IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

    Аз ти говоря за идеи, дори може би идеали, тъй че, моля те настоятелно, не ме занимавай с процеса на сметките от склада на бакалията.

    И недей да мислиш хората за идиоти, нито пък такива като мен за демони на лъжата и манипулацията, може да ти се случи неприятна изненада. Идваща от умни хора, не от мен.
    Не не ги мисля,но много често манипулаторите се представят за идиоти.

    Защото не може идеалист да е против влизането ни в еврозоната, освен ако не е глупав(но пък е вярно, че много идеалисти са глупави..)
    въпще, не е просто нещо живота.

    Коментар



    • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
      Казано честно, за други страни е щастие,че Преход като този в България вече е напълно невъзможен! И Основната причина е,че глупаците с мащаби близки до нашите отдавна няма.А и вражеската пропаганда отдавна не работи :+

      ПС:Интересен е третия куплет - директно доказателство за режисираните за Н-ти път "протести в България" - и пагубната полза от тях.Не че нещо не без протести би се променило,но важно е уточнението....
      ПС2:Ако някой не знае руски и изпитва затруднения с превода си е лично негов проблем!
      Зарадвай ни сега със стихчета за клоуна с автомата без пълнител,
      в прослава на "победата" му над 150 000 протестиращи в Минск

      Коментар


      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

        Политиката е емоция, единствено за хора неосъзнаващи собствените си интереси,
        също бива представяна за емоция от хора заблуждаващи горните.

        Дефакто, ако всички са наясно с интересите си и ги отстояват грамотно, естествено ще се получи баланс.
        Но при нас балансът е разрушен още на старта със съдебна система извън граждански контрол
        и неточните изб.списъци, и с 4-те%-та бариера....
        Аз ти говоря за идеи, дори може би идеали, тъй че, моля те настоятелно, не ме занимавай с процеса на сметките от склада на бакалията.

        И недей да мислиш хората за идиоти, нито пък такива като мен за демони на лъжата и манипулацията, може да ти се случи неприятна изненада. Идваща от умни хора, не от мен.

        Коментар


        • Leaked documents involving about $2tn of transactions have revealed how some of the world's biggest banks have allowed criminals to move dirty money around the world.

          They also show how Russian oligarchs have used banks to avoid sanctions that were supposed to stop them getting their money into the West.

          What has been revealed?
          Last edited by barbaron; 22.09.2020, 11:18.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

            Честит празник, братя български!

            Сигурен съм, че и през далечната 1908 г. величеството, политиците и народът не са се долюбвали и са се гледали с подозрение и "под око", но са се вдигнали заедно в името на държавното и народното дело!

            Да бъде!


            Да помним завета им, да повтаряме делото им!
            България трябва да стане едно поне малко по-добро място за живеене!
            Който може, който желае - да дойде днес на пл. Независимост!
            17 часа.

            Който не харесва мястото, времето, отровните, мен, да изрази по избран от него начин почит към Родината и надежда за по-добра съдба!
            Но заедно! Обединени и независими.
            Времето изтича.
            България е всичко, което имаме!
            Не допускайте да я загубим, пък чак тогава да разберем за действително случилото се.

            Начев, нали си наясно, приятелю, че площадът ще е пълен!

            Но другата група и агитките няма да ГИ има! Няма КОЙ да им плати, за да излязат на площада на този НАШ ПРАЗНИК!

            На тия ИМ плащат, за да излизат САМО, когато ТРЯБВА - за да покажем, че царят НЕ Е гол и, че каруцарят - НЕ Е каруцар!


            Коментар


            • Имам в следа в съзнанието, че около този ден имаше още едно паметно събитие за България!
              След мъчително ровене в спомените си, сетих се!
              Вчера на 21. септ. през 1940 г. части на 3-т а Българска армия минават под строй в Силистра и други градове на Южна Добруджа.
              Има едно видео, което силно ме е впечатлило!

              Коментар


              • Честит ПРАЗНИК!

                Коментар


                • Гепаджиииииииииии!

                  Казвайте бързо, къде скрихте БХ!

                  А-а, чакайте, чакайте ... тъкмо сега иде съобщение от разузнаването.
                  Май щял да ходи с жипката у Габроу.

                  Тихо, тихо, че връзката е лоша!

