IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts




  • Аз като казвах че малобройните платени "протестиращи" са полу-животни ,полу-хора, тука троловете мислеха че се базикам нещо.Има една приказка "Една снимка казва повече и от 100 изречения"
    Last edited by petrg5s; 13.08.2020, 08:07.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
      Добре е, че има и лузъри, да ти работят във фирмите. Иначе как ще си "уинър".
      Но не си разбрал още, като печелиш, какво може да изгубиш. Всичко си има цена.
      Какви фирми тоя е на служба в ДПС
      Last edited by X_Y; 13.08.2020, 08:57.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        И кое според тебе е смисленото - да оставим държавата да я управляват престъпници и терористи?

        Съгласен съм, че има трески за припиляване, но не съм съгласен, че тази измет по площадите и катуните е разумната алтернатива.
        Държавата в момента се управлява от простаци крадци некадърници и наркотрафиканти.С една дума от мафията

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

          Все си мисля, че не си истинския Р. Матеев
          Аз до седмица ще го докажа.Тоя е измамник и се представя с чужда самоличност...Някакъв партиен секретар е

          Коментар


          • Защо не отговори и на въпроса, дали си късал студенти по Научен комунизъм и Марксистко-Ленинска етика?

            ))

            Ехоооо!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

              Аз затова дадох и линк, ма кой да чете...

              ....

              Изтрих излишните ти интерпретации. Да, тия "знания" ни налагаха преди години и - лошо е, че бяха голям трап! Дори късаха на подобни излишни изпити!

              Защо трябва да чета излишни неща?

              Ти по начало приравни две различни понятия!

              ........

              Да потретя!

              НЕ намирам знак за равенство между приравнени ОТ ТЕБ - две РАЗЛИЧНИ понятия!

              ​​​​​​

              Коментар


              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                И как така направи превода?

                Не съм убеден, че има знак за равенство между понятията, които използваме с теб:

                - моето: "общ фронт"

                - твоето: "отечествен фронт"
                Аз затова дадох и линк, ма кой да чете...

                "От самото му създаване комунистите са мнозинство в ръководството му и подбират останалите участници в организацията. Непосредствено след Деветосептемврийския преврат от 1944 година ОФ играе важна роля като фасадно прикритие на завземането на властта от БКП. По това време ръководството на ОФ отхвърля определянето му като коалиция на партии, разглеждайки го като „народно движение“, доминирано от БКП."

                Твоят "Общ Фронт" е деструктивно движение, обслужващо интересите на най-ретроградната политическа измет.
                Last edited by Ender; 13.08.2020, 01:31.

                Коментар


                • И как така направи превода?

                  Не съм убеден, че има знак за равенство между понятията, които използваме с теб:

                  - моето: "общ фронт"

                  - твоето: "отечествен фронт"
                  ​​​​​​
                  .................

                  Да не би да си преподавал преди време по Научен комунизъм?

                  Ееее, няма лошо, де! Ще ти го простим!

                  Тук СМЕ хора - разбрани!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                    О-Фе? Ти осмисляш ли го наистина? Сигурен ли си, че знаеш, чии интереси обслужваш?

                    Отечествен фронт



                    Твоите интерпретации не ме интересуват.

                    Единомислието на много политически структури е важно за мен, независимо от твоето ПРЕИНАЧАВАНЕ на моите думи...

                    .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение
                      Начев във България преходът няма да свърши с нашето поколение, защото чрез партийната пропаганда на леви и популистки партии и чрез образователната система в България, критична маса от младото поколение са обременени с неизпълними комунистически мантри

                      .В Бг сега има борба между наследниците/БСП и ГЕРБ/ на двата партизански отряда Чавдар и А.Иванов,както и да обърнеш монетата,все лъсва зловещото лице на посткомунизма! Както каза Р.Инджова: "Осъдени сме на комунизъм"

                      Всичко опира до степента на цивилизованост,запитвате ли се ,защо САЩ,Канада са проспериращи държава ,а в Латинска Америка са изостанали и гладуват,земята там ли е по-бедна,защо не са взели превес католиците,-конкистадорите,Елдорадо,несметни богатства? Всичко отекло в канала,Леонсио от "Изаура" не е създал мощ и просперитет! Тези държави са още във феодализма,,там свободното общество не е приоритет!

                      Има едно понятие,като равнище на поносимата свобода и то е различно за различните общества, обусловено най-вече от цивилизационни, етнокултурни, географски и други причини! Да вземем за пример испанската кампания на Наполеон. Яростната спонтанна съпротива, която срещат войските му в Испания винаги е предизвиквала учудване. Обикновено тя се обяснява с високия патриотизъм на испанците, ненавиждащи чуждия нашественик. Но с какво да обясним наличието на самия този патриотизъм?

