IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Доведените криминали бяха пропуснати и се оттеглиха в група, както и дойдоха под полицейски контрол, а в клещите на биещата полиция попаднаха напълно невинни младежи

















    actualno.com
    Експерт по национална сигурност: Д









    Коментар


    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


      Не е сложно да се информираш от първа ръка за протестите: пишеш 78 тв и си във водовъртежа на събитията!

      Българите, зад граница са доволни от репортажите на Стенли...
      Няма лошо, ако е започнал, да информира хората зад граница. Малък ни е народът и доста се разпиля по света. Добра е идеята, да обръщат поглед и насам. А вече всеки има право, да се информира, мисли и избере каквото го тегли сърцето. При повече гласували се надявам да намалява тежестта на фактора "паре"-то

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

        Преци, опитах да предам усещането си за събитията в по-раншния постинг. Чисто приятелски и напълно умишлено ще се въздържа от крайни прогнози. Факторите са много, всеки зареден с огромна енергия и потенциал.

        Управлението е тотално делегитимирано, страната е съдбовно разделена.
        Упорството да н е с е дава оставка издава страх, стоенето във властта на всяка цена им носи допълнителни негативи, а големият въпрос е: какво е това нещо, което в момента се опитват да заметат, че да бягат от избори.
        Снощи в речите акцентираха на панически поправки в изборно законодателство и намекнаха допълнително, че тайно и уж невинно са вдигнали някакъв мораториум (вето???) върху някакви действия/сделки с очевидни користни мотиви, но още не мога да намеря информация за това.

        В крайна сметка падането на правителството е неминуемо, но е важно кога и как. БХ се надява той да инсталира следващо правителство, макар и без неговото лично формално участие, но да е доминаторът в сянка. Радев иска обратното.
        Не вярвам някой да отстъпи.

        Хората от протеста изглеждат крайно гневни и решителни, но викане "оставка" само по себе си не води до промяна, освен в хипотеза 200 хил на площада и цялата страна блокирана. Да де, ама народът ни е кротък, лъган и неверник. Това сме си ние, не може да се делим от народа си. Онази вечер казах на едни яки полицайчета, които изглеждаха горди от победата си: Момчета - не вие ни бихте, а нас всички, барабар с вас, ни биха! Устите им увиснаха!
        гепп е напълно безсрамна и безчувствена и могат да висят като съхнещи суджуци още месеци. БХ директно се крие, вчера изтъкнаха, че от два месеца никой не го е виждал на работното му място. От джипката ли управлява или от някакви подземия, никой н е знае.

        Имало някакво ново межд. изследване. Социологията вече давала над 70 % подкрепа на протеста, но ще го търся допълнително.

        Межд. обстановка е крайно динамична. Нещо се случи и замълча около газовата тръба. Признавам, че не знам дали там се строи, или като дадохме пари за участие в терминала за втечнен в Гърция и гаранции (евентуални), че ще купуваме газ от САЩ, последните вече не натискат толкова крайно за Балканския. Спекулирам, не знам какво става, а и ноември има избори и е много важно кой ще спечели.

        Борбата продължава!
        La luta continua!
        Мерси за мнението Начев!
        Още в първия ден на протеста, бях на мнение, че баце може да спечели повече гласове, ако бързо вземе решение за оставка. И тогава пак можеше да остане с най-много гласове, А сега с времето може и да ерозират. Каквото и да се подготвя като поредните N-ти промени в изборното законодателство, ще стъпваме във все по-дълбоки плаващи пясъци, докато не се въведе, дори като някакво помощно средство и електронно/машинния вариант, или както решат, да се нарича.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

          Хер Начев, от един два деня позагубих инф. как се развиват събитията с протеста. Как ги чувстваш събитията , ще се подават ли скоро оставки, какви са нагласите и усещанията от последните дни?

          Не е сложно да се информираш от първа ръка за протестите: пишеш 78 тв и си във водовъртежа на събитията!

          Българите, зад граница са доволни от репортажите на Стенли...
          ​​​​​​​

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

            Хер Начев, от един два деня позагубих инф. как се развиват събитията с протеста. Как ги чувстваш събитията , ще се подават ли скоро оставки, какви са нагласите и усещанията от последните дни?
            Преци, опитах да предам усещането си за събитията в по-раншния постинг. Чисто приятелски и напълно умишлено ще се въздържа от крайни прогнози. Факторите са много, всеки зареден с огромна енергия и потенциал.

