущен ещё в 2014 г., в 2017 году чистый КМОП процесс таки заработал. На Ангстреме — 600 нм на старой линии, 130 нм от AMD и 90 нм от IBM на 200 мм пластинах запустили к началу 2016 года.

      В этом месте российские пессимисты кричат «ужас-ужас, а у Интела — 14 нанометров, уже и 10 нанометров».

      Российские фабрики Микрон и Ангстрем можно применять для производства определённых продуктов, типа микроконтроллеров. Кроме того, они имеют стратегическое значение — вокруг них учатся специалисты, опыт которых пригодится и в
      контрактных производствах на тайваньской TSMC.

      https://fr.wikipedia.org/wiki/Intel
      Last edited by barbaron; 24.05.2018, 23:03.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

        Ще помоля Джани ако чете тук, да постне как са наричали мурзилките в кгб
        Аз знам как наричат БГ имигрантите в САЩ дето държат канчето в тоалетната ...
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Накратко, човек, затваря ли си постоянно очите, току се препъне.
          НЕ злорадствам. Тъпо ми е.
          Не разбрах от всичкото изброено кое е новото и революционното , че не ми стана ясно ?

          Аз ти казах че в тая област от 30 години няма нищо ново от значение , само претоплят старите манджи .... като ти гледам писанията се уверявам че съм прав допълнително.

          Хубу Мъск имал много полети. Ми направи дъмпинг на цените и събра повече клиенти. Пазарна икономика. Има достатъчно акционерни пари и пари от НАСА да изстрелва на загуба...въпроса е до кога ще е търпението на инвеститорите....щото те имат лошия навик след време да почват да искат възвращаемост , пък тя с дъмпингови цени няма как да дойде….
          Last edited by markov; 24.05.2018, 22:29.
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

            Напълно сериозно говоря.

            Човечеството измисли принципно нов двигател за излитане в космоса ли ….НЕ !

            Човек кацна на Луната , да не говорим за Марс или Венера …..НЕ !

            От тридесет години се цикли в неща които преди са правени ….основно в близкия космос.

            Само не ми разправяй че на Мъск пирамидата е измислила нещо ново ...стари технологии претоплени уж вече от частна компания. Частна ама със сериозни дотации от държавата ...
            1.Добре де, ама в Русия всичко от държавата...а нов кораб, принципно, по-голям, по-товароносим, да може да връща поне 2 тона от орбита , нямат от ...ами не помня, от кога.
            2.После, я си спомни мисиите на НАСА последните десетилетия? Тук, предполагам, дрябва да помълчим.
            3.Лакоми тарикати прецакаха доброто име на съветските "Протони", "Союз"-ите зачестиха с дефектите, че някой наредил изпозване на други стомани в двигателите,
            4.Мисията на ЕСА и Роскосмос до Марс се прецака накрая...
            5.Сега, нещо от "Восточный" много рядко изстрелват. Дали пък не е, защото ...няма какво?
            6. Правят братушките страхотни двигатели за РН - ОК. Истина. Кога и кои последни модели пуснаха?
            7. А сега, да видим, докъде са прокетите янки. Да, с руска помощ но, все пак?

            Хубаво де, ама за миналата година, САМО ЕДНА частна компания има брой стартове, колкото целия Роскосмос. А се пръкна преди десетина години и има само три типаработни носители, единия от които, НЕ използва.
            Накратко, човек, затваря ли си постоянно очите, току се препъне.
            НЕ злорадствам. Тъпо ми е.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

              Кога биха изгонили бг от ес? Според мен в момента в който успеят да разбият русия ставаме излишни
              Ако може веднага да ни изгонят още утре и от НАТО.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                Новият портативен компютър се базира на чипсета Елбрус 4С който съдържа четири процесорни ядра с тактова честота 800 MHz. Чипсетът се произвежда чрез 65-нанометров технологичен процес ...


                Де да бяха нужни само рубли Друго е необходимо и ти го знаеш много добре, но се правиш на ударен
                Барби пак лъжеш , това е новина излязла в БГ медиите през 2015 , а самия прототип на снимката е от 2012 и е само за военни цели. Всичко в него е криптирано и не може да се хаква с традиционните способи. Операционната му система също е Руска.

                Ето ти новина от средата на 2017 година:

                Руската компания обеща да пусне до края на годината суперкомпютър с процесори Елбрус в един от възлите. Платформата се разработва от фирма РСК и ще се предлага на клиенти в страната.

                Проектът за суперкомпютъра започна през 2015 г. в рамките на четиригодишна съвместна програма „СКИФ-недра” между Русия и Беларус, припомня CNews. Целта на програмата е създаване на технологии за обработка на данни при търсене, проучване и разработка на находища за нефт, газ и полезни изкопаеми.

                Повечето изчислителни възли на суперкомпютъра използват стандартна процесорна архитектура x86 Intel Xeon, но един от тях е проектиран с руски процесор Елбрус. Базовата конфигурация включва 16 възела с по два процесора Intel Xeon E5-2697A v4 и един с четири процесора Елбрус 4С, управляващ възел с два чипа Xeon E5-2640 v4, възел за виртуализация на база NvidiaGrid (архитектура CUDA), система за съхранение на данни – RAID 96TB и интерконект Infiniband FDR 56 Gbps.