                  Да, кв. Голо Бърдо, ще има служба в новопостроен храм - Св. Онуфрий Габровски!

                  Ей, прекъсна!
                  Агентът не можа да ми съобщи часа, но при БХ часът, че и мястото, така или иначе е тайна!

                  Тичайте бързо .... да му целунете ръка!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
                    Честит празник българи юнаци !!!
                    Честит празник, братя български!

                    Сигурен съм, че и през далечната 1908 г. величеството, политиците и народът не са се долюбвали и са се гледали с подозрение и "под око", но са се вдигнали заедно в името на държавното и народното дело!

                    Да бъде!


                    Да помним завета им, да повтаряме делото им!
                    България трябва да стане едно поне малко по-добро място за живеене!
                    Който може, който желае - да дойде днес на пл. Независимост!
                    17 часа.

                    Който не харесва мястото, времето, отровните, мен, да изрази по избран от него начин почит към Родината и надежда за по-добра съдба!
                    Но заедно! Обединени и независими.
                    Времето изтича.
                    България е всичко, което имаме!
                    Не допускайте да я загубим, пък чак тогава да разберем за действително случилото се.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                      Честит ден на Независимостта!

                      .................

                      Независими, защото малко зависи от нас...

                      Още: честит Международен ден на... слоновете!

                      Накрая: честит празник на бизнес-дамите в САЩ!

                      ... (съчетание на комбинации, дължащи се на случайността - причина за нашето съществуване!)


                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
                        Честит празник българи юнаци !!!
                        Честит ден на Независимостта!

                        .................

                        Независими, защото малко зависи от нас...

                        Още: честит Международен ден на... слоновете!

                        Накрая: честит празник на бизнес-дамите в САЩ!

                        ... (съчетание на комбинации, дължащи се на случайността - причина за нашето съществуване!)


                        Коментар


                        • Честит празник българи юнаци !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                            И кво ся, освен лични проблеми да споделяте няма ли и нещо сериозно да извадите като довод?
                            Щото личните ви щения и терзания нямат никакво значение.

                            Ми не четете ли, кръгът 'зелени чорапи' около радев се разпада, а той милият, от БХ взел да се фокусира върху курнела.
                            Чувам че взима да припознава кюстендилската слива и отровното трио като политически израз на вижданията си...


                            Това ще да е ехото от реакцията на едни "будни граждани" от ПлАвен... ..., но агитката на клакьорите е много немощна и камерите пропускат да покажат КОЙ ръкопляска толкова въодушевено на фона на "всеобщата радост", а в същото време всички наоколо са в статично положение...

                            Слаб режисьор, Другарю Партиен Секретар Имхотеп! Толкова ли не може да платите на добър режисьор, за да въведе в ред профила на краля-слънце? Ще ви сменяме, Другарю Партиен Секретар Имхотеп, не се справяте! Не се справяте с фасулската работа!



                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                              Ей, ще ми извадиш душата бе, човек!
                              Работа, протести, любов!
                              А по нощите трябва с половин мозък и едно око да размишлявам за важни неща

                              През последните дни размерът на протеста е по-камерен и се е закотвил около числото 500. Това предизвиква лют вой при тези, които го искат на кота 50, или още по-добре 5.
                              Тази вечер геппа извърши още една дребнава низост. Многозначителна, тъпа, примитивна. На другия край на площада, срещу двореца (галерията) бяха разрешили някакво "културно мероприятие". С по-мощна от нашата озвучителна уредба, професионален певец презентираше някакъв тюрлю-гювеч репертуар - от популарни арии до поп.
                              Колкото да пречат!
                              Ами толкова си могат!

                              Емоция и добродетел.

                              Тц. Сама по себе си емоцията не е добродетел. Да, неотменима и важна човешка характеристика е, но истинската добродетел се ражда там – където се пресичат осъзнато, подготвено и асистирано - емоционално, рационално, социално (бит, традиция, култура, съвместност), етика.


                              Емоцията е символ на единението и т.н.