                      По това време Испания е едно от местата с най-малко свобода в Западна Европа. Наполеон е носител на идеите за свобода на Френската революция. В европейските общества, които са били узрели за тях, например в Италия, той е бил посрещан с възторг.


                      Друга такава деспотия е Русия-

                      "Ние сме архаична нация, мнозинството хора у нас живеят в каменната ера, но в същото време ползват айфони. А що се отнася до нашата ценностна система, сравнена с Европа, то ние се намираме в XI или XII век, когато все още не е имало никаква буржоазия, не е имало граждани. За това е писал още Маркс. Така например, у нас никога не е имало собственост. Когато човек няма нищо, което трябва да защитава или може да продаде, той не може да разбере какво е това пазарна икономика. Затова и много руснаци не могат да разберат немците, както и обратното: съществува различни системи на приоритети"

                      Андрей Кончаловски

                      . Злото е остатък от едно несъвършено пробно сътворение на Бога (Съгласно Кабалата). Бог е сътворил преди нашия свят други светове и поради несъвършенството им ги е разрушил но тъй като и те първоначално са сътворени от Бог, съдържат все още „искрици от святост“

                      .В исляма този проблем не съществува – в него Бог е творец на доброто и злото. Коран 2/78 "78. Където и да сте, смъртта ще ви догони, дори да сте във въздигнати кули. И ако ги достигне добрина, казват: „Това е от Аллах.“, а ако ги сполети злина, казват: „Това е от теб"


                      Владислав Славов - Аз съм българче / Vladislav Slavov - Az sum bulgarche

                      https://www.youtube.com/watch?v=gFY7...000s-ACaMDxPSM


                      Ване, доста сме говорили по темата със степента на цивилизованост. Като само помисля за любимата ти Магна Харта и моите многократни опонирания.

                      Аз вече съм почти умрЕл и ако се сетя нещо смислено, ще ти отговоря пак утре.

                      Прекрасно разбирам мотивите ти да припишеш всички красоти на САЩ и Канада и всички ужасии на гадости на България и Русия.

                      От една страна твърдиш, че за всичко е "виновна" цивилизоваността, която от своя страна е резултат на някакви исторически натрупвания, а от друга страна даваш за пример млади нации, които имат скромни исторически натрупвания и където действителна цивилизованост има в тънки прослойки.

                      Да има проблеми с изграждането и функционирането на социуса.
                      Обяснението е по-сложно.

                      Баш сега с половин око гледам един филм със Самюел Л. Джексън, който е учител в бедно нигърско и хиспаник предградие и обстановката там мога да опиша само като: нецивилизован, асоциален и крайно агресивен зверилник.
                      Не ми се връзват тези явления.

                      Лека!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                        Субективно Бих заложил повече на преклонение от страна на лирическия герой към неговите лични, собствени финансови, имотни и сходни интереси, на които интереси по стечение на обстоятелствата собственикът на въпросния сайт се явява нещо като говорител, артикулатор или сходно.

                        Някак въпросът ти е общ, но аз въпреки това не успявам да изляза от повествованието на темата и главните действащи лица и отговарям горе като се ръководя от тези фактори и обстоятелства.

                        В човешки план и казано по-общо, понякога субектът формира отношение на основание хладни и рационални мотиви, друг път се ръководи от изцяло емоционални такива. Различни персони, различна интелигентност.
                        И моята глава взе да дава грешки, не съм сигурен разбираемо ли написах

                        Отново вдигаш летвата във висините и Имхотеп няма да те разбере

                        (лобирам за ДПС на Имхо, за да бъдат вечният балансьор .., може и аз да се облажа от ТЕЦ-а, студеният резерв - поне за месец...., пристанището..., каквото падне...)



                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                          Субективно Бих заложил повече на преклонение от страна на лирическия герой към неговите лични, собствени финансови, имотни и сходни интереси, на които интереси по стечение на обстоятелствата собственикът на въпросния сайт се явява нещо като говорител, артикулатор или сходно.

                          ..... (
                          Благодаря! Винаги успяваш ясно да дефинираш същината!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                            За протокола: обслужвам интересите на ОБЩ ФРОНТ!

                            Дали ще можеш да осмислиш казаното? Опитай.
                            О-Фе? Ти осмисляш ли го наистина? Сигурен ли си, че знаеш, чии интереси обслужваш?

                            Отечествен фронт

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                              И моята глава взе да дава грешки, не съм сигурен разбираемо ли написах
                              Не се притеснявай, трудно ще направим разлика...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                                Твоите обслужват настоящи комунисти, независимо дали го съзнаваш.
                                И за протокола - не съм привърженик на ГЕРБ и не понасям ББ.

                                За протокола: обслужвам интересите на ОБЩ ФРОНТ!

                                Дали ще можеш да осмислиш казаното? Опитай.

                                Коментар

                                Working...
                                X