IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • "Истинските слова не са красиви.
    Красивите слова не са истински.
    Добрите хора не спорят.
    Онези, които спорят, не са добри.
    Онези, които знаят, не са учени.
    Учените не знаят."

    Коментар


    • Както винаги, любезен си и твърде приятелски настроен, но днес съм благоразположен (заради празника) и няма да вилизам в лични разправии.
      Казано на делничен език, справедливостта ще бъде въздадена утре или в следващ пожелан или предизвикан ден

      Във втория абзац засягаш важен въпрос.
      Неколкократно и много категорично съм заявявал, че съм по-скоро "за" влизане в еврозоната, отколкото "против".
      Вярно е и другото - доколкото ползите (има категорично такива) от еврото са по-лесно видими и различими, пък и те напоително и многократно са изтъквани от други форумци, избрах да се фокусирам върху слабостите (има категорично такива).
      Разсъждавал съм върху тях, защото там материята е много по-сложна, по-предизвикателна. Изисква освен икономически и финансови познания и други такива и качество за прилагане на междудисциплинарни методи, абстрактно мислене, поне малко философска подложка.

      Осъзнайте, а и ти го разбери, не може адепти на този стратегически акт да са БХ и VG.
      Това е абсурд, нонсенс някакъв!

      По такива въпроси е редно националният ни елит и специалистите, но не само те, спокойно и делово да са начертали една пътна карта и да проведат отговорен и задълбочен национален дебат, който да завърши с едно просветено и отговорно решение. За всичко това е необходимо сериозно време.
      На партията гепп и е категорично чуждо да разпознава приоритети, да работи по идеи и програми при ясно и осмислено целеполагане. Те си падат по ръчно, оперативно управление, при което като чехълчета, зелени еуглени и кучето на Павлов реагират на някакъв дразнител сега. Това са те, толкова могат.

      Абсолютно аналогично е отношението ми към проекта за нова Конституция. Събрали се калпаците, съзряли "решение" за решаване на личните техни проблеми сега, в частност на партийните им проблеми и от днес за утре написали на коляно нов проект. Толкова могат, не чакай нещо друго.

      Същата беше и работата с Еврото. Може и да съм в някаква степен арогантен, но убедено твърдя, че те (особено БХ) не разбират или се правят (особено VG.) какво в действителност значи еврото (плюсове и минуси), 10 години не намериха време да предизвикат дебат, не намериха кураж да подадат апликация, а в един момент когато до болка се нуждаеха от "добри новини" и от "обич", хвърлиха се през глава да правят нещо, без дори да осъзнават, че биват вече въвличани в една чужда игра в коренно различна политическа и историческа обстановка.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
        Гепаджиииииииииии!

        Казвайте бързо, къде скрихте БХ!

        А-а, чакайте, чакайте ... тъкмо сега иде съобщение от разузнаването.
        Май щял да ходи с жипката у Габроу.

        Тихо, тихо, че връзката е лоша!

        Да, кв. Голо Бърдо, ще има служба в новопостроен храм - Св. Онуфрий Габровски!

        Ей, прекъсна!
        Агентът не можа да ми съобщи часа, но при БХ часът, че и мястото, така или иначе е тайна!

        Тичайте бързо .... да му целунете ръка!
        Аааа ... начи сикаджийската тиква щял да ходи у Габрово тъй ли? Начи Матеев ще го посрещне с хляб и сол ,, ръка ще му целуне, маааазно ще му говори, не е шега тва, Вожда да ти дойде у твоя град и ти да не си в първите редици дет ще го посрещне Много горещи емоции и сладки вълнения ще има за Матеев днес ама на неговата възраст 60 + тва не е много на убаво
        Last edited by Асо Пика; 22.09.2020, 12:37.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

          Не не ги мисля,но много често манипулаторите се представят за идиоти.

          Защото не може идеалист да е против влизането ни в еврозоната, освен ако не е глупав(но пък е вярно, че много идеалисти са глупави..)
          въпще, не е просто нещо живота.
          Реалист, обаче, може да е против еврозоната. Аз съм против.
          ​​​​

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

            Аз ти говоря за идеи, дори може би идеали, тъй че, моля те настоятелно, не ме занимавай с процеса на сметките от склада на бакалията.

            И недей да мислиш хората за идиоти, нито пък такива като мен за демони на лъжата и манипулацията, може да ти се случи неприятна изненада. Идваща от умни хора, не от мен.
            Не не ги мисля,но много често манипулаторите се представят за идиоти.

            Защото не може идеалист да е против влизането ни в еврозоната, освен ако не е глупав(но пък е вярно, че много идеалисти са глупави..)
            въпще, не е просто нещо живота.

            Коментар



            • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
              Казано честно, за други страни е щастие,че Преход като този в България вече е напълно невъзможен! И Основната причина е,че глупаците с мащаби близки до нашите отдавна няма.А и вражеската пропаганда отдавна не работи :+

              ПС:Интересен е третия куплет - директно доказателство за режисираните за Н-ти път "протести в България" - и пагубната полза от тях.Не че нещо не без протести би се променило,но важно е уточнението....
              ПС2:Ако някой не знае руски и изпитва затруднения с превода си е лично негов проблем!
              Зарадвай ни сега със стихчета за клоуна с автомата без пълнител,
              в прослава на "победата" му над 150 000 протестиращи в Минск

              Коментар


              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                Политиката е емоция, единствено за хора неосъзнаващи собствените си интереси,
                също бива представяна за емоция от хора заблуждаващи горните.