                              Тц. Не приемам, че аз и ти сме типични представители на индивидите, които са извън нормата. Защо?! Ами защото при нас се получава напълно противополжната картина. Докато разменяхме рационална информация и разсъждения за Ковида, с теб бяхме в смайващ унисон, дори се изненадвах, как друг човек от този форум, може да напише неща, които също мисля, но никога съм си позволявал да изрека. С други думи, аз съм си в нормата , за теб не знам какво мислиш за самия себе си

                              Честно, поставен съм в ситуация на неразбиране, неосмисляне. Ако по някаква причина си се разочаровал от мен, дори си ме намразил, това е ОК, това напълно мога да го разбера. След години на дисциплина и сдържаност, в един момент отсекох: всеки безобразник ще си го получи – барзо, ефикасно, но винаги като отговор, а не като непредизвикана агресия.

                              Обаче, другата хипотеза: че нямаш проблем с мен персонално, а си просто един герберист и бойковист ... не, това личността ми във всичките и измерения отказва да разбере , да приеме! Пинокио – бойковист?! Пълен абсурд!


                              Какво ни се случи, апропо? В мига на включване на емоцията, унисонът ни премина в пълен резонанс.

                              За мен това не е ново и изненадващо изживяване. Предполагам, че те мъчи някаква болка, мъка, дори неосъзната, по разлома „комунизъм“ - „некомунизъм“. Имал съм вече такъв случай с неприлично начетен и интелигентен човек, който с рациото си можеше да доминира без усилия над опонента, но при започване на политически разговор, нещо в него казваше „щрак“, на по-късен етап разбрах, че следва някакъв бащин завет, който е бил повтарян милион пъти още откак е засукал мляко, първо е бил просто някаква безформена фонетика, после се е превърнал в думи, накрая в безусловен „смисъл“ (т.е. закон, молитва) и започна да доминира живота му по разрушителен начин. При отваряне на дума по темата, оглушаваше и искаше да руши, да причинява болка всекиму, който не приемаше безусловно неговите съждения.

                              Аз пък имам уникална съдба. С неправилно кулашко-буржоазен произход съм, ама след това ставах човек под въздействие на широки и полярни обществени възгледи, а съм скроен като вироглав, неподаващ се на влияние и неподбиращ приказките си. И по тази причина не робувам на нищо, пък и съм рационален и емоционален – по много и от двете.

                              За рокендрола и другото ще се изкажа на отделно основание
                              Друже, прекалено много се вторачваш в някакви изказани неща. Думите са вятър - полъхват и отминават. Сериозни или не - собственическата преценка за това е още по-голям вятър. Под емоция се подразбира сърцето, то е, което ни прави човеци и поддържа изтънялото усещане за единна тъкан. Хората сме единно цяло и никой не може да бъде изваден от този контекст. Когото и да погледнеш - виждаш себе си. Голямата драма започва с опитите за откъсване от това единно цяло чрез ума, който ни превръща в самовлюбени пауни, които в забрава съзерцават цветовете на перата си. Вечният разлом е между ума и сърцето. Не става въпрос, че човек трябва да е глупак, за да бъде с добро сърце или обратно. Разсъжденията са в съвсем друга категория - в тази на разсъжденията за човешката същност. Живеем в свят на дивотински индивидуализъм, поощряван всячески от начина, по който ни натрисат обяснението за света. Ако погледнеш - животът извира от черна дупка и се влива в друга черна дупка. Нито съзнаваме откъде идваме, нито разбираме къде отиваме. За да опрости този неразбираем модел на квантовата физика, религията е отсекла, че човекът се ражда в скута на Господа и умира в прегръдките на Дявола. Всъщност, и двете символни фигури са олицетворение на усещането и интуицията за отвъдност, като маркират хоризонта на събитията. Затова темата за ГЕРБ и начините за интерпретирането й ми се струват като отклонение от здравия разум, защото материализират неразбирането, че онова, което е - ще бъде, а онова, което ще бъде, вече било е. Още Соломон се е изрезал навремето в своите притчи за неизбежността на кръговрата. Отива си БХ, идва ХБ - това е накратко.

                              Коментар


                              • И кво ся, освен лични проблеми да споделяте няма ли и нещо сериозно да извадите като довод?
                                Щото личните ви щения и терзания нямат никакво значение.

                                Ми не четете ли, кръгът 'зелени чорапи' около радев се разпада, а той милият, от БХ взел да се фокусира върху курнела.
                                Чувам че взима да припознава кюстендилската слива и отровното трио като политически израз на вижданията си...

                                Last edited by Имхотеп; 22.09.2020, 04:44.
                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X