IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts


  • Tatiana Christy

    "Това е издание с оригиналния текст на "Записки по българските възстания."
    Уникална книга, която дава много добра представа за българското общество във време разделно.
    Захари Стоянов прави много добър социално-психологически анализ на обществото по онова време, книгата е шедьовър и най-удивителното е, че наблюденията му за българите тогава се припокриват със сегашните им характеристики.

    Според Захари, всички предадени българи-революционери, са били предадени от българи, а не от турци, с които комитите също са имали работа. Само от българи! Най-неприятните според Стоянов, са били еснафите, които не са искали да си развалят отоманското спокойствие с революции. Може да не са имали свободи, може да не са били част от Европа, ама какво от това, нали падишаха не сече преклонена главица...важното е хляб да има. Захари описва как когато са водили революционери оковани във вериги на съд от Севлиево към Търново, по пътя бабички са плюли и кълнели мъжете, за това че „бунят раята” и й нарушават спокойствието. „Три свещи ще палим до утре, за да ви обесят до сутринта!” са крещели те, пише Стоянов. Това не ви ли звучи познато? „Стабилността" и тогава е била в опасност!:-) Захари с тъга отбелязв, че градовете Елена и Котел не са възстанали заради чорбаджиите си. Не са искали да си развалят рахата в тази „отоманска идилия.” Бенковски никога не им е простил това. А пък в Копривщица първоначално въстаниците ги заключват в един хамбар – пак българи—„за да не ставали зулуми.” Чак когато пристигат и други четници и казват на чорбаджиите, че „московците идат” (блъфирайки) уплашените чорбаджии отключват вратите на пленниците си...че знае ли се кой ще дойде на власт.....
    Та много има да се научи от историята българска.... А именно, че една шепа хора, се отказват от комфорта си за едната му пуста свобода и независимост. А за голяма част от раята, хлябът винаги е бил по-важен."

    И днес пак червени българи дърпат България към дъното !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

      Тактиката на Саша за успех, според мен би трябвало да е стигане до 10 рунда минимум за да се умори черното влечуго и оттам насетне бой до лекарска забрана!Личи се колко е назобан Жошуа и цялата му сила е за пред камерите - сигурен съм че ще се втурне да търси бърз финал щото останалото ще е това от края на предното ми изречение.
      Лепна го в 7ия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
        Журналист пита ......
        .................
        Евалата Чунче, направо се заливам от смях!

        Обаче огря и слънчицето в твоята килия - вече без страх а не само наум,можеш да разправяш политически вицове!По стария НК вицовете попадаха под чл.108 (ако не бъркам - че там от 100 до 110 бяха за анти-народна политическа дейност) и струваха 10 години,освен ако не е налице друго тежко престъпление.

        Смисъла на 10 Ноември беше този - да дрънкате глупости на воля,понеже немахте куража да избягате (ако наште граничари пропуснеха турците редовно връщаха бегълците с разцепени задни части),а не голтаците и простаците да строите нещо при което не сте живели ама сте чували от баба и дедо,че май било убаво (ами убаво е било щото дедо е бил ратай и е кръшкал да еве млада слугиня - демек,баба).

        Донякъде ми приличаш на американските войници дето са се крили във виетнамската джунгла чак до 1980 г. без да знаят,че война отдавна няма.Бяха намерили един дето бе забравил да говори и досущ маймуна по поведение и жестове.Ама на врата си имал тенеке с номер и ония като го разчели разбрали,че тоз преди 15 години е бил на върха на еволюцията а пък сега е безвъзвратно едно ниво по-ниско!


        Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение
          Журналист пита Сергей Бондерчук след като е поставил нов световен рекорд по хвърляне на чук:
          Как така успяхте да хвърлите чука толкова надалече:
          Бондерчук отговорил сърдито:
          Вие ми дайте сърпа да видите него къде ще го хвърля..................