                Дефакто, ако всички са наясно с интересите си и ги отстояват грамотно, естествено ще се получи баланс.
                Но при нас балансът е разрушен още на старта със съдебна система извън граждански контрол
                и неточните изб.списъци, и с 4-те%-та бариера....
                Аз ти говоря за идеи, дори може би идеали, тъй че, моля те настоятелно, не ме занимавай с процеса на сметките от склада на бакалията.

                И недей да мислиш хората за идиоти, нито пък такива като мен за демони на лъжата и манипулацията, може да ти се случи неприятна изненада. Идваща от умни хора, не от мен.

                Коментар


                • Leaked documents involving about $2tn of transactions have revealed how some of the world's biggest banks have allowed criminals to move dirty money around the world.

                  They also show how Russian oligarchs have used banks to avoid sanctions that were supposed to stop them getting their money into the West.

                  What has been revealed?
                  Last edited by barbaron; 22.09.2020, 11:18.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                    Честит празник, братя български!

                    Сигурен съм, че и през далечната 1908 г. величеството, политиците и народът не са се долюбвали и са се гледали с подозрение и "под око", но са се вдигнали заедно в името на държавното и народното дело!

                    Да бъде!


                    Да помним завета им, да повтаряме делото им!
                    България трябва да стане едно поне малко по-добро място за живеене!
                    Който може, който желае - да дойде днес на пл. Независимост!
                    17 часа.

                    Който не харесва мястото, времето, отровните, мен, да изрази по избран от него начин почит към Родината и надежда за по-добра съдба!
                    Но заедно! Обединени и независими.
                    Времето изтича.
                    България е всичко, което имаме!
                    Не допускайте да я загубим, пък чак тогава да разберем за действително случилото се.

                    Начев, нали си наясно, приятелю, че площадът ще е пълен!

                    Но другата група и агитките няма да ГИ има! Няма КОЙ да им плати, за да излязат на площада на този НАШ ПРАЗНИК!

                    На тия ИМ плащат, за да излизат САМО, когато ТРЯБВА - за да покажем, че царят НЕ Е гол и, че каруцарят - НЕ Е каруцар!


                    Коментар


                    • Имам в следа в съзнанието, че около този ден имаше още едно паметно събитие за България!
                      След мъчително ровене в спомените си, сетих се!
                      Вчера на 21. септ. през 1940 г. части на 3-т а Българска армия минават под строй в Силистра и други градове на Южна Добруджа.
                      Има едно видео, което силно ме е впечатлило!

                      Коментар


                      • Честит ПРАЗНИК!

                        Коментар


                        • Гепаджиииииииииии!

                          Казвайте бързо, къде скрихте БХ!

                          А-а, чакайте, чакайте ... тъкмо сега иде съобщение от разузнаването.
                          Май щял да ходи с жипката у Габроу.

                          Тихо, тихо, че връзката е лоша!

                          Да, кв. Голо Бърдо, ще има служба в новопостроен храм - Св. Онуфрий Габровски!

                          Ей, прекъсна!
                          Агентът не можа да ми съобщи часа, но при БХ часът, че и мястото, така или иначе е тайна!

                          Тичайте бързо .... да му целунете ръка!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
                            Честит празник българи юнаци !!!
                            Честит празник, братя български!

                            Сигурен съм, че и през далечната 1908 г. величеството, политиците и народът не са се долюбвали и са се гледали с подозрение и "под око", но са се вдигнали заедно в името на държавното и народното дело!

                            Да бъде!


                            Да помним завета им, да повтаряме делото им!
                            България трябва да стане едно поне малко по-добро място за живеене!
                            Който може, който желае - да дойде днес на пл. Независимост!
                            17 часа.

                            Който не харесва мястото, времето, отровните, мен, да изрази по избран от него начин почит към Родината и надежда за по-добра съдба!
                            Но заедно! Обединени и независими.
                            Времето изтича.
                            България е всичко, което имаме!
                            Не допускайте да я загубим, пък чак тогава да разберем за действително случилото се.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                              Честит ден на Независимостта!

                              .................

                              Независими, защото малко зависи от нас...

                              Още: честит Международен ден на... слоновете!

                              Накрая: честит празник на бизнес-дамите в САЩ!

                              ... (съчетание на комбинации, дължащи се на случайността - причина за нашето съществуване!)


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
                                Честит празник българи юнаци !!!
                                Честит ден на Независимостта!

                                .................

                                Независими, защото малко зависи от нас...

                                Още: честит Международен ден на... слоновете!

                                Накрая: честит празник на бизнес-дамите в САЩ!

                                ... (съчетание на комбинации, дължащи се на случайността - причина за нашето съществуване!)


                                Коментар

                                Working...
                                X