            Управлението е тотално делегитимирано, страната е съдбовно разделена.
            Упорството да н е с е дава оставка издава страх, стоенето във властта на всяка цена им носи допълнителни негативи, а големият въпрос е: какво е това нещо, което в момента се опитват да заметат, че да бягат от избори.
            Снощи в речите акцентираха на панически поправки в изборно законодателство и намекнаха допълнително, че тайно и уж невинно са вдигнали някакъв мораториум (вето???) върху някакви действия/сделки с очевидни користни мотиви, но още не мога да намеря информация за това.

            В крайна сметка падането на правителството е неминуемо, но е важно кога и как. БХ се надява той да инсталира следващо правителство, макар и без неговото лично формално участие, но да е доминаторът в сянка. Радев иска обратното.
            Не вярвам някой да отстъпи.

            Хората от протеста изглеждат крайно гневни и решителни, но викане "оставка" само по себе си не води до промяна, освен в хипотеза 200 хил на площада и цялата страна блокирана. Да де, ама народът ни е кротък, лъган и неверник. Това сме си ние, не може да се делим от народа си. Онази вечер казах на едни яки полицайчета, които изглеждаха горди от победата си: Момчета - не вие ни бихте, а нас всички, барабар с вас, ни биха! Устите им увиснаха!
            гепп е напълно безсрамна и безчувствена и могат да висят като съхнещи суджуци още месеци. БХ директно се крие, вчера изтъкнаха, че от два месеца никой не го е виждал на работното му място. От джипката ли управлява или от някакви подземия, никой н е знае.

            Имало някакво ново межд. изследване. Социологията вече давала над 70 % подкрепа на протеста, но ще го търся допълнително.

            Межд. обстановка е крайно динамична. Нещо се случи и замълча около газовата тръба. Признавам, че не знам дали там се строи, или като дадохме пари за участие в терминала за втечнен в Гърция и гаранции (евентуални), че ще купуваме газ от САЩ, последните вече не натискат толкова крайно за Балканския. Спекулирам, не знам какво става, а и ноември има избори и е много важно кой ще спечели.

            Борбата продължава!
            La luta continua!

            Коментар


            • Гледате ли как прецедентина Радев е строил като ученички главсека на МВР и председателя на ДС да му се обясняват? Явно прецедентина си мисли че може да командва, ама скоро може да го изкомандват ако продължава с подобни нагли действия. Не може някой, пък било то и прецедентина, да действа така с главсека на МВР и с председателя на ДС, това не са кои да са хора, че да му се обясняват като ученички. Дано не е станало прекалено късно като го разбере.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение



                Логореев, не мога да те позная!

                Противоречиш си отвсякъде, логореев!

                1. Радев е обединители на нацията, затова никаква политическа сила не стои зад него!

                2. Радев НЕ е Чехлю, издигнат от Мутрагеньо! Радев е избран от ВСИЧКИ избиратели, защото другата "алтернатива" - издигната от Мутрагеньо - беше на ниво Чехльо.

                3. Не помниш ли, че и ти, сам гласува за Радев - летецът-изтребител на мутрите!

                Та, от какво се жалваш сега, логорей?

                Покрай отговора ти се наложи да прочета и "творбата" на фараона!

                Този текст категорично не е писан от имхотеп. Той на е способен да сътвори такова нещо.
                В съдържателен план този текст е пълен боклук - стигнах до твърдение, че зад Радев стои криминален контингент и спрях със самоиздевателството да го чета.
                Авторът може да поръчков или просто болен, но поне е грамотен, а нашият другар катагорично не е.

                Един единствен път Писар Имхотеп се напъна (признавам, че беше в моя чест) да напише половин стандартна страница машинописен текст. Беше вложил цялото си същество и човешка амбиция в нея. Очевидно беше горд с резултата и няколко пъти настоя да се запозная. Тогава имах много диалози и го бях пропуснал. Върнах се назад, намерих целево и се хванах за главата.
                Дори не визирам обидите - към тях съм претръпнал отдавна, но текстът издаваше пълната каша в главата на героя, а за езика въобще няма да отворя и приказка.
                Честваш чужда логорея, а лирическият герой мълчи. Подозирам, че мълчи гордо и вероятната причина е, че иска да вярваме, че той го е писал.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                  Понеже в помощното училище Киселинчев - нам къде си, очевидно са ви подготвяли предимно да броите и архивирате враговета на партийната линия и на ръководството на партията, с теб за бройка няма да споря.
                  Споровете за бройката (като сърцевина) са по същество един тъп спор.
                  Има ли някаква специална причина да се фокусираш точно там?!