          Коментар


          • https://www.youtube.com/watch?v=HcuH_Qrn5G8
            Что нам прививает социальная инженерия. Андрей Фурсов.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

              Що бе, найш къв съм готин, чак аз се харесах.Ей сега ходихме до един старчески дом, там бяха организирали вечер на ирландия- бира и някакви манджи, ама при мен пръска дъжд и не можах да се изфукам, в първия слънчев ден ще съм с тях
              Наблегни на наденицата и бирата ... другото е бошлаф ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                Вальо , акъл нямаш ... никогаш не ми е идвало на ум да се правя на малоумник , хеле па и да си платя ... ба ги у швабите и киселото им зеле !
                Що бе, найш къв съм готин, чак аз се харесах.Ей сега ходихме до един старчески дом, там бяха организирали вечер на ирландия- бира и някакви манджи, ама при мен пръска дъжд и не можах да се изфукам, в първия слънчев ден ще съм с тях

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                  Да пожелаем успех на Саша срещу Жошуа/нещо като мъжки вариант на сестра Уилямс/.
                  Тактиката на Саша за успех, според мен би трябвало да е стигане до 10 рунда минимум за да се умори черното влечуго и оттам насетне бой до лекарска забрана!Личи се колко е назобан Жошуа и цялата му сила е за пред камерите - сигурен съм че ще се втурне да търси бърз финал щото останалото ще е това от края на предното ми изречение.
                  Last edited by RUBLA; 22.09.2018, 20:56.
                  Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                  Коментар


                  • Да - сега прочетох!

                    Вальо по-добре да си носи смешните гащи само в къщи,че ако закалъчат Феста няма отърване!Както знаем от Историята немците от отбрана, директно минават към капитулация!
                    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                      https://russian.rt.com/world/news/55...medium=desktop

                      ИГИЛовците проумяха,че нямат шансове за партизанска война по подобие на муджехидините в Афганистан и накараха слугите си от Запада да ги разставят из Европа! С което слугите вече са заложници на собственото си "производство" и оттук насетне при всяко неспазено обещание думата ще има Taнца на Калъчката...Като се знае кви страхливци са макарона,тромпета и магарицата,интересното уви,ще е скоро.
                      Ми нали видиш , вече и бирата си на Октоберфеста не моат да пият спокойно !

                      Коментар


                      • Международная коалиция во главе с США вывела боевиков террористической организации «Исламское государство»* из сирийской провинции Дейр эз-Зор, сообщает агентство SANA со ссылкой на источники.....
                        https://russian.rt.com/world/news/55...medium=desktop

                        ИГИЛовците проумяха,че нямат шансове за партизанска война по подобие на муджехидините в Афганистан и накараха слугите си от Запада да ги разставят из Европа! С което слугите вече са заложници на собственото си "производство" и оттук насетне при всяко неспазено обещание думата ще има Taнца на Калъчката...Като се знае кви страхливци са макарона,тромпета и магарицата,интересното уви,ще е скоро.
                        Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                        Коментар


                        • Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                          Коментар


                          • Роухани пригрозил Трампу судьбой Саддама Хусейна

                            МОСКВА, 22 сен — РИА Новости. Президента США Дональда Трампа и его страну ждет судьба Саддама Хусейна, если Вашингтон не пересмотрит политику в отношении Тегерана, заявил иранский лидер Хасан Роухани.

                            РИА Новости https://ria.ru/world/20180922/1529139693.html

                            Дали ша го обесят Бачо Дончо за перчема или за ковбойските чепици с главата надоле? Туй е вопросът...


                            Да пожелаем успех на Саша срещу Жошуа/нещо като мъжки вариант на сестра Уилямс/.

                            Результаты взвешивания Александр Поветкин - Энтони Джошуа

                            https://fightnews.info/rezultaty-vzv...toni-dzhoshua/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                              Супер купих си от смешните гащи с презрамки за 50 евро от лидл, от утре се стъквам с тях и отивам на работа, само не знам откъде да намеря някоя по ци..........ста сервитьорка да ходи с мен да ми налива бирата
                              Вальо , акъл нямаш ... никогаш не ми е идвало на ум да се правя на малоумник , хеле па и да си платя ... ба ги у швабите и киселото им зеле !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
                                [TABLE="align: left, border: 0, cellpadding: 0, cellspacing: 0"]
                                [TR]
                                [TD="bgcolor: #f0efef"] "Октоберфест" започна при безпрецедентни мерки за сигурност

                                [/TD]
                                [/TR]
                                [TR]
                                [TD="bgcolor: #f0efef"]

                                Над 600 полицаи ще следят за сигурността по време на тържествата, има допълнителни заграждения и камери ... инак ше има "аллахакбар " и гърмежи
                                Супер купих си от смешните гащи с презрамки за 50 евро от лидл, от утре се стъквам с тях и отивам на работа, само не знам откъде да намеря някоя по ци..........ста сервитьорка да ходи с мен да ми налива бирата

                                Коментар

                                Working...
                                X