                Проведените до момента изпитания показват, че някои задачи могат да се решават с по-голяма ефективност на възли с процесори Елбрус, твърдят разработчиците. Модулът с четири процесора Елбрус 4С достига производителност 0,6 терафлопа. Прототип на системата ще послужи за демонстрация на решения на проблеми с реални нефтени и газови находища.
                В съветско време се считаше, че руската технология изостава с пет години от западната по отношение на изчислителната плътност. Но сега разликата се съкращава, според участник в проекта. Тази година се очаква да излезе процесорът Елбрус 8С, на базата на който ще се проектират модули с производителност 1 терафлоп.

                Елбрус системата се отличава от останалите решения по отношение на сигурността. Руснаците твърдят, че тя не е податлива на обичайните хакерски прийоми. Освен това Елбрус позволява организиране на ефективни решения за предотвратяване на кибер пробиви.




                п.п.
                мое да се напънеш и да видиш как са се развивали през 2018 година …..
                Last edited by markov; 24.05.2018, 22:04.
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                  В калдата има форум в който се коментира точно този чипсет, не помня точно, но се говореше че на практика са погледнали в бъдещето и са разработили този чипсет. Разрови се малко и ще намериш този коментар
                  Не в бъдещето, а в 10-годишното минало са погледнали

                  Аматьори не чета, предпочитам да чета в оригинал един откровен руски специалист, очарован от руския "компютер" :
                  Вот разве что разрешения экрана — 1024 на 768 точек — маловато для комфортной работы,
                  да и батарею можно было бы поставить помощнее, так как заряда штатной хватает всего на 1 час.

                  Но има и други умни, компетентни и обективни руснаци, които не можеш да водиш за носа:
                  • Странный текст. Сразу вспоминается СССР ... Брошюра "Сказки о компьютерах для бабушек и дедушек" из серии "Патриотическое воспитание пенсионеров".
                  • Если честно, это больше похоже на очень популярный в последнее время анекдот про "теплый. Ламповый. Свой." :-) Вот эти все реверансы про "ну не совсем конечно как Макбук", после которых, глядя вновь на фотографии, хочется на всякий случай сходить к окулисту... :-) Ну и разрешение экрана 1024*768 это вообще-то как у мобильного телефона, да?
                  • Да, текст написан каким-то писателем, который вообще не в курсе про современное состояние вычислительной техники.
                  • Действительно, у нас есть чем ответить западу. Настало время идти на конфронтацию, отстаём-то не более чем на десять лет
                  http://zoom.cnews.ru/publication/item/51820
                  Last edited by barbaron; 24.05.2018, 21:49.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                    да , за пореден път декларираш че си еничер
                    Ще помоля Джани ако чете тук, да постне как са наричали мурзилките в кгб
                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                      Наивните западноевропейци повярваха, че подлежите на развитие, и вие, и руснаците.
                      След това дипломатично ви търпяха. Не знам докога
                      Кога биха изгонили бг от ес? Според мен в момента в който успеят да разбият русия ставаме излишни

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение

                        Новият портативен компютър се базира на чипсета Елбрус 4С който съдържа четири процесорни ядра с тактова честота 800 MHz. Чипсетът се произвежда чрез 65-нанометров технологичен процес ...


                        Де да бяха нужни само рубли Друго е необходимо и ти го знаеш много добре, но се правиш на ударен
                        В калдата има форум в който се коментира точно този чипсет, не помня точно, но се говореше че на практика са погледнали в бъдещето и са разработили този чипсет. Разрови се малко и ще намериш този коментар

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                          Наивните западноевропейци повярваха, че подлежите на развитие, и вие, и руснаците.
                          След това дипломатично ви търпяха. Не знам докога
                          да , за пореден път декларираш че си еничер
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                            Наивните западноевропейци повярваха, че подлежите на развитие, и вие, и руснаците.
                            След това дипломатично ви търпяха. Не знам докога
                            Радвам се че не считаш себе си за българин.За мен такива кат тебе са по долни от циганите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                              Искаш да кажеш,че в България е псевдодемокрация...А защо сме приети в ЕС?!В ЕС не членуват ли само истински демокрации?!
                              Наивните западноевропейци повярваха, че подлежите на развитие, и вие, и руснаците.
                              След това дипломатично ви търпяха. Не знам докога

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                Не говориш сериозно.
                                Напълно сериозно говоря.

                                Човечеството измисли принципно нов двигател за излитане в космоса ли ….НЕ !

                                Човек кацна на Луната , да не говорим за Марс или Венера …..НЕ !

                                От тридесет години се цикли в неща които преди са правени ….основно в близкия космос.

                                Само не ми разправяй че на Мъск пирамидата е измислила нещо ново ...стари технологии претоплени уж вече от частна компания. Частна ама със сериозни дотации от държавата ...
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X