                  Аз към теб продължавам да имам основно един въпрос: Кой е резидентът на ГЕПП във форума, чий ... целуваш и кому ме докладва като най-отявлен и зъл ваш противник, който трябва да се спасява с бягство от страната?
                  Хер Начев, от един два деня позагубих инф. как се развиват събитията с протеста. Как ги чувстваш събитията , ще се подават ли скоро оставки, какви са нагласите и усещанията от последните дни?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                    Понеже в помощното училище Киселинчев - нам къде си, очевидно са ви подготвяли предимно да броите и архивирате враговета на партийната линия и на ръководството на партията, с теб за бройка няма да споря.
                    Споровете за бройката (като сърцевина) са по същество един тъп спор.
                    Има ли някаква специална причина да се фокусираш точно там?!

                    Аз към теб продължавам да имам основно един въпрос: Кой е резидентът на ГЕПП във форума, чий ... целуваш и кому ме докладва като най-отявлен и зъл ваш противник, който трябва да се спасява с бягство от страната?
                    То май бая народ сте минали през ПУИ Киселинчев, дъбнишкия не успя да завърши, ма ти барем успя ли? За бройка няма да спориш , ми като пускаш фалшивки как да спориш? И какво е това гепп, нещо пак се е родило в болната ти глава? А и ентусиазмът ти прелива, вече сте били 10 000? Ама питай пак, може и някое цитатче да пуснеш ама по-дълго ако нямаш нищо против.

                    А ето и нещо не от любимият ви пик

                    Таен свидетел 565: Весо Брадата е посредникът на Божков с хората на протестите.

                    https://www.24chasa.bg/novini/article/8973408

                    То и още доста има, но засега няма да развалям приповдигнатото ви настроение
                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение

                      Струва ми се, че не разбираш - хората са тези, които плащат данъци , животните са на "коритото"
                      Е данъците са най-важните Човеците идват и си отиват, а данъкът оживява

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                        начев, стига с тези фейкове бе, десетки хиляди били.
                        На коня повече от 3000 не могат да се съберат. И то ако не е отцепен половината както беше.

                        Но ако слушаме госпожа Лъжа сте били 100 000. Сто хиляди!

                        ми ти начев занесе ли една бала слама да запалите?

                        Понеже в помощното училище Киселинчев - нам къде си, очевидно са ви подготвяли предимно да броите и архивирате враговета на партийната линия и на ръководството на партията, с теб за бройка няма да споря.
                        Споровете за бройката (като сърцевина) са по същество един тъп спор.
                        Има ли някаква специална причина да се фокусираш точно там?!

                        Аз към теб продължавам да имам основно един въпрос: Кой е резидентът на ГЕПП във форума, чий ... целуваш и кому ме докладва като най-отявлен и зъл ваш противник, който трябва да се спасява с бягство от страната?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
                          Държавата ни се е превърнала в държава на омагьосаните хора, на обезумели същества, на същества, които са полудели в най-висша и крайна тотал степен. Важното е хората да не си знаят интересите. Другото се получава от обезумялото им поведение. Бият се за интересите на тези, които са ги ограбили. От това по висша лудост няма. Омагьосаните хора забравят, че светът е сцена с много етажи, с много режисьори и без много да мислят стават групови треторазредни актьори и масови статисти , тълпа, която се самоизбива в този абсурден театър, като участниците в масовите сцени забравят главното, че животът е игра, но зловеща игра, която се играе един-единствен път. Забравят ли го това стават обречени, от живота си отиват като масовки, като употребени, като обезличени. Животът им е станал жертва на кървав бизнес и те са се превърнали в кръводарители. Такива са и неоспоримите данни и факти в момента за България.

                          Съжалявам ако съм ви развалил настроението, черпя всички по 1 водка
                          Има нещо много цинично, но и в голяма степен вярно.
                          Гледаме на нещата доста еднакво.
                          Но и в гледането има различни планове и фокуси.

                          Обречеността и тя е мръсна кучка!
                          Понякога ти дава роля на статист, масовка, пушечно месо. Единствената ти надежда може да е, че като започнат финалните надписи на филма, името ти може да се появи в рубриката: "В епизодите:"

                          Друг път дори и до това не може да се домогнеш - изтичат всички надписи, изтичат и гъсто изписаните надписи на треторазредните актьори, които са участвали и са споменати в "В епизодите:" и чак тогава се появява едно отвратително и обидно: И др.
                          И ти знаеш, че си там!

                          Е, може пък поне физиономията ти да разпознае някой.
                          Щото има и по-лошо - да си просто анонимен консуматор на образи и звук в тъмния киносалон.

                          Коментар


                          • начев, стига с тези фейкове бе, десетки хиляди били.
                            На коня повече от 3000 не могат да се съберат. И то ако не е отцепен половината както беше.

                            Но ако слушаме госпожа Лъжа сте били 100 000. Сто хиляди!

                            ми ти начев занесе ли една бала слама да запалите?

                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
                              Ако имате искреното желание да разберете какво се случва сега и винаги, никога не взимайте страна. В момента, в който вземете страна, сте направили първата и най-голяма стъпка към неразбирането на случващото се. Защото става въпрос за диалектика. Който не е бягал от училище навремето, за да гняви девойките в парка, когато се учеха интересни неща, познава това понятие. То е още от времето на Платон, макар и да бива свързвано най-вече с името на Хегел. Самият Маркс е разглеждал обществените процеси през призмата на диалектиката. И сега не е по-различно. Един взел 70 млн. евро и сега искат да си иде, за да дойде този, който му ги е дал. Тази мисъл и на три мастики от по литър не бива да ви спохожда.
                              Принципно си прав от методологическа гледна точка.
                              И аз изхождах след 2009 от същата гледна точка, хранех подозрения, но изначално не отхвърлях. Обаче, към 2013 вече нямаше място за абсолютно никакви съмнения.
                              Случващото се беше абсолютно ясно и невзимането на страна и неизказване на позиция е било абсолютна грешка.

                              Втора част на твърдението, за съжаление, не отговаря на истината.

                              При настоящите събития въобще н е става дума за някаква потенциална дилема:
                              - подкрепа на взелите 70 млн. или,
                              - подкрепа на далия 70 млн.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                                Гледам не му вервате на груйчи, аз съм чевен, ма и аз ги знам тея неща за софия запад покрай мачовете. Тук съм 1 към едно с груйчи.
                                Пепе, още не съм имал време да изчета приносите след снощи, но предполагам, че нападат Груй заради разказите за видовете и ролите на агитките.

                                Грую е НАПЪЛНО ПРАВ!
                                Видях с очите си изненадата, объркването и тревогата в очите на Отровните - особено след по-яките гърмежи! Напълно обяснимо тези хора имат някакви претеснения, защото при някакви крайни развития, при трагични развръзки, техният живот също е на течение.

                                Няма никакви съмнения, че на протеста целево бяха внедрени провокатори. Въпросът е кой ги прати и защо?!
                                Всъщност, дори нещата са още по-дебели!
                                Пригответе се да чуете нещо смайващо, та чак дори изглежда невъзможно.
                                Снощи на протеста от трибуната разказаха крайно схематично за някаква интересна история по повод на провокаторите, "бомбите". Преобладаваше предимно присмех и язвителен тон към полицията, но усещах загубата на важни детайли.
                                Разказът остави в мен доста въпроси, но очевидно нямаше начин да търся от Отровните допълнителни разяснения, та се задоволявам с разни детайли, които научих от протестен познат, близък до Отровните.

                                Случката се развива на 02.09, след 23 часа, когато започна наказателната акция на корпуса, търпеливо и долно дочакал своя час за възмездие и разплата. Някому от протестиращите направило впечатление, че групичка полицаи, тотално игнорирайки събитията наоколо, се изнася бежешком към Археологическия музей и там пред входа започва нещо усилено да се лута сред камънаците. Нищо друго не ги интересувало, само камъните. След много кратко взимат предмет?? и се изнасят обратно по същия начин.
                                Споделят случката с Минеков, но той е вероятно зает, не може да обърне внимание. В някакъв момент (не знам точно кога) инициатива поема съпругата на Минеков, която взема няколко приятели и отиват на същото място и правят щателно претърсване. За огромна изненада откриват 2 "бомби" - същите от типа, който обичайно е ползват от споменавана агитка.

                                Къде остават сега смахнатите приказки за това, че протестният палатков град е използван за складиране на боеприпаси за водене на война с полицията.
                                Не мисля, че всичко това е абсолютно безспорно доказателство за каквото и да е, но ще оставя на всеки да избере някаква версия и обяснение на случилото се, която в най-голяма степен обяснява нещата.

                                В един следващ разказ, директно от трибуната на протеста, адв. Величков от "Правосъдие за всеки" ни напомни за едни интересни събития, които се случиха още през далечната 2009 г. Готви се толям протест пред парламента, началото на годината е - януари. Взети с а мерки за узаконяване, общината е дала съгласие по съответната процедура. И тук на сцената излиза фигурата на кмета на София - познайте, кой е той?? Да, познахте - това е лицето БМБ, тогава той още не е БХ и в последния момент прави опит да отмени разрешението и протеста, като се аргументира със заплаха от бомба. Стана ясно, че тогава също в играта има замесена футболна агитка. Детайлите ги търсете в нета.
                                Акцентираше се върху почерка, методи и подходи.
                                Last edited by nachev; 04.09.2020, 14:45.

                                Коментар

                                Working...
                                X